Mamuty

Tu dzielimy się wrażeniami na temat nowych, a także starych komiksów spod znaku Disneya.

Re: Mamuty

Postprzez Gęgul » Cz lis 24, 2011 7:54 pm

Mi nowa czcionka (nowa jest też w tytułach!) bardzo przypadła do gustu, taka miła odmiana od zwykłej, pospolitej stosowanej od wielu lat. Na początku myślałem, że "Afera fasolowa" ma nowe tłumaczenie, lecz po porównaniu tekstu z Kaczogrodu okazało się, że jest to ten sam tekst, lecz w dwóch dymkach jest on ucięty (w restauracji zamiast "Zagraj coś weselszego, dziadku!" jest "Zagraj coś weselszego", ale bardziej widoczne jest, gdy Brat Be zamiast powiedzieć "Ta fasola przynosiła nam spore dochody! Ty też się na niej wzbogacisz! Afrykańskie złoto jest najwyższej próby!" mówi tylko pierwsze zdanie, co może wprawić w lekkie zamieszanie czytelnika widzącego tę scenę pierwszy raz).

Ogólnie początkowe wrażenie pozytywne. Jedynym minusem jest brak sławetnej płetwy na tylnej stronie, do której zdążyłem się już przyzwyczaić :).

PS. Nowy wykonawca DTP - Stop!Studio, którego napotkałem narazie tylko w KZK 3/2011.
To jest twoja chwila prawdy.
Gęgul
Rozkład jazdy dla każdego

Imię: Wiktor
GG: 0

Postprzez Kwalutek » So lis 26, 2011 2:46 pm

Skończyłem właśnie czytać ten tom i uważam, że jest to najlepszy Mamut jaki do tej pory wyszedł. Zachęcam do kupna, moim zdaniem bardzo się opłaca. Prawie wszystkie komiksy są bardzo dobre, a niektóre (szczególnie te Scarpy rewelacyjne).
Podoba mi się pomysł, że ostatnio w tematycznych tomach na początku jest jakiś świetny klasyczny komiks. Był "Podwójny sekret Fantomena", "Afera fasolowa" a za niedługo będzie komiks Gottfredsona.
Kwalutek

Postprzez Gladstone » N lis 27, 2011 3:37 pm

Zgadzam się,uważam, że to jeden z najlepszych tomików w tym roku (obok MGG poświęconemu Fantomenowi).

Długi, klasyczny komiks Scarpy na początek (takie reprinty wcale mi nie przeszkadzają), ciekawe czy wykorzystają jeszcze jakieś komiksy z HoF, ale mogliby odnowić inne długie historyjki Romano, część z nich nie została jeszcze wydana w Danii. Komiksy De Vity i Cavazzana, krótkie reprinty (poza jednym 50-stronicowym "Gigantem"), "opuszczony" Andersen, nowy włoski komiks (Dalla Santa), Scarpa z późniejszego okresu twórczości, szczęśliwie niereprintowany Gottardo - jak więcej takich numerów. Podobało mi się również tłumaczenie (mimo pojedynczych błędów) - zawiera sporo smaczków.
DiPol - przeczytaj wydane numery fanzinu i odwiedź jego stronę internetową fanzindipol.pl
Gladstone

Postprzez Gęgul » N lis 27, 2011 7:58 pm

I jak tu nie poprzeć przedmówców?
Mamut należy do jednych z najlepszych. Na powitanie mamy "Aferę fasolową" i, mimo, że czytałem ten komiks już wiele razy, nie przejąłem się jakoś bardzo jego powtórką. Bardzo dobrze, że więcej osób może się z nim zapoznać. Potem sympatyczny komiks z Superkwękiem - chociaż podobny wątek był w "Policjantach i złodziejach" (KG 3/97), przyjąłem go pozytywnie. "Legenda Donalda Tella" trochę mi się dłużyła i czasami miałem wręcz wrażenie, że Guido Scala specjalnie wykonał duże kadry, by przedłużyć komiks. Pozostałe historyjki stoją na naprawdę wysokim poziomie. Zresztą, wszystkie (oprócz "Afery", która zasługuje na 10) oceniłbym na 9/10 punktów, a co tam!

PS. Początkowo byłem wręcz pewien, że komiks "W bagnie" jest autorstwa Marco Roty! Styl Domenico Russo jest bardzo zbliżony do jego stylu.
To jest twoja chwila prawdy.
Gęgul
Rozkład jazdy dla każdego

Imię: Wiktor

Postprzez vicar » Pt sty 27, 2012 2:39 pm

Małe pytanko niezorientowanego: czym różni się Mamunt od Mega-Giga? Ilością stron, cyklem wydawniczym, przesłaniem?
vicar

Postprzez Pahan » Pt sty 27, 2012 4:34 pm

Ilością stron, cyklem wydawniczym i tym, że Mega-Giga są najczęściej tematyczne, a w Mamucie panuje dowolność rodem z Giganta.
Obrazek
Pahan

GG: 2266241

Postprzez vicar » Pt sty 27, 2012 11:59 pm

Pahan napisał(a):Ilością stron, cyklem wydawniczym i tym, że Mega-Giga są najczęściej tematyczne, a w Mamucie panuje dowolność rodem z Giganta.

To może inaczej -ile stron mają te wydawnictwa i co jaki czas są wydawane? Mówisz, że Mamut jest dowolny - a czy to nie w nim był "Tańczący z kaczkami" czyli wszystkie komiksy o dzikim zachodzie?
vicar

Postprzez Pahan » So sty 28, 2012 12:56 am

Przepraszam, pisałem na pamięć, a okazało się że mam trochę zaległości. :roll: Obecnie zarówno Mega-Giga jak i Mamut mają 512 stron. MG pojawia się w sumie nieregularnie (ostatnio z mniejszą częstotliwością), a Mamut co ok. 3 miesiące. Co do tematyki, tu też trochę wprowadziłem w błąd, mianowicie w Mamucie także pojawiają się tomy tematyczne (od tomu 6. wręcz przeważają).

Następnym razem lepiej zostawię takie sprawy specjalistom, bo chyba lekko wypadłem z tematu pocketów. :)
Obrazek
Pahan

Postprzez radosablievic12 » Cz lut 09, 2012 2:46 pm

Podałby ktoś skład Mamuta Tarzan z Kaczogrofu, bo zastanawiam się czy kupić?
radosablievic12

Imię: Radosław

Postprzez lamero » Cz lut 09, 2012 3:58 pm

Scarpomaniak podał ten skład na swojej stronie.
http://komiksydisney.cba.pl/
lamero

Postprzez Scarpomaniak » Cz lut 09, 2012 5:28 pm

Według mnie szczególnie trzeba zwrócić uwagę na ostatni komiks, jest to pierwszy komiks z Kaczencją, autorstwa nikogo innego, lecz Romano Scarpy, szkoda tylko, że jest w dosyć starej oprawie graficznej, ponieważ nowe kolorowanie polepszyłoby trochę ocenę tego komiksu.

A takie info: recenzja już jutro na mojej stronie.
Jeden z ostatnich wojowników na polu popularyzacji komiksów Disneya w Polsce.
Prowadzi bloga Kacza Agencja Informacyjna, w którym informuje o komiksach Disneya wydawanych w Polsce i na świecie.
Ma nadzieję, że nastaną lepsze czasy dla komiksów Disneya.
Scarpomaniak
Pan tłumacz

Postprzez Young_McDuck » Pt lut 10, 2012 12:54 pm

Scarpomaniak napisał(a):Według mnie szczególnie trzeba zwrócić uwagę na ostatni komiks, jest to pierwszy komiks z Kaczencją, autorstwa nikogo innego, lecz Romano Scarpy, szkoda tylko, że jest w dosyć starej oprawie graficznej, ponieważ nowe kolorowanie polepszyłoby trochę ocenę tego komiksu.

A takie info: recenzja już jutro na mojej stronie.

Nie zgodzę się. Kolorowanie jest piękne komiksu Scarpy "Ostatni osobnik". Jak widać wszyscy zapomnieli o komiksach Carpiego oraz Cavazzana (był komiks ze scenariuszem i rysunkami tego autora w nowym Mamucie). Według mnie komiksy Carpiego i Cavazzana są na najwyższym poziomie. W tym tomie zachwyciły mnie.
Young_McDuck

Postprzez Scarpomaniak » Pt lut 10, 2012 1:34 pm

Ja osobiście nienawidzę takich kolorowań, ale to aż dziwne, każą nam płacić 24,99 za niepełnowartościowy produkt, nie stać ich na odnowienie najlepszego komiksu w numerze. Zauważyłem, że ostatnio są odnawiane te komiksy, które aż tego tak nie potrzebują, czyli takie z lat 80-tych, czy początku 90-tych, a takie stare nie są odnawiane i są drukowane z materiałów które mają (tak jak w tym wypadku) 51 lat.
Prowadzi bloga Kacza Agencja Informacyjna, w którym informuje o komiksach Disneya wydawanych w Polsce i na świecie.
Scarpomaniak
Pan tłumacz

Postprzez Pahan » Pt lut 10, 2012 5:12 pm

Wiadomo, nowe kolorowanie, takie jak np. w HOF Scarpy, cieszy oko. Jednak, jak dla mnie, w tym starym z ograniczoną paletą kolorów, też jest coś fajnego. Zazwyczaj kartkując "Giganta" bardzo się cieszyłem na widok tych żółto-różowo-niebieskich komiksów, bo można się było spodziewać, że będą co najmniej dobre. :)
Obrazek
Pahan

Postprzez Scarpomaniak » N lut 26, 2012 5:08 pm

Zapraszam do przeczytania recenzji!
Jest to bardzo dobry numer, więc zrobię toplistę 5 ulubionych i 5 nie ulubionych komiksów z najnowszego Mamuta "Tarzan z Kaczogrodu".
Ulubione:
1. Ostatni osobnik
2. Wakacje dla bogaczy
3. Zaginiony uczony
4. Siódma skrzynia
5. Tajemnice Czarnej Dżungli
Nie ulubione:
1. Na tropach feniksa
2. Rybka zwana Kwango
3. Młodzi Skauci i Świątynia Małp
4. Powrót Kwarzana
5. Łowcy goryli
Co sądzicie o tym numerze oraz może napiszecie minirecenzję najnowszego Mamuta?
Scarpomaniak
Pan tłumacz

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Komiksy