Seriale w TV

...czyli sprawy nie-disneyowe widziane oczami Disneymaniaków...

Re: Seriale w TV

Postprzez Brat Be 761 » Pn lut 07, 2011 7:58 am

Właśnie skończyłem oglądać serial True Blood (u nas Czysta Krew). Wrażenia?

Miasto w Luizjanie. Niedaleka przyszłość, wampiry przyznały się do swojego istnienia i chcą żyć w cywilizowanym świecie, obok ludzi. Poznajemy główną bohaterkę, Sookie, telepatkę, która umawia się z Billem, wampirem, który dopiero zawitał do miasta... w tym samym czasie zaczęły się morderstwa kobiet.
To tak skrótem pierwszy sezon. I to bardzo mocnym skrótem. Nie da się opowiedzieć w trzech zdaniach wszystkiego. Serial ma bardzo dużo barwnych postaci i każda ma jakiś porządnie zrobiony i zakończony (w większości) wątek. Na razie są trzy sezony, a każdy o odmiennym charakterze. O ile pierwszy skupia się na morderstwie i seksie, to drugi opowiada o nadprzyrodzonych mocach i czasami seksie. Ale trzeci to już polityka wampirów i szukanie Billa.

Bardzo polecam ten serial, pokazuje prawdziwe wampiry (a nie takie ze Zmierzchu bleh) i jeśli przetrwa się bardzo słabe pierwsze odcinki, możecie się świetnie bawić.
A tutaj najlepsza scena w całym serialu.
Brat Be 761
D'Oh!

Imię: Igor
GG: 0

Postprzez rav815 » Pn lut 07, 2011 2:08 pm

Pahan napisał(a):"Dexter" to klasa sama w sobie. Każdy sezon jest interesujący, aczkolwiek szczególnie mogę wyróżnić pierwszy - niesamowita świeżość opowiadanej historii i ogólnie pierwsze zetknięcie się z tym klimatem. Bo klimat Miami przedstawiony jest niezrównanie. Ten sezon był też chyba najbardziej wciągający. Za to słabsza była seria 3, która nie

Muszę przyznać, że bardziej podobała mi się 4 seria. Pierwsze odcinki (pierwszej serii) nie wciągnęły mnie tak bardzo. Ba, pierwszy odcinek nawet mnie odrzucił od tej produkcji i wróciłem do niej po roku, jednak gdy się już wciągnąłem przerobiłem 4 sezony w wakacje. Piąty sezon poziomem był podobny do trzeciego, ale mimo słabszych odcinków nadal oglądało się z przyjemnością. Polubiłem tą produkcję nie za sceny akcji, ale za motywy psychologiczne. Rozważania Dextera były dla mnie głównym motywem wartym obejrzenia. Gdyby nie jego postać nie sądzę, żebym z taką pasją opowiadał o tym serialu.
rav815
Bo$$ of Beagle Boy$

Postprzez rav815 » Cz cze 30, 2011 8:11 pm

Sorry, że podbijam, ale trochę czasu minęło :P

Piszę ponieważ nadal jestem zafascynowanym serialomaniakiem i chętnie wszedłbym z wami w jakieś dyskusje jeśli chodzi o ten temat.
Jakie seriale aktualnie oglądacie/oglądaliście?

Moja lista the best of przedstawia się następująco:

1. LOST - mimo, że obejrzałem wiele produkcji, żaden nawet nie zbliżył się do poziomu jaki serwowali nam twórcy Zagubionych przez 6 lat. Klasa sama w sobie, a samo zakończenie sprawiło, że nieco inaczej patrzę na życie.
2. Dexter - wyżej toczyliśmy już dyskusję :) Jedyny serial, w którym widzowie kochają seryjnego mordercę
3. Breaking Bad - życie samo w sobie, żaden serial tak dokładnie nie przedstawia szarej nudy w sposób ciekawy :P W ogóle motyw nauczyciela chemii, który zaczyna produkować metaamfetaminę z dawnym uczniem mocno intryguje...
4. Prison Break - bardziej przez sentyment, bo ostatnie sezony to kpina
5. Fringe - genialny serial sci-fi, choć przyznam, że w wakacje nadrabiam Supernatural i to miejsce może niedługo zastąpić
6. V - mimo, że nie lubię kosmitów to serial sprawił mi kilka godzin miłej rozrywki
7. Flashforward - cóż, miał być hit, a wyszedł przeciętniak - anulowany po 1 sezonie

Zupełnie odbiłem się od Housa. Obejrzałem 2 sezony i prócz genialnej postaci samego doktora nie znalazłem nic wartościowego w tej produkcji. Same schematy i utarte wzorce. Serial do obiadu raz na jakiś czas...
W wakacje oglądam Supernatural, zamierzam Six Feet Under i The Shield, ale czy zdążę to nie wiadomo...

A wy jak tam?
rav815
Bo$$ of Beagle Boy$

Postprzez jupix » Pt lip 01, 2011 11:17 am

A pamiętacie wspaniały serial Cudowne lata opowiadający o dzieciństwie, młodości, dorastaniu zwykłego chłopca?
Dla mnie nie było nic piękniejszego opowiadąjcego o zwykłym życiu.
Uwielbiam też Zagubionych choć z każdym sezonem stawał się coraz bardziej przekombinowany, jakby twórcy zagubiali się sami ze sobą.
A z polskich seriali bardzo lubiłem Londyńczyków no i Ojca Mateusza :)
600 postów w 6 lat, dwudziestka na karku, ale miłość do Disneya - dozgonna!
jupix

Imię: Wojtek

Postprzez Angus » N lip 03, 2011 6:45 pm

Najlepszym serialem, jaki do tej pory widziałem, jest Lost, aczkolwiek zasłużył sobie na taką, a nie inną moją opinię głównie pierwszymi dwoma sezonami. Cztery następne były jak dla mnie zbyt przekombinowane i, nie da się ukryć, ciągnięte na siłę. Aczkolwiek zakończenie mistrzowskie.

Obecnie pochłaniam Supernaturala. Niesamowicie mi się podoba ten serial, ma bardzo fajny klimat, ciekawych bohaterów, no i te rockowe klasyki w tle. Właśnie kończę V sezon i stwierdzam, że serial poniżej pewnego poziomu nie schodzi. Może nie ma już tej świeżości, co na początku, jednak dalej ogląda się to dobrze, a momentami bardzo dobrze. Mogę polecić z czystym sumieniem.
Tutaj należy chyba coś napisać... Chwilowo nie mam weny.

Obrazek
Angus
Stróż Kaczogrodu

Postprzez rav815 » N lip 03, 2011 9:02 pm

Angus napisał(a):Obecnie pochłaniam Supernaturala. Niesamowicie mi się podoba ten serial, ma bardzo fajny klimat, ciekawych bohaterów, no i te rockowe klasyki w tle. Właśnie kończę V sezon i stwierdzam, że serial poniżej pewnego poziomu nie schodzi. Może nie ma już tej świeżości, co na początku, jednak dalej ogląda się to dobrze, a momentami bardzo dobrze. Mogę polecić z czystym sumieniem.

Jestem w połowie 3 sezonu i od początku kilka kwestii mnie denerwuje. Po pierwsze skąd biorą pieniądze na te wszystkie pobyty w hotelach? Rozumiem gdyby jeszcze coś było powiedziane, że dostali od kogoś, wygrali itp. ale samo wyjaśnienie, że robią "przekręty" jest dosyć marne...
W ogóle ściga ich policja, a oni jak gdyby nigdy nic podróżują sobie po Ameryce i za każdym razem mają inną tożsamość. Rozumiem, że serial z założenia ma być o sprawach jednowątkowych, ale nie róbmy sobie jaj. Po trzecie każda panna, która staje im na drodze jest samą w sobie pięknością :P Wszystko jest nieco zbyt cukierkowe, a żarty Deana gdy są krok od śmierci są nieco na wyrost. Do tego dodam, że oczywistym faktem jest, że główni bohaterowie nie mogą umrzeć co znacznie traci na "zagrożeniu" i emocjach podczas oglądania.

Mówisz, że poziom nie spada. Cóż, aktualnie wydaje mi się, że w porównaniu z pierwszym sezonem jest nieco gorzej.

Ponarzekałem, ale przyznam, że ogląda się naprawdę miło i ostatnio dość często sobie Supernatural odpalam. Postać Deana humorystycznie jest genialna i rzadko zdarza się, żebym podczas odcinka przynajmniej raz nie parsknął śmiechem. Mimo, że serial jest typowym dramatem/horrorem to świetny humor bardzo fajnie rozładowuje napięcie, co w tym przypadku nie jest wadą, bo gdybyśmy musieli to wszystko łykać na poważnie to szybko serial straciłby widownię.
rav815
Bo$$ of Beagle Boy$

Postprzez Angus » Pn lip 04, 2011 6:32 am

rav815 napisał(a):
Angus napisał(a):Obecnie pochłaniam Supernaturala. Niesamowicie mi się podoba ten serial, ma bardzo fajny klimat, ciekawych bohaterów, no i te rockowe klasyki w tle. Właśnie kończę V sezon i stwierdzam, że serial poniżej pewnego poziomu nie schodzi. Może nie ma już tej świeżości, co na początku, jednak dalej ogląda się to dobrze, a momentami bardzo dobrze. Mogę polecić z czystym sumieniem.

Jestem w połowie 3 sezonu i od początku kilka kwestii mnie denerwuje. Po pierwsze skąd biorą pieniądze na te wszystkie pobyty w hotelach? Rozumiem gdyby jeszcze coś było powiedziane, że dostali od kogoś, wygrali itp. ale samo wyjaśnienie, że robią "przekręty" jest dosyć marne...
W ogóle ściga ich policja, a oni jak gdyby nigdy nic podróżują sobie po Ameryce i za każdym razem mają inną tożsamość. Rozumiem, że serial z założenia ma być o sprawach jednowątkowych, ale nie róbmy sobie jaj. Po trzecie każda panna, która staje im na drodze jest samą w sobie pięknością :P Wszystko jest nieco zbyt cukierkowe, a żarty Deana gdy są krok od śmierci są nieco na wyrost. Do tego dodam, że oczywistym faktem jest, że główni bohaterowie nie mogą umrzeć co znacznie traci na "zagrożeniu" i emocjach podczas oglądania.

Mówisz, że poziom nie spada. Cóż, aktualnie wydaje mi się, że w porównaniu z pierwszym sezonem jest nieco gorzej.

Ponarzekałem, ale przyznam, że ogląda się naprawdę miło i ostatnio dość często sobie Supernatural odpalam. Postać Deana humorystycznie jest genialna i rzadko zdarza się, żebym podczas odcinka przynajmniej raz nie parsknął śmiechem. Mimo, że serial jest typowym dramatem/horrorem to świetny humor bardzo fajnie rozładowuje napięcie, co w tym przypadku nie jest wadą, bo gdybyśmy musieli to wszystko łykać na poważnie to szybko serial straciłby widownię.

Jeśli chodzi o pieniądze, to oczywiście nie mają ich znikąd. Głównym źródłem ich dochodu są podrabiane karty kredytowe.
Mi też bardziej podobały się pierwsze sezony, stwierdzam tylko, że następne, pomimo, że sa według mnie słabsze od poprzednich, to jednak dalej trzymają wysoki poziom.
Tutaj należy chyba coś napisać... Chwilowo nie mam weny.

Obrazek
Angus
Stróż Kaczogrodu

Postprzez Szympi » Pn maja 21, 2012 3:20 pm

*refresh refresh*
No, jeśli chodzi o mnie, to można powiedzieć, że jestem prawdziwym serialomaniakiem! :P Oglądam wiele serialów, chociaż większość dopiero teraz zaczynam. A moja lista z serialami cały czas się powiększa...
(Nie wszystkie seriale są w TV, ale niektóre były.)
Najbardziej lubię chyba Glee. Zapewne każdy o nim słyszał, bo bije popularność strasznie. No, ja ten serial kocham! Ma wspaniałych bohaterów, humor na wysokim poziomie (postać Sue! <3), fantastyczne piosenki (bo to serial o chórze szkolnym, wykonują różne piosenki, od starszych piosenek, do najnowszych), wspaniała gra aktorska... no, kocham ten serial, inaczej tego nazwać nie można. Szkoda, że już jutro ostatni odcinek 3 sezonu, a w 4 sezonie większość bohaterów opuszcza szkołę.

Ubóstwiam jeszcze Pamiętniki Wampirów. Heh, na początku byłem przeciwny ("to pewnie szit jak Zmierzch! to pokemoniaste ścierwo o wampirach!..."), ale się przekonałem, serial jest fantastyczny, akcja jest (zwłaszcza w 2 sezonie, który jest chyba najlepszy jak dla mnie ;D), no i fantastyczne postacie Damona i Klausa! ^^ Aktorzy, którzy ich grają są świetni, a i postacie są bardzo fajne. Mają super charakter. Przedstawienie wampirów też mi się podoba. Nie mogę się doczekać września, w którym będzie 4 sezon...

Awkward. Jak dla mnie jeden z najlepszych produkcji MTV (razem z Kumplami i Teen Wolf), niewiele mogę powiedzieć, bo to taki 12 odcinkowe romansidło, ale podoba mi się. Humor fajny, zakończenie mnie powaliło... no i czekam na wakacje (2 sezon).

Once Upon a Time! Świetny serial, polecam go wszystkim użytkownikom, bo fabuła wam się na pewno spodoba. ^^ Chodzi m.in o to, że Zła Królowa uwięziła wszystkie postacie z bajek w realnym świecie (np. Pinokia, Czerwonego Kapturka, Śnieżkę, Kopciuszka, Księcia...), a Emma (główna bohaterka) musi zniszczyć klątwę. Fajny serial, taki przyjemny, ciepły, połknąłem go dosyć szybko i czekam na 2 sezon.

Teraz zacząłem Pretty Little Liars i jak na razie serial jest świetny, taki zagadkowy, hmm, ponoć większość odcinków są po prostu soiadjaijoi jeśli wiecie o co chodzi. xd

Lubię jeszcze iCarly, House of Anubis... i wieele wiele więcej. A jeszcze mam mnóstwo serialów do nadrobienia. ^^
Spójrz na gwiazdy. To z nich patrzą na nas wszyscy władcy z przeszłości. Jeśli będziesz samotny, nie zapomnij, że ci królowie pośpieszą ci z pomocą. I ja także.
Szympi

Imię: Szymon

Postprzez miki2001 » Śr gru 05, 2012 7:48 pm

A ja oglądam

Rodzinka.PL - najlpeszy serial polskiej telwizji! tyle żartów! szkoda że skończyła się już 3.seria :<

Ojciec mateusz - jak tu o tym nie wspomnieć! ile razy tu człowiek sam próbował rozwiącać tę zagadkę Q.o

i oczywiście...
Komisarz Alex - Oglądnijcie sami.
Fan Carla Barksa.
Skany Komiksów Disneya
miki2001

Imię: Michał
GG: 33422272

Postprzez solariskuba » Cz gru 06, 2012 6:33 am

Masz mój gust. Chociaż rodzinkę najmniej oglądam, ale dwa pozostałe... Miodzio! :D
solariskuba

Postprzez ropuch » So gru 08, 2012 1:33 pm

Rodzinka PL jest nalepsza!

Ja ostatnio uwielbiam oglądać Pamiętniki Wampirów (choć z sezonu na sezon wydają się coraz bardziej przekombinowane) oraz Teorię Wielkiego Podrywu :)

Obejrzałam kilka odcinków TrueBlood ale kompletnie mnie nie wciągnęły. Teraz w planach mam Dextera :)
ropuch

Imię: Monika

Postprzez karrucz » Śr gru 12, 2012 8:05 pm

Rodzinka może być. Śmiech Kacpra jest super. :) Wolę zagraniczne sitcomy. Np The 70's show.
karrucz

Postprzez Paaaula300 » Cz gru 13, 2012 2:52 pm

A ja lubię oglądać Dr House :) Tylko ostatnio go nie puszczają ...
Paaaula300

Imię: Paulina

Postprzez miskama » Pt gru 14, 2012 2:47 pm

co Ty mówisz, że nie puszczają Housa, jak wczoraj na tvp 2 leciały po 20 dwa odcinki, nie wiem czy nowe czy stare go rzadko oglądam, ale serial rozpoznaje !
miskama

Postprzez solcowna » N gru 16, 2012 5:30 pm

Ja uwielbiam Dextera oraz Alo, Alo.
solcowna

Imię: Ola

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmówki