Komiksy Marvela w Polsce!

...czyli sprawy nie-disneyowe widziane oczami Disneymaniaków...

Re: Komiksy Marvela w Polsce!

Postprzez miki2001 » Cz mar 21, 2013 8:15 pm

Brak kolorowania - żaden problem. Tylko brak dostępności essa 1 z x-menami denerwuję (ma ktoś odkupię za 50-60).
Fan Carla Barksa.
Skany Komiksów Disneya
miki2001

Imię: Michał
GG: 33422272

Postprzez Scarpomaniak » Pt mar 22, 2013 8:39 am

Young_McDuck napisał(a): Wypróbowałem to na zasadzie kolekcji książek Star Wars i, mimo że w większości kiosków były słabo dostępne, ja bez problemu uzbierałem komplet.

A ja widziałem nawet końcowe numery po kilka egzemplarzy w moim super-Empiku, więc tu się nie wycofali (bo były TRUDNO dostępne), lecz jeżeli się wycofią całkowicie z kiosków i Empików, to w prenumeracie kioskowej nie dostatniecie.
Jeden z ostatnich wojowników na polu popularyzacji komiksów Disneya w Polsce.
Prowadzi bloga Kacza Agencja Informacyjna, w którym informuje o komiksach Disneya wydawanych w Polsce i na świecie.
Ma nadzieję, że nastaną lepsze czasy dla komiksów Disneya.
Scarpomaniak
Pan tłumacz

Imię: Radosław
GG: 0

Postprzez Young_McDuck » Pt mar 22, 2013 11:53 am

Scarpomaniak napisał(a):
Young_McDuck napisał(a): Wypróbowałem to na zasadzie kolekcji książek Star Wars i, mimo że w większości kiosków były słabo dostępne, ja bez problemu uzbierałem komplet.

A ja widziałem nawet końcowe numery po kilka egzemplarzy w moim super-Empiku, więc tu się nie wycofali (bo były TRUDNO dostępne), lecz jeżeli się wycofią całkowicie z kiosków i Empików, to w prenumeracie kioskowej nie dostatniecie.

Oby tak się nie stało, ale w ostateczności można zamówić prenumeratę od wydawnictwa. Z tego co wiem można ją zamawiać od dowolnego numeru parzystego. Ale na razie WKKM musi się dobrze rozchodzić, ponieważ Hachette rusza z testem Thorgala, więc nie mam obaw. A ogólnie większość różnych kolekcji jest dostępna w Empikach do najpóźniejszych numerów (np. kolekcja modeli Star Wars).

Aha, podobno pod koniec tego tygodnia (czyli dzisiaj) ma być więcej wiadomo o kolejnych tomach. Zobaczymy.
Young_McDuck

Postprzez Scarpomaniak » Pt mar 22, 2013 12:12 pm

Young_McDuck napisał(a): A ogólnie większość różnych kolekcji jest dostępna w Empikach do najpóźniejszych numerów (np. kolekcja modeli Star Wars).

Kończąc powiem tak.
Na pewno pamiętacie kolekcję "Disney Komiks" (adaptacje filmów Disneya), tylko do 6.-7. tomu była w kioskach/salonikach, tylko do 10. numeru była w bliższym mnie Empiku, lecz aż do 28. numeru (a być może dalej, lecz 28. to był "Pinokio", którego kupiłem) był w trochę dalszym (super-)Empiku.
Żeby sprecyzować, (super-)Empikami nie są tylko gigantyczne Empiki jak na rynkach we Wrocławiu i w Krakowie, nie od wielkości zależy, nawet nie zależy od wielkości miejsca przeznaczonego na prasę, nie wiem od czego to zależy.
Prowadzi bloga Kacza Agencja Informacyjna, w którym informuje o komiksach Disneya wydawanych w Polsce i na świecie.
Scarpomaniak
Pan tłumacz

Postprzez Scarpomaniak » Pt mar 29, 2013 9:36 pm

Świetny dziś mam dzień!
Na początek sprzedałem klocki Lego na Allegro z niedawnego "Kaczora Donalda" za 14 złotych (z tego po prowizjach zarobię 13 złotych), polecam zrobić to tym co mają jeszcze te klocki w opakoawniu.
A później udało mi się załapać na Allegro na "X-Menów: Mroczną Phoenix" i "Hulka: Niemy Krzyk" za pół ceny, w sumie za 51 złotych dwa tomy z wysyłkę (cena w sklepie: 80 złotych w sumie), czyli prawie 400 stron, świetna okazja.
Scarpomaniak
Pan tłumacz

Postprzez miki2001 » So mar 30, 2013 6:28 am

Mały news:

Tom. 10 - Spider-Man : Ostatnie łowy Kravena
Tom. 11 - Kapitam Ameryka : Zimowy ŻołnierzCzęść 1

Ech, a ja liczyłem na A Crooked World...
Fan Carla Barksa.
Skany Komiksów Disneya
miki2001

Postprzez Scarpomaniak » So mar 30, 2013 6:46 am

miki2001 napisał(a):Ech, a ja liczyłem na A Crooked World...

Możesz się nie doczekać:
U czechów wypadły te tomy (i wygląda, że w nas będzie tak samo niestety)
- Avengers Forever (Part 1)
- Avengers Forever (Part 2)
- Captain Britain A Crooked World
- Captain Britain and MI13 Vampire State
Za to dostają:
- Captain America Winter Soldier (Part 1)
- Astonshing Thor
- Iron Man The Five Nightmares
- Avengers Standoff

Jak u nas te same tomy wylecą to nie doczekamy (niestety) się Captaina Britaina, a także dobrego komiksu z Avengersami, zamiast tego będziemy mieli jednego Captaina Americę więcej, średniego Thora, słabego Iron Mana, a także średnich Avengersów.
Scarpomaniak
Pan tłumacz

Postprzez miki2001 » N mar 31, 2013 9:44 am

U nas Pięć Koszmarów odpada - ucieszyłbym się gdybyśmy dostali Infinity War, Kree-Skrull War czy tłumaczona przezemnie Korvac Saga...
Fan Carla Barksa.
Skany Komiksów Disneya
miki2001

Postprzez Scarpomaniak » N mar 31, 2013 10:07 am

miki2001 napisał(a):U nas Pięć Koszmarów odpada

Dlaczego? "Pięć koszmarów" może być równie dobrze jak każdy inny komiks, ponieważ inne komiksy od Muchy, też się powtarzają w WKKM (jak "X-Men: Obdarowani" czy później "Marvels").
Scarpomaniak
Pan tłumacz

Postprzez miki2001 » N mar 31, 2013 11:02 am

Wątpliwe jest czy będzie włąsnie ten komiks, ponieważ był niedawno wydany przez muchę, a poprzednie były wydane dość dawno temu i zostały wybrane przez centralę kolekcji w UK, a tu wybór czechów, u których tej historii nie było.
Fan Carla Barksa.
Skany Komiksów Disneya
miki2001

Postprzez Scarpomaniak » N mar 31, 2013 11:52 am

miki2001 napisał(a):Wątpliwe jest czy będzie włąsnie ten komiks, ponieważ był niedawno wydany przez muchę, a poprzednie były wydane dość dawno temu i zostały wybrane przez centralę kolekcji w UK, a tu wybór czechów, u których tej historii nie było.

NIEDAWNO?
Kwiecień 2010
A co napisała Mucha na Facebooku?
Mucha otrzymała od agenta Marvela, firmy Panini, zlecenie na opracowanie zawartości (tak zwany prepress) polskiego wydania Wielkiej Kolekcji Komiksów Marvela. Niestety, Mucha nie ma żadnego wpływu na zawartość kolekcji. Nie mamy również licencji na tytuły Marvela, które wydawaliśmy w latach 2008-2010 (warunki umowy wygasły i w tej chwili możemy jedynie sprzedawać egzemplarze znajdujące się w magazynie.

Czyli może być. I mówię ci - Hachette nie patrzy co się ukazało w Polsce, a nawet jeżeli patrzy to nawet wybiera to co było, ponieważ wówczas są mniejsze koszty tłumaczenie, korekty, przygotowania czcionki. A jeżeli nie wiesz w WKKM prawdopodobnie ukaże się "Civil War", które Mucha ostatnio wydała (oczywiście na sam koniec kolekcji, kiedy Mucha straci licencję).
Scarpomaniak
Pan tłumacz

Postprzez bejnerka » Pn kwi 15, 2013 9:15 am

Kupiłem kilka tych komiksów i dla mnie szczerze mówiąc są takie sobie, ponieważ nie da się jednym komiksem streścić całej historii jak np. ta opowiadająca o walce SpiderMana z Venomem.
bejnerka

Postprzez Young_McDuck » Pn kwi 15, 2013 2:00 pm

bejnerka napisał(a):Kupiłem kilka tych komiksów i dla mnie szczerze mówiąc są takie sobie, ponieważ nie da się jednym komiksem streścić całej historii jak np. ta opowiadająca o walce SpiderMana z Venomem.

Ośmielę się nie zgodzić. "Narodziny Venoma" zaskoczyły mnie właśnie dość dużą spójnością. To czego nie było w komiksie zostało rzetelnie wyjaśnione na czarnych stronach. Jeżeli brakuje Ci znajomości "Secret Wars", zbieraj kolekcję dalej (będzie w dwóch tomach). Napisałeś, że przeczytałeś kilka komiksów. Uzasadniłeś niespójnością w "The Birth of Venom". A pozostałe tytuły? Moim zdaniem są spójne i nie powinny stanowić wyzwania dla nowego czytelnika. Taka "Dark Phoenix" w każdym zeszycie miała przypomnienie, co było w poprzednim odcinku, a także informacje o mocach bohaterów. A sam komiks uważam za mistrzostwo świata. Może po prostu nie podobają Ci się realia świata superhero.
Young_McDuck

Postprzez Scarpomaniak » Pn kwi 15, 2013 2:46 pm

bejnerka napisał(a):Kupiłem kilka tych komiksów i dla mnie szczerze mówiąc są takie sobie, ponieważ nie da się jednym komiksem streścić całej historii jak np. ta opowiadająca o walce SpiderMana z Venomem.

I to jest jedyny taki przykład. Reszta komiksów to zamknięte mniej (X-Meni, Hulk, Thor) lub bardziej (Spider-Man Kraven) serie. Ogólnie stan mojego posiadania jest taki.
1. The Amazing Spider-Man: Powrót do domu - 160 stron - POLECAM, bo tanio i dobry komiks! (lecz warto kupić będący później "The Amazing Spider-Man: Revelations", ponieważ zakończenie jest nijakie)
2. Astonishing X-Men: Obdarowani - 160 stron - POLECAM, bo tanio i dobry komiks! (lecz tu też warto kupić będący później "Astonishing X-Men: Niebezpieczni")
3. Iron Man: Extremis - 160 stron (?) - nie mam, jak ktoś lubi nowoczesny styl, to może się zastanowić
4. Wolverine - 96 stron (?) - nie mam, niby bardzo dobry komiks, lecz nie pasuje mi bohater oraz liczba stron, może ktoś więcej coś wie, tłumaczenie p. Drewnowskiego to jedyny argument racjonalny
5. The Amazing Spider-Man: Narodziny Venoma - 200 stron - POLECAM! mi się akurat komiks spodobał, lecz dla mnie najlepsza nie była walka z Venomem (dwa ostatnie zeszyty), lecz te stare zeszyty - ten klimat i rysunki, niby klasyczne i stare, lecz mimo tego nadal bardzo dobre, ogólnie lubię komiksy z lat 80-tych, można znać bez czytania "Secret Wars"
6. Uncanny X-Men: Mroczna Phoenix - 192 strony - POLECAM! dopiero dziś dostałem ten tom, lecz czytając opinie innych, jest to jeden z najlepszych tomów z tej serii, chyba, że ktoś nie lubi klasycznych komiksów, wówczas ten i wcześniejszy, i późniejszy (Hulk) tom odpadają
7. The Incredible Hulk: Niemy Krzyk - 200 stron - tu właśnie nie wiem, ponieważ recenzje co do tomu są podzielone, lecz na pewno będę zadowolony lekturą komiksu, ponieważ komiks ma dużo stron i można go nazwać klasycznym (1990 rok), muszę go przeczytać to powiem więcej
8. Thor: Odrodzenie - 152 strony (?) - nie mam, bohater mi zbytnio nie pasuje, poza tym z tego co słyszałem jest to słaby komiks, wie ktoś coś jeszcze
9. Avengers: Upadek Avengers - 160 stron - nie mam, myślałem nad kupnem, lecz jednak nie kupiłem, może ktoś coś więcej wiem, gdy znajdę go w lepszej cenie (na Allegro) to na pewno zakupię
10. The Amazing Spider-Man: Ostatnie łowy Kravena - POLECAM! znakomity komiks, ogólnie lubię pająka, jest to komiks (jak dla mnie) na poziomie najlepszych momentów Venoma i znacznie lepszy od pierwszego tomu kolekcji, na Allegro można go zakupić za 36 złotych z wysyłką (4 złote taniej), polecam go kupić.
Wkrótce:
11. Kapitan Ameryka: Zimowy Żołnierz cz. 1 - 176 stron - zastanawiam się nad kupnem, jeżeli kupię to tylko na Allegro, jeżeli ktoś wystawi z jakąś zniżką, większość opinii jest taka, że jest to bardzo dobry komiks, lecz są inne, główny powód mojego zastanowienia to finanse, ponieważ przez to zobowiązuje się praktycznie do kupna 2. części, podobno tłumaczy p. Drewnowski
12. Avengers: Impas - 144 strony - nie kupię, ponieważ stron nie za dużo, a trzeba powiedzieć, że opinie są średnie
13. Marvels - 224 strony - KUPUJĘ na 100%, po pierwsze: cena, po drugie: komiks, po trzecie: liczba stron, po czwarte: tłumacz (robi "Miki Maxa", jaki mały jest ten świat), najgrubszy (chyba) komiks w tej serii, na dodatek bardzo dobry, każdy powinien kupić (na dodatek dość nowoczesny)
14. Kapitan Ameryka: Zimowy Żołnierz cz. 2 - 144 strony - tak jak wyżej, jak będzie gdzieś taniej to kupię, lecz jak nie - to chyba nic wielkiego nie stracę, posłucham opinii innych
15. The Punisher: Witaj ponownie, Frank cz. 1 - 144 strony - bohatera nie lubię, poza tym wydawać tyle forsy na 2 tomy, nie kupię
16. New X-Men: Z jak Zagłada - 100 stron (?) - tu się zastanawiam, ponieważ X-Menów bardzo lubię, lecz stron komiks ma mało, a recenzje są podzielone, lecz jest jeden spory argument: później w serii ukaże się znacznie grubsza (koło 200 stron) kontynuacja, do przemyślenia, lecz chyba kupię - tuż po urodzinach
17. Tajna Wojna - 160 stron - tu też się zastanawiam, recenzje są podzielone, lecz jest to cały komiks w jednym numerze, a na dodatek występuje Spider-Man. Będę się zastanawiał, lecz do tego momentu minie sporo czasu.
Scarpomaniak
Pan tłumacz

Postprzez Young_McDuck » Pn kwi 15, 2013 3:23 pm

Scarpomaniak napisał(a):3. Iron Man: Extremis - 160 stron (?) - nie mam, jak ktoś lubi nowoczesny styl, to może się zastanowić
4. Wolverine - 96 stron (?) - nie mam, niby bardzo dobry komiks, lecz nie pasuje mi bohater oraz liczba stron, może ktoś więcej coś wie, tłumaczenie p. Drewnowskiego to jedyny argument racjonalny
7. The Incredible Hulk: Niemy Krzyk - 200 stron - tu właśnie nie wiem, ponieważ recenzje co do tomu są podzielone, lecz na pewno będę zadowolony lekturą komiksu, ponieważ komiks ma dużo stron i można go nazwać klasycznym (1990 rok), muszę go przeczytać to powiem więcej
8. Thor: Odrodzenie - 152 strony (?) - nie mam, bohater mi zbytnio nie pasuje, poza tym z tego co słyszałem jest to słaby komiks, wie ktoś coś jeszcze
9. Avengers: Upadek Avengers - 160 stron - nie mam, myślałem nad kupnem, lecz jednak nie kupiłem, może ktoś coś więcej wiem, gdy znajdę go w lepszej cenie (na Allegro) to na pewno zakupię
16. New X-Men: Z jak Zagłada - 100 stron (?) - tu się zastanawiam, ponieważ X-Menów bardzo lubię, lecz stron komiks ma mało, a recenzje są podzielone, lecz jest jeden spory argument: później w serii ukaże się znacznie grubsza (koło 200 stron) kontynuacja, do przemyślenia, lecz chyba kupię - tuż po urodzinach

Iron Man - niezły jest, ale bez przesady. Komiks zbyt nowoczesny, biorąc pod uwagę rysunki i ogólnie scenariusz (nie przemawia do mnie idea Extramis). Warto przeczytać, bo najnowszy film o Iron Manie (w kinach od 9 maja) będzie na nim oparty.
Wolverine - zdecydowanie najsłabszy tom w kolekcji. Komiks już przestarzały. Może irytować klimat Japonii. Jest sporo lepszych tytułów o Rosomaku. Niemniej warto przeczytać, bo twórcami są Claremont i Miller, a na podstawie tej mini-serii będzie najnowszy film opowiadający o przygodach Wolverine'a.
Hulk - rozczarowanie. Rysunki nie przypadły mi do gustu. Scenariusz także. Nie polecam.
Thor - jestem bardzo pozytywnie zaskoczony. Jeden z najlepszych tytułów w kolekcji. Interesująca fabuła ze śmiesznymi momentami.
Avengers - przeciętne. Bendis przybył, Bendis zobaczył, Bendis rozwalił. Można się pogubić w całej ilości bohaterów. Przez 2 pierwsze zeszyty było całkiem dobrze, potem wszystko się sypie.
New X-Men - mam angielskiego Omnibusa z całym runem Morrisona i muszę przyznać, że bardzo przypadł mi do gustu. Gorzej z ilustracjami Franka Quitely'ego, którego rysunki, moim zdaniem, nie pasują do komiksu (zupełnie inaczej było w "All Star Superman", ale to już DC). Polecam.

O pozostałych tytułach napisałem kilka słów we wcześniejszych postach.
Young_McDuck

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmówki