Kryzys a komiksy

Tu dzielimy się wrażeniami na temat nowych, a także starych komiksów spod znaku Disneya.

Kryzys a komiksy

Postprzez goldie » So sty 10, 2009 9:47 pm

Czy zauważyliście wzrost cen komiksów?

Dawniejsze numery komiksów ,,Gigant poleca'' kosztowały 8,90
giganty w roku 2006 i 2007 kosztowały 9,90
w roku 2008 kosztowały 11,90
a w roku 2009 zauważyłam cenę 12,90 !!!!

Do czego to zmierza, i czy jest spowodowane międzynarodowym kryzysem gospodarczym?
Don Rosa pany !!!!!!
goldie

Re: Kryzys a komiksy

Postprzez Arcer » N sty 11, 2009 8:23 am

goldie napisał(a):Do czego to zmierza, i czy jest spowodowane międzynarodowym kryzysem gospodarczym?

Zmierza, jak zwykle, do wzrostu zysku. I nie widzę związku z kryzysem (spowolnieniem jeśli już). Nie ma co wyolbrzymiać wpływu wielkiej gospodarki na tak niewielki składnik rynku, jakim jest rynek wydawniczy. Po prostu, każda okazja do podniesienia ceny jest dobra - choćby nowy rok.
Arcer
el moderatoro

GG: 0

Postprzez Indiana Goofs » N sty 11, 2009 10:10 am

Ja mam trochę inne spojrzenie na tą sprawę. Skoro wszystko drożeje, to i komiks musi drożeć. Ot, podstawy ekonomii (jest taki przedmiot nawet). To nie zawsze wynika z pazerności wydawcy. Przecież jeśli, przykładowo, ropa zdrożeje, to to samo stanie się z olejem napędowym (zasila on samochody ciężarowe). No i rosną koszty transportu. I komiks jest już droższy.
Dobry król, to zły król

Młodzi specjaliści nie umieją pracować, zaś starzy specjaliści umieją nie pracować

KG 3/99 POTRZEBNE SKANY! INFO NA PW.
Indiana Goofs
Obieżyświat

Postprzez Spooky » N sty 11, 2009 10:37 am

Indiana Goofs napisał(a):Skoro wszystko drożeje, to i komiks musi drożeć. Ot, podstawy ekonomii (jest taki przedmiot nawet).

No dobra, tylko ja jakoś nie zauważyłem, aby jakiekolwiek inne czasopisma drożały tak szybko jak komiksy Disney'a. CD-A utrzymuje stałą cenę przez kilka lat (nawet obniżono), Focus, Piłka Nożna itp. Sorry, ale mi naprawdę ciężko uwierzyć iż wynika to z inflacji. Zresztą dlaczego to się dzieje na początku roku? Pamiętam, ze jak wspomniany wyżej CD-A taniał to było to w trakcie roku, a nie jakoś na rozpoczęcie. Koszty druku? To może niech rozejrzą się za innną drukarnią...
Spooky
Postrach Transwalu

Imię: Albert
GG: 4520377

Postprzez Verbaclous » N sty 11, 2009 12:02 pm

Proste jak konstrukcja cepa - mają monopol na rynku komiksów Disneya. Konkurencji brak, więc mogą podwyższać cenę jak tylko sobie chcą, a fani i tak to kupią bo alternatywy nie ma. Takie np. CD-A musi walczyć cały czas o czytelnika (chociaż i tak jest bezkonkurencyjne :P ), więc cena nie może być przesadzona. A polityka polskiego Egmontu to chamstwo i k***stwo, ale wiadomo. Money, money, money...
Verbaclous

Postprzez goldie » N sty 11, 2009 8:59 pm

Zdziwiło mnie to, że przez tyle lat komiksy te ( chyba, że coś przeoczyłam) kosztowały 8,90zł a od paru lat zaczęły drożeć, doszło to już do 12,90zł więc połączyłam to z kryzysem, ponieważ w ekonomi wszystko się łączy...
Don Rosa pany !!!!!!
goldie

Postprzez Verbaclous » N sty 11, 2009 10:14 pm

Mylisz się, to nie stało się niedawno. W 99 kosztowały 6,90, potem 7 coś (95 chyba), 8,90, 10, 11, teraz 12. Przez 10 lat Giganty zdążyły podrożeć dwukrotnie. Gdyby nie koniec świata w 2012, zacząłbym się martwić że w 2019 kosztowałyby 25 zł.
Verbaclous

