Komiksy Marvela w Polsce!

...czyli sprawy nie-disneyowe widziane oczami Disneymaniaków...

Komiksy Marvela w Polsce!

Postprzez KamilSz96 » Wt sie 21, 2012 6:21 pm

Cześć, witajcie! Dzisiaj doszła do mnie bardzo interesująca wiadomość i postanowiłem się z nią z wami podzielić (chodzi oczywiście o komiksy). Hachette, wydające najprzeróżniejsze kolekcje (wiecie, kup pierwszy numer za 10zł kolejny za 40 :wink: ) postanowiła wydać kolekcje Marvela! Pierwszy tom to Spider-man w komiksie autorstwa J. Michaela Straczynskiego i Johna Romity Juniora pt. "Powrót do domu", za 14,90zł. Kolejne będą kosztować 39zł. Pierwszy numer już w sprzedaży, chociaż z tego co wiem ciężko go zdobyć, ale niedługo ma trafić do większości kiosków. Kolekcja będzie składać się (jeżeli dotrwa do końca) z 60 numerów.

Tutaj spis wszystkich tomów:
Spoiler:
"Urok cichych, spokojnych miejsc, majestat srebrnego księżyca i gwiazd... Gdzie wędrowiec widzi piękno wschodów i zachodów słońca w głuszy, nietkniętej ludzką stopą i kaczą płetwą. Miejsc, które zmienia tylko upływ czasu."
KamilSz96

Imię: Kamil
GG: 0

Re: Komiksy Marvela w Polsce!

Postprzez Scarpomaniak » Wt sie 21, 2012 7:36 pm

Wiedziałem, że ktoś zacznie dyskusję. Ale o czym mam dyskutować jak na bieżąco informuję o sytuacji w Rybniku z dostępnością (a raczej jej brakiem) oraz komentuję wszystkie najnowsze wiadomości (w sumie wyszło 14 postów na Gildii i 2 posty na Alei Komiksu). Jestem osobą, która nigdy nie miała w ręce Marvelowskiego komiksu, przeczytałem kilka komiksów w Internecie, filmy widziałem (a raczej ich nowszą część), a komiksów nie czytam ponieważ - albo są to wydania z lat 90-tych, albo to są drogie nowe wydania, do których trzeba sporej wiedzy o uniwersum Marvela (wiecie, nie chce wtopić 70 złotych w komiks, który będzie dla mnie nie zrozumiały, ponieważ nie czytałem starszych komiksów). Tutaj pojawiła się kolekcja, która po pierwsze w niskiej cenie pokaże najlepsze komiksy oraz będą w nim wstępy, które będą objaśniać co się działo przed wydarzeniami z komiksu.
Pierwszy numer kupię (za 15 złotych komiks w HC + wielki plakat), w ogóle wszystkie komiksy ze Spiderem kupię (tylko 4 będą i to w wielkich odstępach), oczywiście kupię jak znajdę w kiosku jak nie - nie załamię się (chociaż ten plakat jest bardzo fajny).
Drugi tom to będzie (potwierdzone przez Hachette, trochę inna kolejność) - Astonishing X-Men: Obdarowani - za 29 złotych (tak, trzeba klientów powoli przyzwyczajać), mimo że mamy aż 5 tomów z X-Menami w kolekcji to tylko 2 będą z tej serii (więc nie będzie przymusu - musisz kupić inne tomy tej serii), kupię ponieważ normalna cena tego tomu od Muchy to 65 złotych (z rabatem trochę mniej), a czytałem zachęcającą recenzję.
Trzeci tom to będzie Iron Man Extremis - już za 39 złotych - poczytam recenzje, a potem zdecyduję, ponieważ jedną (oryginalnego wydania, polskiego nie ma) czytałem i autor niej mówi, że to średni komiks. Raczej nie, ponieważ nie mam worka pieniędzy (musiałbym zrezygnować z MegaGiga), a będą lepsze tomy.
Czwarty tom to będzie (najprawdopodobniej jak to ci z Hachette powiedzieli) to Avengers Disassembled - komiks wydany w Polsce (cena 65 złotych), komiks który muszę mieć, czytałem w polskim Internecie kilkanaście recenzji i wszyscy uznają ten komiks za znakomity (jest to koniec serii "Avengers", czyli klasycznych mścicieli).

No, to tyle, oczywiście jeżeli nie dostanę w Rybniku pierwszego tomu to się obrażę na wydawnictwo i nie kupię żadnego z następnych (no może 4. jeżeli będzie).
Jeden z ostatnich wojowników na polu popularyzacji komiksów Disneya w Polsce.
Prowadzi bloga Kacza Agencja Informacyjna, w którym informuje o komiksach Disneya wydawanych w Polsce i na świecie.
Ma nadzieję, że nastaną lepsze czasy dla komiksów Disneya.
Scarpomaniak
Pan tłumacz

Imię: Radosław

Postprzez Spooky » Wt sie 21, 2012 7:53 pm

Akurat dzisiaj odświeżałem sobie drugą część Spider-mana w reżyserii Raimiego; dobra wiadomość ;) Pierwszy tom powinien w najbliższych dniach zasilić moją domową biblioteczkę ;)

jeżeli nie dostanę w Rybniku pierwszego tomu to się obrażę na wydawnictwo i nie kupię żadnego z następnych

Wydawnictwo z pewnością po tej druzgocącej informacji zmieni swoją politykę sprzedaży :P
Spooky
Postrach Transwalu

Imię: Albert
GG: 4520377

Postprzez Scarpomaniak » Śr sie 22, 2012 5:32 am

Ja cię przepraszam - 5 inmedio, 10 Ruchów i 2 Empiki - jeżeli nigdzie nie będzie tam pierwszego tomu kolekcji to po prostu nire kupię.
Prowadzi bloga Kacza Agencja Informacyjna, w którym informuje o komiksach Disneya wydawanych w Polsce i na świecie.
Scarpomaniak
Pan tłumacz

Postprzez lis » Śr sie 22, 2012 8:22 am

Myślę, że niepotrzebnie zdzierasz sobie podeszwy, Scarpomaniaku. Wszystko wskazuje na to, że jest to seria testowa, z ograniczonym nakładem i dystrybucją. To stara praktyka DeAgostini. Jeśli sprzedaż będzie zadowalająca (a biorąc pod uwagę szał w internecie można się spodziewać, że będzie), wówczas rozpocznie się sprzedaż na szeroką skalę, z kampanią reklamową w telewizji itp. Prawdopodobnie na swój egzemplarz będziesz musiał poczekać jeszcze kilka miesięcy.
lis
administrator

Imię: Mateusz
GG: 3889388

Postprzez KamilSz96 » Śr sie 22, 2012 10:13 am

lis napisał(a):Myślę, że niepotrzebnie zdzierasz sobie podeszwy, Scarpomaniaku. Wszystko wskazuje na to, że jest to seria testowa, z ograniczonym nakładem i dystrybucją. To stara praktyka DeAgostini. Jeśli sprzedaż będzie zadowalająca (a biorąc pod uwagę szał w internecie można się spodziewać, że będzie), wówczas rozpocznie się sprzedaż na szeroką skalę, z kampanią reklamową w telewizji itp. Prawdopodobnie na swój egzemplarz będziesz musiał poczekać jeszcze kilka miesięcy.

Nie wiadomo. Tutaj cytuję wypowiedź kogoś z facebooka
Zadzwoniłem właśnie obsługi klienta wydawnictwa i miła Pani powiedziała, że informacja będzie na stronie lada dzień, a kolekcja w całej Polsce powinna być do kupienia w tym tygodniu. Seria będzie liczyć 60 numerów, od numeru drugiego w cenie 39,90 zł.

Ja obadam jutro małe miasteczko koło mnie.
"Urok cichych, spokojnych miejsc, majestat srebrnego księżyca i gwiazd... Gdzie wędrowiec widzi piękno wschodów i zachodów słońca w głuszy, nietkniętej ludzką stopą i kaczą płetwą. Miejsc, które zmienia tylko upływ czasu."
KamilSz96

Postprzez Young_McDuck » Śr sie 22, 2012 8:20 pm

Ja zwiedzam cały Poznań, od poniedziałku męczę kioskarzy pytaniami w oczekiwaniu na niniejszą kolekcję. Oczywiście nigdzie nie ma (Ruch, Kolporter, InMedio, Empik). Znalazłem informacje, że "Wielka kolekcja komiksów Marvela" ma być dostępna ogólnie pod koniec trwającego tygodnia, a na stronie internetowej Hachette informacje o niej powinna znaleźć się "lada dzień". Oby rzeczywiście tak było.
Young_McDuck

Postprzez KamilSz96 » N paź 28, 2012 6:43 pm

Cisza, cisza... ale Hachette w końcu coś powiedziało! Na tej stronie możemy przeczytać odpowiedzi na pytania użytkowników.

Szczególnie cieszyłoby mnie ewentualne zmniejszenie częstotliwości do powiedzmy miesięcznika, może stać by mnie było na wszystkie tomy.
Ostatnio edytowano Pn paź 29, 2012 5:32 pm przez KamilSz96, łącznie edytowano 1 raz
KamilSz96

Postprzez Scarpomaniak » Pn paź 29, 2012 7:19 am

KamilSz96 napisał(a):Cisza, cisza... ale Hachette w końcu coś powiedziało! Na tej stronie możemy przeczytać odpowiedzi na pytania użytkowników.

Szczególnie cieszyłoby mnie ewentualne zmniejszenie częstotliwości do powiedzmy miesięcznika, może stać by mnie w tedy na wszystkie tomy.

40 złotych na miesiąc to i tak dużo, ale już suma, którą mógłbym zainwestować raz na miesiąc.
Scarpomaniak
Pan tłumacz

Postprzez Scarpomaniak » Wt gru 04, 2012 7:40 pm

Wielka kolekcja komiksów Marvlela powraca (a dokładniej zaczyna od nowa).
W tym tygodniu ma wyjść (nie wiem kiedy) pierwszy numer tej kolekcji ze Spider-Manem za 15 złotych, a potem za 2 tygodnie tom za 30 złotych, a potem kolejne co 2 tygodnie za 40 złotych.
Scarpomaniak
Pan tłumacz

Postprzez Young_McDuck » Śr gru 05, 2012 4:14 pm

Dzisiaj już jest! Stałem się dumnym posiadaczem 1. tomu "Wielkiej Kolekcji Komiksów Marvela" po raz 2. Wydanie jest rewelacyjne: szkice, wprowadzenie, informacje o bohaterze,... Po prostu super. Komiks "Powrót do domu" przeczytałem już kilka miesięcy temu. Jest bardzo dobry. Polecam każdemu. Aha, zmieniony został tom 4. Będzie to "Wolverine" Claremonta i Franka Millera (!) zamiast "Avengers: Dissambled".
Ostatnio edytowano Śr gru 05, 2012 4:42 pm przez Young_McDuck, łącznie edytowano 1 raz
Young_McDuck

Postprzez KamilSz96 » Śr gru 05, 2012 4:16 pm

W takim razie wyszedł dzisiaj, bo upolowałem go w lewiatanie :) (nie mogłem uwierzyć a jednak) Troszkę szkoda, że co dwa tygodnie, a nie co miesiąc, bo niestety nie będę mógł sobie pozwolić na wszystkie numery. Co do samego wydanie to jest ono naprawdę porządne. Świetny papier, szkice, galeria spider-man'a i jego wrogów, artykuły o artystach, plakat, no i oczywiście komiksy. Wrzucam kilka fotek:

http://imageshack.us/photo/my-images/526/imag0484t.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/189/imag0488w.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/59/imag0487i.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/823/imag0486p.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/5/imag0485k.jpg/

Widzę, że je obróciło :P ale można samemu kliknąć
KamilSz96

Postprzez Scarpomaniak » Śr gru 05, 2012 4:51 pm

KamilSz96 napisał(a):W takim razie wyszedł dzisiaj, bo upolowałem go w lewiatanie :) (nie mogłem uwierzyć a jednak)

Jest już w całej Polsce.
Ja też go już dzisiaj kupiłem, polecam wszystkim go kupić (nawet jeżeli ktoś nie zamierza kupować kolejnych numerów), bo jest to porządnie wydany komiks za 15 złotych. A dodatków jest nawet sporo, bo jest ich aż 11 stron. A co do następnych numerów - Iron-Mana na pewno kupię (w końcu za 30 złotych), a dalej? Pomyślę (trochę zmieniło się w porównaniu do opinii wyżej).
Scarpomaniak
Pan tłumacz

Postprzez KamilSz96 » Śr gru 05, 2012 5:43 pm

Ja gdzieś miałem karteczkę z numerami, które na pewno kupię, ale już zawieruszyłem :P Wiem, że będzie to kilkanaście numerów. Na pewno kupię wszystko co wyjdzie ze spider-man'em i wszystko co jest z uniwersum Ultimate, a co do reszty to się zobaczy.
KamilSz96

Postprzez Scarpomaniak » Pn gru 10, 2012 8:06 pm

U mnie w Empiku w środę było 12 egzemplarzy 1. tomu, a w niedzielę już żadnego nie było!
Ja tak skomentuje cztery pierwsze numery (w tym jeden mam, a reszta na postawie zapowiedzi).

I TOM - Spider-Man: Powrót do domu - 160 stron - 144+6 (komiksy+okładki)
Przeczytałem. Mimo tego, że mało komiksów ze Spiderem przeczytałem (lecz nie aż tak mało) to śmiało mogę powiedzieć, że historia w tym tomie jest bardzo dobra. Rysunki są takie jakie lubię (czyli nowoczesne, lecz bez jakiś super efektów). Na dodatek wprowadzenie i ciekawe dodatki. Tylko szkoda, że tom kończy się w takim momencie, ponieważ ciąg dalszy będzie dopiero pod koniec serii. Tłumaczenie bardzo dobre (błędy się też niestety pojawiły). Niestety dano okładkę jednego zeszytu (32.) w małej rozdzielczości. Bardzo fajny plakacik dołączono. Podsumowując - komiks trzeba kupić (za te 15 złotych). Spidera lubię, więc z nim kupię wszystkie komiksy oprócz może jednego.

II TOM - X Men: Obdarowani - 160 stron - 142+6 (+/-)
Zerknąłem na skany polskiego wydania (które są na internecie) i powiem, że X-Meni to największa niewiadoma całej tej serii (przynajmniej dla mnie). Rysunki są dla mnie jeszcze dobre (zbyt realistycznych nie lubię, a te są OK, tylko trochę bardziej dokładne niż w Spiderze), objętość jest taka sama jak pierwszego tomu, a recenzję na Internecie zachęcają do zakupu. Niestety drugi tom jest tej serii (w połowie tak będzie) jest bardzo z nim związany. W tym wypadku ten tom kupię tylko dlatego, że rysunki mnie zachęciły, są święta, więc trzeba coś czytać, a cena jeszcze jest niższa niż normalnie. Z X-Menów czekam bardzo na "Uncanny X-Men: Dark Phoenix", ponieważ tom zapowiada się, że będzie miał ponad 200 stron.

III TOM - Iron Man: Obdarowani - 160 stron - 142+6 (+/-)
NIE! Obejrzałem skany pierwszego numeru tej serii i mogę powiedzieć jedną rzecz - nie lubię takich pseudorealistycznych rysunków nie lubię. Po prostu one mnie odpychają. Lubię prostą kreskę i proste kolory (oczywiście gradienty i inne normalne efekty mogą być) jak w komiksach Disneya czy w Asteriksie lub w Lucky Luke (dlatego w Spiderze rysunki są dla mnie bardzo dobre, a w X-Menach jest taka pośrednia faza). A drugi komiks z serii z Iron-Menem kupię, ponieważ lubię komiksy z lat 80-tych, a także lubię tomy mające ponad 200 stron.

IV TOM - Wolverine - 104 strony - 88+4 (+/-)
Tak, tylko 104 strony, lecz komiks słyszałem, że genialny. Z tym tomem to będzie tak - wszystko zależy co Hachette da w następnych numerach (a jakaś zapowiedź będzie), jeżeli w następnych numerach będą moi faworyci to go nie kupię, lecz jeżeli będą jeszcze słabe komiksy to się zastanowię. Lecz na razie jestem w kropce - mało stron, mało przeze mnie lubiany bohater, lecz ponoć genialny komiks i to z lat 80-tych! Może mi poradzicie.

KamilSz96 napisał(a):Ja gdzieś miałem karteczkę z numerami, które na pewno kupię, ale już zawieruszyłem :P Wiem, że będzie to kilkanaście numerów. Na pewno kupię wszystko co wyjdzie ze spider-man'em i wszystko co jest z uniwersum Ultimate, a co do reszty to się zobaczy.

Przeanalizuje pierwsze 15 numerów wg tej listy (zgaduje, że następne numery będą jakimiś komiksami z nich).
The Amazing Spider-Man: Coming Home - mam
Uncanny X-Men: Dark Phoenix - 240 stron, NA PEWNO
Iron Man: Extremis - NIE
The Ultimates: Super-Human - zastanowię się
The Amazing Spider-Man: Birth of Venom - NA PEWNO (jakieś 200 stron)
Thor: Reborn - zastanowię się
Captain America: Winter Soldier - zastanowię się, lecz raczej nie
The Incredible Hulk: Silent Screams - NA PEWNO
Wolverine: Wolverine - (wyżej moja opinia)
Astonishing X-Men: Gifted - TAK
Captain Britain: A Crooked World - ciekawa postać, nie wiem
Avengers: Forever (Part 1) - poczytam opinie
The Amazing Spider-Man: Kraven's Last Hunt - tak samo jak z Avengers
Captain America: The New Deal - myślę
Marvels - NA PEWNO

Oczywiście opinia się może zmienić, ponieważ jest to co napisałem o tych tomach to taka szybka ocena.
Scarpomaniak
Pan tłumacz

Następna strona

Powrót do Rozmówki