Nasze Oscary

Sprawdź swoją wiedzę o świecie Disneya!

Nasze Oscary

Postprzez jupix » N lis 22, 2009 12:10 pm

Co wy na to, abyśmy wytypowali po trzech nominowanych i zwycięzcę w kategorii Najlepszy Film Animowany powiedzmy od 1989? To co zaczynamy?
Oto moje typy:
1989:
-Wszystkie psy idą do nieba
-Wielka bitwa Asterixa
-Mała Syrenka- Winner!!!

W razie czego polecam to.
600 postów w 6 lat, dwudziestka na karku, ale miłość do Disneya - dozgonna!
jupix

Imię: Wojtek
GG: 0

Re: Nasze Oscary

Postprzez jupix » Cz gru 03, 2009 3:24 pm

1990:
-Jetsonowie
-The fool of World and the flying ship - bardzo ciekawy film rosyjsko-amerykański robiony poklatkowo, fragment
-Bernard i Bianka w krainie kangurów - Oscarek :)

Jeśli nikt nie odpisze to chyba można zamknąć temat :(
jupix

Postprzez Mędrek1937 » Pn mar 21, 2011 12:57 pm

1991:
Książe i Żebrak
Garfield
Piękna i Bestia- murowany winner

Swoją drogą skoro było tak tużo filmów animowanych w poprzednich latach, czemu nie utworzyli tej kategorii wcześniej?
Obrazek
Jak po nocy świt, jak w piosence rytm, Piękna z Bestią jest
Mędrek1937

Imię: Bartek

Postprzez jupix » Pn mar 21, 2011 1:02 pm

Książę i żebrak oraz Garfield to filmy krótkometrażowe
Mędrek1937 napisał(a):Swoją drogą skoro było tak tużo filmów animowanych w poprzednich latach, czemu nie utworzyli tej kategorii wcześniej?

Uważano, że wystarczą nagrody Annie, przyznawane od 1991 roku. Obecnie bardzo tendencyjne :?
jupix

Postprzez Mędrek1937 » Pn mar 21, 2011 6:52 pm

Ze wszystkich oglądałem tylko Piękną i Bestię i klipy z Księcia i Żebraka. Myślałem, że skoro są w tej liście, to mogę je wpisac. Ja się tak właściwie orientuje dopiero od 1995 roku.

To może nie kombinujmy. Wiadomo, że w następnych latach wygrają:

1992: Aladyn
1993: Miasteczko Hallowen
1994: Król Lew

1995:
Księżniczka Łabędzi
Pocahontas
Toy Story- waham się między tym a Pocahontas, ale to początek legendarnej trylogii- statuetka wędruje do Toy Story
Obrazek
Mędrek1937

Postprzez jupix » Wt mar 22, 2011 5:59 pm

Ja w 1993 roku nagrodziłbym Maskę Batmana Warner Brosów.
Uważam ją za jedną z lepszych filmowych wersji tego komiksu. No i olbrzymi plus za świetną animację.

A w 1995 jednak Pocahontas. Jest to naprawdę wspaniałe widowisko, ktorym można zachwycać się latami. W Toy Story niektóre sceny po latach zaczynają denerwować :?

W 1996 mielibyśmy sporą rywalizację między Kosmicznym meczem, a Dzwonnikiem z Notre Dame. Chociaż ja oczywiście obstawiałbym Disneya :)
jupix

Postprzez Mędrek1937 » Śr mar 23, 2011 3:26 pm

Ja też bym wybrał Pocahontas, ale nie chciałem wyjśc na głupiego, że nie wybrałem Toy Story :oops:

1997:
Herkules
Koty Nie Tańczą
Aladyn i Król Złodziei

Mój wybór pada na Herkulesa, ale nie oglądałem Kotów. Aladyn jest 96 ale nic nie było do wyboru.

1998
Anastazja
Dawno temu w trawie
Mulan- statuetka wędruje do Mulan
Obrazek
Mędrek1937

Postprzez jupix » Śr mar 23, 2011 6:56 pm

Nie wiem skąd bierzesz daty, ale Anastazja jest z 1997 roku. I właśnie ją bym nominował i chyba nagrodził, bo chyba jednak Herkules i Koty nie tańczą mają swoje wady.

W 1998 proponuję pięć nominacji. W tym roku na rynek wszedł DreamWorks. Jego Mrówka Z, a zwłaszcza Książę Egiptu są naprawdę świetnymi filmami. Obok nich nominowałbym Magiczny miecz, Dawno temu w trawie Mulan, a nagrodziłbym chyba jednak Księcia.

W 1999 roku nominowałbym Tarzana, Toy Story 2, Stalowego giganta. Jednak nie potrafiłbym wybrać zwycięzcy. Wszystkie te filmy są znakomite.
jupix

Postprzez Pahan » Śr mar 23, 2011 8:03 pm

Jeśli chodzi o 1998 rok, to zdecydowanie wygrywa Książę Egiptu - arcydzieło. Mrówka Z i Mulan to bardzo dobre filmy, lecz moim zdaniem nie dorastają biblijnej opowieści do pięt. Dawno temu w trawie - wg mnie najsłabszy film Pixara, aczkolwiek złym nazwać go nie można. Magiczny miecz jest słaby w ogóle, :) chociaż animacja stoi na niezłym poziomie.

W 1999 wybrałbym jednak Stalowego giganta - świetna produkcja, lecz trochę niedoceniona. Toy Story 2 jest minimalnie mniej znakomite, a Tarzan już wyraźnie od tej dwójki odstaje.
Obrazek
Pahan

GG: 2266241

Postprzez Mędrek1937 » Cz mar 24, 2011 2:41 pm

jupix napisał(a):Nie wiem skąd bierzesz daty, ale Anastazja jest z 1997 roku. I właśnie ją bym nominował i chyba nagrodził, bo chyba jednak Herkules i Koty nie tańczą mają swoje wady.

O kurde, jaki ja głupi. Masz racje. Jak nie jestem pewien to korzystam z list nominowanych do nagród Annie i zapomniałem, że nie wszystkie filmy są nominowane ze swoimi "rówieśnikami" z tego samego roku.

2000
Droga do Eldorado
Uciekające Kurczaki
Nowe Szaty Króla

Wybiorę Drogę do Eldorado. Naprawdę świetnie animowana, ciekawy scenariusz, świetne piosenki i ten miły klimat. "Szaty..." były dobre, ale Eldorado wygrywa.
Obrazek
Mędrek1937

Postprzez jupix » Cz mar 24, 2011 3:30 pm

Ja w 2000 nominowałbym:
Titan: Nowa Ziemia - bardzo ciekawy film Don Blutha, dziś zupełnie doceniany
Drogę do Eldorado - mi się ten film nie podobał. Jest skierowany wyraźnie do starszego widza
Uciekające kurczaki
Fantazja 2000 - po prostu arcydzieło! Dla mnie absolutny zwycięzca.

Od 2001 mamy już kategorię Oscarową. Ale możemy przecież nie zgadzać się z Akademią.
Mnie zawsze tu dziwiła nominacja dla filmu Jimmy Neutron: mał geniusz. Nigdzie tego nie mogłem znaleźć, więc ciężko mi to porównać np. z Atlantydą. Niemniej o nagrodę walczyłyby Potwory i spółka i Shrek. Wiem, że jestem w mniejszości, ale dla mnie dzieło Pixara jest dużo lepszym filmem, z ciekawszym i równie śmiesznym scenariuszem, z dużo lepszą animacją i muzyką oraz tradycyjnie Pixarowskim przesłaniem.
jupix

Postprzez Pahan » Cz mar 24, 2011 6:18 pm

2000. Trudny wybór. Uciekające kurczaki widziałem tylko raz, i mało z niego pamiętam, jednak należy docenić kunszt animacji poklatkowej. Nowe szaty króla to świetna produkcja, a jej największym atutem jest humor, no i oczywiście "czarne charaktery" - Izma i Kronk. Gdybym jednak miał wybrać moją ulubiony film animowany z tego roku... to tak jak Mędrek postawiłbym na Drogę do Eldorado. Mam wrażenie, że zagrało tu absolutnie wszystko. Postaci, fabuła, żarty, muzyka (niezastąpiony Elton John - a tu największy hicior w wersji polskiej), polski dubbing no i animacja. Jak dla mnie miał to coś, czego brakło i tak dobrym Nowym szatom.

Następny rok IMO należał do Shreka. Wiem, że wychodzę w tym temacie trochę na wielbiciela konkurencji :wink:, a teraz jeszcze filmu, który jest jednym wielkim prztyczkiem w nos Disney'a, ale nie ma rady. Potwory są super, Atlantyda także nie jest tak tragiczna jak ją malują, jednak to Shrek wytworzył bezprecedensową sytuację (przynajmniej w moim otoczeniu). Kiedy zdobyłem go na VHSie, to w krótkim czasie odbyło się w domu chyba z 5 rodzinnych seansów, podczas których zmieniał się tylko zestaw krewnych i znajomych przed ekranem. :D A najlepsze jest to, że to nie ja je inicjowałem, ale rodzice! Jak dla mnie fenomen.
Obrazek
Pahan

Postprzez Mędrek1937 » Cz mar 24, 2011 6:47 pm

jupix napisał(a):Ja w 2000 nominowałbym:

Fantazja 2000 - po prostu arcydzieło! Dla mnie absolutny zwycięzca.

Ha, teraz ja cię mam. Fantazja 2000 to produkcja 1999 roku. Nie nominowałem jej, bo przyznam się (to wstyd), że z obu Fantazji oglądałem tylko klipu na youtube.To było świetne, ale trudno mi tak oceniac. Mam plan kupic, ale koniecznie na blu-ray, ale jeszcze trochę poczekam, bo mam plany na resztę roku. Nie chcę wydac wszystkich oszczędności, a po drugie zbieram na coś :wink: *

W 2001 wybrałbym Shreka, bo Potwory, choc świetne są dla mnie trzecim najgorszym filmem Pixara (gorsze są tylko Nemo i mrówki). Atlantydę uwielbiam za klimat, ale miała takie... braki.

Natomiast w 2002 też jest zacięta walka. Proponuje 5 tytułów:

Gdzie jest Nemo
Epoka Lodowcowa
Lilo i Stitch
Planeta Skarbów

To wszystko to świetne filmy (chociaż przyznam, że nie widziałem Spirit Away i strasznie mnie ciągnie, ale nie mam jak), a Nemo to dla mnie najgorszy film Pixara. Nudny, humor na siłę, żadnych zaskoczen w scenariuszu, z muzyki nic nie pamiętam (jakby jej tam nie było :o ). Dziwię się, że zdobył taki sukces (błagam nie zlinczujcie mnie :roll: ). Wybierał bym pomiędzy Epoką i Planetą i chyba postawie na Disneya, za ten klimat zimnych wieczorów, podczas których oglądaliśmy z bratem zachwyceni przygody Jima (ja chcę miec znowu 5 lat). Epoka świetna, ale bez klimatu. Lilo to pierwszy film, który mnie doprowadza do łez i jest jednym z moich ulubionych, ale nie wiąże z nim żadnych wspaniałych wspomnień.

* mam 14 lat, więc mam ograniczenia :wink:
Spirit Away: w krainie bogów :roll: :roll: :roll:
Ostatnio edytowano Pt mar 25, 2011 6:16 am przez Mędrek1937, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek
Mędrek1937

Postprzez Pahan » Cz mar 24, 2011 8:33 pm

No, wreszcie rok, w którym wygrywa u mnie Disney. :) Ale po kolei: Nie uważam Nemo za szczytowe osiągnięcie Pixara, ba, nawet nie mieści się w moim Top5. Epoka Lodowcowa jest naprawdę niezła, lecz zawsze była porównywana do Shreka i nie wychodziła z tych porównań obronną ręką, z czym się zgadzam. Ot, solidna rozrywka. Lilo i Stitch... Nie przepadam. Jakoś mnie nie porwał, i nawet nie potrafię powiedzieć dlaczego. Zobaczyłem, zapomniałem. Czuje się trochę nieswojo z tą opinią, bo wiem że ma wielu wielbicieli. Natomiast to co okazało się wielką finansową klapą, i na czym dużo ludzi wiesza psy, u mnie ma pierwsze miejsce w 2002 roku. Planeta skarbów jest rewelacyjna! Steampunkowy klimat, zapadający w pamięć bohaterowie (Kapitan Amelia, i przede wszystkim John Silver!), wciągająca akcja. Poza tym, to wizualny majstersztyk. No bo, jak tu nie lubić tej sekwencji? CGI od tamtego czasu poszło sporo naprzód (co, nie oszukujmy się widać), a jednak wciąż robi wrażenie.
Obrazek
Pahan

Postprzez jupix » Śr mar 30, 2011 2:52 pm

Znowu błąd! Gdzie jest Nemo? jest na 100% filmem z 2003 roku.
Moje typy na 2002 idealnie pokrywają się z prawdziwymi Oscarami, a więc:
Lilo i Stich
Planeta Skarbów
Epoka Lodowcowa
Mustang z dzikiej dolinie
oraz zwycięzca, film magiczny, z naprawdę wciągającą fabułą i animacją godną miana sztuki
Spirited Away: W krainie bogów.

Natomiast w 2003:
Trio z Belleville - nie oglądałem, ale podobno świetne
Sindbad: Legenda siedmiu mórz - ostatni klasycznie animowany film DreamWorks ze świetną akcją i widowiskową animacją, troche niedoceniany
Gdzie jest Nemo? - liczby nie kłamią. Film ten zarobił 800 milionów, co jest drugą liczbą po Toy Story 3. Film ten miał rekordową oglądalność. I chyba zasłużenie, bo choć Nemo ogląda się z zaciekawieniem tylko za pierwszym razem to i tak ciężko znaleźć obraz o właściwym wychowaniu dziecka, o rozbitych rodzinach, o relacjach ojciec-syn. A to wszystko ubrane zostało tradycyjnie w lekkie, dowcipne szaty Pixara i zanimowane w mistrzowski sposób. Dlatego dla mnie to jest zwycięzca
jupix

Następna strona

Powrót do Gry i quizy