DiPol

Tu dzielimy się wrażeniami na temat nowych, a także starych komiksów spod znaku Disneya.

Re: DiPol

Postprzez Gladstone » Wt paź 08, 2013 4:25 pm

Young_McDuck napisał(a):W przypadku mojej recenzji pojawiło się kilka błędów. Korektę kilku tych błędów przekazałem Gladstone'owi na pw ponad rok temu (5 październik 2012). Dostałem odp. Błędy zostały jednak powielone :/

Przepraszam, mój błąd :oops: Całe szczęście chodzi o błędy interpunkcyjne i stylistyczne a nie rzeczowe. Ale przynajmniej jeśli ktoś wyłapał błędy to znaczy, że przeczytał tekst :)

Cały czas oczekujemy na opinie, propozycje, może ktoś ma pomysł na temat jaki mamy podjąć? Czekamy.

Trochę z innej beczki - mamy dwa numery, trochę materiału się nazbierało. Pytam zupełnie orientacyjnie, czy znaleźliby się chętni na Dipola wydrukowanego w formacie B5-A4, przyzwoity papier, może twarda okładka? Drukarnie cyfrowe oferują druk małych nakładów, nawet od 1 sztuki ale wszystko rozbija się o cenę. Im większy nakład tym niższy koszt. Ktoś by reflektował?
DiPol - przeczytaj wydane numery fanzinu i odwiedź jego stronę internetową fanzindipol.pl
Gladstone

GG: 0

Postprzez Scarpomaniak » Wt paź 08, 2013 4:40 pm

Gladstone napisał(a):Trochę z innej beczki - mamy dwa numery, trochę materiału się nazbierało. Pytam zupełnie orientacyjnie, czy znaleźliby się chętni na Dipola wydrukowanego w formacie B5-A4, przyzwoity papier, może twarda okładka? Drukarnie cyfrowe oferują druk małych nakładów, nawet od 1 sztuki ale wszystko rozbija się o cenę. Im większy nakład tym niższy koszt. Ktoś by reflektował?

Ja byłbym za i bym go kupił, tylko Gladstone - trzeba byłoby zareklamować takie coś na (np.) forum Gildii, ponieważ na pewno kilkunastu nabywców by się tam znalazło.
Sprawdziłem przez kalkulator internetowy pobliskiej drukarni, że druk (z VAT-em, choć gdyby uzyskać ISBN byłoby taniej) książki mającej 64 strony w formacie A4, w czerni i bieli z kolorową okładką i sklejanym grzbietem przy nakładzie 100 egzemplarzy kosztowałoby mniej niż 8 złotych (Z VAT-em 23%). Wydaje mi się także, że poniżej nakładu 60 sztuk, nie opłaca się czegoś takiego drukować.

EDIT: Teraz także się zastanawiam. Czy indeksować czy nie DiPola? Oto jest pytanie. Jeżeli tak to co, a jeżeli nie to dlaczego?
Jeden z ostatnich wojowników na polu popularyzacji komiksów Disneya w Polsce.
Prowadzi bloga Kacza Agencja Informacyjna, w którym informuje o komiksach Disneya wydawanych w Polsce i na świecie.
Ma nadzieję, że nastaną lepsze czasy dla komiksów Disneya.
Scarpomaniak
Pan tłumacz

Imię: Radosław

Postprzez KamilSz96 » Wt paź 08, 2013 6:49 pm

Jeżeli cena mieściła by się w jakichś przyzwoitych granicach, to ja z chęcią zamówiłbym :)
"Urok cichych, spokojnych miejsc, majestat srebrnego księżyca i gwiazd... Gdzie wędrowiec widzi piękno wschodów i zachodów słońca w głuszy, nietkniętej ludzką stopą i kaczą płetwą. Miejsc, które zmienia tylko upływ czasu."
KamilSz96

Imię: Kamil

Postprzez cziksel » Śr lut 19, 2014 5:16 pm

Jako fan postaci Walta Disneya i studia zawiodłam się, że we wstępie wspomnieliście o filmach a cały numer (mówię o pierwszym) poświęcony jest komiksom. Oczywiście wykonaliście kawał dobrej roboty, jednak spodziewałam się czegoś zupełnie innego- czegoś czego absolutnie nie ma na rynku, walta disneya na serio dot. Animacji i świata filmu, pracowników w wydaniu dla dorosłych...
cziksel

