"Komiksy z Kaczogrodu" powracają!

Tu dzielimy się wrażeniami na temat nowych, a także starych komiksów spod znaku Disneya.

Re: "Komiksy z Kaczogrodu" powracają!

Postprzez Pahan » Pn lis 19, 2012 5:30 pm

Scolfield napisał(a):Czyli posiadając stare 3 kzk i po przeczytaniu kaczogrodu Dona Rosy, nie ma potrzeby kupowania nowych wydań ?

Tom drugi warto mieć, jeżeli nie posiada się wydań rozdziałów 8b i 10b "Życia i czasów..." w KD. Inna różnica ze starym wydaniem to jednoczęściowe wersje historyjek (w pewnych miejscach zwykłe dodatkowe panele zamiast dużych, streszczających poprzednie wydarzenia), no i oczywiście tłumaczenie. Natomiast tom trzeci, tak jak już powiedział Scarpomaniak, to zawartościowo nic innego jak następny "Kaczogród" Rosy.
Wszystkie tomy mają inny papier niż wydania pierwsze (ładniejsze kolory, ale za to cieńszy; okładka to samo).
Obrazek
Pahan

GG: 2266241

Postprzez Spooky » Śr lis 21, 2012 6:47 pm

ładniejsze kolory

Oj tam, ładniejsze ;) Wolałem coloring z poprzedniego wydania; nie podoba mi się np. złoto w kolorze szarym (coś tego typu, w każdym razie). Dobitnym tego dowodem jest chociażby rysunek zamykający "Życie i czasy..." - nie ten klimat. W nowym wydaniu jest może bardziej przejrzyście, fakt, ale jednak są to kolory... sterylne, zimne. Wydania komiksów Rosy z lat 2000/2001 były bardziej... "ciepłe" :)
Spooky
Postrach Transwalu

Imię: Albert
GG: 4520377

Postprzez kendo » Śr sty 30, 2013 6:31 pm

Z pewnością napiszę za jakiś czas na tym forum swoją opinię na temat Komiksów z Kaczogrodu III. Tylko muszę dokończyć.

Na razie mam do powiedzenia tylko tyle, że tłumaczka "Powrotu na Równinę Okropności" powinna za to świętokradztwo, które popełniła płodząc to beznadziejne, denne, głupie (i tak dalej) tłumaczenie, spędzić resztę życia w kamieniołomie we wspomnianej krainie.
To jedno z najgorszych tłumaczeń czegokolwiek, z jakim miałem kiedykolwiek to czynienia. Nawet nie muszę znać (i nie znam) oryginalnego tekstu, ale brak znajomości języka i zwyczajna głupota jest widoczna na każdym kroku.

Mam ważne pytanie: Czy gdziekolwiek w sieci można przeczytać jakieś fanowskie tłumaczenie tego komiksu?
Jeśli nie ma, to przynajmniej jakieś angielskie skany...

Zaczynam wierzyć, że ta pani pomogła zabić serię KzK.
kendo

Imię: Krzysztof
GG: 0

Postprzez Scarpomaniak » Śr sty 30, 2013 6:46 pm

kendo napisał(a):Mam ważne pytanie: Czy gdziekolwiek w sieci można przeczytać jakieś fanowskie tłumaczenie tego komiksu?

Hmmm... Chyba nie (choć nie jestem pewien) był to jeden z niewielu komiksów z tego tomu, które nikt wcześniej fanowsko nie przetłumaczył, a skany angielskie znajdziesz w Google wpisując tytuł komiksu i cbr.
Jeden z ostatnich wojowników na polu popularyzacji komiksów Disneya w Polsce.
Prowadzi bloga Kacza Agencja Informacyjna, w którym informuje o komiksach Disneya wydawanych w Polsce i na świecie.
Ma nadzieję, że nastaną lepsze czasy dla komiksów Disneya.
Scarpomaniak
Pan tłumacz

Imię: Radosław

Postprzez kuperkowo » N kwi 10, 2016 8:35 pm

"I remember it as if it was yesterday.
My papa took me to see the ancestral home of our clan.
The desolate castle on Dismal Downs, abandoned since the 17th century "
kuperkowo

Postprzez kuperkowo » Śr sie 09, 2017 10:05 am

"I remember it as if it was yesterday.
My papa took me to see the ancestral home of our clan.
The desolate castle on Dismal Downs, abandoned since the 17th century "
kuperkowo

Poprzednia strona

Powrót do Komiksy