The Simpsons i Futurama

...czyli sprawy nie-disneyowe widziane oczami Disneymaniaków...

The Simpsons i Futurama

Postprzez Pahan » Pn maja 22, 2006 4:12 pm

Dwa kultowe seriale Mata Groeninga. Co o nich sądzicie?

Wg mnie Futurama (jest mniej popularna narazie, wiec możecie nie znać) przebija Simpsonów o 0,01 pkt. :D
Pahan

GG: 2266241

Postprzez Hyzio » Śr maja 24, 2006 7:32 am

Jakoś Simpsonsów nigdy nie lubiłem ale co to jest ta Futurama.
hyz/dyz/zyz
Hyzio
Szef HDZ

GG: 0

Postprzez Maciek! » Śr maja 24, 2006 8:06 am

Simpsonowie? Kocham ten serial! W przeciwieństwie do "South Parku" i "Family Guya" dowcipy zawsze są w granicach dobrego smaku i mogą go ogladać swobodnie widzowie w karzdym wieku...
Moje ulubione postacie to Homer, Lisa, Ned Flanders [jest Boski] i Pan Burns...
Ciekawe... Kiedyś lubiłem bardzo Barta a Marge mnie specjalnie nie interesowała, a teraz gdy oglądam nowe odcinki, jakoś przejadł mi się Bart [jakiś taki nie ciekawy się zrobił i przynudza] a Marge z koleji bardzo polubiłem...

Co do "Futuramy" to jest zapewne bardziej orginalna od "Simpsonów" ale mimo wszystko wolę ten pierwszy... Jakoś nigdy nie byłem fanem opowieści o kosmitach i robotach...
Maciek!
Dr Moderator

Postprzez Pahan » Śr maja 24, 2006 1:36 pm

Zapewniam że "Futurama" także jest wyśmienita. A co to jest?

Wikipedia napisał(a):Akcja Futuramy rozgrywa się (w przeważającej większości) na przełomie XXX i XXXI wieku. Głównym bohaterem jest Phillip J. Fry, nieudacznik pracujący jako dostarczyciel pizzy, który zbiegiem okoliczności zostaje zamrożony w 31 grudnia 1999 roku na tysiąc lat. Po przebudzeniu poznaje kolejne czołowe postacie serialu:

Turangę Leelę - cyklopkę pracującą wówczas w biurze przydzielania przeznaczenia
Bendera Bending Rodrigueza - ordynarnego, uzależnionego od alkoholu robota przeznaczonego do zginania
Profesora Huberta Farnswortha - naukowca, jedynego żyjącego (i bardzo odległego) krewniaka Fry'a, założyciela firmy kurierskiej "Planet Express"
Doktora Zoidberga - członka krabo-podobnej rasy, niekompetentnego specjalisty od ludzkich przypadłości
Hermesa Conrada - jamajskiego biurokratę, mistrza tańca Limbo
Amy Wong - córkę niezwykle bogatego małżeństwa (posiadaczy połowy Marsa)
Razem z nimi główny bohater zaciąga się do pracy u profesora Farnswortha w międzyplanetarnej firmie kurierskiej (sam Fry otrzymuje funkcję dostarczyciela przesyłek). Przyszłość w Futuramie różni się od czasów współczesnych głównie poziomem technologicznym życia. Mentalność i problemy ludzi (a również nieprzeciętnie inteligentnych robotów oraz przedstawicieli innych ras) są bardzo zbliżone do realiów schyłku XX wieku.

Poszczególne odcinki serialu nie są stricte połączone ze sobą, aczkolwiek przez cały czas przewija się kilka wątków dotyczących postaci jak choćby niespełniona miłość Fry'a do Leeli czy pochodzenie tej ostatniej.

Co ciekawe Futurama przesycona jest odwołaniami do matematyki [1] oraz innych nauk ścisłych (cytat „zmieniliście wynik mierząc go!” (w odcinku "Luck of the Fryish") nawiązujący do zasady nieoznaczoności Heisenberga wyraźnie wskazuje na szeroką wiedzę scenarzysty z dziedziny fizyki)

Pojawiły się cztery serie Przygód Fry'a..., dostępne na DVD zarówno w Europie jak i w Ameryce. Po zakończeniu pracy nad serialem pojawiły się pogłoski o stworzeniu pełnometrażowego filmu animowanego na podstawie Futuramy. Obecnie Matt Groening współtworzy komiks Futurama (dwumiesięcznik) który zawiera nowe opowieści o bohaterach kreskówki.
Pahan

GG: 2266241

Postprzez Maciek! » Śr maja 24, 2006 7:42 pm

Mam egzemplarz komiksu na podstawie Futuramy :roll: (po Angielsku)
Nawet fajny ale nie tak dobry jak serial...
Maciek!
Dr Moderator

Powrót do Rozmówki