Seriale w TV

...czyli sprawy nie-disneyowe widziane oczami Disneymaniaków...

Re: Seriale w TV

Postprzez Spooky » So wrz 26, 2009 10:17 am

Nie jestem jakimś wielkim maniakiem House'a (jak dla mnie jest to po prostu Han Solo w wersji szpitalnej, czyli nic nowego), ale na pewno jakieś płytki kupię. Niektóre odcinki z sezonów 2 i 4 mi się podobały (zwłaszcza ten o 9-letniej dziewczynce chorej na raka - wspaniały i niezwykle wzruszający odcinek)... Tak więc może i w pierwszym sezonie znajdę coś dla siebie. Zwłaszcza, że cena wydaje mi się dosyć atrakcyjna.
Dzięki za informację Yuo :donald:
Spooky
Postrach Transwalu

Imię: Albert
GG: 4520377

Postprzez WDCmaniak » N wrz 27, 2009 6:39 pm

Patrzcie co Włosi zrobili: Dr Mouse :lol:
WDCmaniak

GG: 0

Postprzez Mateusssz » N wrz 27, 2009 7:32 pm

Ale nie ma Vicodinu, Hondy, Wilsona, Trittera i innych ciekawych wątków. Sam bym chętnie przeczytał te wszystkie 110 odcinków w wersji z myszami :)
Mateusssz
Stróż prawa z Pizen Bluff

Imię: Mateusz

Postprzez niejaki don jm » N wrz 27, 2009 7:34 pm

Mateusssz napisał(a):Ale nie ma Vicodinu, Hondy, Wilsona, Trittera i innych ciekawych wątków. Sam bym chętnie przeczytał te wszystkie 110 odcinków w wersji z myszami :)

Wolałbym kaczki. A tak na marginesie House to taki Donald, a ostatnio we Fringe był magiczny cylinder. Mythos Island jak nic to LOST. Kaczki podbijają świat :D
niejaki don jm
Byłem hardkorem ;)

Imię: Jacek

Postprzez Mateusssz » N wrz 27, 2009 7:37 pm

Hałs to Donald? Niee.

Miki to najlepsza postać na Hałsa, jednak Włosi zwalili całą sprawę. Za mało House'owego charakteru, skaczącego kardiogramu i za mało Cuddy :) I brakuje mi Wilsona, bez niego jest kiczowato.

P.S. Ciekawe jak by rozwiązali 5 x 22/23 :P
Mateusssz

Postprzez niejaki don jm » N wrz 27, 2009 7:40 pm

Mateusssz napisał(a):Hałs to Donald? Niee.

Miki to najlepsza postać na Hałsa, jednak Włosi zwalili całą sprawę. Za mało House'owego charakteru, skaczącego kardiogramu i za mało Cuddy :) I brakuje mi Wilsona, bez niego jest kiczowato.

P.S. Ciekawe jak by rozwiązali 5 x 22/23 :P

Mówię ci arogant i egoista = Donald. Brak Cuddy LOL
Brak Wilsona = lvl -12233444555566666777777777777777777777777777777777777777777777777777777777777777

Parę komiksów Barksa było ocenzurowanych ;)
niejaki don jm
Byłem hardkorem ;)

Postprzez Mateusssz » N wrz 27, 2009 7:41 pm

Cuddy jest, ale za mało tam ciętości. O wiele za mało :)

Donalda nie wyobrażam sobie jako totalnego egoistę i geniusza, który po za sobą nikogo nie widzi. A Miki jest 100% uniwersalny, jak proszek do prania do białego i kolorowego na raz :)
Mateusssz

Postprzez niejaki don jm » N wrz 27, 2009 7:43 pm

Mateusssz napisał(a):Cuddy jest, ale za mało tam ciętości. O wiele za mało :)

Donalda nie wyobrażam sobie jako totalnego egoistę i geniusza, który po za sobą nikogo nie widzi. A Miki jest 100% uniwersalny, jak proszek do prania do białego i kolorowego na raz :)

Donald to egoista. Można zacząć, że idzie do Diodaka po pigułki geniuszu :)
niejaki don jm
Byłem hardkorem ;)

Postprzez Mateusssz » N wrz 27, 2009 7:47 pm

No i już odchodzimy od scenariuszu :) A kogo widzielibyście w obsadzie?

Hałs - Miki
Cuddy - Minnie
Wilson - Goofy
Foreman - Horacy
Cameron - Daisy
Chase - Donald
Kutner - Bip Bip
Taub - Diodak
13 - Klarabella
Tritter - Piotruś

To chyba ci najważniejsi :)
Mateusssz

Postprzez niejaki don jm » N wrz 27, 2009 7:51 pm

Mateusssz napisał(a):No i już odchodzimy od scenariuszu :) A kogo widzielibyście w obsadzie?

Hałs - Miki
Cuddy - Minnie
Wilson - Goofy
Foreman - Horacy
Cameron - Daisy
Chase - Donald
Kutner - Bip Bip
Taub - Diodak
13 - Klarabella
Tritter - Piotruś

To chyba ci najważniejsi :)

Z rysunkami Rosy - Mniam.
Ej, klinika tam jest prywatna, bo jeśli tak odejdźmy od serialu i niech właścicielem będzie U$
niejaki don jm
Byłem hardkorem ;)

Postprzez Brat Be 761 » Pn wrz 28, 2009 5:27 am

Skusiłem się na oglądanie House. Na razie jest fajnie, ale głupio zrobiłem, że najpierw obejrzałem ten nowszy odcinek, a potem stwierdziłem, że lecę od początku. No cóż.. Mogę powiedzieć tylko jedno... JANOSIK!
Brat Be 761
D'Oh!

Imię: Igor

Postprzez Mateusssz » Pn wrz 28, 2009 5:52 am

Oglądałeś po angielsku 6x1? To już głupszej rzeczy zrobić nie mogłeś, serio ;)
Mateusssz

Postprzez fan kaczek » Śr lip 28, 2010 7:33 pm

http://www.serialeonline.pl/category/138

Odcinki wszystkich serii House M.D. włącznie z 6-stą po polsku.Enjoy!
Małysz na prezydenta!
fan kaczek
Moje życie. Kaczki i myszy!

Imię: Patryk

Seriale

Postprzez rav815 » N lut 06, 2011 8:01 pm

Jakie seriale oglądacie/oglądaliście?

Jestem wielkim fanem LOST, całą serię obejrzałem jakieś 4 razy... Piękna, epicka opowieść....

Dexter - zupełnie inny typ serialu, ale oglądałem z wielką przyjemnością. Genialna postać Dextera. Czekam na 6 sezon z niecierpliwością.

Przeniosłem - taki temat już był :). Arcer
rav815
Bo$$ of Beagle Boy$

Postprzez Pahan » N lut 06, 2011 9:51 pm

"Dexter" to klasa sama w sobie. Każdy sezon jest interesujący, aczkolwiek szczególnie mogę wyróżnić pierwszy - niesamowita świeżość opowiadanej historii i ogólnie pierwsze zetknięcie się z tym klimatem. Bo klimat Miami przedstawiony jest niezrównanie. Ten sezon był też chyba najbardziej wciągający. Za to słabsza była seria 3, która nie wniosła nic nowego do historii.
Serial świetnie łączy to co najbardziej atrakcyjne dla widza - zbrodnia, często zagadka, wątki psychologiczne, obyczajowe oraz humor (i to na wysokim wg mnie poziomie). Nie mówię już o samej koncepcji - kibicuje się bohaterowi, który jest seryjnym mordercą. Aktorstwo świetne. Nie będę już się szerzej rozpisywał, kto ma ochotę, niech sprawdzi sam. :)

Drugim serialem (a właściwie pierwszym w kolejności), który zakończyłem jest "Twin Peaks". I znowu mogę napisać o klimacie tej produkcji. Niepokojąc-senna atmosfera tytułowego miasteczka wylewa się z ekranu. Pierwszą połowę odcinków ogląda się jednym tchem, ze względu na niezwykle pasjonujące śledztwo, które z czasem robi się coraz bardziej pokręcone. Potem serial trochę traci, w kilku odcinkach rozwinięte są zanadto wątki komediowe. Za to ostatnie odcinki są już surrealistyczną jazdą na całego, gdzie w pełni widać reżyserską rękę Davida Lyncha (który nota bene, sam też ma bardzo sympatyczną rolę w serialu ;)). Szkoda, że "Twin Peaks" nie zostało skończone; urywa się tak nagle. A może właśnie w tym tkwi siła tego zakończenia? Podobnie jak w "Dexterze", także w Twin Peaks mamy cudowną galerię postaci, złożoną z mieszkańców miasteczka i przyjezdnego agenta Coopera - głównego bohatera serialu. Tu również aktorzy spisali się świetnie, chciałbym kogoś wyróżnić ale zwyczajnie się nie da. Mogę najwyżej podzielić się linkiem do zdjęć wg mnie najpiękniejszej przedstawicielki obsady - Sherilyn Fenn. Boska :).
Warto wspomnieć, że niesamowite cameo zaliczył w serialu David Duchovny - to trzeba zobaczyć.
Na dokładkę jedna z najsłynniejszych scen, znakomicie oddająca klimat zwłaszcza ostatnich odcinków - KLIK!
Dodam jeszcze, że Lynch nakręcił także kinowy prequel serialu, "Fire Walk With Me", jednak polecam go tylko tym, którzy lubią tego reżysera, i mają już za sobą wszystkie odcinki regularnej serii.
Dobrym pomysłem jest za to zapoznanie się z soundtrackami zarówno do produkcji telewizyjnej jak i kinowej. Piękna muzyka -próbka. Idealna na długie zimowe wieczory.
Obrazek
Pahan

GG: 2266241

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmówki