"Komiksy z Kaczogrodu" powracają!

Tu dzielimy się wrażeniami na temat nowych, a także starych komiksów spod znaku Disneya.

Re: "Komiksy z Kaczogrodu" powracają!

Postprzez lamero » Pn lip 18, 2011 2:36 pm

Wiadomo już od dość dawna, że czwartego tomu nie będzie.
lamero

GG: 0

Postprzez Goguś Kwabotyn » Pn lip 18, 2011 3:56 pm

Szkoda...
Goguś Kwabotyn

Imię: Paweł

Postprzez szczur » Wt kwi 10, 2012 10:18 pm

myślę ze reaktywacja nie dorówna 3 tomowej wersji SKNERUSA z roku 2000. Posiadam kartki już pożółkłe bo to 13 letni komiks ale znakomity i najlepiej wydany wedlug mnie w całej historii :)
szczur

Białe kruki - komiksy rzadkie i rzadsze :)

Postprzez lamero » Śr kwi 11, 2012 12:02 am

Wydanie sprzed dwunastu lat ma swój klimat, ale niestety jego wielką wadą jest jakość papieru, na którym je wydrukowano.
"Życie i Czasy..." z roku 2010 wydrukowano na papierze, na którym zdecydowanie ładniej odzwierciedlane są kolory, po prostu przyjemniej się czyta.
Oprócz tego wydanie z 2010 ma przedmowę Dona Rosy oraz nowe tłumaczenie, które podobno (nie czytałem w całości tej nowej wersji) jest lepsze od tego z roku 2000.
Zaletą komiksu starszego jest twardsza okładka i brak obciachowego napisu "Komiksy z Kaczogrodu".
lamero

Postprzez Retlaw » Wt lip 17, 2012 1:41 pm

Ej to jest prawda, Komiksy z Kaczogrodu (dla niewtajemniczonych) sugerują serię wyłącznie dla dzieci! Dlaczego np. wszędzie zostało Hall Of Fame, nietłumaczone, tylko w PL redakcja strzela sobie w kolano sugerując tytułem że jest to pozycja wyłącznie dla najmłodszych. Nawet jeśli przetłumaczyliby serię powiedzmy "Aleja gwiazd" byłoby lepiej.
this time the magic is real
http://lucasfilm.pl/
http://www.beelive.pl
http://www.studioant.pl - tym się zajmuję :-]
Retlaw

Postprzez solariskuba » Śr sie 01, 2012 6:39 pm

lucyz napisał(a):ale mi tam by się przydała odpowiedź na jedno, zasadnicze pytanie: gdzie to w końcu można kupić? może ktoś jest tutaj z Krakowa, jakoś się orientuje?

Kzk 1 i 3 można kupić na Incal (księgarnia internetowa).
P.S. Gdzie można kupić 1, 2, 3 tom Kaczogrodu? 4 mam, a 5 kupiłem w księgarni internetowej i niedługo powinien dojść.
solariskuba

Postprzez Wojtas » Cz sie 02, 2012 11:17 am

P.S. Gdzie można kupić 1, 2, 3 tom Kaczogrodu? 4 mam, a 5 kupiłem w księgarni internetowej i niedługo powinien dojść.

Pierwsze trzy tomy są już niestety niedostępne sprzedaży. Jeśli Ci na nich zależy, obserwuj Allegro, od czasu do czasu się tam pojawiają (chociaż zakup Kaczogrodów Barksa czy Vicara w rozsądnej cenie jest raczej niemożliwy - swego czasu widziałem jak tomik tego pierwszego poszedł za 130 zł...).
Wojtas

Imię: Wojtek

Postprzez Arcer » Cz sie 02, 2012 7:49 pm

solariskuba napisał(a):P.S. Gdzie można kupić 1, 2, 3 tom Kaczogrodu? 4 mam, a 5 kupiłem w księgarni internetowej i niedługo powinien dojść.
Trzeba polować na używane egzemplarze. Sam kupiłem swoje tomy Barksa i Vicara po jakieś 80 zł, co jest absurdalną ceną za komiks, ale z miesiąca na miesiąc ceny idą w górę. Tom Scarpy pojawia się względnie często, w tej chwili sam mam powtarzany egzemplarz.
Arcer
el moderatoro

Postprzez solariskuba » So sie 04, 2012 6:02 pm

Czy 3 tom Kzk się zalicza do serii "Życie i Czasy Sknerusa McKwacza"? Chyba nie, ale ja nie jestem pewny.
solariskuba

Postprzez Pahan » So sie 04, 2012 6:11 pm

Nie, tom III to po prostu zbiorek kilku (świetnych, nawiasem mówiąc) komiksów przygodowych Rosy, które nie są bezpośrednio powiązane z cyklem.
Obrazek
Pahan

GG: 2266241

Postprzez solariskuba » N paź 14, 2012 10:37 am

solariskuba

Postprzez Scolfield » Pn lis 19, 2012 2:22 pm

Mam pytanie, posiadam 3 stare komiksy z kaczogrodu z 2000 chyba roku. Czy te nowe 3 tomy z 10/11 roku to są po prostu wydane jeszcze raz te komiksy co 10 lat temu tylko, że jeszcze raz ? Czy są to nowe wydania z nowymi komiksami Rosy ? Po 1 tomie i identycznej okładce jak ta 10 lat temu to chyba sugeruję, że jest to samo tylko, że wydane po raz drugi ? Gdyż nie wiem czy mam polować na te nowe kzk jeśli mam te stare wydania ?
Scolfield

Postprzez solariskuba » Pn lis 19, 2012 2:42 pm

Pierwszy tom to zupełne odzwierciedlenie Sknerusa z 2000 roku. 2 tom to coś podobnego, do 1 tomu KzK starego. Różnice: Z nowego wydania wywalony "Skarb Holendra", a za to wsadzone parę dodatkowych rozdziałów, których wogóle nie ma w pierwszej serii. Za to 3 tom to taki "Kaczogród" w innym wydaniu....
solariskuba

Postprzez Scolfield » Pn lis 19, 2012 2:48 pm

Czyli posiadając stare 3 kzk i po przeczytaniu kaczogrodu Dona Rosy, nie ma potrzeby kupowania nowych wydań ?
Scolfield

Postprzez Scarpomaniak » Pn lis 19, 2012 3:34 pm

Scolfield napisał(a):Czyli posiadając stare 3 kzk i po przeczytaniu kaczogrodu Dona Rosy, nie ma potrzeby kupowania nowych wydań ?

Nie, 3. tom "Komiksów z Kaczogrodu" to tak jakby kolejny "Kaczogród", więc opłaca się kupić (na Allegro nówka + wysyłka jest do kupna za 19 złotych).
Jeden z ostatnich wojowników na polu popularyzacji komiksów Disneya w Polsce.
Prowadzi bloga Kacza Agencja Informacyjna, w którym informuje o komiksach Disneya wydawanych w Polsce i na świecie.
Ma nadzieję, że nastaną lepsze czasy dla komiksów Disneya.
Scarpomaniak
Pan tłumacz

Imię: Radosław

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Komiksy