Pytania do redakcji GP, MG, Mamuta, KzK i Miki Maxa

Tu dzielimy się wrażeniami na temat nowych, a także starych komiksów spod znaku Disneya.

Re: Pytania do redakcji GP, MG, Mamuta, KzK i Miki Maxa

Postprzez kuperkowo » So kwi 06, 2013 7:42 pm

solariskuba napisał(a):Nie zadam pytania, bo ten temat był już poruszany i nie chcę być namolny! Czy ty kiedykolwiek zrozumiesz że MGG/GM jest robione w KORPRODUKCJI???

Wiem o tym. I dlatego pytam czy możliwe jest wydanie jakieś niekoprodukcyjnego tomiku np. z komiksami Barksa.
"I remember it as if it was yesterday.
My papa took me to see the ancestral home of our clan.
The desolate castle on Dismal Downs, abandoned since the 17th century "
kuperkowo

GG: 0

Postprzez Scarpomaniak » N kwi 07, 2013 5:34 am

kuperkowo napisał(a):Po co ,robić nową serię jak te komiksy, które zaproponował Scarpomaniak można wydać w ramach MegaGigy lub Mamuta. Przykładek, że jest to możliwe jest MegaGiga 11: http://coa.inducks.org/issue.php?c=pl/MGG++11

Czy ty coś wiesz? MGG/MAM są robione w koprodukcji z Danią i Norwegią, a w Norwegii te komiksy były w osobnej serii, więc nie można liczyć na "Czarodziei i ich dziei" do 2020 roku.
kuperkowo napisał(a):Proponuję zadać redakcji takie oto pytanie: Czy mogłoby się w Polsce w 2013 lub 2014 roku ukazać jakieś grubsze od KD specjalne wydanie z komiksami Barksa w tym z co najmniej jednym dłuższym komiksem (czyli ponad 20 stron) ?

Do redakcji Giganta, świetne.
kuperkowo napisał(a):
solariskuba napisał(a):Nie zadam pytania, bo ten temat był już poruszany i nie chcę być namolny! Czy ty kiedykolwiek zrozumiesz że MGG/GM jest robione w KORPRODUKCJI???

Wiem o tym. I dlatego pytam czy możliwe jest wydanie jakieś niekoprodukcyjnego tomiku np. z komiksami Barksa.

Świetne, Barks w formacie MAM/MGG, chyba trzeba będzie dołączać lupę do tego tomu. A tak na serio - z tego co wiem teraz nie można liczyć na niekoprodukcyjnego MAM/MGG, ponieważ musieliby podnieść cenę tomu.
Jeden z ostatnich wojowników na polu popularyzacji komiksów Disneya w Polsce.
Prowadzi bloga Kacza Agencja Informacyjna, w którym informuje o komiksach Disneya wydawanych w Polsce i na świecie.
Ma nadzieję, że nastaną lepsze czasy dla komiksów Disneya.
Scarpomaniak
Pan tłumacz

Imię: Radosław

Postprzez kuperkowo » Cz kwi 18, 2013 2:28 pm

Zalogowałem się na: http://www.comicforum.de/forum.php . Wie ktoś gdzie dokładnie na tym forum są zadawane pytania do niemieckiego redaktora Giganta ?
Ostatnio edytowano So maja 04, 2013 7:23 pm przez kuperkowo, łącznie edytowano 1 raz
kuperkowo

Postprzez solariskuba » So kwi 20, 2013 5:56 pm

Mam jedno pytanie do redakcji: Czy w zamian za przeistoczenie MGG/MAM w półrocznik można prosić o wydawanie bardzo dobrej serii LTB Maus-Edition (np. jako rocznik/półrocznik za 19,99 zł)? Według mnie dobrze by się to sprzedawało, gdyby dawać reklamę serii (gdyż w tych tomikach są wydawane bardzo dobre komiksy)...
solariskuba

Postprzez kuperkowo » Pn kwi 29, 2013 6:11 pm

solariskuba napisał(a):4. Czy jest jeszcze możliwość powrotu tomików KzK, ale trochę droższych, w innej formie i nie tylko komiksy (dla zachęty)?
Kaczor Donald.

Nie w 2013 - powrócimy do tematu w 2014 r.

Czyli redakcja (Egmont?) coś szykują na 2014 r. ? Oby tak było.
Ostatnio edytowano Wt maja 14, 2013 7:42 pm przez kuperkowo, łącznie edytowano 1 raz
kuperkowo

Postprzez Scarpomaniak » Pn kwi 29, 2013 7:19 pm

kuperkowo napisał(a):Czyli redakcja (Egmont?) coś szykują na 2014 r. ? Oby tak było.

Może na 20-lecie KD? (to jedyny rozsądny powód)
Prowadzi bloga Kacza Agencja Informacyjna, w którym informuje o komiksach Disneya wydawanych w Polsce i na świecie.
Scarpomaniak
Pan tłumacz

Postprzez solariskuba » Pn cze 17, 2013 3:04 pm

Pytania wysłane! Osiem się nazbierało.
solariskuba

Postprzez kuperkowo » Śr cze 19, 2013 3:52 pm

Następnym razem zadaj to pytanie: Czy jest szansa na wydanie w Polsce serii ,,Ultraheroes'' ?
kuperkowo

Postprzez miki2001 » Cz cze 20, 2013 10:48 am

Idąc tym szlakiem : Czy jest możliwa kontynuacja serii Wizards of Mickey (Czarodzieje i Ich Dzieje)
Fan Carla Barksa.
Skany Komiksów Disneya
miki2001

Imię: Michał
GG: 33422272

Postprzez kuperkowo » So cze 22, 2013 12:37 pm

Moja propozycja dla pana Skury: Czy mógłby pan poprosić osoby, które decydują o składach MegaGigi i Mamuta o wydanie w Polsce tego komiksu: http://coa.inducks.org/story.php?c=I+TL++706-AP (jest to pierwszy komiks z Superkwękiem). Prosilibyśmy tylko o pełną 60 stronicową wersję
(np. z Paperinik Appgrade 1) a nie 59 stronicową z wydań niemieckich.
kuperkowo

Postprzez kuperkowo » So lip 13, 2013 6:13 pm

Skoro Scarpomaniak ma kontakt z niemieckim redaktorem (czy teraz aby nie jest nowy redaktor?) to może można dzięki temu wysyłać propozycję komiksów i wydań/serii komikowych , które chcielibyśmy by ukazały się w Polsce? Co wy na to?

PS. Widzę, że kontakt z redakcjami upada.
Ostatnio edytowano Cz sie 01, 2013 9:07 pm przez kuperkowo, łącznie edytowano 1 raz
kuperkowo

Postprzez kuperkowo » Cz sie 01, 2013 5:46 pm

Czy w Polsce będzie wydany ten numer: http://coa.inducks.org/issue.php?c=de/LTBSP+53#p005 ? Jeśli tak, to w ramach jakiego magazynu (Mamut czy MegaGiga) i kiedy?

PS. Pytam po raz enty: Czy są odpowiedzi od pani Wielądek i pana Skury (to pytanie do ciebie solaris)?
kuperkowo

Postprzez solariskuba » Cz sie 01, 2013 8:32 pm

CZY TY POSTRADAŁEŚ ZMYSŁY? WIESZ, ŻE GDYBY BYŁY ODP. TO BYM JE DODAŁ!

Nie nakręcajcie się nawzajem jak dwa koguty.
/Arcer
solariskuba

Postprzez kuperkowo » Cz gru 04, 2014 7:56 pm

Jako, że podczas ostatniej tury pytań na forum alei komiksów zapomniałem zadać pytania odnośnie wydań komiksowych proponuję już zawczasu sporządzić pytania na turę marcową.

Oto moje propozycje:

1)Czy w związku z półrocznym cyklem wydawniczym MegaGiga i Mamutów jeśli dany odpowiednik duński posiadał dużo reprintów to czy można by ,,skleić'' polski numer z dwóch duńskich numerów by jak najbardziej ograniczyć reprinty ?
2) W poprzedniej turze powiedział pan, że jest szansa na wydanie w ramach istniejących już numerów któregoś z tych duńskich tomów: http://coa.inducks.org/issue.php?c=dk%2FJT+++53 , http://coa.inducks.org/issue.php?c=dk%2FJT+++55 .
Jak obecnie prezentują się szanse na ich wydanie ?
3) Czy do Gigantów mogłyby powrócić paski komiksowe z serii ,,Z pamiętnika Donalda'' ?
4)Czy mógłby pan podać (przynajmniej orientacyjne) tytuły i terminy wydań kolejnych wydań MegaGigi i Giganta Mamuta ?
5) Czy planujecie państwo na wydanie w obecnym roku jakiegoś wydania specjalnego oprócz aktualnie wydawanych serii (takich jak ,,Magazyn na topie - GOOOL'' jak w poprzednim roku czy jakieś specjalne wydanie kd, giganta)
6) Czy byłaby szansa aby w ramach ostatniego Giganta w danym roku - wydać duński magazyn ,,Disney's Juleklassikere'' http://coa.inducks.org/publication.php?c=dk/JK >
7) Czy częstotliwość wydawania Gigantów/MegaGigi i Mamuta jak i ich cena zmieni się w 2015r. ? (to pytanie tylko jeśli odpowiedź będzie możliwa do stycznia/lutego 2015r.).

Co sądzicie o tych pytaniach ?
kuperkowo

Postprzez Scarpomaniak » So gru 06, 2014 12:19 pm

Krótko skomentuję pytania, przy okazji pisząc, które są bezsensowne i nie warto ich wysyłać.
kuperkowo napisał(a):1)Czy w związku z półrocznym cyklem wydawniczym MegaGiga i Mamutów jeśli dany odpowiednik duński posiadał dużo reprintów to czy można by ,,skleić'' polski numer z dwóch duńskich numerów by jak najbardziej ograniczyć reprinty ?

A) redakcja musiałaby połączyć tomy, co byłoby dużym wyzwaniem
B) zwiększyłyby się koszty druku, drukując tom tylko dla Polski
C) jak można połączyć komiksy z dwóch tomów o RÓŻNYCH TEMATACH? Taki chyba nie jest cel MGG.
kuperkowo napisał(a):2) W poprzedniej turze powiedział pan, że jest szansa na wydanie w ramach istniejących już numerów któregoś z tych duńskich tomów: http://coa.inducks.org/issue.php?c=dk%2FJT+++53 , http://coa.inducks.org/issue.php?c=dk%2FJT+++55 . Jak obecnie prezentują się szanse na ich wydanie ?
3) Czy do Gigantów mogłyby powrócić paski komiksowe z serii ,,Z pamiętnika Donalda'' ?
4)Czy mógłby pan podać (przynajmniej orientacyjne) tytuły i terminy wydań kolejnych wydań MegaGigi i Giganta Mamuta ?
5) Czy planujecie państwo na wydanie w obecnym roku jakiegoś wydania specjalnego oprócz aktualnie wydawanych serii (takich jak ,,Magazyn na topie - GOOOL'' jak w poprzednim roku czy jakieś specjalne wydanie kd, giganta)

Rozsądne pytania - tylko nie, "MegaGigi" tylko "MegaGiga" i tak samo nie "wydań" tylko "tomów".
kuperkowo napisał(a):6) Czy byłaby szansa aby w ramach ostatniego Giganta w danym roku - wydać duński magazyn ,,Disney's Juleklassikere'' http://coa.inducks.org/publication.php?c=dk/JK >

Też dobre pytanie, ale nie magazyn tylko tom, poza tym wydawanie tego tomu zamiast jakiegoś "Giganta" byłoby średnio trafionym pomysłem, bo moglibyśmy stracić jakiś komiks np. z Doubleduckiem. Ja sądzę, że to pytanie może wyglądać tak?
"Czy jest szansa na wydanie w przyszłym roku specjalnego, świątecznego tomu "Giganta" takiego jak są wydawane w Danii w serii "Disney's Juleklassikere""
kuperkowo napisał(a):7) Czy częstotliwość wydawania Gigantów/MegaGigi i Mamuta jak i ich cena zmieni się w 2015r. ? (to pytanie tylko jeśli odpowiedź będzie możliwa do stycznia/lutego 2015r.).

Na to pytanie mogę odpowiedzieć w tej chwili - 13 "Gigantów" i po 2 razy "MegaGiga" i "Gigant Mamut".
Scarpomaniak
Pan tłumacz

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Komiksy