Miki Max

Tu dzielimy się wrażeniami na temat nowych, a także starych komiksów spod znaku Disneya.

Miki Max

Postprzez Mateusz Kubiak » So wrz 20, 2008 9:30 am

Jest już temat o Kaczorze Donaldzie, Gigancie, Kaczogrodzie, ale co z Miki Maxem? Dawniej w Miki Maxie mogliśmy oprócz łamigłówek znaleźć także jakiś dłuższy komiks i Zagadki Mikiego. Niestety wraz z biegiem czasu zwiększała się liczba łamigłówek i wprost proporcjonalnie malała liczba komiksów (i tak było ich bardzo mało) oraz Zagadek Mikiego. W ostatnim numerze były tylko 3 strony Zagadek Mikiego, zero komiksów, 2 strony reklam na całą stronę, a reszta pisma to łamigłówki dla dzieci w wieku 5 lat. Dodam jeszcze, że do pisma dołączane są jeszcze po 3 prezenty które były wydawane kiedyś w Kaczorze Donaldzie. Ja osobiście kupuję Mixi Maxa, ale tylko dlatego, żeby nie narobić sobie luk w zbieraniu czasopism Disneya :D . Wypowiedzcie się co Wy sądzicie o Miki Maxie.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Mateusz Kubiak
Ostatni z klanu McKwaczy

Re: Miki Max

Postprzez Verbaclous » So wrz 20, 2008 9:39 am

Od kiedy przestali zamieszczać tam Kartonową Wkładkę (później Okładkę), kupuję to sporadycznie, żeby nie powiedzieć wcale (około dwóch).
Verbaclous

GG: 0

Postprzez Fergus » So wrz 20, 2008 9:43 am

Mam tylko kilka numerów (5-6) tej gazetki, które kupiłem kilka lat temu, więc nie wiem jak wygląda teraz. Właściwie to niezbyt mi się podobała, samo rozwiązaywanie łamigłówek jakoś niezbyt mnie pociągało, a komiksów nie było praktycznie żadnych. Tylko te "Zagadki Mikiego", no i w jednym numerze Halloweenowym, reprint komiksu z KD. Chociaż być może było więcej komiksów w numerach których nie posiadam.

Dodam tylko, że mój pierwszy numer tego pisemka, pochodzący chyba z 2000, czy 2001 roku wyglądał trochę lepiej niż nowsze (np. ten Halloweenowy, zdaje się, że z 2004.). Były m. in. różne kartonowe wkładki, itp. trochę lepsze niż same łamigłówki. Ale całe czasopismo... to nie dla mnie.

PS. Osobiście nie jestem takim kolekcjonerem, żeby kupować taką gazetkę tylko po to, żeby nie mieć luk w kolekcji. Moim zdaniem szkoda pieniędzy, choć podziwiam zaangażowanie :D
http://www.carlbarks.pl - Moja strona poświęcona Carlowi Barksowi! (Aktualnie w budowie)
Fergus

Imię: Łukasz
GG: 1465562

Postprzez Indiana Goofs » So wrz 20, 2008 10:55 am

Jestem tego samego zdania, co kolega Fergus. A to dlatego, że w tym czasopismie nie znalazłem nic, co by mnie zadowoliło. Mamy wolny rynek, skoro nie podoba mi się Miki Max, to dlaczego mam go kupować? Więc nie kupowałem. I nie zamierzam "zapełniać luk". Owszem, chciałbym mieć dużą kolekcję, ale dla mnie liczy się jakość, nie ilość. Łamigówki mi nie podchodzą, wolę ogladanie obrazków :D
Dobry król, to zły król

Młodzi specjaliści nie umieją pracować, zaś starzy specjaliści umieją nie pracować

KG 3/99 POTRZEBNE SKANY! INFO NA PW.
Indiana Goofs
Obieżyświat

Postprzez Arcer » So wrz 20, 2008 12:12 pm

"Miki Maxa" niestety nie miałem okazji przeglądać, ale miło wspominam czarno-białego "pioniera" tego typu gazetek Disneya, tzn. "Łamacza Głowy". Tam przynajmniej nie brakowało komiksów :-).
Arcer
el moderatoro

Postprzez Mateusssz » So wrz 20, 2008 12:21 pm

Miki Maxa czytałem tylko dwa razy. Czasopismo mi się nie spodobało i uznałem, że żal mi kieszonkowego na niego.
Mateusssz
Stróż prawa z Pizen Bluff

Imię: Mateusz

Postprzez Spooky » So wrz 20, 2008 3:56 pm

Z czasopismem tym zetknąłem się osobiście tylko dwa razy... w ciągu 7 lat. Wnioskuję z tego, że raczej mi się nie spodobało :D
Spooky
Postrach Transwalu

Imię: Albert
GG: 4520377

Postprzez Yua » N wrz 21, 2008 9:30 am

Kupiłam dwa numery-jakiś wakacyjny i z duchami.
ajm sory !
próbowałam wejść na forum, ale moje lenistwo wzięło górę.
Yua
Tamtirda Tym Tirimdomda!

Imię: Zuzanella :)

Postprzez Gęgul » Cz lut 12, 2009 2:10 pm

Kupiłem Miki Maxa! nr. 1/09 (naszła mnie ochota na Zagadki Mikiego) i jestem zawiedziony... wydrukowano komiks "Pensjonariusz na gapę" z przedostatniego KD! Ponadto - info ciekawostka dla Jazzora - jak w KD była kryptoreklama MG "Kurtyna w górę" teraz jest napis "Moby Duck"! :x :? :shock: :o :wink: :roll: 8)
To jest twoja chwila prawdy.
Gęgul
Rozkład jazdy dla każdego

Imię: Wiktor

Postprzez goldie » Cz lut 12, 2009 8:42 pm

Według mnie to pismo wydawane jest po to aby pozbyć się niesprzedanych prezentów z KD oraz oczywiście liczą się zyski, jak wszędzie...
Don Rosa pany !!!!!!
goldie

Postprzez Arcer » Cz kwi 23, 2009 8:15 pm

Dziś w kiosku wziąłem do ręki Miki Maxa nr 1/09, i od razu obróciłem na drugą stronę, a tam - ciekawostka. Nie przyjrzałem się, bo się spieszyłem, ale wynikało z niej, że jeden z numerów KD w lutym miał mieć tę okładkę - a żaden nie miał. Zrobiłem na szybko zdjęcie telefonem ale jest niewyraźne i nie mogę sobie teraz przypomnieć, o co chodziło. Ktoś poratuje? :) Może np. jakiś skanik?

P.S. Za kilka dni dodam na Inducks indeksy pierwszych paru numerów tego pisma... O ile uda mi się kupić, ale mam już na oku :)
Arcer
el moderatoro

Postprzez Verbaclous » Cz kwi 23, 2009 8:39 pm

Jak było nadrukowane na miniaturce w numerze 7, miał ją mieć nr 8. Ostatecznie jednak była ta. Why? Nie wiadomo. :P
Verbaclous

Postprzez Gęgul » Pn maja 11, 2009 2:07 pm

Dziś z tyłu MX była okładka KD 16-17 ze starą wersją. Prezent nie na górze! Zaczynam się zastanawiać, czy warto płacić 7,90 za 5 zagadek Mikiego...
To jest twoja chwila prawdy.
Gęgul
Rozkład jazdy dla każdego

Imię: Wiktor

Postprzez Arcer » Pn maja 11, 2009 5:36 pm

Możesz stać się filantropem i zeskanować okładkę, bo nie wiem jaka jest w tym numerze :-).
Arcer
el moderatoro

Postprzez fan kaczek » Cz maja 14, 2009 6:35 pm

Kilka takich sytuacji się zdarzało.I to nie tylko w Miki Max.Przykład : W numerze 23\08 była pokazana inna okładka niż w rzeczywistości.
Małysz na prezydenta!
fan kaczek
Moje życie. Kaczki i myszy!

Imię: Patryk

Następna strona

Powrót do Komiksy