Komiksy niedisneyowskie

...czyli sprawy nie-disneyowe widziane oczami Disneymaniaków...

Re: Komiksy niedisneyowskie

Postprzez Lone Star » Śr gru 03, 2008 2:56 pm

Hmmm. Uwielbiam już wcześniej wspominane tu komiksy : "Asteriks", "Garfield", klasyka Papcia - "Tytus, Romek & A'tomek". Czasem przeczytam komiksy o Spider-Manie wydawane przez TM-Semic. Nie trawię mang i innych takich japońskich wymysłów :?
Pozdrawiam, Lone Star
“Tajemnicą długiego życia jest czerpanie przyjemności ze swej pracy.” Carl Barks
“Dream as if you'll live forever, live as if you'll die today.” James Dean
Pierwsza polska strona o Flintstonach
Lone Star
Fan Barksa

Imię: Artur
GG: 0

Postprzez Spooky » Pn gru 29, 2008 10:44 am

Ostatnio kupiłem dwa numery "Star Wars: Komiks" (3, 4) i jestem bardzo zadowolony. Jako fan "GW" bałem się tego świata w komiksie, ale na szczęście moje obawy okazały się niesłuszne. Komiksy oddają klimat tego świata, mają ciekawa fabułę i są świetnie narysowane. Poza tym 5 zeta, co miesiąc, to niewielki wydatek, jak na coś tak dobrego. Aha: okładki są po prostu boskie :)
Spooky
Postrach Transwalu

Imię: Albert
GG: 4520377

Postprzez Mateusssz » Pn gru 29, 2008 3:53 pm

Ja z komiksów niedisneyowskich czytam jedynie paski Garfielda, Asterixa i Tytusa, Romka i A'Tomka. To wszystko. Nie lubię mangi - błeeh! Jak teraz w szkole rozmawiają o Naruto (co w tym takiego jest?) odwracam się :). Nie cierpię także Witch - nudne! Mimo że disneyowskie ;)
Mateusssz
Stróż prawa z Pizen Bluff

Imię: Mateusz

Postprzez Spooky » Pn gru 29, 2008 6:26 pm

Mateusssz napisał(a):paski Garfielda

Garfield jest super. Wspaniały, choć specyficzny humor oraz "ciekawy" charakter kota to znakomita recepta na dobry komiks. Właśnie ten humor, sprawił, że każdy pasek czyta się z ogromną przyjemnością. Poza tym przez te 30 lat komiks nie stracił klimatu. Ba, nawet się polepszyło. Jim Davis znacznie ulepszył swój styl rysowania, który był na początku taki sobie.
Przeczytałem tysiące pasków z Garfieldem bowiem mój brat posiada chyba wszystkie książeczki z nim wydane w Polsce i musze przyznać, że jest to znakomita dawka humoru. Tylko aby nie przesadzić :D
Mateusssz napisał(a):Nie lubię mangi - błeeh!

Ja także. Co ludzi w tym kręci? :wink:
Spooky
Postrach Transwalu

Imię: Albert
GG: 4520377

Postprzez Mateusssz » Pn gru 29, 2008 7:08 pm

Szczerze ucieszyłem się, gdy zobaczyłem że Garfielda "puszczają" w TVP 1 co poniedziałek :) Ten kociak po KD to mój ulubiony komiks - kurczę, muszę sobie kupić te książeczki, bo na internecie jest ich mało...
Mateusssz
Stróż prawa z Pizen Bluff

Imię: Mateusz

Postprzez Minky » Śr gru 31, 2008 4:10 pm

Cóż, ja jestem typowym 'mangowcem' ;) Ale czytam wszystko, co mi w łapki wpadnie ^^
Bardzo lubię - wręcz kocham - komiksy o Asteriksie - za tę dawkę humoru i pozytywnej energii.
Minky

Imię: Magdalena
GG: 1372890

Postprzez jupix » Śr gru 31, 2008 6:04 pm

Tytus Romek i A'Tomek rządzą
600 postów w 6 lat, dwudziestka na karku, ale miłość do Disneya - dozgonna!
jupix

Imię: Wojtek

Postprzez Yua » Cz sty 01, 2009 12:26 pm

Mateusssz napisał(a):Szczerze ucieszyłem się, gdy zobaczyłem że Garfielda "puszczają" w TVP 1 co poniedziałek :) Ten kociak po KD to mój ulubiony komiks - kurczę, muszę sobie kupić te książeczki, bo na internecie jest ich mało...

Ja zaczęłam niedawno je czytać,mam narazie tylko jeden tomik: ''Garfield przemawia mową kwiatów''.Ale świetny jest,mam w planach zakup kolejnych książeczek.
ajm sory !
próbowałam wejść na forum, ale moje lenistwo wzięło górę.
Yua
Tamtirda Tym Tirimdomda!

Imię: Zuzanella :)

Postprzez Gęgul » Śr lut 04, 2009 4:37 pm

Oprócz Kaczorów kupuję także:

- Kleks i przyjaciele
- Tytus, Romek i A'Tomek
- Garfield
To jest twoja chwila prawdy.
Gęgul
Rozkład jazdy dla każdego

Imię: Wiktor

Postprzez Scarpomaniak » Cz lip 23, 2009 10:05 am

Gęgul napisał(a): Tytus, Romek i A'Tomek

Aaaaa... Tytusa też bardzo lubię wczoraj zamówiłem prenumeratę na tomy XI-XXV z innych to mam II, VIII, IX, X
Poza tym to uwielbiam Asteriksa, mam, aż 12 tomów, inne komiksy Gościnego, Przygody Tintina, Kajka i Kokosza i Kajtka i Koka!
Jeden z ostatnich wojowników na polu popularyzacji komiksów Disneya w Polsce.
Prowadzi bloga Kacza Agencja Informacyjna, w którym informuje o komiksach Disneya wydawanych w Polsce i na świecie.
Ma nadzieję, że nastaną lepsze czasy dla komiksów Disneya.
Scarpomaniak
Pan tłumacz

Imię: Radosław

Postprzez maniakdonald » Cz lip 23, 2009 10:37 am

Ja lubie:
Mikolajek,autorstwa Goscinnego
Oraz Titeufa,autorstwa Zepa.
wez nie pie*dol bejbe
maniakdonald
Wolność wyobraźni

Imię: Juliusz
GG: 10884073

Postprzez Rybarota » Cz lip 23, 2009 3:43 pm

Rodzice Rene Goscinnego byli polakami. Goscinny pisał też scenariusze do asterixa, którego bardzo lubię. I jeszcze te rysunki Alberta Uderza xD.
Każde motto jest dobre w zależności od sytuacji.
Bo kto umarł, ten nie żyje...
Rybarota
Twarz Netii

Postprzez Scarpomaniak » Pt gru 25, 2009 10:04 pm

To ja tak w skrócie pochwalę się moją kolekcją niedisneyowskich komiksów:

EUROPEJSKIE:
Asteriks (Goscinny/Uderzo, seria granatowa, oprawa twarda): 1, 2, 3, 6, 9, 19, 27, 28, 29, 30, 31, 33
Umpa-pa (Goscinny/Uderzo, twarda oprawa): jeden tom zbierający wszystkie historie
Lucky Luke (Goscinny/Morris, twarda oprawa, 3 w 1): Tom I zwierający 9, 11 i 12
Przygody Tintina (Herge, twarda oprawa, 3 w 1): tom zielony, czerwony, żółty, ciemnoniebieski, pomarańczowy

POLSKIE:
Kajko i Kokosz (Christa, reedycja Egmontu, oprawa miękka): Złoty Puchar cz.1, Szranki i Konkury cz. 1, 2 i 3, Zamach na Milusia, W krainie Borostworów, Urodziny Milusia
Kajko i Kokosz (Christa, reedycja Jupi Dictect z 2000 roku): Wielki turniej
Kajtek i Koko (Christa, reedycja Egmontu, oprawa twarda): Kajtek i Koko w Kosmosie, Kajtek i Koko na tropach Pinektropa, Kajtek i Koko: Poszukiwany Zyg-Zak, Kajtek i Koko: Śladem białego wilka, Kajtek i Koko: Profesor Kosmosik
Tytus, Romek i A'Tomek (Chmielewski, reedycja z 2009 roku, oprawa miękka): II-VI, VIII-XXII
Szczęgólnie polecam Przygody Tintina!
Ostatnio edytowano So gru 26, 2009 10:38 am przez Scarpomaniak, łącznie edytowano 1 raz
Jeden z ostatnich wojowników na polu popularyzacji komiksów Disneya w Polsce.
Prowadzi bloga Kacza Agencja Informacyjna, w którym informuje o komiksach Disneya wydawanych w Polsce i na świecie.
Ma nadzieję, że nastaną lepsze czasy dla komiksów Disneya.
Scarpomaniak
Pan tłumacz

Imię: Radosław

Postprzez Nara » So gru 26, 2009 10:19 am

Z niediseyowskich komiksów mogę polecić:

- "Kot Rabina" J. Sfar - niestety w Polsce wyszły tylko 2 tomy (z 6 bodajże) ;< ale i tak jest cudowne ^^
- "Mały Książe" J. Sfar - cudowna adaptacja książki w.w artysty :)
- "Piotruś Pan" R. Loisel - pozycja nie dla najmłodszych, naprawdę jedna z ciekawszych wersji znanej już historii ;>
- "Mały Sprytek" P. Vandevelde & J. Geurts - swoisty prequel do komiksów "Sprycjan i Fantazji"
- wszelakie komiksy Mateusza Skutnika. Na początku wydają się być brzydkie i niezrozumiałe (jego styl nie należy do atrakcyjnych) ale to na prawdę komiksowy geniusz :D w szczególności polecam "Morfołaki" ^^
- "The Addams Family" C. Addams - pierwsze świadectwo o najbardziej znanej, pokręconej rodzince świata :D nie do końca komiks, raczej ilustracje o charakterze komiksowym, ale i tak warto!

jak mi się jeszcze coś przypomni to napiszę C:
Nara

GG: 4623405

Postprzez Lone Star » So gru 26, 2009 6:03 pm

Ja przy okazji pozwoliłbym sobie wspomnieć o komiksie ,,Maus" autorstwa Arta Spiegelmana. Komiks oparty jest na faktach - dokładniej historiach ojca autora (który jak można stwierdzić po nazwisku był żydem) dot. II wojny światowej. Komiks jest dość drastyczny i trudny do dostania w Polsce (w Listopadzie 2009 miał być wydany ponownie, jednak ani widu ani słychu o tym). Co ciekawe jego bohaterami nie są ludzie, lecz... zwierzęta. Umiejętnie dobrani przez autora są to:
świnie jako Polacy
myszy jako Żydzi
koty jako Niemcy
psy jako Amerykanie itd.

Ogólnie zachęcam do przeczytania tego wspaniałego komiksu, gdyż dla mnie osobiście jest arcydziełem.
Pozdrawiam, Lone Star
“Tajemnicą długiego życia jest czerpanie przyjemności ze swej pracy.” Carl Barks
“Dream as if you'll live forever, live as if you'll die today.” James Dean
Pierwsza polska strona o Flintstonach
Lone Star
Fan Barksa

Imię: Artur

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmówki