Mamuty

Tu dzielimy się wrażeniami na temat nowych, a także starych komiksów spod znaku Disneya.

Re: Mamuty

Postprzez Scarpomaniak » Śr sty 30, 2013 6:17 pm

kendo napisał(a):Nie znam się za bardzo, ale wygląda jak te barksowe obrazy.

Nie, jest to rysunek Barksa przemalowany przez Giorgo Cavazzana (autora wielu świetnych okładek np. MGG 27, 29, 33, 38 i innych) do którego został dodany Dziobas.
Jeden z ostatnich wojowników na polu popularyzacji komiksów Disneya w Polsce.
Prowadzi bloga Kacza Agencja Informacyjna, w którym informuje o komiksach Disneya wydawanych w Polsce i na świecie.
Ma nadzieję, że nastaną lepsze czasy dla komiksów Disneya.
Scarpomaniak
Pan tłumacz

Imię: Radosław
GG: 0

Postprzez Gęgul » Pt lut 22, 2013 9:02 pm

Jestem właśnie po lekturze najnowszego Mamuta i nie mógłbym odmówić sobie recenzji tego tomiku, gdyż uważam, że jest to jeden z najlepszych numer tomikowych ogółem, jaki kiedykolwiek się ukazał.

Jako, że mogę zdradzić pewne fakty z historyjek, pozostałą część postu ukrywam w spoilerze ;).

Spoiler:

Podsumowując cały numer: 8,5/10. Nie jest to wyliczona średnia, ale osobista opinia. Gorąco polecam osobom kupującym tomiki okazjonalnie, do których ja od niedawna się zaliczam ;). Nawet powtórki nie brzydzą lektury tego wydania :).
To jest twoja chwila prawdy.
Gęgul
Rozkład jazdy dla każdego

Imię: Wiktor

Postprzez Pahan » So lut 23, 2013 1:49 am

W kwestii pierwszeństwa "Pierwszej dziesięciocentówki" Rosy i "Zaszłości z przeszłości", to problemu nie ma. :) Komiks Rosy został narysowany w 1991 roku. Chociaż... nie możemy mieć pewności, czy włoska historyjka też nie przeleżała kilku lat w szufladzie :roll:.
Obrazek
Pahan

GG: 2266241

Postprzez Gladstone » So lut 23, 2013 11:09 am

Moje "trzy grosze":

Łapać złodzieja - szczerze mówiąc jestem ciut rozczarowany: dobry pomysł, świetne rysunki ale scenariusz fatalny. Nie wiem jak można robić takie błędy w fabule:
Spoiler:
Trudno tu mówić o zaskakującym zakończeniu - jeśli przeczytało się wiele "gigantowych" historyjek to już po pierwszej części można było domyśleć się takiego biegu wydarzeń.
W Niemczech, co jest dość oczywiste, zamieniono 2000 numer Topolino na 50 numer LTB Spezial, we Francji publikowano ten komiks w Mickey Parade 300, w Grecji w Μίκυ Μάους 1500, ciekawe co zrobiono w Danii, gdzie historyjka ta ukazała się w 49 numerze Jumbo-temaboga...

Wolne wybory - nie wiem czy było to celowe czy to tylko zbieg okoliczności, ale przebranie Mikiego jest podobne do tego użytego w Monarch of Medioka Gottfredsona (edit: przebranie to kopia tego z Outwits the Phantom Blot)

Donald Wyzwoliciel - podobno jest to parodia eposu Jerozolima wyzwolona :shock: Serio? Akcja to jedno wielkie deus ex machina, logiki nie ma w tym żadnej, do tego stare kolorowanie i wspomniany "chamski styl"... Szkoda gadać.

Wkradło się też kilka błędów które nie powinny się zdarzyć: strona 239 ma (przynajmniej w moim egzemplarzu) zamienione teksty lewej i prawej kolumny, gdzieś w tomie pojawiło się "nei" zamiast "nie", tytuły komiksów pisane małą czcionką i zostawiające pół strony pustej nie wyglądają zbyt estetyczne...

