SimDuckburg! Już wkrótce!

...czyli sprawy nie-disneyowe widziane oczami Disneymaniaków...

Postprzez Mateusssz » So sty 12, 2008 9:48 pm

Zniechęcać się nie zniechęcam :) A co do misji może by wam coś z tego przypadło do gustu:
Sknerus w Trala La (7 dni w Tybecie)
Sknerus poszukuje skarbu w zamku (list z domu)
Skonstruowanie firmy :)
I umiejętności Sknerusa:
Poganianie Donalda
Targowanie się o upust :)
Mateusssz
Stróż prawa z Pizen Bluff

Imię: Mateusz
GG: 11346401

Postprzez mentor » So mar 15, 2008 10:34 pm

Parę miesięcy temu pisałem, że piszę własny silnik (dla tych, którzy się nie orientują w temacie: http://pl.wikipedia.org/wiki/Silnik_%28informatyka%29 ). Dzisiaj dam pierwszy screen z demka, jakie szykuję do prezentacji silnika:
Obrazek
Chociaż, jak widać, wielu rzeczy nadal brakuje, np. odbić w wodzie i dynamicznych cieni. Ale spokojnie. W tym roku na pewno będziecie mogli cieszyć oczy gameplay'em SimDuckburgu :P
Pozdrawiam
Story in a game is like a story in a - movie. It's got to be there, but it's not important.
~John Carmack
mentor
(dawniej kaczorex)

Postprzez mentor » Pn mar 17, 2008 10:28 pm

W grze doświadczymy cyklu dnia i nocy, godzina będzie trwać ok. 2 minuty. Będzie także zmieniająca się pogoda, ale głównie dni będą pogodne i słoneczne. W grze będą tereny pozamiejskie, a także trochę gór. Mapa gry będzie dostępna wkrótce. Aha, a premiera gry odbędzie się pod koniec tego roku lub na początku następnego. Na potrzeby gry tworzony jest silnik, w którym będzie zawarta zaawansowana fizyka (każdy przedmiot będzie miał fizykę, więc jeśli uderzymy laską w stół ten się przewali lub zachwieje - w zależności od siły uderzenia). W grze nie będzie wczytywania map tak jak to miało miejsce np. w GTA Vice City, cała mapa będzie wczytywana podczas ładowania. Do niektórych budynków będzie można wejść, ale pomieszczenia budynków będą wymagały osobnego ładowania (co jednak przyniesie większą wydajność).
Story in a game is like a story in a - movie. It's got to be there, but it's not important.
~John Carmack
mentor
(dawniej kaczorex)

Postprzez Brat Be 761 » Pn maja 19, 2008 7:33 am

A no mam wolne i postanowiłem wymyślić jakieś misje :D
Tak w ogóle będą jakieś bronie ??

Kaczor Donald :
1 mis.Sknerus chcę przypomnieć Donaldowi o długach. Trzeba pojechać do Donalda (prostsza część) , a gdy dojedzie się okazuje się że u Donalda są inni dłużnicy. Sknerus chcę wydusić z Donalda kasę zanim zrobi to ktoś inny więc wdaje się w bójkę z innymi dłużnikami. Gdy się ją wygra misja zostaje zakończona i zyskuje się 5 dolarów ( :lol: ).
2 mis. Harpagon wyjechał na urlop. Trzeba Sknerusem pójść do Donalda na obiad. . Nagle rozbrzmiewa alarm w całym mieście. Musi się dojechać do Skarbca w wyznaczonym czasie (6 minut). Gdy się zdąży trzeba przejść przez cały skarbiec uważając na Braci Be (trzeba się skradać). Gdy dojdzie się na samą górę trzeba pokonać tam Dziadka Be. Po walce misja zostaje uznana za zakończoną.
3 mis. Trzeba pojechać na Wezuwiusz. Gdy się dojedzie trzeba wygrać wyścig na bele-czym. Sknerus dostaje samochodo-beczkę.Trzeba dojechać pierwszym do mety którą jest szczyt Wezuwiusza. Trzeba wspiąć się do wulkanu zejść do grodu ukrytej w wulkanie i wziąć kule ogniste. Idziemy do domku Magiki i rzucamy kulami w wyznaczone miejsca. Dom Magiki jest okrążony ogieniem ale Magika zgasi go czarami i zacznie nas gonić. Tu trzeba rzucać w nią laską w wyznaczonych momentach. Potem pojechać znów do Kaczogrodu i misja zakończona.

Diodak :
1 mis. Trzeba pojechać do Diodaka po odbiór nowego wynalazku. Jednak zostaje on zniszczony i Sknerusa kopnął prąd. Mamy chwilowy dar patrzenia w przyszłość. W głowie Sknerusa pojawia się obraz że Granit Forsant siedzi za jego biurkiem. Mamy wyznaczony czas żeby dojechać do skarbca (tylko 2 minuty).Potem to jak gra Counter Strike. Trzeba zabić (lub oszołomić) 12 Braci Be i Forsanta . Potem trzeba strzelać armatą w ciężarówki Braci Be. Po zniszczeniu 25 misja zostaje zakończona.

Babcia Kaczka :
1 mis. Musimy pojechać na farmę Babci Kaczki. Po dojechaniu okazuje się że babcia wychodzi z siebie bo Gęgul stał się naprawdę do nie do zniesienia. Pomagamy więc babci otwierając pastwisko z krowami i zaganiamy każdą do Gęgula żeby mu przeszkadzały. Gdy zagonimy wszystkie krowy (jest ich 6) Gęgul będzie miał dość muczenia i śmierdzących tyłków pod nosem więc weźmie się do roboty. I misja zakończona.

To tyle. No i jeszcze możliwości :

Postać może zamawiać przez internet.
Postać może być pijana po wypiciu zbyt dużo picia (będzie mogła opić się po wodzie xD )
Postać mogła by uprawiać parkour.
Postać może zostać porwana przez złodziei którzy zabiorą 1000 dolarów i wypuszczą po 3 dniach. Postać budzi się w ciemnym zaułku. (Zostajemy porwani w środę , a za chwilę jest sobota)

Ufff to tyle :D
Brat Be 761
D'Oh!

Imię: Igor
GG: 0

Postprzez Lone Star » Pn maja 19, 2008 1:07 pm

Heja ! Chętnie (jeśli pozwolisz) kiedy gra będzie skończona zrobię o niej artykuł na www.sknerus-mckwacz.yoyo.pl
Lone Star
Fan Barksa

Imię: Artur

Postprzez mentor » Pn maja 19, 2008 1:48 pm

Brat Be 761: Pierwsza misja od Donalda odpada. Stanowczo nie będzie w grze przemocy, więc wszelkie bójki odpadają :) Chociaż pomysł jest dobry i można by go inaczej rozwinąć.
Druga misja jest w porządku, jeśli tylko właściwie da się linię obrony (np. tak jak to było pod koniec "Afery fasolowej" Romano Scarpy, Kaczogród t.1).
Trzecia misja też całkiem fajna, ale trochę nie rozumiem tego wyścigu. Znaczy, jaki on ma cel? Mamy się ścigać z Magiką, żeby nas wpuściła do swojego domu, a gdy wpuści to i tak nas oszuka? Czy może wejścia do chatki strzeże jej kruk, który powiedział Sknerusowi, że jeśli wygra wyścig z kimś tam, to go wpuści?
Jeśli chodzi o misję dla Diodaka, to nie będzie chyba ona zbyt krwawa, więc jestem na tak :)
Jestem pod wrażeniem misji dla Babci! Naprawdę, dobrze to wymyśliłeś, no i misja też będzie oryginalna :)
Co do możliwości, to przewidziałem korzystanie z komputera, więc i z Internetu. Także możnaby dać taką możliwość, że można zamówić jakieś jedzenie albo zamówić pokój w hotelu czy miejsce na spływie kajakowym...
Parkour - chodzi o parkowanie samochodów? Możnaby to dać jako misję poboczną.
A co do ostatniej możliwości, niestety, raczej nie. Wiesz, to nie miałoby sensu, lepiej dać coś w rodzaju kieszonkowców na ulicach.

Lone Star: Ależ oczywiście! :D
~John Carmack
mentor
(dawniej kaczorex)

Postprzez Arcer » Pn maja 19, 2008 2:35 pm

kaczorex napisał(a):Parkour - chodzi o parkowanie samochodów? Możnaby to dać jako misję poboczną.
Parkour nie polega na parkowaniu samochodów :-), choć rzeczywiście widzę go raczej jako misję poboczną.
kaczorex napisał(a):A co do ostatniej możliwości, niestety, raczej nie. Wiesz, to nie miałoby sensu, lepiej dać coś w rodzaju kieszonkowców na ulicach.
Dokładnie, kilka takich pomniejszych misji na pewno doda grze kolorytu :-).
Arcer
el moderatoro

Postprzez mentor » Pn maja 19, 2008 3:09 pm

Arcer napisał(a):
kaczorex napisał(a):Parkour - chodzi o parkowanie samochodów? Możnaby to dać jako misję poboczną.
Parkour nie polega na parkowaniu samochodów :-), choć rzeczywiście widzę go raczej jako misję poboczną.

Ach, taki parkour :) Myślę, że taka możliwość byłaby całkiem grywalna, a co ważniejsze - każda dodatkowa możliwość i misja poboczna przedłuża "żywotność" gry :)
~John Carmack
mentor
(dawniej kaczorex)

Postprzez Brat Be 761 » Pn maja 19, 2008 5:42 pm

No może źle to określiłem :P
Miałem coś na myśli tak jak ty napisałeś że wpuści kaczorów do domu i ich oszuka. Myślałem też nad rozwiązaniem że Magika zobaczyła Sknerusa i rzuciła na Wezuwiusza zaklęcie obronne. Wyczarowuje złych potworów z którymi się ścigamy żeby przełamać czar. Ale odrzuciłem ten pomysł bo mi się coś w nim nie podobało.
Brat Be 761
D'Oh!

Postprzez mentor » Pt cze 20, 2008 4:47 pm

Ogromnie Was przepraszam, ale tak mi się sprawy ułożyły, że SimDuckburg opublikuję dopiero w 2009. Niestety, tak wyszło... Bardzo przepraszam :cry:
~John Carmack
mentor
(dawniej kaczorex)

Postprzez Mateusssz » Pt cze 20, 2008 4:58 pm

Łeee...
A ni ma żadnych skrinów (screenów na nasze :D ) ani opisu?
Mateusssz

Postprzez mentor » Pt cze 20, 2008 5:26 pm

Też nie :) Po prostu tak mi się sprawy ułożyły, ale gdy ukończę to co mam ukończyć, ostro biorę się za grę. Pocieszeniem jest, że na wiele innych tytułów gracze czekają jeszcze więcej ;)
~John Carmack
mentor
(dawniej kaczorex)

Postprzez Mateusssz » Pt cze 20, 2008 8:04 pm

Na przykład na trzecią część Diabełka :(
Mateusssz

Postprzez Brat Be 761 » So cze 21, 2008 7:03 am

No teraz to się wezmę za wymyślanie misji bo trzeba jakoś zapełnić luki w dniach xD
Brat Be 761
D'Oh!

Postprzez Lone Star » So cze 21, 2008 10:45 am

Mam nadzieje że nie jesteś z tych co to w 2008 mówią że gra będzie w 2009, w 2009 że gra będzie w 2010 itd ? Bo znam parę takich osób :roll:
Lone Star
Fan Barksa

Imię: Artur

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmówki