Krótkie recenzje komiksów różnorakich

Tu dzielimy się wrażeniami na temat nowych, a także starych komiksów spod znaku Disneya.

Re: Krótkie recenzje komiksów różnorakich

Postprzez Spooky » So cze 25, 2011 8:26 am

"Bilet numer jeden"
http://coa.inducks.org/story.php?c=I+TL+1894-BP
(komiks Gigant 2/1992)

Po raz pierwszy z komiksem zetknąłem się nieco ponad dwa lata temu, kiedy w antykwariacie dorwałem większość Gigantów z pierwszej połowy lat 90. Dziełem Scarpy z miejsca się zachwyciłem. Wspaniała przygoda trwająca prawie 80 stron. Historyka jest bardzo dynamiczna i mimo dość sporej objętości czyta się ją jednym tchem. "Bilet numer jeden" został świetnie skonstruowany. Fabuła w ogóle nie zgrzyta, mimo dość dużej ilości postaci oraz wydarzeń, a przy tym wciąga. Warto także zwrócić uwagę na humor - czytelnik spokojnie odnajdzie kilka śmiesznych sytuacji. Poza tym spodobała mi się sama koncepcja podróży przez pół Europy - taki zabieg zazwyczaj świetnie się spisuje, czego dowodem jest ta historyjka.
Nie sposób też nie napisać o zakończeniu. Zaskakuje, a na dodatek... wzrusza. To lubię!

"Bilet numer 1" przetrwał próbę czasu; podobał mi się tak samo, jak podczas pierwszej lektury. Polecam wszystkim.
Spooky
Postrach Transwalu

Imię: Albert
GG: 4520377

Postprzez Gęgul » Śr cze 29, 2011 10:25 pm

Ogólnie sytuacja przedstawia się tak: reben01 atakuje mnie od strony północnej, a woja nie zdążą mi dojść do obronnej w ciągu 24h. Chamidło jedne :p. Nie ma kogo atakować, tylko uczciwego bossa półświatka. Prześlij mi tę gromadę czarnych koni, a wtedy będziemy mogli rozmawiać o ewentualnej zapomodze. Innego sposobu nie ma. Bulisz = masz. A tak prywatnie to powiem, że Andzia coś zaczyna do mnie zagadywać :p. Ostatnio szedłem sobie Kisielewskiego na trójkę, a ta czai się za murkiem i rzuca mi złotówkę pod nogi. Skwapliwie podnoszę, a ta rzuca się na mnie, wyrywa mi monetę i mówi mi, że jestem bardzo szybki, a ona lubi ścigaczy xD. No to nic, kończę to i naraOgó:l)nie oceniam ten komiks bardzo dobrze, przypomina mi moment, kiedy kupiłem mojego pierwszego Giganta.
Ocena: 9,5/10
To jest twoja chwila prawdy.
Gęgul
Rozkład jazdy dla każdego

Imię: Wiktor
GG: 0

Postprzez Pahan » Śr cze 29, 2011 10:35 pm

Czyżby włamanie na konto? Bo post wygląda jak efekt kontaktów z używkami.
Obrazek
Pahan

GG: 2266241

Postprzez Gęgul » Cz cze 30, 2011 8:34 am

Ja tego nie pisałem! Tu była recenzja komiksu "Młodzi, zdolni, kreatywni" (GP 74)!
To jest twoja chwila prawdy.
Gęgul
Rozkład jazdy dla każdego

Imię: Wiktor

Postprzez lis » Śr lip 25, 2012 2:47 pm

To chyba najwłaściwsze miejsce do zaproszenia Was do zapoznania się z moją recenzją komiksu "The Lemming with The Locket".

Przy okazji chciałbym wykonać ruch wyprzedzający i odpowiedzieć na pytanie, które ktoś mógłby tu zadać (poniekąd słusznie): A DLACZEGO NIE TUTAJ, PANIE ADMINISTRATOR? Dlaczego nie animować dyskusji tu, gdzie jesteśmy, dlaczego nie ratować (rzekomo) umierającego forum, zamiast zakładać n-tego bloga?

Odpowiedź: Blogiem wychodzę poza - bez niepotrzebnej urazy - dość hermetyczne środowisko, a dzięki umieszczeniu go na popularnej platformie i viralowości, jaką oferuje m.in. facebookowy plugin mogę dotrzeć do nowego audytorium, które z kolei mogę skierować tutaj. Innymi słowy: gdybym recenzję opublikował tutaj, przeczytalibyście go tylko Wy; wrzucając ją na bloga i linkując tutaj, przeczytacie* go Wy + ew. dodatkowy narybek. Narybek ten potem trafia tutaj i - voila! - tak zarabiamy nowych forowiczów, fandom pęka w szwach, "Kaczor Donald" przechodzi na codzienny cykl wydawniczy, Fantagraphics wchodzi na polski rynek... No, może troszkę się zagalopowałem. Więcej o koncepcji strony przeczytacie w poście powitalnym. Serdecznie zapraszam.

*) - spróbujcie tylko rzucić okiem to je schowam i Wam nie oddam!
lis
administrator

Imię: Mateusz
GG: 3889388

Postprzez Gladstone » Cz lip 26, 2012 1:36 pm

Tekst pierwsza klasa, pomysł z "wyjściem do ludzi" również trafiony. Świetne "wprowadzenie" do opisywanego komiksu, bardzo przystępna i humorystyczna narracja ale jednocześnie użyty język jest wysokich lotów. Nie znam lepszego sposobu zachęcania do sięgnięcia po disneyowskie komiksy. Z niecierpliwością czekam na kolejne notki :)

"Wasz komputer" :D
DiPol - przeczytaj wydane numery fanzinu i odwiedź jego stronę internetową fanzindipol.pl
Gladstone

Postprzez Young_McDuck » Cz lip 26, 2012 9:40 pm

Zgadzam się z Gladstone'm. Tekst został napisany bardzo dobrze, czyta się go przyjemnie. Jednocześnie nie jest "prosty", wręcz przeciwnie, niektóre zwroty są wysokich lotów. Zawiera również ciekawostkę dla fanów komiksów Disneya. Oczekuję kolejnych notek ;)
Teraz o samym pomyśle prowadzenia bloga. Jest to już kolejny blog o tematyce komiksów Disneya. Poprzednie umierały, były wręcz na to skazane. Wierzę, że z tym będzie inaczej. Dlaczego? Między innymi, dlatego że ten jest prowadzony przez ponadprzeciętnego fana, który jest w stanie tworzyć doprawdy interesujące artykuły. Poza tym ważnym elementem jest nazwa ("Komiksy z Kaczogrodu"). Podczas poszukiwań w sieci przypadkowo można natknąć się na ów blog, co, u bardziej zainteresowanych tematem, lecz tym samym nie będących fanami, może poskutkować chęcią przeczytania artykułów. Logicznym zatem jest, że niektórzy z odwiedzających zostaliby prawdziwymi fanami prac graficznych spod znaku Disneya.
Young_McDuck

Postprzez Maciek! » Cz sie 16, 2012 1:02 am

W lepiłem już co prawda link w innym topicu ale nie było mnie na forum kilka miesięcy więc pozwolę sobie na moment egomaniactwa i dam go i tutaj :

http://panmilus.blogspot.com/2012/08/i- ... ytaem.html - mój/artykuł recenzja "Opowieści z dreszczykiem" :roll:
Maciek!
Dr Moderator

Postprzez lis » Śr lut 05, 2014 6:48 pm

Niektórzy z Was zapewne wiedzą, pozostałych z radością informuję - odkurzyłem blogaska i wrzuciłem na niego dwa nowe teksty - pierwszy to recenzja ostatniego Giganta (którą przedrukowano również na łamach CKD), drugi to, być może lekko kontrowersyjny, tekst o The Seven Cities of Cibola. Zachęcam do lektury i komentowania!
lis
administrator

Imię: Mateusz
GG: 3889388

Poprzednia strona

Powrót do Komiksy