Imię: Ada
GG: 461091

Postprzez kuperkowo » Pt maja 09, 2014 3:47 pm

Ale przecież publikacji o filmach jest w Polsce trochę a takich odnośnie komiksów , zwłaszcza disnejowskich praktycznie nie ma. Ja oceniam oba numery fanzinu bardzo dobrze. Są napisane w fachowy sposób (totalnie mnie zatkało na plus, że korzystacie z jakiś anglojęzycznych publikacji o Barksu), bardzo zachęcają i sprawiają, że chcesz drążyć temat i przeczytać ,,te wszystkie genialne komiksy Barkas o których tam wspominacie''. Promocja komiksów disnejowskich i uświadamianie, że nie są to głupawe historyjki z kaczkami dla przedszkolaków bardzo udany. Można odczuć (co jest plusem moim zdaniem) fascynację autor zinu twórczością i postacią Carla Barksa. I słusznie, bo to jest trochę taki zapomniany bohater, którego mało kto zna. Walta Disneya zna każdy , o Rosie słyszało wielu, a o Barksie jakoś cicho.
A moim zdaniem nie było jeszcze twórcy większego od niego, który tyle wniósł do kaczego uniwersum. A więc czekam z niecierpliwością na nowy numer. Muszę też was pochwalić za dobrą oprawę graficzną i za ogólny profesjonalizm w wykonaniu (choćby podpisywanie każdych skanów ,,the walt disney company'' z podaną datą 1 wydania). Bardziej szczegółowa opinia 2 numeru może wkrótce.
kuperkowo

Postprzez Kwakarianin » Pn cze 09, 2014 11:33 am

Wiadomo kiedy się można spodziewać nowego numeru?
"Kwakarium" - darmowy fanzin czytelników i kolekcjonerów komiksów disneyowskich
Kwakarianin

Postprzez WDCmaniak » Pn cze 09, 2014 6:54 pm

Hmm, dotychczas wydanie każdego numeru zbiegało się w czasie z Międzynarodowym Festiwalem Komiksu w Łodzi. Postaramy się dochować tego terminu również w tym roku.

Ciągle czekamy na opinie dotyczące numeru drugiego :roll:. Jeśli macie czas, komentujcie!
WDCmaniak

Postprzez Kwakarianin » Pn cze 09, 2014 7:04 pm

Dzięki za informacje. Zatem czekam z niecierpliwością :)
"Kwakarium" - darmowy fanzin czytelników i kolekcjonerów komiksów disneyowskich
Kwakarianin

Postprzez kuperkowo » Pn lis 30, 2015 7:06 pm

WDCmaniak napisał(a):Ciągle czekamy na opinie dotyczące numeru drugiego :roll:. Jeśli macie czas, komentujcie!

Nie ma co komentować, bo nie ma błędów :) Oczywiście jak zawsze profesjonalnie, może nawet bardziej niż w pierwszym numerze. Byłem ogromnie na plus zaskoczony, że korzystacie ze źródeł innych niż własna głowa (naprawdę w bibliografii sporo jest obcojęzycznych artykułów i książek). Widać, że poświęciliście sporo pracy przy tworzeniu fanzinu i dbacie o wysoki poziom jego. Da się również zauważyć fascynację twórców postacią Carla Barksa i jego komiksami. Aż się chcę czytając sięgnąć po te wszystkie komiksy, o których wspominacie. Z artykułów chyba najbardziej podobał mnie się ten o Sknerusie i Kaczogrodzie. Również recenzja komiksu ,,Seven Ghosts'' była na naprawdę wysokim poziomie. Co do toplisty komiksów Dona Rosy (może w następnym numerze taka sama Barksy, Gottfredsona lub Scarpy?) to moja osobista toplista wyglądała by trochę inaczej choć część wymienionych przez was komiksów by się tam znalazła (np. wyrzuciłbym ,,W poszukiwaniu źródeł Kelavi. To było może monumentalne dzieło i naprawdę serio nawiązuje do skandynawskiej mitologii ale jak dla mnie trochę przekombinowane i za bardzo fantastyczne. Lepsze były dla mnie choćby ,,Dwa serca w Jukonie'' , jakiś komiks bawiący się prawami fizyki i/lub ,, Pierwsza dziesięciocentówka''). Co do wyroczni komiksowej to w porządku (w pytaniu o szczęściu Gogusia nie uwzględniliście komiksu Rosy ,,Splot okoliczności'' choć chyba celowo bo i wyjaśnienie Gogusiowego szczęścia jest tam trochę słabe).

Propozycje pytań do wyroczni i innych artykułów: dlaczego magika pragnie dziesięciocentówki Mckwacza ?,,Skąd Donald ma tyle długów? " Może jeszcze jakiś artykuł o Gotfredsonie (jakaś krótka biogragia) , może coś ala top 10 komiksów Barksa, nie komiksowe i niedisnejowskie prace Barksa, artykuł porównawczy światów włoskich,duńskich i amerykańskich komiksów, coś może, ,jak powstaje komiks? "" (jak to od kuchni wygląda, współpraca rysownik-scenarzysta,plansze bez dymków itp.),

PS. Czy oprócz biografii Kaczora Donaldy jako postaci filmowej i komiksowej wiadomo jakie będą artykuły w (mam nadzieję w przyszłości wychodzącym) trzecim numerze Dipola ? Trzymam kciuki panowie i oby tak dobrze jak jest obecnie.
kuperkowo

Poprzednia strona

Powrót do Komiksy