Komiksy niedisneyowskie

...czyli sprawy nie-disneyowe widziane oczami Disneymaniaków...

Komiksy niedisneyowskie

Postprzez mentor » Wt paź 24, 2006 8:00 pm

Temat mówi sam za siebie. Zapraszam do dyskusji o komiksach takich jak Garfield, Kajko i Kokosz, i inne.
Story in a game is like a story in a - movie. It's got to be there, but it's not important.
~John Carmack
mentor
(dawniej kaczorex)

Postprzez Śliski Kręt » Wt paź 24, 2006 8:03 pm

Ouu tak :D Osobiście jestem fanem "Asterixa" i "Garfielda", podobały mi sie też krótkie komiksy zamieszczane kiedyś w "Kaczorze..." chyba "Paddy" czy jakoś tak... o maniaku komputerowym w każdym razie :P
Precz z komuną!:D:D
Śliski Kręt

Postprzez rysownik » Wt paź 24, 2006 8:20 pm

No, ja tam jeżeli chodzi o komiksy, to oprócz gigantów i KD kupuję tylko "Garfielda". Jest suuuper. Ostatnio kupiłam sobie czwarty "Skarbiec".
rysownik

Imię: Agata
GG: 0

Postprzez mentor » Wt paź 24, 2006 8:28 pm

Widzę, że lubicie Garfielda. Więc podaję ciekawe strony:
http://www.garfield.com - oficjalna strona Garfielda. Znajduje się tam archiwum pasków komiksowych z Garfieldem po angielsku.
[url]hipokrates.am.lublin.pl/garfield[/url] - Polska strona o Garfieldzie. Znajduje się tam archiwum pasków komiksowych z Garfieldem po polsku.
Story in a game is like a story in a - movie. It's got to be there, but it's not important.
~John Carmack
mentor
(dawniej kaczorex)

Postprzez Maciek! » Wt paź 24, 2006 8:32 pm

"Garfielda" lubię bardzo choć jakichś książeczkowych wydań z nim nie mam.

Asteriksa wielkim fanem jestem od dawna i chyba pozostanę. Lubię ten komiks za błyskotliwy i wielowarstwowy humor. Zdarzyło mi się pare razy że gdy czytałem jakiś komiks drugi czy trzeci raz odkryłem coś na nowo. Po tym gdy mr. Uderzo przejął pałeczkę jakoś lekko spadła [z drugiej strony Goscinnego trudno przebić]ale ciągle są przyjemnne.
Moje ulubione albumy to definitywnie :
- Laury Ceraza [NIE DA się nie śmiać ze sceny wizyty Wodza u jego szwagra a jeszcze te wszystkie żarty o niewolnikach...]
- Asteriks u Helwetów [Za te fantastyczne orgie]
- Osiedle Bogów [Genialna satyra! A scena gdy Obeliks udaje wściekłego jest powalająca]

Lubię także inne komiksy Goscinnego "Lucky Luke" [choć przyznaje iż w porównaniu z Asteriksem bywają ubogie, choć nie zawsze] i "Iznogoud" [szkoda iż w Polsce wyszło tylko pare albumów]

Kajko i Kokosz ma przyjemnny klimat ale pod względem humorystycznym do Asteriksa mu daleko. Podoba mi się iż czuć w nim Polski folkolor...
Lubię także "Tytusa, Romka i A'tomka". Przyznaje iż rysunki nie są wybitne a pewne pomysły dziwnne [Kopalnia zegarków?.......Ok...] ale jednak ma swój urok.
Z Polskich to jeszcze lubię "Tymka i Mistrza" i "Jeża Jerzego" choć ostatnio mi się nieco przejadł [ostatni album a właściwie druga historia w nim, była dosyć ciężko strawna] ale pewnie za pare miesięcy znów będę miał ochotę do Jeża powrócić...
Maciek!
Dr Moderator

Postprzez Śliski Kręt » Wt paź 24, 2006 8:40 pm

Hmmmm... apropos Garfielda- lata temu na polsacie leciała genialna kreskówka o tym niesamowitym kocie :D nie wiecie może coś więcej o niej? wiem że codziennie były jakby 3 odcinki: 2 z Garfieldem i 1 na jakiejś farmie (też genialne- wiecie o tym coś więcej?) wogule! Nie leci to gdzieś teraz?
Precz z komuną!:D:D
Śliski Kręt

Postprzez Maciek! » Wt paź 24, 2006 8:42 pm

A "Garfield i Przyjaciele". Zawsze były trzy segmenty
- Odcinek Garfielda
- Orson i Przyjaciele (na postawie komiksu twórcy Garfielda)
- Odcienk Garfielda
a między nimi leciały często takie "szybkie gagi" wzięte często bezpośrednio z pasków.
Pamiętam iż zdubbingowali piosenkę z openingu ale serial był z lektorem...
Maciek!
Dr Moderator

Postprzez rysownik » Śr paź 25, 2006 1:09 pm

kaczorex napisał(a):Widzę, że lubicie Garfielda. Więc podaję ciekawe strony:
http://www.garfield.com - oficjalna strona Garfielda. Znajduje się tam archiwum pasków komiksowych z Garfieldem po angielsku.
[url]hipokrates.am.lublin.pl/garfield[/url] - Polska strona o Garfieldzie. Znajduje się tam archiwum pasków komiksowych z Garfieldem po polsku.

Dzięki za adresy. Ostatnio szukałam tej drugiej strony, acha zrobiłeś mały błąd:
http://hipokrates.am.lublin.pl/garfield/

(nie wstawiaj tego "[url]") :)
rysownik

Imię: Agata

Postprzez LKM » Śr paź 25, 2006 5:37 pm

Oprócz kaczorów z komiksów czytam Asteriksa i przygody Klosa.
A jeśli chodzi o Garfielda to lubię tylko krótkie komiksy paskowe z gazet.
LKM
Matik

Postprzez Hyzio » Pt paź 27, 2006 8:43 am

Paddy

Chyba raczej Kidpaddle.
Według mnie fajne sa też komiksy z tej właśnie serii (Kidp. , Titeuf, itp.)
hyz/dyz/zyz
Hyzio
Szef HDZ

Postprzez Retlaw » Pn sty 15, 2007 2:55 pm

A ja lubie Thorgala, naszego rysownika pana Rosińskeigo
Ostatnio edytowano Wt sty 16, 2007 8:42 am przez Retlaw, łącznie edytowano 1 raz
this time the magic is real
http://lucasfilm.pl/
http://www.beelive.pl
http://www.studioant.pl - tym się zajmuję :-]
Retlaw

Postprzez Bajkofil » Wt sty 16, 2007 6:46 am

Usagi Yoimbo - Stan Sakai , komiks wymiata :)
Bajkofil

Postprzez Kubusubu » Cz lut 15, 2007 8:57 pm

Czytam bardzo dużo komiksów niedisneyowskich.Głównie komiksy superbohaterskie (ale dobre,np. Batman:Rok piewszy Franka Millera i Davida Mazzucheli'ego,Seria The Spectacular Spiderman Paula Jenkinsa i Humberto Ramosa albo Superman:Na wszystkie pory roku Jepha Loeba i Tima Sale'a,infantylnuch i cukierkowch gówien pkroju Ultimate Spiderman Briana Micheala Bedisa i Marka Bagley'a nie lubię),komiksy francuskie(głównie humorystyczne z nastawieniem na Lucky Luke'a,ale i poważniejsze frankofońskie dzieła np. Blueberry'ego lubię),oraz oczywiście komiksy polskie,najlepiej autorswa Karola "KRL-a" Kalinowskiego na którego najnowsze dzieło pt. "Yoel" czekam z utęsknieniem :wink: .Nie czytam tylko mang,bo nie lubię czytać od końca i nie podoba mi się ten specyficzny kimat,oraz komiksów pseudoartystycznych w których twórcy nam i sobie wmawiają,że ich komiks jest dobry,głęboki itp.Moim zdaniem scenarzyści i rysownicy komiksowi powinni po prostu robic komiksy na swój sposób,a nie kombinowąc co by zrobić,żeby komiks stał sie jeszcze bardziej "artystyczny".

Retlaw napisał(a):A ja lubie Thorgala, naszego rysownika pana Rosińskeigo

A mógłbyś mi przybliżyc świat Thorgala :?: ,bo nie czytałem żadnego tomu,a chciałbym zacząć czytac serię Jolan która będzie kontynuacją zakonczonego już Thorgala i będzie opowiadać o jego synie.Rysować dalej będzie Grzegorz Rosiński,ale na stołku scenarzysty Jeana Van Hamme'a zastąpi Yves Sente który wsłpółpracował już z Rosińskim przy Zemście Hrabiego Skarbka.
Plis :wink:
Nie zawsze mam rację,ale nigdy się nie mylę.
Kubusubu

Postprzez Waltornista » Pn maja 19, 2008 6:47 pm

A ja bardzo, ale to baaaaardzo lubię komiks Hellboy, strasznie mi się podoba czarny humor i ciekawe historie grozy w tym komiksie. Ucieszyłem się z filmu fabularnego, chociaż miałem troche problemów z obejżeniem go bo rodzice myśleli że to horror i robili problemy, ale jakoś sie udało i było fajnie. Czekam podjarany strasznei na drugą część, zwiastun ma fajny.
Waltornista

Re: Komiksy niedisneyowskie

Postprzez Yua » Pt lis 28, 2008 5:01 pm

Garfield jest super! Uwielbiam też Snoopy'ego.
chyba "Paddy" czy jakoś tak... o maniaku komputerowym w każdym razie :P
To Kid Paddle,jest fantastyczny,kiedyś był umieszczany w Cyber Myszy... czy jakoś tak.
ajm sory !
próbowałam wejść na forum, ale moje lenistwo wzięło górę.
Yua
Tamtirda Tym Tirimdomda!

Imię: Zuzanella :)

Następna strona

Powrót do Rozmówki