Komiks

Sprawdź swoją wiedzę o świecie Disneya!

Komiks

Postprzez tapir » N sty 07, 2007 7:48 pm

Mam pomysł. Czy niemoglibyśmy zrobić zbiorowego komiksu o kaczorach? Koncepcja jest prosta. Dodajemy kolejne kadry poprzez wstawianie obrazków na forum. Jeśli ktoś ma skaner, poprostu rysuje i skanuje, a jeśli nie, to wykonuje kadr na komputerze. Nie wiem czy zabawa się przyjmie, ale warto spróbować. Proponuje wykorzystywanie kaczorów, lecz nie widze przeszkód, żeby umieszczać w komiksie równierz inne disneyowskie postacie. Niech kto inny zacznie o... nie mam pomysłu... :D :oops:

Jeszcez jedno, tylko prosze mnie nie linczować, że o czymś mówie, a tego nie umiem zrobić: jak dodać na forum obrazek, który mamy na dysku? Prosze odpowiedizieć w temacie, bo może znajdzie się ktoś, kto też nie wie.
tapir

GG: 0

Instrukcja umieszczania obrazków na forum

Postprzez Arcer » N sty 07, 2007 8:39 pm

Aby umieścić obrazek na forum, należy wcześniej umieścić go na jakimś serwerze do tego przeznaczonym. Osobiście polecam ImageShack.
- Tam należy kliknąć Wybierz (Browse) i wybrać plik obrazu z dysku, a następnie kliknąć Otwórz.
- Potem upewniamy się, że mamy zaznaczoną opcję 'file' (a nie 'url') i ewentualnie zmieniamy rozmiar obrazka zaznaczając "resize image?" i wybierajac odpowiednią opcję
- Można też usunąc pasek informacyjny dodawany na dole każdej miniatury (ale w dobrym tonie jest pozostawić go, nie zaznaczając opcji 'remove size/resolution bar from thumbnail').
- Potem klikamy na 'host it!'. Odczekujemy kilka chwil i gdy zmieni się zawartość okna, wybieramy jedną z dostępnych opcji (poprzez wklejenie odpowiedniego kodu do treści wiadomości na DP!)
- Najlepszą (moim zdaniem) opcją dla forum jest wklejenie kodu z paska pt. "Thumbnail for forums (1)", ponieważ ten drugi kod dla minaitury forumowej nie zawsze działa w przypadku naszego forum. Wkleiłem na dole strony oba, a działa tylko jeden.

Oto przykład:
Obrazek
[img=http://img297.imageshack.us/img297/1079/dscn4633bw3.th.jpg]
Arcer
el moderatoro

Postprzez rysownik » N sty 07, 2007 9:25 pm

Hmmm... Muszę przyznać tapirze, że twój pomysł jest oryginalny. Ja mogłabym wziąć udział w zabawie, ale mam pytanko;

To ma być tak bez fabuły?
rysownik

Imię: Agata

Postprzez Humperdink » N sty 07, 2007 11:58 pm

Bez fabuły to nie byłby komiks, tylko niepowiązane ze sobą rysunki.
Może być coś takiego jak poniżej? Niestety, nie bardzo umiem rysować... Ale ktoś zacząć musi. :)

Obrazek

Dobrze by było, żeby kolejne kadry wnosiły coś do tego komiksu...
Humperdink

Postprzez tapir » Pn sty 08, 2007 2:10 pm

Właśnie o to chodzi, żeby te obrazki razem tworzyły historyjkę. Ja coś doda, kiedy przysiąde i wypróbuje instrukcje Arcera. :)
tapir

Postprzez Fergus » Pn sty 08, 2007 3:44 pm

Obrazek

Sorry, że bez tuszu, ale to był taki kadr raczej na szybkiego :wink:
http://www.carlbarks.pl - Moja strona poświęcona Carlowi Barksowi! (Aktualnie w budowie)
Fergus

Imię: Łukasz
GG: 1465562

Postprzez tapir » Pt lut 02, 2007 2:58 pm

tapir

Powrót do Gry i quizy