Królowa Śniegu - WTF?

...czyli sprawy nie-disneyowe widziane oczami Disneymaniaków...

Królowa Śniegu - WTF?

Postprzez jupix » N gru 22, 2013 10:41 am

W telewizji zobaczyłem zwiastun tego i myślałem że to żart. Jak można zrobić tak dosłowną zrzynkę, gdzie nawet postaci przypominają te z Krainy lodu. Ludzie wstydu nie mają!
600 postów w 6 lat, dwudziestka na karku, ale miłość do Disneya - dozgonna!
jupix

Imię: Wojtek
GG: 0

Re: Królowa Śniegu - WTF?

Postprzez izaulka » N gru 22, 2013 8:35 pm

Żartujesz chyba? To film sprzed roku :roll:
izaulka

Imię: Iza

Postprzez Scarpomaniak » Pn gru 23, 2013 7:32 am

izaulka napisał(a):Żartujesz chyba? To film sprzed roku :roll:

Ale wydaję mi się, że polski dystrybutor nawet się tym filmem nie zainteresowałby, gdyby nie to, że jest on tak podobny do Krainy lodu.
Poza tym wygląda mi na zrobioną na szybcika przeróbkę Krainy lodu, słabą, ale dzieci pójdą, niestety. Dobrze, że gdy byłem mały to nie licząc filmów Disneya i wkraczających DreamWorksa nic nie było.
Jeden z ostatnich wojowników na polu popularyzacji komiksów Disneya w Polsce.
Prowadzi bloga Kacza Agencja Informacyjna, w którym informuje o komiksach Disneya wydawanych w Polsce i na świecie.
Ma nadzieję, że nastaną lepsze czasy dla komiksów Disneya.
Scarpomaniak
Pan tłumacz

Imię: Radosław

Postprzez izaulka » Pn gru 23, 2013 9:00 am

Rosjanie nakręcili juz tyle "Królowych śniegu", że i ta mnie nie dziwi. Premiera światowa była w sylwestra 2012 roku - wtedy z "Krainy Lodu" wypływały tylko concept arty i w ogóle pomysł na adaptację. Nawet jeśli chcieliby coś ściągnąć, to mgli przedłużyć pracę nad filmem. Pewnie masz rację z tym, że w dystrybutor zainteresował się tym filmem w okresie premiery "Krainy Lodu", ale ludzie chyba potrafią odróżnić Disneya od nie-Disneya.
Scarpomaniak napisał(a): Dobrze, że gdy byłem mały to nie licząc filmów Disneya i wkraczających DreamWorksa nic nie było.

Przeraża mnie myśl, że zamiast wybrać "Krainę Lodu" dziecko w dzisiejszych czasach woli iść na ww. film, bo pomyśli że nie ma różnicy. Brrrr.... :?
izaulka

Imię: Iza

Postprzez kuperkowo » Cz mar 26, 2015 7:38 pm

Hey, wersja rosyjska (a właściwie to jeszcze ,,radziecka'') z 1957r. była całkiem w porządku. Pamiętam, że miałem kiedyś VHS-a z tą bajką i w sumie oglądało się całkiem przyjemnie. To nie ten rozmach i klasa co ,,Frozen'' ale przynajmniej bliższa oryginałowi baśniowemu jest :) (w końcu brat i siostra a nie dwie siostry).
A co do tej wersji 2012r. o której mówi jupix to czysta komercha ale takich ,,zrzynek'' i ,,podróbek'' jest na rynku całych masa. Nie mówię, że tylko Disney ma monopol na adaptacje i ekranizacje baśni, ale przynajmniej robi to w miarę w porządku i z własną interpretacją/pomysłem oraz z przyzwoitą grafiką i uniwersalnym przesłaniem.
Różnych filmików zrobionych jak ,,w paincie'' (zwłaszcza księżniczkowych, które imitują filmy disneya) jest niestety od groma.
"I remember it as if it was yesterday.
My papa took me to see the ancestral home of our clan.
The desolate castle on Dismal Downs, abandoned since the 17th century "
kuperkowo

Powrót do Rozmówki