"Komiksy z Kaczogrodu" powracają!

Tu dzielimy się wrażeniami na temat nowych, a także starych komiksów spod znaku Disneya.

"Komiksy z Kaczogrodu" powracają!

Postprzez Scarpomaniak » Wt wrz 14, 2010 10:02 am

Obrazek
Mamy już okładkę (w małej rozdzielczości) pierwszego tomu po znowieniu i z tego co ja widzę na miniaturce piszę tam "Tom 1" (w powiększeniu) nie jest to jeszcze oficjalna okładka, więc może coś się jeszcze zmienić, ale proponuje Arcerowi, żeby w spisie Kaczorów z Kaczogrodu (jeśli by się dało) zrobił już na wszelki wypadek podzielił Komiksy z Kaczogrodu na 1 serie i 2 serie, a jeśli by się nie dało to zrobienia dwóch (osobnych) serii "KzK (seria 1)" i "KzK (seria 2)"

Źle też wróży dodanie tej samej okładki co 10 lat temu, ale może jeszcze coś się zmieni, w chwili obecnej tak okładka zasługuje najwyżej na 2+.
Ostatnio edytowano Pt wrz 24, 2010 11:52 am przez Scarpomaniak, łącznie edytowano 1 raz
Jeden z ostatnich wojowników na polu popularyzacji komiksów Disneya w Polsce.
Prowadzi bloga Kacza Agencja Informacyjna, w którym informuje o komiksach Disneya wydawanych w Polsce i na świecie.
Ma nadzieję, że nastaną lepsze czasy dla komiksów Disneya.
Scarpomaniak
Pan tłumacz

Imię: Radosław
GG: 0

Re: "Komiksy z Kaczogrodu" powracają!

Postprzez KamilSz96 » Wt wrz 14, 2010 10:20 am

Mhm. Okładka powinna być nowa. Chyba Don zrobił jakiś kolaż całej serii.
"Urok cichych, spokojnych miejsc, majestat srebrnego księżyca i gwiazd... Gdzie wędrowiec widzi piękno wschodów i zachodów słońca w głuszy, nietkniętej ludzką stopą i kaczą płetwą. Miejsc, które zmienia tylko upływ czasu."
KamilSz96

Imię: Kamil

Postprzez Wojtas » Wt wrz 14, 2010 11:46 am

Szczerze mówiąc, miałem nadzieję, że okładka będzie inna niż 10 lat temu, np. taka jak w ostatnim wydaniu amerykańskim. Napis również wygląda nieciekawie. Mam nadzieję, że nie jest to ostateczna wersja.
Wojtas

Imię: Wojtek

Postprzez Scarpomaniak » Wt wrz 14, 2010 11:51 am

Chyba to już ostateczna wersja, a tak dostałem więcej informacji w biuletynie (inaczej newslertterze):

Życie i czasy Sknerusa McKwacza, Nr 1/10
Scenariusz i rysunki: Don Rosa
Przekład: Jacek Drewnowski
Oprawa: miękka
Objętość: 228 stron
Format: 170x260 mm
Cena: 19,99 zł
ISBN: 978-83-237-4634-8

Podróże po całym świecie, niesamowite przygody, wciągające historie: wszystko to znajdziecie w Komiksach z Kaczogrodu!
Młody Sknerus McKwacz musi opuścić rodzinny kraj, by móc utrzymać swoja rodzinę. Przekonuje się, że zarabianie na życie wcale nie jest łatwe. Zostaje kowbojem w Ameryce, poszukuje złota w Afryce, trafia nawet do Australii – wszędzie napotyka przeszkody, którym z odwagą stawia czoła.
Poznaj historię życia największego sknerusa w historii! Dowiedz się, czemu zawdzięcza swe ogromne bogactwo. Przekonaj się, skąd się wziął Kaczogród i na własne oczy zobacz, jak skończyło się pierwsze spotkanie Sknerusa i Kaczora Donalda!

Mamy 228 stron, co na nich będzie:
Moja prognoza:
212 stron komiksów
6 stron kart przedtytułowych i spisu treści
6 stron przedmowy
4 strony okładek (jeżeli okładki będą się liczyły jako strony)
UWAGA: Raczej nie możliwe jest danie rozdziału 0 w pierwszym tomie, ponieważ wtedy by została tylko 1 strona na wszystko inne.
Ostatnio edytowano Wt wrz 14, 2010 11:59 am przez Scarpomaniak, łącznie edytowano 1 raz
Prowadzi bloga Kacza Agencja Informacyjna, w którym informuje o komiksach Disneya wydawanych w Polsce i na świecie.
Scarpomaniak
Pan tłumacz

Postprzez Kwalutek » Wt wrz 14, 2010 11:53 am

Wojtas napisał(a):Szczerze mówiąc, miałem nadzieję, że okładka będzie inna niż 10 lat temu, np. taka jak w ostatnim wydaniu amerykańskim. Napis również wygląda nieciekawie. Mam nadzieję, że nie jest to ostateczna wersja.

