Czy polecacie z filmów animowanych...

...czyli sprawy nie-disneyowe widziane oczami Disneymaniaków...

Czy polecacie z filmów animowanych...

Postprzez Pasisia » So mar 29, 2014 6:45 pm

Czy polecacie z filmów animowanych jakiś dramat obyczajowy? Coś podobnego do "Powrót do marzeń", "Mary i Max", "Dyskretne uroki starości". Lub coś trochę "mroczniejszego", typu "Felidae"? Tak mnie jakoś dzisiaj wzięło na takie filmy. :wink:
Pasisia

Imię: Patrycja
GG: 5242422

Re: Czy polecacie z filmów animowanych...

Postprzez kuperkowo » So mar 29, 2014 8:16 pm

Mało pomogę, bo żadnego z tych filmów nie widziałem. Ale szczerze mówiąc to nie widzę w nich nic ciekawego? Dramat i animacja jakoś mi razem nie współgrają.
I te filmy wydają mnie się być trochę przygnebiające. No, chyba , że lubisz takie filmy...
kuperkowo

GG: 0

Postprzez kraven123 » Śr cze 04, 2014 9:49 pm

kuperkowo, w zasadzie skoro nie Widziałeś to po co się Wypowiadasz? Jak można napisać że coś ze sobą nie współgra skoro się nawet tego nie widziało?

Pasisia, najsmutniejszym filmem animowanym jaki widziałem był "Grobowiec świetlików". Dla mnie jest to arcydzieło i mimo, że obejrzałem je w wieku prawie 20 lat to rozerwało moją duszę na strzępy. Duże wrażenie wywarł na mnie też "Kot Fritz" (swoją drogą jest to ekranizacja komiksu Roberta Crumba), niby satyra ale jednak miejscami gorzka, ocierająca się o dramat. Jak sobie coś jeszcze przypomnę, to napiszę.
BTW Dziękuję bardzo za wymienienie tytułów, których nie widziałem i chętnie obejrzę.
kraven123

Postprzez Pahan » Cz cze 05, 2014 11:22 pm

"Felidae" jest ciekawy, ale dramatem bym go nie nazwał. W gruncie rzeczy jest to film-noir z kotami, aczkolwiek miejscami trochę zbyt komiksowy, zwłaszcza pod koniec. Ostrzegam tylko przed dużą dawką brutalności i drastycznych scen. Rozumiem jednak, że ten film już widziałaś?

Z tych mroczniejszych i naprawdę depresyjnych, mogę polecić "Watership Down" oraz "The Plague Dogs".
Obrazek
Pahan

GG: 2266241

Postprzez kraven123 » Pt cze 06, 2014 1:05 am

Pahan napisał(a):
Z tych mroczniejszych i naprawdę depresyjnych, mogę polecić "Watership Down" oraz "The Plague Dogs".

O tak, to są z pewnością jedne z najbardziej traumatycznych filmów animowanych (szczególnie "The Plague Dogs"). Dla kogoś kto jest bardzo wyczulony na cierpienie zwierząt (a ja tak mam) rzeczy ciężkie do obejrzenia.

Od siebie dodam jeszcze 2 tytuły, o których sobie przypomniałem: 1) "A gdy zawieje wiatr" (para staruszków przygotowuje się do nuklearnej zagłady, animacja na podstawie komiksu) 2) "Boso przez Hiroszimę" (ekranizacja mangi Keiji Nakazawy wydanej w Polsce pod tytułem "Hiroszima 1945 (Bosonogi Gen)", rzecz równie wstrząsająca co "Grobowiec świetlików", tym bardziej gdy zdamy sobie sprawę, że jest oparta na faktach z życia autora, tak więc w dużym stopniu wszystko wydarzyło się naprawdę)

Polecam jeszcze "Perfect Blue". Jest to raczej thriller niż dramat ale spodobał mi się więc nie mogłem sobie odmówić wspomnienia o nim.
kraven123

Postprzez Pasisia » Pt sie 15, 2014 10:43 pm

Dziękuję za tyle propozycji. :) Większość z nich widziałam, ale lubię do nich wracać (nawet udało mi się złapać "Perfect Blue" na DVD :D). Niestety nie potrafię znaleźć "A gdy zawieje wiatr" z napisami polskimi ani angielskimi (ze słuchu słabo rozumiem angielski), ale za jakiś czas spróbuję obejrzeć bez nich jeśli nic się nie zmieni. ;) O "Kot Fritz" nie wiedziałam, jutro go poszukam. :)
Pasisia

Imię: Patrycja
GG: 5242422

Postprzez Maciek! » Pn sie 18, 2014 2:33 pm

"Iluzjonista" Sylviana Chometa się chyba pod to kwalifkuje. To bardziej melancholijna kromka życia z komediowymi akcentami wrzuconymi tu i tam... Piękny film. Polecam gorąco!
Maciek!
Dr Moderator

Postprzez Maciek! » Pn sie 18, 2014 2:34 pm

Jak lubisz "Powrót do marzeń" to polecam także "Szept serca" z tego samego studia.
Maciek!
Dr Moderator

Postprzez Lila » N sie 24, 2014 10:11 pm

Maciek! napisał(a):Jak lubisz "Powrót do marzeń" to polecam także "Szept serca" z tego samego studia.

A jeśli lubisz oba wymienione, może spodobać ci się też "Szum morza" (Umi ga kikoeru) :).
Lila

Imię: Paulina
GG: 23162456

Powrót do Rozmówki