Komiksy Marvela w Polsce!

...czyli sprawy nie-disneyowe widziane oczami Disneymaniaków...

Re: Komiksy Marvela w Polsce!

Postprzez miki2001 » Cz kwi 18, 2013 1:00 pm

To może ja dam jakieś objaśnienia :D

1. Amazing Spider-Man : Powrót do Domu - mój pierwszy komiks Marvela. Byłem zachwycony scenariuszem jak i rysunkami. Polecam. P.S. na allegro widziałem na licytacji ten tom za 2 zł.
2. Astonishing X-Men : Obdarowani : Nie spodobały mi się rysunki, ale kłotnie Ariel (Shadowcat?) z Emmą Frost mnie rozwalały na części pierwsze.
3. i 4. Brak w kolekcji
5. Spider-Man : Narodziny Venoma : Polecam. Jeden z najgrubszych tomów w kolekcji. Rysunki na początku były fajne, klasyczne.
6. X-Men : Mroczna Phoenix : Sześć słów : Najlepszy z dotychczas wydanych tomów kolekcji!
7. Brak w kolekcji
8. Thor : Odrodzenie - Nawet ciekawy komiks, jednak lepeij przeczytać po Civil War
9. Avengers : Upadek Avengers - Pewnego spokojnego ranka w siedzibie Avengers... BUUM WTF?!? BAAM! Toast za poległych. Tyle o tym tomie
10. Spider-Man : Ostatnie Łowy Kravena : Dobry komiks z mhocznym klimacikiem

Zaraz... Tajna Wojna to 17 lipca? A niech to! Mam urodziny 15.
Fan Carla Barksa.
Skany Komiksów Disneya
miki2001

Imię: Michał
GG: 33422272

Postprzez Scarpomaniak » Pt kwi 19, 2013 7:04 am

peribani napisał(a):Ja właśnie czekam z utęsknieniem na Tajne Wojny. Mam nadzieję, że ten tom będzie bardziej obszerny niż Narodziny Venoma. Bardzo lubię tego typu historię gdzie jest kilkunastu super bohaterów w jednym miejscu :)

Żeby się nie pomyliłaś:
Tajna Wojna - 1 tom, ok. 160 stron, jest to komiks z sprzed kilku lat (2005), w sprzedaży już w lipcu
Tajne Wojny - 2 tomy, każdy po około 160 stron, jest to komiks z lat 80-tych, którego kontynuacją są Narodziny Venoma, 1. tom (raczej) pod koniec tego roku, a 2. na początku następnego
Jeden z ostatnich wojowników na polu popularyzacji komiksów Disneya w Polsce.
Prowadzi bloga Kacza Agencja Informacyjna, w którym informuje o komiksach Disneya wydawanych w Polsce i na świecie.
Ma nadzieję, że nastaną lepsze czasy dla komiksów Disneya.
Scarpomaniak
Pan tłumacz

Imię: Radosław
GG: 0

Postprzez Scarpomaniak » So maja 04, 2013 3:33 pm

Kupił już ktoś "Kapitana Amerykę: Zimowy Żołnierz cz. 1"? Jakie są wasze opinie o tym tomie?
Ponieważ udało mi się go zdobyć za 20 złotych (+8 za wysyłkę) na Allegro, po prostu koleś nie wiedział ile jest naprawdę wart ten komiks. Więc dostanę go za 3-4 dni.
Jeden z ostatnich wojowników na polu popularyzacji komiksów Disneya w Polsce.
Prowadzi bloga Kacza Agencja Informacyjna, w którym informuje o komiksach Disneya wydawanych w Polsce i na świecie.
Ma nadzieję, że nastaną lepsze czasy dla komiksów Disneya.
Scarpomaniak
Pan tłumacz

Imię: Radosław

Postprzez Young_McDuck » N maja 05, 2013 9:20 am

Scarpomaniak napisał(a):Kupił już ktoś "Kapitana Amerykę: Zimowy Żołnierz cz. 1"? Jakie są wasze opinie o tym tomie?

"Captain America: The Winter Soldier" to bardzo dobry komiks, jeden z lepszych w kolekcji (w moim osobistym rankingu na 2. miejscu). Największym jego atutem jest stale towarzyszący podczas lektury dreszczyk emocji. Uczucie to wzmagają dosyć mroczne rysunki Steve'a Eptinga. Bardzo ciekawym pomysłem są powroty do przeszłości, dzięki którym poznajemy genezę Kapitana i Bucky'ego. Porażką jest natomiast zeszyt siódmy, opowiadający historię Jacka Monroe (dawnego pomagiera Capa). Przy tej części zmienił się rysownik i ilustracje są fatalne. Na szczęście ten zeszyt nie ma wpływu na główny wątek fabularny, czyli tytułowego Winter Soldiera. Podsumowując, "The Winter Soldier" to naprawdę dobra opowieść z gatunku superhero. Polecam.
Young_McDuck

Postprzez kelowski » Pt maja 10, 2013 7:21 am

Eh. Ja jestem posiadaczem niestety tylko 5 komiksów z tej serii, musiałem zrezygnować z prenumeraty, ponieważ nie miałem na nią kasy, ale teraz chcę kupić komiksy, których nie mam. Co do tych pięciu co mam to najbardziej chyba podoba mi się Narodziny Venoma. Bardzo obszerny komiks, który po prostu się świetnie czyta. Żałuję tylko, że twórcy tej serii nie zdecydowali się na to, żeby pokazać choć sytuacji gdzie Venom i Spiderman razem walczyli.
kelowski

Postprzez miki2001 » So maja 11, 2013 5:11 am

Na stronie Hachette masz numer na infolinię i wtedy możesz zamówić. Cena 39.99+6zł wysyłka.
Fan Carla Barksa.
Skany Komiksów Disneya
miki2001

Imię: Michał
GG: 33422272

Poprzednia strona

Powrót do Rozmówki