Zapytaj eksperta, czyli różne pytania dotyczące komiksów

Tu dzielimy się wrażeniami na temat nowych, a także starych komiksów spod znaku Disneya.

Zapytaj eksperta, czyli różne pytania dotyczące komiksów

Postprzez pimpoke » So lut 13, 2010 10:22 pm

Mam pytanko, kiedyś w KD był taki komks gdzie był dżin oraz kaczor donald, dżin zaproponował donaldowi 3 życzenia, a Donald poprosił go o 1000 kolejnych (czy jakoś tak) i Donald żył w luksusie, spełniał też innym mieszkańcom kaczogrodu życzenia, tyle pamiętam z tego komiksu, ale był nawet fajny.
Ktoś wie jaki to był komiks?
Unclescrooge-nick darkai

Prowadzący grę "Kieruj Imperium McKwacza Edycja II"
Można wygrać ciekawe nagrody niespodzianki :)
pimpoke

GG: 0

Re: Przypomnijcie co to za komiksy

Postprzez Kwalutek » N lut 14, 2010 9:00 am

Tylko jedno mam życzenie
Wydany w KD 23/24 2005.
Kwalutek

Re: Przypomnijcie co to za komiksy

Postprzez pimpoke » N lut 14, 2010 9:30 am

A wielkie dzięki, może ten temat by służył do tego, żę jakby ktoś zapomniał o komiksie i chciałby sobie przypomnieć to ktoś inny by mu pomógł, czy jakoś tak.
Unclescrooge-nick darkai

Prowadzący grę "Kieruj Imperium McKwacza Edycja II"
Można wygrać ciekawe nagrody niespodzianki :)
pimpoke

Czyje to komiksy ?

Postprzez HonziK » So gru 04, 2010 11:52 am

Witam
Ostatnio powróciłem przez przypadek do pasji z dzieciństwa gdy wykukałem "komiksy z kaczogrodu" i przypomniały mi się pewne "niepozamykane" sprawy/rozterki z tamtych lat. Otóż nieprzeciętnie podoba mi się kreska jednego z rysowników KD i choć było to bardzo dawno temu zapamiętałem tytuły historyjek przez niego rysowanych (wydaje mi się że wszystkie są przez jednego rysownika). Także liczę, że po latach ktoś z wypowiadających się tutaj forumowiczów pozwoli ulżyć mojej ciekawości :-) "Znikający kaczor (ukazał się w dwóch częściach)", "Dziurawe łodzie wikingów", "Omlet z nakrapianych jaj pierzaka" i komiks gdzie Donald wcielił się w króla przestworzy Trymera Lotkę. Czy to nie aby Don Rosa ?
Z góry dzięki i pozdrawiam
HonziK

Re: Czyje to komiksy ?

Postprzez HonziK » So gru 04, 2010 11:58 am

Aha
zwracam się z prośbą do moderatora o przeniesienie tematu do odpowiedniego wątku :-)
HonziK

Re: Czyje to komiksy ?

Postprzez Scarpomaniak » So gru 04, 2010 12:19 pm

Komiksy z Kaczogrodu - Rosa
"Znikający kaczor" i "Dziurawe łodzie wikingów" - Rota
"Omlet z nakrapianych jaj pierzaka" - Vicar
Jeden z ostatnich wojowników na polu popularyzacji komiksów Disneya w Polsce.
Prowadzi bloga Kacza Agencja Informacyjna, w którym informuje o komiksach Disneya wydawanych w Polsce i na świecie.
Ma nadzieję, że nastaną lepsze czasy dla komiksów Disneya.
Scarpomaniak
Pan tłumacz

Imię: Radosław

Re: Zapytaj eksperta, czyli różne pytania dotyczące komiksów

Postprzez Pahan » So gru 04, 2010 1:24 pm

HonziK napisał(a):Aha
zwracam się z prośbą do moderatora o przeniesienie tematu do odpowiedniego wątku :-)

Sporo było już takich tematów. Na razie połączyłem z jednym z nich, ale niebawem :roll: mam zamiar przerzucić tu także inne.
Chciałbym, żeby od teraz był to oficjalny temat do pytań typu "Czyj to komiks?" albo "Jaki był tytuł tego komiksu?" itd.
Obrazek
Pahan

GG: 2266241

Postprzez Gladstone » So gru 04, 2010 1:32 pm

Donald zostaje wzięty za Trymera Lotkę w komiksie Przymusowy bohater Marco Roty. Komiksy które wymieniłeś zostały wydane w latach 1994- 1998 więc rzeczywiście trochę czasu minęło, zachęcam do zapoznania się z bazą komiksów Disneya - http://coa.inducks.org/.

Jeszcze kilka pytań:
W jaki sposób trafiłeś na forum?
Jak dowiedziałeś się o Komiksach z Kaczogrodu? Widziałeś gdzieś reklamę, przeczytałeś na jakimś forum?
DiPol - przeczytaj wydane numery fanzinu i odwiedź jego stronę internetową fanzindipol.pl
Gladstone

Postprzez HonziK » So gru 04, 2010 5:24 pm

Na forum trafiłem właśnie dzięki komiksom z kaczogrodu ;-) Już wyjaśniam - w miejscowej budce totolotka wysyłałem kupon a z racji, że była kolejka rozglądałem się po półkach i stojakach i bachhhhhh ... a że nie miałem na tyle gotówki nie kupiłem od razu z resztą chciałem zasięgnąć jakichś opinii w internecie i tak to trafiłem do was. Sam zbierałem KD własnie w latach 94-98 i trochę się interesowałem rysownikami z resztą przez jakiś czas na tytułowej stronie każdej historyjki gdzieś tam na dole bywało ujęte kto jest autorem itd. stąd orientowałem się nieco. Jednak jak się okazuje po latach dla mnie najbardziej charakterystyczny okazał się Rota i chylę czoła przed nim bo naprawdę jest nie powtarzalny (a propos trymera lotki z pierwszej strony zapamiętałem jak w poblizu donalda latał ptaszek w marynarskiej czapce - MIS-TRZO-STWO !!!) aż chyba się szarpnę i kupie sobie Kaczogród Roty ;-)
HonziK

Postprzez Magdalena » Śr gru 08, 2010 6:47 pm

Mam pytanie. Był kiedyś taki komiks z Mikim i Goofym i było coś o złodziejach i pomidorach. Ci złodzieje kradli puszki z pomidorami, żeby otrzymać z nich jakiś środek wybuchowy, ale okazało się, że starczy im na jeden mały wystrzał. Coś mi świta, że Goofiego porwali, ale to może inny komiks ;) Może ktoś pamięta tytuł?
Magdalena

GG: 6880009

Postprzez Gęgul » Śr gru 08, 2010 7:59 pm

Złodzieje pomidorów Romano Scarpy i G. Martiny. Wydany nie tak dawno (2008, pamiętam, że w dzień zakończenia roku szkolnego ;)). Fajny komiks.
To jest twoja chwila prawdy.
Gęgul
Rozkład jazdy dla każdego

Imię: Wiktor

Postprzez Magdalena » Śr gru 08, 2010 8:11 pm

Dzięki bardzo. Jakoś nie mogłam tego znaleźć na I.N.D.U.C.K.S. , a wiedziałam, że to były wakacje 2008. Zapamiętałam ten komiks, bo czytałam go w Egipcie. Taa, pamiętam poszukiwanie miejsca, gdzie mogę poczytać z dala od ukropu czyli cienia :D Faktycznie fajny komiks, muszę go sobie przeczytać.
Magdalena

GG: 6880009

Postprzez Scarpomaniak » Cz gru 09, 2010 7:45 am

Gęgul napisał(a):Wydany nie tak dawno (2008, pamiętam, że w dzień zakończenia roku szkolnego

A ja pamiętam, że wydany w koniec roku szkolnego i moje urodziny. Ogólnie w moje urodziny wyszło: MGG 6 (2007), MGG 13 (2008), GP 106 (2009). W tym roku niestety wydania tomikowe wyszły w inny dzień w czerwcu.
Jeden z ostatnich wojowników na polu popularyzacji komiksów Disneya w Polsce.
Prowadzi bloga Kacza Agencja Informacyjna, w którym informuje o komiksach Disneya wydawanych w Polsce i na świecie.
Ma nadzieję, że nastaną lepsze czasy dla komiksów Disneya.
Scarpomaniak
Pan tłumacz

Imię: Radosław

Postprzez Retlaw » Cz gru 09, 2010 11:12 am

HonziK napisał(a):aż chyba się szarpnę i kupie sobie Kaczogród Roty ;-)

Warto, tomik jest naszpikowany rarytasami Roty
this time the magic is real
http://lucasfilm.pl/
http://www.beelive.pl
http://www.studioant.pl - tym się zajmuję :-]
Retlaw

Postprzez goldie » Pn gru 20, 2010 5:08 pm

Ktoś kiedyś pisał na forum o komiksie Rosy, gdzie wszystkie postacie miały pozasłaniane twarze, i podobno był na stronie Mateusza, chyba nawet próbowałam go ściągnąć ale się nie dało, pamięta ktoś może tytuł?
Don Rosa pany !!!!!!
goldie

Następna strona

Powrót do Komiksy