To co napisałem nie znaczy, że numer jest kiepski. Wręcz przeciwnie: to pierwszy od dawna tom po przeczytaniu którego nie byłem zły, że go zakupiłem. Mogę go z czystym sercem wszystkim polecić, tak powinny wyglądać "grubasy": porządni rysownicy, nie za dużo reprintów (jeśli już to wyśmienite i wydane dawno temu), mało kiepskich i banalnych historii. Oby tak dalej.
Ostatnio edytowano So mar 02, 2013 8:51 pm przez Gladstone, łącznie edytowano 1 raz
DiPol - przeczytaj wydane numery fanzinu i odwiedź jego stronę internetową fanzindipol.pl
Gladstone

Postprzez Scarpomaniak » Wt lut 26, 2013 2:59 pm

Jeżeli ktoś ma Paczkomat w okolicy to może zamówić w Arosie nowego Mamuta za 17,49 + 4,99 za wysyłkę. Można też kupić też dwa ostatnie Giganty (ten co będzie jutro i ten poprzedni z Doubleduckiem) każdy po 10,50.
Prowadzi bloga Kacza Agencja Informacyjna, w którym informuje o komiksach Disneya wydawanych w Polsce i na świecie.
Scarpomaniak
Pan tłumacz

Postprzez Maciek! » Cz mar 28, 2013 12:50 am

Mnie ten komiks o "Telefonie Zaufnia" lekko rozczarował ale może poprostu po tym jak usłyszałem jaka nietypowa (dla komiksów Disneya) tematyka jest w nim poruszona spodziewałem się niewiadomo jak mocnej historii.

Straszliwie cenię gdy jakiś serial (czy w tym przypadku komiks) dla dzieci niespodziewanie porusza jakiś trudny, z życia wzięty temat, oczywiście jeśli idzie z tym głębokie przesłanie zwłaszcza, że dziecku łatwiej przełknąć problem jak wykładają mu go ulubieni bohaterowie... przemoc w rodzinie jest powszechniejsza niż nam się wydaje więc odnoszę prawdopodobieństwo, że dziecko które przeczyta ten komiks albo jest ofiarą albo zna kogoś w takiej sytuacji może być spore więc chwała Mikiemu, że postanowił swoich czytelników uświadomić.

Scenarzysta ma u mnie spory szacunek za temat którego się podjął, zwłaszcza, że to ciężkie zadanie by poruszyć TO zachowując wszystko w duchu Disneya i należytą subtelność... z drugiej odniosłem wrażenie, że przysłowiowo tylko "liznęli" temat. Jestem za unikaniem nachalnego pouczania czytelnika ale ze względu na tych młodszych uważam, że zabrakło mi momentu w którym Mordek i Ferdek głębiej tłumacząc co to jest "Niebieska Linia" (Choć może i nie?[*]) jak i rozwinięcie relacji Felka z jego wujkiem

Spoiler:

Ogółem doceniam ten komiks za dobre intencje i może zbyt patrzę na niego przesadnie analizującym okiem dorosłego poprostu odnoszę wrażenie, że mógłbyć o wiele ciekawszy/mocniejszy...Także jak pisałem ten post zdałem sobie dopiero sprawę : Czy po lekturze do dzieciaków trafi, że... NIEBIESKA LINIA TO COŚ PRAWDZIWEGO? Bo mam wrażenie, że to kolejna rzecz którą mogli za słabo podkreślić... Ale taka to era, że jak ich zaintrygowalo to pewne sobie to wygooglują.

P.S.
Wiem, że to żenująco infantylne z mojej strony ale nie mogę się powstrzymać by nie rzucić czarnym żartem : Dlaczego mam silne wrażenie, że jeśli komiks byłby nie o Mordku i Ferdku, a o Hyziu, Dyziu i Zyziu w momencie gdy dowiadują się co to Niebieska Linia zareagowali by : "Mniejsza o Felka! Czy to znaczy, że przez te wszystkie lata mogliśmy donieść na wujka Donalda!?" :P

Dr Moderator

Postprzez Scarpomaniak » Cz kwi 18, 2013 5:35 pm

Myślałeś, że Mamut 17 to jednorazowy wyskok?
Myślałeś, że żaden inny Mamut nie będzie aż tak dobry?
Jeżeli tak myślałeś, to się myliłeś!
(tutaj jakaś szybka, dobra muzyczka)
Już 8 sierpnia kolejny Mamut!
A w nim najlepsi twórcy!
Scarpa, Cavazzano, De Vita, Cimino, Carpi, Dalla Santa, Asteriti i inni
ZERO REPRINTÓW!
Za 24,99 (PLN) 500 stron super, ekstra komiksów!
Śpiesz się, liczba egzemplarzy ograniczona!
Więcej informacji na stronie CKD
Scarpomaniak
Pan tłumacz

Postprzez lamero » Cz kwi 18, 2013 11:36 pm

Scarpomaniak napisał(a):Już 8 sierpnia kolejny Mamut!

Już? Jak dla mnie to nie takie już, to jeszcze prawie cztery miesiące.

Scarpomaniak napisał(a):Śpiesz się, liczba egzemplarzy ograniczona!

Hm, a z czym mam się spieszyć? Z tego, co zrozumiałem, to do wydania tego tomu jeszcze trochę zostało.
Rozumiem Twój entuzjazm, ale takie zapowiedzi rodem z telezakupów mango raczej zbyt zachęcające nie są ;).
lamero

Postprzez Scarpomaniak » Pt kwi 19, 2013 6:20 am

lamero napisał(a):Rozumiem Twój entuzjazm, ale takie zapowiedzi rodem z telezakupów mango raczej zbyt zachęcające nie są ;).

Czemu nie dopisałem komentarz? Poprzedni post był zrobioną przeze mnie reklamą kolejnego Mamuta specjalnie w stylu reklam telewizyjnych.
A czy ktoś z forum może OCENIĆ skład tego tomu?
Scarpomaniak
Pan tłumacz

Postprzez kuperkowo » Śr lut 18, 2015 10:53 am

Gigant Mamut ,,Czarny kapitan'' już w sprzedaży !

Obrazek

Oto skład: http://coa.inducks.org/issue.php?c=de%2FLTBSP+62#p117
Cena: 24,99 zł

PS. Kolejny numer Giganta Mamuta (wg. tyłu okładki) ukaże się 4 sierpnia i wg. odpowiedzi pana Skury na alei komiksów będzie nosiła roboczy tytuł ,,Wakacyjne wyprawy''.
"I remember it as if it was yesterday.
My papa took me to see the ancestral home of our clan.
The desolate castle on Dismal Downs, abandoned since the 17th century "
kuperkowo

Postprzez kuperkowo » Wt lut 24, 2015 10:24 am

Właśnie dzisiaj przeczytałem cały tom i czas na krótką opinię o nim. Moim zdaniem był całkiem OK. Razi trochę liczba reprintów (ok. 260 stron to reprinty przy czym dla mnie nowe były tylko 3 komiksy), ale muszę przyznać, że o ile w poprzednich ,,grubasach'' (,,Historie z prehistorii'' i ,,Efekt badyla'') były to raczej słabe historyjki to tutaj przynajmniej tyle, że większość reprintów było całkiem niezłych. A teraz krótka opinia dotycząca ,,nowych'' komiksów.

Szczerze powiedziawszy jako słaby oceniłbym tylko komiks Kapitan Miki (fabuła była trochę zbyt pogmatwana a różne psikusy jakie robił Miki Piotrusiowi jakoś mnie nie bawiły) . Może trochę zawiodłem się na komiksie Żeglujże,korsarzu. Na początku komiks był dość ciekawy, ale pod koniec zaczął się robił trochę nużący, choć generalnie jako całość był przyzwoity (ale nie jakiś super czy coś. Szczerze mówiąc komiks nie zachwycił mnie), tylko końcówka była jakaś taka słaba. Co do komiksu Tajemnica złotego dublona, w którym moim zdaniem plan Braci Be był do przesady głupi
Spoiler:
to jednak niezmiernie rozbawiło mnie jak jeden z Braci Be udawał pirata. Jego teksty (i tłumaczenie) były naprawdę genialne (,,Na umrzyka skrzynię. Mój złoty dublon'' :) ).
Co do innych komiksów to podobały mnie się . Statek tajemnic za niebanalny pomysł i rysunki (bardzo lubię styl Sergio Asteritiego) , Fregaty kontur (ten komiks zaskoczył mnie bardzo pozytywnie a sceny kiedy Donald w pędzie wręcz szaleńczym i zuchwałym abordażuje statek Gęga to moim skromnym zdaniem majstersztyk) , Pocięte na pół (ten komiks podobał mnie się najmniej chyba z nowości oprócz ,,Kapitana Mikiego'') oraz Lazurowy korsarz (również bardzo przyjemne rysunki i ciekawy scenariusz. Trochę dziwne samo zakończenie. Wytłumaczenie dlaczego tylko Miki widzi ducha było jakieś takie niedorzeczne, ale komiks podobał mnie się).

A co do reprintów ? Były lepsze i gorsze. Ja osobiście chyba najbardziej ucieszyłem się z ,,Prawie rodzinnej rozrywki'' (z mojego pierwszego Giganta :) )

Kupić czy nie kupić ? Nie jest to jeszcze numer bardzo dobry, ale na pewno polecam bardziej niż ,,Efekt badyla'' czy ,,Historie z Prehistorii'' , które nie oszukujmy się były bardzo słabe, a ten numer taki nie jest.
kuperkowo

Postprzez kuperkowo » Wt sie 11, 2015 12:33 pm

Gigant Mamut 22 ,,Wyprawa do Indii’’ :

Książe i złodziej – najdłuższy duński komiks disnejowski. Najpierw odnośnie rysunków. Zrobił je Flemming Andersen i nie powiem, że lubię jego komiksy, ponieważ uważam je za zbyt grube i kanciaste i trochę mi one przeszkadzały, ale może to element komizmu w komiksie ? Co do samego scenariusza to jest w porządku, jest parę humorystycznych akcentów (postać Braci Be, dywanowe linie lotnicze, scena jak Abu kupuje latający dywan czy służba u sułtana). Mamy kilka nawiązań kulturowych (choćby do Ali Baby i 40 rozbójników czy Alladyna). Komiks mógłby mieć trochę mniej stron, bo zawiera trochę dłużyzn, ale generalnie nie był zły i oceniam go na 7/10.

I ty zostaniesz kajmakanem – Czytając tytuł zastanawiałem się kto to jest ten ,,kajmakan’’ :) Co do samej fabuły to komiks podobał mnie się mniej od poprzedniego komiksu. Momentami był śmieszny (,,A wtedy….buum! Che,che,che! Che,che,che! Buum! :) czy nazywanie wielbłąda ,,bydlę'' ) więc daje ocenę: 6/10.

Skarb Bagdadu –przyzwoity komiks z Goofim i Mikim. Ciekawy pomysł z magiczną skrzynią. Ocena: 7/10

Czarna azalia – komiks podobał mnie się za dość oryginalny scenariusz. Trudno mi coś więcej napisać, więc dam ocenę: 7,5/10

Mądrości ze starożytności – chyba najwyżej oceniony w Inducks komiks, do tego z rysunkami Romano Scarpy. Jeden z lepszych (jak nie najlepszych) komiksów w tomie. Bardzo ładne rysunki, ciekawy scenariusz i zagłębienie się w relację Kaczencji ze Sknerusem. Dla mnie osobiście ,,dziewczyną’’ Sknerusa na zawsze pozostanie – Zlotka O’Glit – (historyjki z nią mają więcej tej rosowej i barksowej ,,magii’’) , ale dobry komiks z Kaczencją też nie jest zły :) Ocena: 9/10

Mały książę – słaby i nudnawy komiks z Mikim i Czarnym Piotrusiem. Ocena: 4/10

Wujkowie i siostrzeńcy – najgorszy komiks w tomie. Dlaczego ? Całkowicie nielogiczny scenariusz, nieprzemyślane pomysły. Już początek komiksu jest ,,dziwny’’: Sknerus prosi Donalda i Dziobasa o badania rynkowe dotyczące rynku papierosowego, w który chcę zainwestować ????? Każe im zbierać ,,pety’’ z ulicy ????? ŻE CO ????? Myślę sobie: ,,Nie oceniajmy książki po okładce. Może później scenarzysta zrezygnuje z tej bzdury’’. Pojawienie się postaci Kab-Ela XIII nie polepsza jednak sytuacji, gdyż nie prowadzi on fabuły donikąd. A zakończenie to prawdziwe deux-machina bez ładu i składu. Ocena: 2/10

Biały słoń – dziwny początek (naprawdę myślałem, że Miki został uśpiony i porwany i zdziwiłem się, że tego w ogóle nie tłumaczą jak to się stało. Dopiero na końcu okazuje się, że to był sen). Potem jest trochę lepiej, jednak bez rewelacji. Jedynie co się wyróżnia to ładne rysunki, które naprawdę mnie się podobały. Trochę gorszy od ,,I ty zostaniesz kajmakanem’’. Ocena: 5/10

Dolina ciszy – początek i środek komiksu był dość nudnawy, jednak ratuje go trochę przyzwoite zakończenie i w sumie niezbyt długa długość (nie ma dłużyzn). Mogli sobie darować scenę kradzieży łódki, ale ogólnie całkiem dobry komiks. Ocena: 6/10

Tajemnica starej gry – ciekawy komiks z Super Goofim. Ładne rysunki. Co tu dużo mówić. Ocena: 7,5/10

Czasem spadek kopie w zadek – jak dotąd najstarszy włoski komiks opublikowany w Polsce do tego z rysunkami Romano Scarpy. Niestety czuć ,,ten wiek’’ i scenariusz jest trochę dziwny. Jakie mam zastrzeżenia:
Spoiler:
I zakończenie jest dość słabe.
Ocena: 4,5/10

Ogólnie o tomie:

Na pewno na plus przemawia fakt, że wszystkie komiksy w numerze nigdy nie były opublikowane w Polsce (nie ma reprintów), jest sporo długich komiksów (średnia długość 1 komiksu w numerze to ok. 47 stron), jest dużo komiksów znanych twórców (Guido Martina,Cavazanno,Scarpa,Carlo Panaro,Guido Scala,Massimo De Vita).
Co najmniej parę komiksów (,,Książe i złodziej'' , ,,Skarb Bagdadu'' , ,,Czarna azalia'' , ,,Mądrości ze starożytności'' , ,,Tajemnica starej gry'') są dobre lub bardzo dobre. Właściwie tylko 3 komiksy są naprawdę słabe (,,Mały książe'' , ,,Wujkowie i siostrzeńcy'', ,,Czasem spadek kopnie w zadek'').
Niemieccy fani ocenili ten tomik bardzo wysoko na 8 miejscu pośród ich LTB Special , a odrzucając numery nie wydane w Polsce tom uplasowałby się na 4 miejscu zaraz po ,,Kuzynie czarnoksiężnika'' , ,,Poznaj moich kuzynów'' oraz ,,Bezbłędnym rycerzu''. Ja bym aż tak nie przesadzał, bo mimo, że tom jest dobry to wyszło już w Polsce co najmniej kilka lepszych tomów MegaGigi (choćby parę tomów z pierwszej ,,piętnastki''). Co do tomu to polecam jego kupno. Jest na pewno lepszy od tomu 18-21 Mamuta (tomu 17, czyli ,,Poznaj moich kuzynów'' nie czytałem, ale mniemam, że jest lepszy od tego tomu''). Tomy MegaGiga numer 40 (,,Nowa baśń'') i 38 (,,Kaczorów dwóch'') spokojnie jednak mogłyby z nim konkurować a nawet wygrałyby.

Legenda:
Spoiler:
.
kuperkowo

Postprzez kuperkowo » Pn lut 06, 2017 6:11 pm

,,Na przestrzeni ostatnich miesięcy w Biedronce można było kupić filmy, książki, a nawet winyle czy słuchowiska komiksowe. Jednak dopiero teraz w Biedronce pojawiły się komiksy.
W ofercie znajdują się wybrane tomy kilku serii humorystycznych wydanych przez Egmont, między innymi Asteriks, Kajko i Kokosz i Smerfy, ale także szeroki wybór tomów MegaGiga i Giganta Mamuta z ostatnich 2-3 lat. Każdy z komiksów kosztuje 14,99 zł." - za komiksydisneya.pl
kuperkowo

Postprzez kuperkowo » Pt lut 10, 2017 1:11 pm

http://aros.pl/ksiazka/gigant-mamut-tom ... i-tancerze Zadziwiająco niska cena ! Polecam !
kuperkowo

Poprzednia strona

Powrót do Komiksy