"Komiksy z Kaczogrodu" powracają!

Tu dzielimy się wrażeniami na temat nowych, a także starych komiksów spod znaku Disneya.

Re: Pytania do redakcji GP, MG, Mamuta, KzK i Miki Maxa

Postprzez McCzit » So kwi 23, 2011 10:45 am

Ehhh...A zapowiadało się tak dobrze i miło :( Zgadzam się z połową, iż to pewnie kwestia odpowiedniej reklamy. Innym znowu faktem jest to, że dzieci w wieku ok.6 lat wolą czytać komiksy pasujące do ich poziomu humoru. KzK by nie zrozumiały i tyle... Ja cudem zobaczyłem pierwszy tom w kiosku, co zachęciło mnie do kupna kolejnych, ale ktoś kto nie ma pojęcia o istnieniu takowych komiksów, a mógłby się nimi zainteresować , nie kupi ich. Takich ludzi pewnie było więcej, grupa kupująca Kzk była nie liczna...
,,Itam! Przecież jadłem w zeszłym tygodniu! Regularne posiłki są dla mięczaków!''
McCzit

GG: 0

Re: "Komiksy z Kaczogrodu" powracają!

Postprzez Gladstone » So kwi 23, 2011 10:46 am

Zgadzam się z lisem, myślę jednak, że lepiej zrobić coś niż nic. Jestem świadomy, że nasze działania raczej nic nie przyniosą ale co nam szkodzi spróbować? Utrzymanie KzK w obecnej formie jest niemożliwe, ale może chociaż jeden na rok? Zadowalałoby mnie wydanie jeszcze tylko jednego tomu - Gottfredsona.

Początkowo zaproponowałem wysyłanie e-maili, bo uznałem, że petycję jest zbyt łatwo wyrzucić do kosza, a adres mailowy dodać do spamu, kilkanaście czy kilkadziesiąt e-maili trudniej usunąć.
Broń boże niech nikt nie wysyła maili do redakcji! Mamy przecież z nimi kontakt. Zdaje się, że powinniśmy napisać do pana "od redaktora KD do bossa Egmontu".

Z petycją wiąże się jeszcze problem wiarygodności - co za problem zrobić listę tysięcy wymyślonych nazwisk?
Petycja musiałby dotrzeć przez kogoś godnego zaufania: przez "Aleję Komiksu", może przez naszych Adminów?

Pisać petycji nie potrafię, ale według mnie powinna zawierać:
-podziękowanie za wydanie 3 tomów, najlepsza Disneyowska seria komiksowa od lat, smutek z powodu info o zamknięciu serii
-napisanie, że rozumiemy, że prawa rynku są nieubłagane, ale podobnie było z Kaczogrodem - Egmont niby na nim nie zarabiał, miał być na nagrody i dawno temu pisano o planie 1 tom na rok - czy nie można by zrobić tak z KZK (które przyniosłoby chyba mniejsze straty niż Kaczogród z powodu miękkiej oprawy, cieńszego papieru)
-wytknięcie błędów; jesteśmy tylko fanami i co my tam wiemy ale: słaby marketing, zbyt ospałe użycie internetu: większe wykorzystanie sklepów internetowych i Allegro (oszczędność na rozwożeniu do kiosków), lepsze reklamy w Kd (typu artykuł wspomniany przez lisa), opóźnienie (choć niezależne od redakcji)też wpłynie negatywnie na sprzedaż tomu 3, wiele osób dowiaduje się o serii przez przypadek (min. dzięki DP!, stronie rava, innych forach)
-może zamieszczanie reklam w KzK lub wzrost ceny poprawiłyby opłacalność
-możemy "pojechać" na sentymencie - pan Kołodziejczak był tak długo redaktorem Kd, że jakiś sentyment chyba ma, Egmont dużo zawdzięcza tez Kaczorom - może przesadzam, ale gdyby nie "kaczory" w latach 1990-2000 Egmont nie miałby tej pozycji którą ma dzisiaj - ale to ostateczność :wink:
+ większość postu lisa
DiPol - przeczytaj wydane numery fanzinu i odwiedź jego stronę internetową fanzindipol.pl
Gladstone

Postprzez Retlaw » Pn kwi 25, 2011 7:02 am

Panowie... i Panie
Pytanie dlaczego stare serie tomikowe się sprzedają, a KZK - nie. Po pierwsze tytuł. Komiksy z Kaczogrodu... no wybaczcie, ale takie tytuły były dobre kilka, kilkanaście lat temu żeby przyciągnąć kilkuletnich sylabizujących fanów KD, dzisiaj terget docelowy jest inny, a traktowanie przez Egmont poważnych fanów jak zdziecinniałych nastolatków jest kardynalną pomyłką - powinniśmy się obrazić. Wszędzie na świecie Hall of fame zostało Hall of fame, jak koniecznie chcieli dać nazwę po polsku, powinni to przetłumaczyć dosłownie. Już sam tytuł zniechęca potencjalnego fana komiksu, który niewiele wie o danym tytule. Jakbym ja nie miał pojęcia co to za tytuł, pomyślałbym że jest dla 5-latków. Rodzice natomiast nie zwracają uwagi na tytuł, raczej pobieżnie przeglądają zawartość i okładkę i podejmują decyzję o zakupie widząc rysunkowe postaci. Resztę mojej opinii chyba wyczerpująco opisał Mati. Na dodatkową uwagę zasługuje fakt że ludzie pytali na różnorodnych forach i wyszukiwali w googlach tej publikacji, a Egmont zupełnie nie przyłożył się do promocji. Co do sprzedaży 1 i 2 nr., nie chce mi się wierzyć, bo fakty pokazują że ciężko jest je już dostać, a to oznacza że się sprzedały. Może mają nieaktualne dane, albo nie rzetelne.
this time the magic is real
http://lucasfilm.pl/
http://www.beelive.pl
http://www.studioant.pl - tym się zajmuję :-]
Retlaw

Postprzez lucyz » Cz maja 19, 2011 6:41 pm

Według mnie jest to zaniedbana sprawa promocji i przede wszystkim - dostępności. Mieszkam w Krakowie, z racji iż po długich poszukiwaniach, żadnego tomu 'Komiksów Z Kaczogrodu' nie znalazłam w ani jednym sklepie, zniecierpliwiona zamówiłam go na Merlin.pl - zakładam, że ktoś mniej zdeterminowany by odpuścił.

Mam nadzieję że jednak zdecydują się na wydanie tego trzeciego tomu, jednak chciałabym mieć parę dodatkowych komiksów Rosy na papierze i to po polsku.
Obrazek
lucyz

Postprzez Gęgul » Cz maja 19, 2011 7:01 pm

Przecież tom trzeci jest wydany i to już od kwietnia :roll:
To jest twoja chwila prawdy.
Gęgul
Rozkład jazdy dla każdego

Imię: Wiktor

Postprzez lucyz » Cz maja 19, 2011 7:15 pm

no to teraz czuję się jakby ktoś mi wymierzył policzek :) przyznam się, tylko przeglądnęłam poprzednie strony, nie wczytując się za dokładnie - ale na litość Boską - na wikipedii pisze, że 3 tom został wydany 30 marca, a kupić nie ma go zupełnie gdzie. Czy przypadkiem merlin.pl nie wycofał się ze sprzedaży serii? gdzie jeszcze w internecie można to dostać?
Obrazek
lucyz

Postprzez Gęgul » Cz maja 19, 2011 7:52 pm

Tak tam pisze, bo tak było :). Ale 30 marca to prawie kwiecień, dlatego tak napisałem. Wielkiej różnicy nie ma (i już nie pamiętam, kto dopisał informację o wydaniu na Wiki, może ja?).
Faktycznie, w internecie nie ma nigdzie (no, ostatnio spotkałem pojedynczą aukcję z tym tomem na Allegro, ale był on wraz z tomem I i II - poszło za 50 zł :!:). Najlepiej podejść do Empiku, płacisz tyle, ile faktycznie kosztuje, bez kosztów przesyłki. A tam są na pewno (może nawet na sklepie, chociaż u mnie w Krośnie rozeszły się bardzo szybko, mamy tu wielu kaczkofanów)
To jest twoja chwila prawdy.
Gęgul
Rozkład jazdy dla każdego

Imię: Wiktor

Postprzez lucyz » Cz maja 19, 2011 8:31 pm

u nas w krakowie, (też mam 14 lat, za kilka miesięcy 15 :) ) czasami mam wrażenie iż 'gatunek' kaczkofanów wymiera - szukałam już w Empiku, nie mają tego :cry:
Obrazek
lucyz

Postprzez Arcer » Cz maja 19, 2011 9:51 pm

Gęgul napisał(a):ostatnio spotkałem pojedynczą aukcję z tym tomem na Allegro, ale był on wraz z tomem I i II - poszło za 50 zł :!
Nieprawda, bo kupiłem tylko 3 tom, a reszta została dalej na sprzedaż :). Zresztą dostałem paczkę wczoraj.
Natomiast faktem jest, że nie sposób dostać tego tomu w normalnej sprzedaży. Co gorsza, nienormalna (zakazana przez Egmont, niszowa) sprzedaż (tania prasa) też kuleje w tej kwestii.
Arcer
el moderatoro

Postprzez rav815 » Pt maja 20, 2011 8:21 am

To niech mi ktoś do jasnej ... powie dlaczego sprzedaż była niezadowalająca :/ Niech zbiorą te tomiki z kiosków i sprzedają w necie.
rav815
Bo$$ of Beagle Boy$

Postprzez Sir Kwaksterier » So maja 21, 2011 6:06 am

:twisted: KzK są przeklęte!!! :twisted:

Pierwsza seria skończyła się tak na prawdę 3 tomem, bo 4 znalazł się tam przez przypadek. Więc przeklęte są albo Komiksy z Kaczogrodu, albo cyfra 3 :cry:
Wszedłem na DiPol z drugiego laptopa i pokazała się inf. od Avast, że to forum jest zawirusowane!
Sir Kwaksterier

Postprzez lucyz » So maja 21, 2011 9:41 am

ale mi tam by się przydała odpowiedź na jedno, zasadnicze pytanie: gdzie to w końcu można kupić? może ktoś jest tutaj z Krakowa, jakoś się orientuje?
Obrazek
lucyz

Postprzez WDCmaniak » So maja 21, 2011 5:25 pm

Więc przeklęte są albo Komiksy z Kaczogrodu, albo cyfra 3
Proponuję powołać sejmową komisję śledczą, która dogłębnie zbada tę sprawę. Możemy też szukać pomocy wśród specjalistów od zjawisk paranormalnych. :roll:

@lucyz: http://www.imago.com.pl/gigant/komiksyz ... 20030.html
WDCmaniak

Postprzez Scarpomaniak » Pn lip 04, 2011 11:16 am

Jeżeli (jak pisałem) sprzedaż I i II tomu w Rybniku była na bardzo wysokim poziomie (szczególnie I), ale z tego co zauważyłem sprzedaż III tomu była już znacznie niższa (około 65 procent egzemplarzy, się sprzedało) na dodatek około tydzień-dwa usunięto go z kiosków, oto moje proponowane wyjścia.

I - drożej, mniejszy nakład
Publikacja przynajmniej dwóch tomów rocznie, zmniejszenie nakładu o połowę (ale tak, żeby w każdym kiosku był przynajmniej jeden egzemplarz), zachowanie około 160 stron (komiksy + jakiś artykuł) oraz podwyższenie ceny do 25 złotych (w ostateczności do 30 złotych). Niesprzedane egzemplarze można przeznaczyć na konkursy.
II - znowu "Kaczogród"
Publikacja jednego tomu rocznie, powrócenie do serii "Kaczogród", wszystkie artykuły + twarda okładka + dobre tłumaczenie p. Drewnowskiego. Powrót "Kaczogrodu" do Empików (na dział komiks), reklama w Gigancie, premiera na festiwalu. Część egzemplarz można przeznaczyć na konkursy. Cena: 40 złotych (na mniej nie można liczyć).
Jeden z ostatnich wojowników na polu popularyzacji komiksów Disneya w Polsce.
Prowadzi bloga Kacza Agencja Informacyjna, w którym informuje o komiksach Disneya wydawanych w Polsce i na świecie.
Ma nadzieję, że nastaną lepsze czasy dla komiksów Disneya.
Scarpomaniak
Pan tłumacz

Imię: Radosław

Postprzez Goguś Kwabotyn » Pn lip 18, 2011 2:19 pm

Wiadomo juz kiedy wyjdzie 4 tom kzk i kogo komiksy tam sie znajda?
Goguś Kwabotyn

Imię: Paweł

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Komiksy