Wasza pierwsza wizyta w kinie?

...czyli sprawy nie-disneyowe widziane oczami Disneymaniaków...

Wasza pierwsza wizyta w kinie?

Postprzez jupix » Śr sie 07, 2013 9:38 am

Pamiętacie na czym byliście w kinie w najwcześniejszym dzieciństwie?
Ja prawdopodobnie na Małej Syrence, którą puszczali chyba w 1998 roku. Póżniej już w zerówce poszliśmy na Tarzana i 102 Dalmatyńczyki . A cała podstawówka to cztery części Harry'ego, Gdzie jest Nemo? czy Iniemamocni.
A wy co pamiętacie? Ciekaw jestem szczególnie wspomnień starszych użytkowników :wink:
600 postów w 6 lat, dwudziestka na karku, ale miłość do Disneya - dozgonna!
jupix

Imię: Wojtek
GG: 0

Re: Wasza pierwsza wizyta w kinie?

Postprzez Arcer » Śr sie 07, 2013 9:57 am

Ja pierwszy raz byłem w kinie stosunkowo późno, bo w wieku ok. 10 lat. Przypuszczam, że pierwszy z filmów, które widziałem na dużym ekranie, to "Inspektor Gadżet". Mniej więcej w tym samym czasie było też "Dawno temu w trawie", a w tym samym roku oglądałem jeszcze "Tarzana" (ale to już w ramach wyjazdu ze szkoły, późną jesienią).
Rozmawiałem kiedyś na ten temat ze znajomymi i wielu z nich jako pierwszy film widziany w kinie wymieniło "Króla Lwa". Nie chcąc być gorszym, dwa lata temu wybrałem się do kina, by zobaczyć reedycję i pomimo tego, że widziałem ten film kilka razy w różnych wersjach językowych, spodobał mi się jeszcze bardziej. Prawdopodobnie dlatego, że pierwszy raz miałem styczność z wersją dźwiękową Surround :).
Arcer
el moderatoro

Postprzez Angus McKwacz » Śr sie 07, 2013 10:07 am

Pierwszy raz w kinie byłem w zerówce w 2003 roku na filmie "Rogate ranczo".
Angus McKwacz

Postprzez Scarpomaniak » Śr sie 07, 2013 11:39 am

Ja byłem pierwszy raz w kinie w 2001 roku na Królewnie Śnieżka i siedmiu krasnoludków, miałem tylko 4 lata, lecz wydaję mi się, że jakieś przebłyski pamiętam (na przykład scenę, gdy Leśniczy miał zabić Śnieżkę). Po raz kolejny Śnieżkę widziałem dopiero 8 lat później. Następne filmy na których byłem to "Księga Dżungli 2" i "Prosiaczek i Przyjaciele", te wizyty już znacznie bardziej pamiętam, ponieważ miałem już prawie 6 lat. Trudno mi także jaki był pierwszy film nie-Disneya na którym byłem, ale być może to był "Shrek 2". Pamiętam te wielkie oczekiwanie na drugą część "Shreka". Byłem na seansie o 16:00 (czy coś koło tego) w środku tygodnia, a wszystkie miejsca zarezerwowane kilka dni wcześniej, a na sali ludzie w każdym wieku. Potem było podobnie przy "3", ale zupełnie to znikło przy ostatniej części.
Jeden z ostatnich wojowników na polu popularyzacji komiksów Disneya w Polsce.
Prowadzi bloga Kacza Agencja Informacyjna, w którym informuje o komiksach Disneya wydawanych w Polsce i na świecie.
Ma nadzieję, że nastaną lepsze czasy dla komiksów Disneya.
Scarpomaniak
Pan tłumacz

Imię: Radosław

Postprzez Pahan » Śr sie 07, 2013 2:16 pm

Mój pierwszy film w kinie to Goofy na wakacjach najprawdopodobniej w 1996 roku, w wieku 4 lat. Konkretnie z tego seansu pamiętam mało, jedynie przebłyski, jak Scarpomaniak. Na szczęście niedługo potem to arcydzieło wyszło na VHS. Dużo lepiej pamiętam drugą wizytę, rok 1999 i Dawno temu w trawie - film robił spore wrażenie, szczególnie na 7-latku, choć dziś uważam go z jeden ze słabszych pixarów. Dalej nastąpiła era seansów "ze szkołą". Na jednym z takich wyjść obejrzałem następny film disnejowski, a mianowicie W 80 dni dookoła świata (ten z Jackie Chanem) - rok 2004.
Dobrze pamiętam jeszcze jedno wyjście nieudane, potencjalnie moje drugie spotkanie z Disneyem na dużym ekranie :). W 1997 roku moja grupa z przedszkola wybrała się na aktorską wersję 101 dalmatyńczyków - a ja chory :(.

Natomiast pierwszy film niedisnejowski to... "Zemsta" Wajdy, w 4. klasie podstawówki. :wink:
Obrazek
Pahan

GG: 2266241

Postprzez lamero » Śr sie 07, 2013 4:51 pm

Ja, jak spora część osób w moim i podobnym wieku, pierwszy raz w kinie byłem na "Królu Lwie".
Pamiętam, że na pewno była wtedy ze mną mama, ale wydaje mi się, że była to wycieczka razem z moją klasą (byłem wtedy w zerówce).
Film już wtedy mocno zapadł mi w pamięć, pamiętam, że długo męczyłem potem rodziców, żeby kupili mi kasetę z "Królem Lwem", ale wtedy filmy nie były dostępne w sprzedaży tak szybko, jak dziś i moje marzenie spełniło się zapewne dopiero jakiś rok, a może nawet dwa lata później.

Drugiego razu w kinie nie pamiętam już zbyt dokładnie. Mogło to być "Toy Story" razem z klasą lub "Śnięty Mikołaj" z rodzicami.
lamero

Postprzez Hyzio » Śr sie 07, 2013 7:56 pm

Ja pierwszy raz w kinie byłem w 2000 roku, na filmie Pokemon 2. Jednak zapomniałem już kompletnie o czym był (poza tym, że o Pokemonach, hehe). Napisałbym coś więcej, no ale moja pamięć jak widać jest zawodna. ;) Jedyne, co jeszcze odnośnie tego kojarzę, to fakt, że była pochmurna pogoda wtedy i po wyjściu z kina kupowałem czipsy w sklepie obok domu. 8)
hyz/dyz/zyz
Hyzio
Szef HDZ

Postprzez Young_McDuck » Cz sie 08, 2013 9:03 am

Pierwszy raz w kinie byłem w 2003 roku, chyba w listopadzie lub grudniu, na filmie "Gdzie jest Nemo?". Do dzisiaj pamiętam wybrane sceny, zwłaszcza te z rekinami. Obecnie w budynku tego kina mieści się Biedronka...Na kolejną wizytę czekałem kilka lat, konkretnie do 2006 roku. Może dlatego że w okresie przedszkola i podstawówki specjalnie nie lubiłem chodzić do kina, dopiero ostatnio mi się zmieniło.
Young_McDuck

Postprzez Maciek! » Pt sie 09, 2013 4:44 am

Mała Syrenka !!!! :D A później Piękna i Bestia... Trzecia czy czwarta to byli "Aryskotraci" z tego co pamiętam... Także jakoś tak się udisneyowiłem z góry :roll:
Maciek!
Dr Moderator

Postprzez jupix » Pt sie 09, 2013 8:03 am

A mógłbyś powiedzieć które to były lata?
Np. Mała Syrenka wydawało mi się że po raz pierwszy właśnie była w kinie w 1998. Czyżbym się mylił?
A z filmów niedisneyowskich?
Doputowywuje się Ciebie tak Maćku! bo jesteś chyba najstarszym użytkownikiem forum :)
600 postów w 6 lat, dwudziestka na karku, ale miłość do Disneya - dozgonna!
jupix

Imię: Wojtek

Postprzez Trojden » Pt sie 09, 2013 9:34 pm

Chyba w grudniu 1994 na "Królu Lwie", gdy miałem 7 lat. Z rodzicami i siostrą. Ten film zrobił na mnie ogromne wrażenie i potem od razu chciałem mieć ten film na kasecie, ale ta została wydana chyba dopiero jesienią 1995. Rodzice kupili nam również kasetę magnetofonową z muzyką do filmu, której często słuchaliśmy w samochodzie, np. jadąc nad morze. Przy "Kręgu życia" zawsze przechodził mnie dreszcz emocji. Gdy obejrzałem "Króla Lwa" na małym ekranie, z kasety, zrobił mniejsze wrażenie niż w kinie, ale i tak ubóstwiałem ten film. Wcześniej oglądałem bajki z kaset wideo, nie licząc Dobranocek w Jedynce i anime w Polonii 1. "Król Lew" to pierwszy animowany film, jaki widziałem w kinie. Potem byłem jeszcze na "Pocahontas", "Dzwonniku z Notre Dame" i "Herkulesie".
Trojden

Postprzez Jonki1997 » Śr sie 14, 2013 10:13 pm

Szczerze? Nie pamiętam na czym byłem pierwszy raz.
Jonki1997

Postprzez Pasisia » Cz sie 15, 2013 6:31 pm

Pierwszy raz w kinie byłam z mamą na "Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków" gdy miałam 5 lat. Następnie byłam na "Gdzie jest Nemo?", "Shrek 2", "Madagaskar", "Auta", "Epoka Lodowcowa 2: Odwilż", "Ratatuj", "Shrek Trzeci", "Kung Fu Panda", "Koralina i tajemnicze drzwi" i "Epoka Lodowcowa 3: Era dinozaurów". A niedawno wybrałam się na "Uniwersytet Potworny". :D
Pasisia

Imię: Patrycja
GG: 5242422

Postprzez izaulka » Śr sie 21, 2013 7:06 pm

Rudolf czerwononosy Renifer - ale nie pamiętam, żeby ten film mnie jakoś zachwycił :wink:
izaulka

Imię: Iza

Postprzez Walther » Pn paź 14, 2013 12:01 pm

Nie zapomnę mojej pierwszej wizyty w kinie. Moja grupa w przedszkolu, grupa II (moim znaczkiem był zielony prostokąt) wybrała się na film Królestwo Zielonej Polany do Łódzkiego Domu Kultury (tam, gdzie odbywał się przez lata Festiwal Komiksu). Był to film o społeczności przeróżnych robaczków. Dokładnej fabuły nie pamiętam. Pamiętam za to tytułową piosenkę i to, że nie mogłem znaleźć sobie miejsca na sali - w końcu wylądowałem gdzieś z brzegu. Wygaszenie świateł przed seansem zrobiło na mnie ogromne wrażenie :D I teraz patrzę, że "Królestwo..." to film z 1994 roku, a ja w 1994 roku obchodziłem (zapewne hucznie) swoje pierwsze urodziny. ;) Być może był to więc sequel ("Królestwo Zielonej Polany. Powrót.") z 1997 roku? Czytając opisy obu filmów mam wrażenie, że była to jednak część pierwsza. No cóż, zaprowadzili nas na taki staroć. ;)
"...someone without a taste for adventure would never try jumping a dinosaur!"
Walther

Następna strona

Powrót do Rozmówki