Ja także. O ile taka sama okładka mi nie tak bardzo przeszkadza, to uważam, że napis Komiksy Kaczogrodu jest bardzo brzydki.
Kwalutek

Postprzez Scarpomaniak » Wt wrz 14, 2010 12:02 pm

Dziwna sprawa też jest z 2. tomem miał być w październiku a w zapowiedziach i na stronie, i w biuletynie na październik go nie ma, czyżby był dopiero w listopadzie?
Scarpomaniak
Pan tłumacz

Postprzez KamilSz96 » Wt wrz 14, 2010 1:32 pm

Mi to nie przeszkadza, że będzie w listopadzie. Ważne, że w ogóle!

P.S. To jest mój pierwszy post, który napisałem z komórki!
"Urok cichych, spokojnych miejsc, majestat srebrnego księżyca i gwiazd... Gdzie wędrowiec widzi piękno wschodów i zachodów słońca w głuszy, nietkniętej ludzką stopą i kaczą płetwą. Miejsc, które zmienia tylko upływ czasu."
KamilSz96

Postprzez Pahan » Wt wrz 14, 2010 1:35 pm

Kwalutek napisał(a):
Wojtas napisał(a):Szczerze mówiąc, miałem nadzieję, że okładka będzie inna niż 10 lat temu, np. taka jak w ostatnim wydaniu amerykańskim. Napis również wygląda nieciekawie. Mam nadzieję, że nie jest to ostateczna wersja.

Ja także. O ile taka sama okładka mi nie tak bardzo przeszkadza, to uważam, że napis Komiksy Kaczogrodu jest bardzo brzydki.

Nie tyle brzydki, co moim zdaniem ZA DUŻY. Gdyby (oczywiście w zmniejszonej wersji) był umieszczony gdzieś w górnym rogu, a "Życie i czasy Sknerusa McKwacza" w jego miejscu, to całość prezentowała by się bardzo dobrze. A przedruk starej okładki absolutnie mi nie przeszkadza. W tomie II na pewno będzie już inna.
Obrazek
Pahan

GG: 2266241

Postprzez marek » Wt wrz 14, 2010 2:01 pm

Mi też nie przeszkadza, że nie zmieniono okładki, ale te napisy sa szpetne :? "Komiksy z Kaczogrodu" jakies zbyt nowoczesne, jakby to były komiksy o kosmosie czy superbohaterach, nie pasuje do zawartości. Napis pod spodem tez jakiś taki... nijaki :/
marek

Postprzez dokil » Wt wrz 14, 2010 3:34 pm

Mi okładka trochę przeszkadza, nie tylko dlatego, że te reprint, ale też, że pokazuje stary coloring z poprzedniego wydania, który po kilkakrotnym przeczytaniu (przynajmniej dla mnie) jest okropnie wkurzający!
"Nie ma geniuszu bez ziarna szaleństwa." - Arystoteles
dokil

Imię: Daniel

Postprzez Scarpomaniak » Wt wrz 14, 2010 3:40 pm

Chodzi cię o okładkę czy o środek, ponieważ środek na 100 procent będzie z nowym kolorowaniem (najprawdopodobniej z Kaczogrodu).
Scarpomaniak
Pan tłumacz

Postprzez KamilSz96 » Wt wrz 14, 2010 3:45 pm

Może ktoś wysłać zapytanie czy okładka na pewno tak będzie wyglądać?
KamilSz96

Postprzez rav815 » Wt wrz 14, 2010 4:14 pm

rav815
Bo$$ of Beagle Boy$

Postprzez Scarpomaniak » Wt wrz 14, 2010 4:29 pm

Jeżeli Boom wziął kolor z któregoś tam Kaczogrodu Rosy, to takie będziemy mieli kolorowanie! Sam także tak sądzę.
Scarpomaniak
Pan tłumacz

Postprzez Gęgul » Wt wrz 14, 2010 5:44 pm

Jestem kolejnym, który uważa, że okładka (czytaj: napisy) są brzydkie. Napis jakby wykonany WordArtem zasługuje na 3 w skali szkolnej. A sama powtórka okładki zbytnio mi nie przeszkadza, ile to razy powtarzano okładki (przykład: jeden z numerów KD z 2002 i okładka MGG 13)
To jest twoja chwila prawdy.
Gęgul
Rozkład jazdy dla każdego

Imię: Wiktor

Następna strona

Powrót do Komiksy