Postprzez goldie » Pn sty 12, 2009 2:23 pm

cóż, bardzo możliwe że jestem w błędzie, zbieram giganty od 2006 roku, oraz mam kilka starszych numerów
Don Rosa pany !!!!!!
goldie

Postprzez WDCmaniak » Pn mar 16, 2009 10:48 am

Kryzys dotknął amerykanskie Gemstone. Z wielkim smutkiem oficjalnie podaję nieoficjalną informację o bankructwie wydawnictwa :( :cry: 0 nowych komiksów od końca grudnia; 0 info na amazonie o terminach wydań nowych wydań; 0 odzewu od D. Gersteina na DCFie; zwolnienie świetnej Susan Daigle- Leach od kolorowania (podała ona na swoim blogu że gemstone jest jej winien 3000$ zaległych pensji, i to nie tylko jej), astronomiczne długi wydawcy wobec drukarni (370 000$). :cry:

No ale jak można przezyć w kryzysie przy nakładzie poniżej 10 tys. egzemplarzy? Średnio słupki sprzedaży pokazywały 6 tysięcy sprzedanych, policzcie sobie: 2 tytuły (6000 egzemplarzy *9,50$). Zbyt wiele kasy z tego nie ma jak na wydawnictwo. Btw, aż 2/6 sprzedanych pism szły na eksport do innych krajów :mrgreen:

zaraz jeszcze poszperam po jakieś odgrzewane kotleciki i czymś Was może poczęstuję ;)

edit: jest, ale nie za dużo sosu: Francuskie Hachette w tym roku przestaje produkować własne historyjki.
WDCmaniak

Postprzez Scarpomaniak » Cz cze 25, 2009 6:43 pm

http://www.comicscontinuum.com/stories/0906/24/boomsept.htm

Nowe wydawnictwo chce w USa wydawać Disneya, ale narazie dwie serie "Walt Disney Comics and Stories" i "Mickey Mouse and Friends" każdy numer ma mieć 24 strony i kosztować 3 dolary! Ale zobaczcie co tam ma być "Walt Disney Comics and Stories" ma być http://coa.inducks.org/subseries.php?c=Ultraheroes, a w Mickey Mouse and Friends ma być http://coa.inducks.org/subseries.php?c=Wizards+of+Mickey. Co o tym sądzicie!
Oczywiście jeśli będą skany tych numerów komiksy będą mogły być w USPL!
Jeden z ostatnich wojowników na polu popularyzacji komiksów Disneya w Polsce.
Prowadzi bloga Kacza Agencja Informacyjna, w którym informuje o komiksach Disneya wydawanych w Polsce i na świecie.
Ma nadzieję, że nastaną lepsze czasy dla komiksów Disneya.
Scarpomaniak
Pan tłumacz

Imię: Radosław

Postprzez Brat Be 761 » Cz cze 25, 2009 6:45 pm

Jeśli będą skany to ja od razu się zapisuję na tłumaczenie drugiej części Magią i Mieczem..

Ciekawe to naprawdę..
Brat Be 761
D'Oh!

Imię: Igor

Postprzez Scarpomaniak » Cz cze 25, 2009 6:47 pm

Raczej mi by pasowało ultraheroes w USPL, ale poczekajmy, aż wydadzą!
Jeden z ostatnich wojowników na polu popularyzacji komiksów Disneya w Polsce.
Prowadzi bloga Kacza Agencja Informacyjna, w którym informuje o komiksach Disneya wydawanych w Polsce i na świecie.
Ma nadzieję, że nastaną lepsze czasy dla komiksów Disneya.
Scarpomaniak
Pan tłumacz

Imię: Radosław

Postprzez Gęgul » Cz cze 25, 2009 6:48 pm

Jak będą, zapisuje się na UltraHerosów!

Cytat z MG 13:
Więc pozostaje nam czekać... ale do przyszłego roku!

Czyli WoM będzie pod koniec tego toku :D .
To jest twoja chwila prawdy.
Gęgul
Rozkład jazdy dla każdego

Imię: Wiktor

Postprzez solariskuba » So lis 17, 2012 4:59 pm

Verbaclous napisał(a):Mylisz się, to nie stało się niedawno. W 99 kosztowały 6,90, potem 7 coś (95 chyba), 8,90, 10, 11, teraz 12. Przez 10 lat Giganty zdążyły podrożeć dwukrotnie. Gdyby nie koniec świata w 2012, zacząłbym się martwić że w 2019 kosztowałyby 25 zł.

I co z tym końcem świata? P.S. Oprócz KD, już dawno nie było żadnej podwyżki. ;)
solariskuba

Powrót do Komiksy