Seriale w TV

...czyli sprawy nie-disneyowe widziane oczami Disneymaniaków...

Postprzez Śliski Kręt » N wrz 03, 2006 6:51 pm

Hehe, także uwielbiałem pokemony:D:D ale moim zdaniem serial wszechczasów to "Cudowne Lata", kiedy to nadawali, byłem jeszcze za młody, ale nagrywali mi to rodzice, i teraz mam prawie wszystkie odcinki:D:D
Śliski Kręt

Postprzez andrzej91 » Śr sty 03, 2007 7:15 pm

Taa.. Pokemony :D Kiedyś w podstawówce każdy to oglądał i pamiętam jak graliśmy żetonami z czipsów na każdej przerwie :P Ostatnio znalazłem nawet kilka żetonów w szafie :P
Kacze Opowieści

Obrazek
www.KaczeOpowiesci.go.pl - forum o serialu Kacze Opowieści, zapraszam :)
andrzej91

Postprzez Młody Skaut » Śr sty 03, 2007 8:26 pm

andrzej91 napisał(a):Taa.. Pokemony :D Kiedyś w podstawówce każdy to oglądał i pamiętam jak graliśmy żetonami z czipsów na każdej przerwie :P Ostatnio znalazłem nawet kilka żetonów w szafie :P

Ja do dzisiaj posiadam duże pudło pełne żetonów, będzie tego ponad sto sztuk.
"Pecunia non olet" - "Pieniądze nie śmierdzą"
"Divide et impera" - "Dziel i rządź"
Młody Skaut
Generalny naddrużynowy

Postprzez Retlaw » Pn sty 15, 2007 1:40 pm

Nie dziwie się źe Mati chciałeś się zainteresować zagubionymi, w końcu telewizja ABC też naleźy do korporacji Disneya :-] Ja tyeź miałem ochte oglądać ten serial ale nigdy nie było okazji, moze sobie kiedyś ściągne wszystkie odcinki tak jak monka

Drużynę A to chyba wszyscy oglądali, tk somo jak Mc Gywera:-]
this time the magic is real
http://lucasfilm.pl/
http://www.beelive.pl
http://www.studioant.pl - tym się zajmuję :-]
Retlaw

GG: 0

Postprzez Pahan » N lut 25, 2007 8:57 pm

Mi ostatnio spodobali się "Włatcy Móch". Nie jest to może jakieś arcydzieło, niektóre żarty są grubiańskie, ale serial ma dwa bardzo duże atuty: postać Czesia. Gość który wymyśla te wszystkie jego teksty musi mieć narąbane w głowie :lol: ale akurat ten typ humoru mi odpowiada. Drugi atut to nauczycielka. Świetny głos, na dodatek mówi z charakterystycznym śmiesznym akcentem :) .
Trochę się wachałem wyrazić pozytywną opinię o serialu (zwłaszcza że widziałem już negatywną, napisaną przez Maćka w temacie "Miś Fantazy"), ale w końcu każdy ma prawo do swojego zdania.
Obrazek
Pahan

GG: 2266241

Postprzez Night_Nemo » N kwi 08, 2007 2:13 pm

Eeee no więc moje ukochane seriale to :

Kryminalni =^_^= ;-*
Niania xD
Świat wg Kiepskich xD
Odwróceni
M jak Miłość
Daleko od noszy
'' Ten ogień z dna piekieł w mych żyłach czuje drżąc...Czy może człowiekiem najgorsza władać z żądz ? ''

Obrazek
Night_Nemo

Re: Seriale w TV

Postprzez Fergus » Cz sie 28, 2008 1:35 pm

Hmm... A ogląda ktoś "Miodowe Lata"? Regularnie co wakacje puszczają powtórki (o 18.00) w te również. Moim zdaniem jeden z lepszych polskich seriali komediowych (choć na licencji amerykańskiej wersji) ;-) Szkoda, że od 5 lat nie nagrywają już nowych odcinków, choć może to i dobrze, mniej więcej od 100. odcinka, robiły się coraz mniej zabawne (pewnie też z powodu zmiany aktorki, grającą rolę Aliny).

Aha, "Całkiem nowe lata Miodowe" (kontynuacja puszczana w 2004r.) to według mnie kompletny niewypał. Na szczęście nakręcili tylko kilka odcinków.

PS. Oglądał ktoś może odcinek: "Męska duma" (jeden z starszych). Pod koniec jest kilkuminutowa scena, w restauracji, w której bohaterzy (obaj udają bogaczy), próbują się wykręcić od płacenia rachunku. Wg mnie strasznie podobna scenka do tej z 10-pagera Barksa "Indyczy problem" (40-41/97r.) Może to jakieś nawiązanie do tej historyjki (biorąc pod uwagą to, że ten odcinek mógł być napisany na podstawie scenariusza z oryginalnej wersji nakręconej w 1955r. - czyli tylko 3 lata po premierze komiksu Barksa. W ogóle wszystkie te odcinki były raczej kręcone na podstawie scenariuszy amerykańskich ?). Nie wiem, może doszukuję się na siłę podobieństw :-)
http://www.carlbarks.pl - Moja strona poświęcona Carlowi Barksowi! (Aktualnie w budowie)
Fergus

Imię: Łukasz
GG: 1465562

Postprzez Wojtas » Cz sie 28, 2008 1:51 pm

Mój ulubiony serial!
Pamiętam, że jak miałem trzy-cztery lata to oglądałem z rodzicami, teraz też staram sie codziennie oglądać (o ile nie zapomnę :) ) Wspaniałe postacie Karola i Norka, te ich szalone pomysły...
Aha, "Całkiem nowe lata Miodowe" (kontynuacja puszczana w 2004r.) to według mnie kompletny niewypał. Na szczęście nakręcili tylko kilka odcinków.

Faktycznie, nie było to wogóle śmieszne...
PS. Na YouTube jest tego cała masa.
Wojtas

Imię: Wojtek

Postprzez Pahan » Cz sie 28, 2008 6:41 pm

Też uważam "Miodowe lata" za jeden z najlepszych (Niezapomniany odcinek z piosenką o reniferze... :) ). Z tego okresu bardzo lubię również "13 posterunek" - serial moze i głupkowaty i durny - ale aktorstwo było, podobnie jak w "Miodowych" moim zdaniem świetne (jak na serial komediowy).
Obrazek
Pahan

GG: 2266241

Postprzez Yua » N wrz 14, 2008 12:11 pm

Ja oglądam niemal wszystkie odcinki CSI:Kryminalne zagadki (zazwyczaj Miami,ale NY też niezły:P)
ajm sory !
próbowałam wejść na forum, ale moje lenistwo wzięło górę.
Yua
Tamtirda Tym Tirimdomda!

Imię: Zuzanella :)

Postprzez DeeDee » Cz wrz 25, 2008 10:26 am

obecnie oglądam praktycznie tylko M jak Miłość (choć już coraz bardziej perypetie bohaterów wydają mi się naciągane i jest w nich zatrzęsienie nieżyciowych wydarzeń, w tej chwili oglądam to wyłącznie dla postaci Basi i Lucjana oraz Pawła Zduńskiego, reszty postaci nie lubię)

Moim ulubionym serialem są Włatcy Móch (nie oglądam regularnie w tv - kupuję na DVD)

Lubię też obejrzeć (jak akurat nie mam nic ciekawszego do roboty)
- Świat wedlug Bundych
- Daleko od noszy (ale te nowsze sezony, w których jest już Doktor Wstrząs :D )

Jak byłam mała oglądałam całą masę seriali, ale to było dawno i nieprawda...
Były to
- 13 posterunek
- Rodzina zastępcza
- Świat Malkolma
- Świat według Kiepskich
- Alf
- Słoneczny patrol

No i oglądało się też kreskówkowe seriale
- Laboratorium Dextera
- Krowa i Kurczak
- Johnny Bravo
- Ed Edd i Eddy
- Świat Ludwiczka
Teraz już nie mam Cartoon Network ani Fox Kids, więc ledwo pamiętam te bajki.

Z zamierzchłej przeszłości pamiętam też jakieś bajki na Polonia 1, codziennie popołudniami siedziałam i wgapiałam się w ekran telewizora, ale to było tak dawno temu, że nie pamiętam tytułów.
DeeDee

Postprzez Yua » Cz wrz 25, 2008 3:32 pm

Z zamierzchłej przeszłości pamiętam też jakieś bajki na Polonia 1,

MMmmmm...Tam zawsze były jakieś chińskie bajeczki (w domyśle anime)
Uwielbiałam je!
ajm sory !
próbowałam wejść na forum, ale moje lenistwo wzięło górę.
Yua
Tamtirda Tym Tirimdomda!

Imię: Zuzanella :)

Postprzez DeeDee » Śr paź 29, 2008 2:14 pm

Yua napisał(a):
Z zamierzchłej przeszłości pamiętam też jakieś bajki na Polonia 1,

MMmmmm...Tam zawsze były jakieś chińskie bajeczki (w domyśle anime)
Uwielbiałam je!

to nie były anime, ale jeśli już o nich wspominasz to anime są produkcjami japońskimi a nie chińskimi :)
DeeDee

Postprzez Minky » Cz paź 30, 2008 9:20 pm

O wypraszam sobie. Yattaman, "W królestwie kalendarza", "Sally czarodziejka", "Królewna Śnieżka", "Gigi la trolla"... i wiele innych to wszystko anime. Tylko przywędrowały do nas via Włochy :)
A Yattaman bedzie miał wersje live^^
Minky

Imię: Magdalena
GG: 1372890

Postprzez Spooky » Cz sty 01, 2009 2:01 pm

Mój ulubiony serial to oczywiście "Z archiwum X". Posiada wspaniałą fabułę, szereg watków, które mnie interesuja (UFO, ukrywanie informacji itp.) oraz niesamowite dialogi. Właśnie, fabuła. Niekiedy jest tak skomplikowana, że trudno się połapać o co w tym wszystkim chodzi. Jednak to, ze została przedstawiona w tak interesujacy sposób, powoduje, iz po prostu "wchałniam" ten serial. Do tego dochodzi jeszcze świetna gra aktorów. Duchovny i Andreson tak znakomicie wpasowali się w swoje postacie, że nie wyobrażam sobie na ich miejscu nikogo innego. Zresztą aktorzy drugoplanowi także spisywali się bardzo dobrze. Prym wiódł (według mnie) Jerry Hardin, który wcielił się w role informatora Muldera. A skoro już mowa o Mulderze. Bardzo spodobał mi sie charakter jakim obdarzyli go scenarzyści. Niestrudzony poszukiwacz Prawdy - kręcą mnie takie "klimaty". :) W ogóle strzałem w dziesiątkę było opowiedzenie o wspólnej pracy ludzi, którzy tak różnią się charakterami. Bezgranicznie wierzący w UFO i tajne spiski, współpracuje z naukowcem twardo stąpającym po ziemi. Miodzio. :P
Spooky
Postrach Transwalu

Imię: Albert
GG: 4520377

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmówki