Komiksy niedisneyowskie

...czyli sprawy nie-disneyowe widziane oczami Disneymaniaków...

Re: Komiksy niedisneyowskie

Postprzez KamilSz96 » Pt sie 06, 2010 10:46 am

uuch...

To tak czasem lubię sobie poczytać Marvele głównie Spider, ale nie zanurzam się w ten świat gdyż dla mnie jest on tak skomplikowany, że aż brak mi słów
Po za tym... Czy lubię Mangę hmm... tomiku żadnego nie mam, ale jak miałbym kasę to bym kupował na pewno Naruto i Dragon ball :D
Mateusssz co cię tak zraża do mangi :D wiadome, że trzeba czytać od prawej do lewej no ale mi się podoba. Mateussszu napisałeś w poprzednich postach, że u ciebie w szkole ciągle mówią o Naruto. Ech, doceń, że przynajmniej o nim mówią bo u mnie w szkole jest tak, że brak mi słów

Pytałeś się jeszcze co jest takiego w Naruto cóż w Manga a serial to w sumie to samo więc opis pasuje i do tego i do tego
Przede wszystkim są uczucie w tle tzn. wiadomo jutsu te sprawy takie naciągane (dla niektórych no ale czy kaczki, które chodzą i mówią nie są naciągane), ale w tle tfuuu! na drugim czasami na pierwszym planie widać takie emocje jak strach gniew poświęcenie przyjaźń oddanie smutek żal cierpienie ból radość śmiech honor i to robi Anime i Mangę taką człowieczą dużo jest niesamowicie smutnych momentów, w których się normalnie można rozbeczeć np. Śmierć Itachiego, Śmierć EroSennina, trudne dzieciństwo, któremu bohaterowie musieli stawić czoła. Nie chcę cię na siłę zmuszać do polubienia mang, ale jeżeli kiedyś widziałeś Naruto na Jetixie to się nie dziwię, że się pytasz co w nim takiego jest. Może oglądałeś kiedyś wersję bez cenzury pierwszego odcinka, ale odcinki do ok. 50 są słabe dopiero później rozwijają się wątki, które trwają przez całe Anime łącznie z drugą serią. Szczerze zachęcam do oglądania i czytania Naruto. :D

Obecnie stoję przed jednym problemem mianowicie takim, że z moich obliczeń wynika, że nie starczy mi miejsca na całym twardym dysku na pomieszczenie tego Anime :)
Ostatnio edytowano Pt wrz 17, 2010 8:02 am przez KamilSz96, łącznie edytowano 1 raz
"Urok cichych, spokojnych miejsc, majestat srebrnego księżyca i gwiazd... Gdzie wędrowiec widzi piękno wschodów i zachodów słońca w głuszy, nietkniętej ludzką stopą i kaczą płetwą. Miejsc, które zmienia tylko upływ czasu."
KamilSz96

Imię: Kamil
GG: 0

Postprzez jakopo » Śr sie 18, 2010 4:41 pm

O dobry temat, trochę odświeżę może.

Jak byłem młodszy byłem fanem wszelkich Spider-manów, Batmanów i innych super-bohaterów od Marvela, czy DC. Pamiętam, że kupowałem stare zeszytówki ( jeszcze TM-Semic ) po 1,50zł w składach taniej książki. Potem mi przeszło i nie czytałem żadnych komiksów. Za to teraz, od dwóch lat, interesuje się komiksami na poważnie. Swego czasu kupowałem praktycznie wszystko, co wychodziło na naszym rynku. Teraz jest trochę gorzej, ale czekam na łódzku festiwal MFK, gdzie planuję nadrobić zaległości i zrobić duże zakupy.

Jeśli chodzi o samych autorów i komiksy to gusta mam bardzo zróżnicowane. Moim faworytem jest jednak Jason, którego w Polsce wydano do tej pory 4 albumy ( Pssst !, Stój..., Skasowałem Adolfa Hitlera i Gang Hemingway'a ). Wszystkie cztery są świetne zarówno pod względem narracji, jak i rysunkowym. Moim ulubionym jest jednak jego pierwszy wydany u nas komiks - Pssst!

Następny może być niemiecki komiksiarz Mawil, którego wydano u nas dwa komiksy ( Bend i Zostańmy przyjaciółmi ). Tutaj nie mam swojego faworyta, oba są świetne. Gość potrafi bardzo luźno opowiadać historię, czytanie jego historyjek jest bardzo przyjemne, potrafią poprawić humor praktycznie zawsze.

Oczywiście nie można zapominać o takich sławach jak Art Spiegelman ( autor genialnego MAUS ), Charles Burns ( jestem świeżo po lekturze El Borbaha, naprawdę bardzo dobra, świetnie narysowana rzecz ), czy Marjane Satrapi autorki chyba znanej w naszym kraju głównie dzięki ekranizacji jej autobiograficznego komiksu Persepolis.

Jako , że jest to forum traktujące o filmach Disneya myślę, że warto wspomnieć o wydanym ponad rok temu u nas komiksie pt. Trzy Cienie, którego autorem jest Cyril Pedrosa, gość który pracował jako animator we francuskim oddziale Disneya, brał udział w pracach przy Herkulesie i Dzwonniku z Notre Damm. Wpływ jaki miała na niego praca w Disneyu doskonale widać we wspomnianym powyżej komiksie. Cała historia jest bardzo disneyowska, pięknie rysowana. Dla zainteresowanych podsyłam linki do przykładowych plansz :
http://covers.gildiainternetse.netdna-c ... n1-640.jpg
http://covers.gildiainternetse.netdna-c ... n3-640.jpg

Naprawdę ten ostatni album mogę szczerze polecić wszystkim fanom disneya, porządne ponad 300 stronicowe tomisko z pięknymi rysunkami i bardzo poruszającą historią !
Mój blog: http://sounfunny.tumblr.com
Moja kolekcja zabawek Pixar (i nie tylko): http://www.flickr.com/photos/jacobpl
jakopo

Imię: Jakub

Postprzez KamilSz96 » Pt wrz 17, 2010 8:06 am

Ja teraz czytam translacje Spidera na ookami reunion i podobnych stronach, bo angielskiego nie umiem. Mam jeszcze wszystkie zeszyty Hansa Klossa, który był w jakiejś gazecie kilka lat temu. W sumie nie wiem czemu nie chodzę do biblioteki wypożyczyć jakiś komiks są ich tam setki. Bardzo dużo starych numerów KD jakieś Spider-many i dużo takich One-Shot'ów.
"Urok cichych, spokojnych miejsc, majestat srebrnego księżyca i gwiazd... Gdzie wędrowiec widzi piękno wschodów i zachodów słońca w głuszy, nietkniętej ludzką stopą i kaczą płetwą. Miejsc, które zmienia tylko upływ czasu."
KamilSz96

Postprzez rav815 » Wt wrz 28, 2010 4:04 pm

Dzisiaj listonosz przyniósł mi świetny komiks Lwy z Bagadu opowiadający o losach zwierząt (lwów), które muszą sobie radzić w czasie wojny w Bagdadzie (rok 2003). Genialna kreska i świetna opowieść. Ogromna brutalność nadaje realistyczności komiksowi.
Odradzam młodszym czytelnikom, za to starsi znajdą w nim naprawdę wiele pięknych wartości, których nie dostrzegamy na co dzień.

Spoiler:
rav815
Bo$$ of Beagle Boy$

Postprzez KamilSz96 » Wt wrz 28, 2010 4:37 pm

I co zawaliło się?
KamilSz96

Postprzez rav815 » Wt wrz 28, 2010 6:42 pm

Kto kupi ten się dowie ;)
rav815
Bo$$ of Beagle Boy$

Postprzez KamilSz96 » Wt wrz 28, 2010 6:47 pm

Chyba już wiem o co chodzi z tym waleniem (nieba oczywiście) :D
KamilSz96

Postprzez archie53 » Wt lis 09, 2010 6:09 pm

Ja mam oprócz Donalda na półce także Marvel. W wolnym czasie czytam komiksy o superbohaterach. Mam także Turbokomiks Ben 10. Oglądałem serial "Marvel Super Hero Squad". Ale ostatnio przerzuciłem się na tzw. "Dietę Serialową". I zacząłem oglądać tylko Boomerang.
Samodzielnie zepsute służy najlepiej.
archie53

Postprzez rysownik » Wt lut 22, 2011 12:07 am

Wypadałoby mi coś napisać w tym temacie, bo od ostatniego postu minęło naprawdę sporo czasu.

Po pierwsze, nasza rodzimej produkcji, moim zdaniem, jedna z niewielu wartych uwagi, mianowicie - Strażnicy Orlego Pióra. Ubolewam, że seria nie jest kontynuowana. Oprócz tego oczywiście inne, wydane u nas komiksy - Asteriks, Przygody Tintina, seria historyjek z Muminkami (tę pozycję mogę serdecznie polecić fanom książki i serialu, rysunki Tove naprawdę warte są uwagi), a ze, wspomnianego przeze mnie szmat czasu temu, Garfielda nabyłam już chyba wszystko co się u nas ukazało. W kolekcji mam także wypuszczoną jakiś czas temu komiksową adaptację "Małego Księcia" i parę zagranicznych komiksów marvelowskich, ale nie powiem, żeby te ostatnie, jakoś specjalnie mnie ciekawiły.
Ostatnio edytowano N cze 07, 2015 10:08 pm przez rysownik, łącznie edytowano 1 raz
rysownik

Imię: Agata

Postprzez Angus McKwacz » So wrz 10, 2011 10:23 am

Ja lubię Tytusa Romka i A,tomka. Fakt. Rysunki trochę niedopracowane, zwłaszcza np. w księdze pierwszej, ale mimo to bardzo podobały mi się bo były proste lecz coś w sobie miały. Uwielbiam także Przygody Tintina, Kajtka i Koka, Kajka i Kokosza oraz Kleksa, choć czasem fabuła tego komiksu jest zwyczajnie nudna.
Angus McKwacz

Postprzez cziksel » So wrz 10, 2011 11:22 am

Ja jestem fanką samotnego cowboya strzelającego szybciej od własnego cienia ;)
Szkoda, że znieśli kreskówkę z , wtedy jeszcze, Jetix.
Komixy są mega drogie- chociaz uwielbiam je czytać, nie mam zbyt dużo :( Nie spotkałam się na internetowe wersje, jak ktoś wie coś na ten temat to dajcie znać ;)
cziksel

Imię: Ada
GG: 461091

Postprzez donat98 » N wrz 11, 2011 6:00 pm

Tytus, oczywiście. Mam wszystkie tomy (oprócz ks. 80-lecia) i wydane 3 albumy historyczne...

Lubię też Asterixa, Umpa-Pę, Garfielda i "Kajka i Kokosza".
Następnym razem trzeba koniecznie wziąć rolki!
donat98

Postprzez miki2001 » Pt gru 07, 2012 4:02 pm

Na razie mam mało komiksów niedisneyowskich, lecz powli uzupełniam te braki.
Poisadam
Lucky Luke integral 2011 (W Górę Mississipi, Na Tropie Daltonów, W Cieniu Wież Wiertniczych)
Asteriks tom 10 - Asteriks Legionista (Wyd. III)

I tu pytanie. Jakie komiksy mi polecacie?
Przeglądając wątek o Asteriksie wybrałem według waszych opini wybrałem do zamówienia Tomy 1,5,7,8,12 - chyba dobry wybór na początek z Asterikem oraz integrale Lucky Luke'a z 2009, 2010 i 2012. Trochę za wyszło, ale wysyłka w merlinie tylko 5 zeta :scrooge:
Czy warto zamówić też Tintina? Jeśli tak, to które albumy? (tomy? integrale?)
Fan Carla Barksa.
Skany Komiksów Disneya
miki2001

Imię: Michał
GG: 33422272

Postprzez Scarpomaniak » Pt gru 07, 2012 4:16 pm

miki2001 napisał(a):Na razie mam mało komiksów niedisneyowskich, lecz powli uzupełniam te braki.
Poisadam
Lucky Luke integral 2011 (W Górę Mississipi, Na Tropie Daltonów, W Cieniu Wież Wiertniczych)
Asteriks tom 10 - Asteriks Legionista (Wyd. III)

I tu pytanie. Jakie komiksy mi polecacie?
Przeglądając wątek o Asteriksie wybrałem według waszych opini wybrałem do zamówienia Tomy 1,5,7,8,12 - chyba dobry wybór na początek z Asterikem oraz integrale Lucky Luke'a z 2009, 2010 i 2012. Trochę za wyszło, ale wysyłka w merlinie tylko 5 zeta :scrooge:
Czy warto zamówić też Tintina? Jeśli tak, to które albumy? (tomy? integrale?)

http://aros.pl/ - polecam tą księgarnie - wszystko 27% taniej, wówczas wychodzi tanio jak za barszcz (no, dobrze przesadziłem, lecz przesyłka 5 zł do paczkomatu, 10 kurierem.
Jeden z ostatnich wojowników na polu popularyzacji komiksów Disneya w Polsce.
Prowadzi bloga Kacza Agencja Informacyjna, w którym informuje o komiksach Disneya wydawanych w Polsce i na świecie.
Ma nadzieję, że nastaną lepsze czasy dla komiksów Disneya.
Scarpomaniak
Pan tłumacz

Imię: Radosław

Postprzez Angus McKwacz » Pt gru 07, 2012 4:29 pm

Jeśli chodzi Tintina, to moim zdaniem co kolejny tom jest na wyższym poziomie- zarówno jeśli chodzi o rysunki jak i o samą historię. Jako ostatni przeczytałem tom granatowy, który zawiera dwie pierwsze historie o Tintinie i muszę przyznać, że z wielkim trudem to czytałem.

EDIT-

Moja kolekcja komiksów niedisneyowskich-

Thorgal- albumy 1-2, 5-11
Marzi- 3 albumy
Przygody Tintina- komplet integrali
Lucky Luke- integral fioletowy i pomarańczowy, album Biały Jeździec
Asteriks- albumy 1-14, 16, 17, 25-30
Kajtek i Koko- W kosmosie, w Londynie, Opowieści Koka
Kajko i Kokosz- Złoty puchar cz.1, Woje Mirmiła cz.1, Mirmił w opałach, Urodziny Milusia
Tytus,Romek i A'tomek- księgi I-XXV, XXIX, złota księga przygód VI, 4 albumy historyczne, Księga zero, Księga osiemdziesiątlecia
Muminki- Muminki i morze, Wyspa Muminków
Jonka, Jonek i Kleks- Pióro contra flamaster
Komiks filmowy- komplet
Inne- Ostatni Mohikanin,Kurs na półwysep Jork, Czarna róża
Angus McKwacz

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmówki