Zapytaj eksperta, czyli różne pytania dotyczące komiksów

Tu dzielimy się wrażeniami na temat nowych, a także starych komiksów spod znaku Disneya.

Re: Zapytaj eksperta, czyli różne pytania dotyczące komiksów

Postprzez Arcer » Wt mar 19, 2013 3:21 pm

Zdecydowanie "Magią i mieczem", a potem "Tanie dranie". Pamiętam, że kilka Gigantów z lat 2001-2003 bardzo mi się podobało, ale trudno mi jakoś przytoczyć wybrane numery.

Zazdroszczę Ci tej sytuacji: mieć przed sobą perspektywę nowych historyjek na tak wiele dni. Choć sam mam dotąd zaległości w wydaniach tomikowych, to od półtora roku nie mogę znaleźć czasu na ich przeczytanie. Mimo tego, że w międzyczasie uzupełniłem i przeczytałem (nawet po dwa razy!) większość braków w numerach KD :).

Z tomów MGG, których dotąd nie czytałem, kojarzę reprint świetnego komiksu: "Mój osobisty wróg" w MGG "Jazda na całego". Szczerze polecam!

No i tak z podobnej tematyki, ale nie wiem czy czytałeś - "Co ryba zje, nie utonie". Nie podałeś tego Giganta w spisie, ale warto zerknąć.
Arcer
el moderatoro

GG: 0

Postprzez Doniek » Pt mar 21, 2014 12:35 pm

Mam pytanie odnośnie serii Walt Disney's Donald Duck (lub Carl Barks Disney Library) wydawaną przez FANTAGRAPHICS BOOKS. Czy mógłbym prosić o wypisanie mi wszystkich tytułów tomów w kolejności jakie ukazały się dotychczas.
Prosiłbym także o podrzucenie nazw z Walt Disney's Uncle Scrooge. Wiem, że w tej kolekcji ukazały się takie tytuły jak: "Only a Poor Old Man" i "The Seven Cities of Gold", ale o pozostałych nie mam pojęcia.

Zamierzam skompletować wszystkie tomiki z komiksami Barksa ukazującymi się od FANTAGRAPHICS, ale na ich stronie, jak i na bookdepository.com nie ma wszystkich wydań od początku. Byłbym wdzięczny za podrzucenie mi tych tytułów.
Fortuna Favet Fortibus
Doniek
Heaven won't take him...

Postprzez lamero » Pt mar 21, 2014 2:36 pm

lamero

Postprzez kuperkowo » So mar 22, 2014 2:09 pm

kuperkowo

Postprzez Doniek » N mar 23, 2014 5:48 pm

Wielkie dzięki! Teraz będzie mi łatwiej skompletować kolekcję.
Doniek
Heaven won't take him...

Postprzez kuperkowo » N mar 23, 2014 5:58 pm

Doniek napisał(a):Wielkie dzięki! Teraz będzie mi łatwiej skompletować kolekcję.

Polecam kupować pakietami po 2 tomy (o ile takie pakiety będą dostępne). Wyjdzie wtedy taniej.
kuperkowo

Postprzez vicar » Pt maja 23, 2014 1:34 pm

A ja mam pytanie na temat GP nr 84 "Sprzedwania na ekranie". Ja mam komiks z grzbietem niewłaściwym (takim bodaj jak numer wcześniejszy) natomiast na allegro widziałem kolekcje, na których wszystko był ok. Czy były wydane dwie wersje tego tomiku, czy po prostu była naklejka na grzbiecie?
vicar

Postprzez miki2001 » Pt maja 23, 2014 1:38 pm

Naklejka. Pamiętam, bo to jeden z moich pierwszych gigantów. Oprócz tego były jeszcze naklejki w miniokładkami starszych tomów (chyba z 2005)
Fan Carla Barksa.
Skany Komiksów Disneya
miki2001

Imię: Michał
GG: 33422272

Postprzez kraven123 » Pn cze 16, 2014 11:46 pm

Zastanawiam się dlaczego wydano u nas tak mało komiksów Guido Scali. Niedawno zacząłem przeglądać komiksy z dzieciństwa i natrafiłem na "Syna słońca" http://coa.inducks.org/story.php?c=I+TL++906-AP Świetna rzecz, licząca w sumie aż 241 stron. W "Donald i Spółka" znalazło się tylko 30 stron tej historii. Dziwi mnie, że Egmont nie pokusił się o opublikowanie całości, chociażby w MegaGiga. Zresztą większość tych najlepszych komiksów Guido Scali nie zostało u nas wydanych.
kraven123

Postprzez Gal » N cze 29, 2014 12:30 pm

Styl Scali jest bardzo charakterystyczny (to chyba pierwszy rysownik, którego rozpoznawałem) i możliwe, że wielu osobom się nie podoba. Ja jednak jestem zdania, że Scala to niezły rysownik.
Gal

Postprzez kendo » Pt wrz 12, 2014 1:15 pm

Co to za komiks, że Donald i jego siostrzeńcy są chyba na jakichś wakacjach jakimś domku w lesie i tam pojawia się ptak kowalik? Wydaje mi się, że cały komiks opowiada o problemach z tym kowalikiem i chyba o wczasach w domu w lesie. Tak go pamiętam. Początkowo myślałem, że to był Carl Barks, ale wydaje mi się, że komiks był raczej z tyłu numeru, a nie na początku, więc może ktoś inny narysował...

I prawie na pewno to był komiks, a nie kreskówka. :)
kendo

Imię: Krzysztof

Postprzez miki2001 » So wrz 13, 2014 12:04 pm

Podejrzewam, ze chodzi o "straszny mlyn" z kd 16/94
Fan Carla Barksa.
Skany Komiksów Disneya
miki2001

Imię: Michał
GG: 33422272

Postprzez kendo » So wrz 13, 2014 8:40 pm

Myślałem, że nic mi to nie da, bo pierwsza strona komiksu nic mi nie mówi, a nie mogę znaleźć nigdzie skanów, ale rzucił mi się w oczy ten ptaszek po lewej stronie na górze polskiego skanu i to może być to. :) Dzięki.
Choć byłem prawie pewien, że to było kowalik. Może mi się pomieszały dwa komiksy...
kendo

Postprzez Pahan » So wrz 13, 2014 9:34 pm

Dokładnie o ten komiks Ci chodzi. Ptak rzeczywiście zwie się tam kowalik. :)
Obrazek
Pahan

GG: 2266241

Postprzez kendo » N wrz 14, 2014 1:36 pm

Dzięki ludzie, poszukam na Allegro! :) A przypomniało mi się, bo ostatnio byłem w lesie i widziałem kowalika. Strasznie ciężko go wyczaić, bo on dużo lata, biega po pniach, a mało siedzi w jednym miejscu. To jedyny ptak w Europie, który potrafi chodzić głową totalnie w dół. I jak go zobaczyłem, to nagle miałem taką wizję w głowie jak ten kulinarny krytyk pod koniec Ratatuj. I przypomniał mi się komiks z dzieciństwa o Kaczorze Donaldzie i kowaliku. Możliwe, że tylko raz czytałem tę historię, ale dzięki niemu dowiedziałem się o tym ptaku i czytałem potem o nim w książce o ptakach. Możliwe, że nie pamiętałem o tym komiksie przez ostatnie 20 lat i zobaczenie ptaka otworzyło jakaś dziurę czasoprzestrzenną w mojej głowie i wywołało wizję. :)
kendo

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Komiksy