Pytania do redakcji GP, MG, Mamuta, KzK i Miki Maxa

Tu dzielimy się wrażeniami na temat nowych, a także starych komiksów spod znaku Disneya.

Re: Pytania do redakcji GP, MG, Mamuta, KzK i Miki Maxa

Postprzez kuperkowo » So gru 06, 2014 4:48 pm

Scarpomaniak napisał(a):A) redakcja musiałaby połączyć tomy, co byłoby dużym wyzwaniem
B) zwiększyłyby się koszty druku, drukując tom tylko dla Polski
C) jak można połączyć komiksy z dwóch tomów o RÓŻNYCH TEMATACH? Taki chyba nie jest cel MGG.

W sumie racja, bo z założenia tomy mają być tematyczne, no i nie wiem czy bym chciał podwyżki ceny (i tak już wysokich) cen Mamutów i MegaGig.
Redakcja mogłaby w sumie połączyć dwa tomy duńskie w jeden (co za problem, bo czy nie jest tak, że redakcja po prostu by poprosiła by o pdfy obu tomów i je ,,połączyła'' .Trochę roboty, ale to chyba da się to zrobić. Byłoby prościej jakby redakcja otrzymywała osobno skany każdego komiksu a nie całego numeru) , ale jak już napisałem nie byłoby to opłacalne.
Jak wiemy redakcja nie ma wpływu na skład numeru a po prostu wydaje WYBRANE PRZEZ SIEBIE tomy duńskie. Z tego co wiem to chyba ma dowolność w wyborze tomów (duński odpowiednik ukazuje się 6 razy do roku, więc redakcja chcąc nie chcąc musi 2 tomy odrzucić). Czasem wybiera dobrze, ale zdarza się, że pomija naprawdę dobre tomy kosztem słabszych zawierających więcej reprintów. Generalnie jedynie co możemy zrobić to sugerować, które tomy chcielibyśmy aby były wydane ?
Zauważyłem, że redakcja raczej wybiera te tomy, które w bliskim sąsiedztwie czasowym ukazały się w Danii i raczej jeśli opublikuje powiedzmy 55 tom duński to potem już nie wyda 44 tylko 46 lub jakiś późniejszy.
Można się ewentualnie zapytać czy posiada pełną dowolność wśród wyboru, który tom ukaże się w Polsce i czy może wydać jakiś tom sprzed kilku miesięcy ?

[quote=''Scarpomaniak'']
Też dobre pytanie, ale nie magazyn tylko tom, poza tym wydawanie tego tomu zamiast jakiegoś "Giganta" byłoby średnio trafionym pomysłem, bo moglibyśmy stracić jakiś komiks np. z Doubleduckiem. Ja sądzę, że to pytanie może wyglądać tak?
"Czy jest szansa na wydanie w przyszłym roku specjalnego, świątecznego tomu "Giganta" takiego jak są wydawane w Danii w serii "Disney's Juleklassikere""
[/quote]
W sumie tak, choć nie wiem czy 14 tomów Gigantów to nie za dużo jak na jeden rok ? Właściwie to ograniczono liczbę Mamutów więc miejsce dla jakiegoś wydania specjalnego się pewnie znajdzie, tylko jego cena musiałaby być nie większa niż 14,99zł żeby się to redakcji opłaciło.
Osobiście wolałbym zamiast tego jakieś wydanie z komiksami czterorzędowymi np. Barksa czy Rosy (choćby Kzk, Kaczor Wydanie Specjalne lub Kaczogród), ale oczywiście gdyby to wydali to bym chętnie kupił, choć gdyby miało to być ZAMIAST jakiegoś wydania z komiksami klasycznymi to ja bym był na nie.
Po namyśle to nie jestem pewny czy jest sens zadania tego pytania bo mogłoby ono zmniejszyć szansę na jakieś wydania z komiksami Rosy czy Barksa lub podwójny numer KD. Wiem, że sam je napisałem, a właściwie zapożyczyłem od Scarpomaniaka, ale jeśli chodzi o mnie to wydań z komiksami 3 rzędowymi i tak jest dość sporo.
"I remember it as if it was yesterday.
My papa took me to see the ancestral home of our clan.
The desolate castle on Dismal Downs, abandoned since the 17th century "
kuperkowo

GG: 0

Poprzednia strona

Powrót do Komiksy