Komiksy Marvela w Polsce!

...czyli sprawy nie-disneyowe widziane oczami Disneymaniaków...

Re: Komiksy Marvela w Polsce!

Postprzez Young_McDuck » Pn gru 31, 2012 11:28 am

Chciałbym wypowiedzieć kilka słów na temat kilku tomów tej kolekcji. Jako prenumerator otrzymałem już X-Menów i Iron Mana, o których chciałbym napisać kilka słów.

Astonishing X-Men: Obdarowani - bardzo dobre. Whedona dotychczas znałem tylko z filmu "Avengers", który mi się nawet podobał. Byłem ciekawy jak zaprezentował się on jako scenarzysta komiksowy. Rysunki Cassadaya widziałem dotychczas tylko w internecie na przykładowych kadrach X-Menów. Nie rozczarowałem się. Scenariusz jest interesujący, obfituje w ciekawe zwroty akcji. Rysunki bardzo ładne. Szkoda że kolejne części serii są już gorsze (wydane w Polsce nakładem wydawnictwa Mucha Comics), zwłaszcza tom 2, który może się ukazać (nie kierujmy się listą z angielskiej Wikipedii, bo Hachette poinformowało, że mogą nastąpić drobne zmiany) w kolekcji.

Iron-Man Extremis - nie czytałem jeszcze. Chciałbym wypowiedzieć się tylko o rysunkach. Mi się nie podobają. Są za... realistyczne? Nie wiem jak to ująć. A może to wina komputerowego kolorowania?

Mały news, o którym pewnie ktoś słyszał: w piątym tomie "The Birth of Venom" ("Narodziny Venoma")!

Scarpomaniak napisał(a):IV TOM - Wolverine - 104 strony - 88+4 (+/-)
Tak, tylko 104 strony, lecz komiks słyszałem, że genialny. Z tym tomem to będzie tak - wszystko zależy co Hachette da w następnych numerach (a jakaś zapowiedź będzie), jeżeli w następnych numerach będą moi faworyci to go nie kupię, lecz jeżeli będą jeszcze słabe komiksy to się zastanowię. Lecz na razie jestem w kropce - mało stron, mało przeze mnie lubiany bohater, lecz ponoć genialny komiks i to z lat 80-tych! Może mi poradzicie.

Nazwiska Chrisa Claremonta i Franka Millera robią wrażenie. Zwłaszcza tego drugiego. Osobiście brałbym w ciemno, ale wybór należy do Ciebie.

Scarpomaniak napisał(a): Uncanny X-Men: Dark Phoenix - 240 stron, NA PEWNO

Oczywiście, Dark Phoenix Saga przez wielu fanów jest uznawana za najlepszą serię z mutantami.

Scarpomaniak napisał(a): Thor: Reborn - zastanowię się

Z opinii, które czytałem wynika, że to słaby komiks.

Scarpomaniak napisał(a): Captain Britain: A Crooked World - ciekawa postać, nie wiem

Nazwisko scenarzysty (Alan Moore) mówi samo za siebie. Gdy wyjdzie, kupuj.

Scarpomaniak napisał(a): Avengers: Forever (Part 1) - poczytam opinie
The Amazing Spider-Man: Kraven's Last Hunt - tak samo jak z Avengers

"Kraven's Last Hunt" jest uznawany za jeden z najlepszych komiksów w całej kolekcji. Opinie są bardzo pozytywne.
Young_McDuck

GG: 0

Postprzez Scarpomaniak » Pn gru 31, 2012 11:33 am

Young_McDuck napisał(a):Mały news, o którym pewnie ktoś słyszał: w piątym tomie "The Birth of Venom" ("Narodziny Venoma")!

To na pewno kupię
Young_McDuck napisał(a):Nazwiska Chrisa Claremonta i Franka Millera robią wrażenie. Zwłaszcza tego drugiego. Osobiście brałbym w ciemno, ale wybór należy do Ciebie.

Zastanawiam się właśnie (wiesz, budżet).
Jeden z ostatnich wojowników na polu popularyzacji komiksów Disneya w Polsce.
Prowadzi bloga Kacza Agencja Informacyjna, w którym informuje o komiksach Disneya wydawanych w Polsce i na świecie.
Ma nadzieję, że nastaną lepsze czasy dla komiksów Disneya.
Scarpomaniak
Pan tłumacz

Imię: Radosław

Postprzez KamilSz96 » Pn sty 21, 2013 2:16 pm

Szóstym numerem będzie Uncanny X-MEN Mroczna Phoenix. Eh... jak tu kupować tylko wybrane numery skoro dają takie perełki? :P
"Urok cichych, spokojnych miejsc, majestat srebrnego księżyca i gwiazd... Gdzie wędrowiec widzi piękno wschodów i zachodów słońca w głuszy, nietkniętej ludzką stopą i kaczą płetwą. Miejsc, które zmienia tylko upływ czasu."
KamilSz96

Imię: Kamil

Postprzez Scarpomaniak » Pn sty 21, 2013 3:18 pm

KamilSz96 napisał(a):Szóstym numerem będzie Uncanny X-MEN Mroczna Phoenix. Eh... jak tu kupować tylko wybrane numery skoro dają takie perełki? :P

Właśnie i teraz mam dylemat kupić tylko "X-Menów" czy także "Spidera", bo X-Meni to jest komiks, który "trzebamieć" (poza tym, że jest to EKSTRA komiks, to ma on EKSTRA dużo stron i EKSTRA niską cenę), a "Spider-Man" - lubię tą postać, lecz słyszę, że komiks jest poobcinany no i myślę - 80 zł w jeden miesiąc? "Wolverine'a" odpuściłem, ponieważ komiks jest świetny, lecz nie zachęciła mnie mała liczba stron za taką cenę.
PS: A w ogóle to mnóstwo śporo rzeczy ukaże się podczas moich ferii - MegaGiga z 3xScarpa oraz tom z X-Menami.
Prowadzi bloga Kacza Agencja Informacyjna, w którym informuje o komiksach Disneya wydawanych w Polsce i na świecie.
Scarpomaniak
Pan tłumacz

Postprzez KamilSz96 » Pn sty 21, 2013 7:58 pm

"Spider-Man" - lubię tą postać, lecz słyszę, że komiks jest poobcinany

Masz jakieś konkrety?

Nawiązując do obcinania komiksów, to cały czas żałuję, że DK w Amazing Spider-man nie wydało specjalnego numeru z 11 Września.
"Urok cichych, spokojnych miejsc, majestat srebrnego księżyca i gwiazd... Gdzie wędrowiec widzi piękno wschodów i zachodów słońca w głuszy, nietkniętej ludzką stopą i kaczą płetwą. Miejsc, które zmienia tylko upływ czasu."
KamilSz96

Postprzez Young_McDuck » Wt sty 22, 2013 11:34 am

KamilSz96 napisał(a):
"Spider-Man" - lubię tą postać, lecz słyszę, że komiks jest poobcinany

Masz jakieś konkrety?

"The Birth of Venom" to nie jest historia, która została stworzona by być spójną historią ;) Jest to kilka krótszych komiksów z serii Amazing Spider-Man, które jakiś redaktor złożył w całość. Ale nie miały tworzyć serii, w przeciwieństwie do np. "Amazing Spider-Man: Coming Home" (pierwszy tom kolekcji). Podobno Venom nie do końca jest spójny. Jednak zajmuje ponad 200 stron. Moim zdaniem warto kupić dla rysunków Todda McFarlane'a.
Young_McDuck

Postprzez Scarpomaniak » Wt sty 22, 2013 12:46 pm

Young_McDuck napisał(a): rysunków Todda McFarlane'a.

Słyszałem, że on narysował tylko jeden numer z tych co będą w numerze.
Scarpomaniak
Pan tłumacz

Postprzez KamilSz96 » Wt sty 22, 2013 3:19 pm

Poszperałem po necie, i faktycznie są to numery złożone przez kogoś w całość.
Liczba stron, to nie ponad dwieście, a 352!
Lista wszystkich numerów użytych do stworzenia Birth of Venom:
Secret Wars #8;
Amazing Spider-Man #252-259, #298-300 & #315-317;
Fantastic Four #274
Web of Spider-Man #1

Pytanie czy wydadzą wszystko, czy coś obetną. Jeżeli faktycznie będzie 352 strony, to trzeba to kupić :P
KamilSz96

Postprzez Scarpomaniak » Wt sty 22, 2013 3:45 pm

Nie będzie, tom będzie miał grubość zwykłego tomu (160-170 stron) i zawiera:
The Amazing Spider-Man (Volume 1) #252, 256-259, 300 & Web Of Spider-Man #1
Ale za to X-Men "Dark Phoenix" to będzie aż 9 zeszytów i około 200 stron.
Obrazek
Tu widać grubość większości tomów, które ukazały się w Wielkiej Brytanii.
Scarpomaniak
Pan tłumacz

Postprzez KamilSz96 » Cz sty 31, 2013 7:39 pm

Może mi ktoś powiedzieć, czy na tej tekturce nowego numeru była zapowiedź 7? U mnie był odfoliowany :? Na szczęścia żadnych poważnych uszczerbków komiks nie doznał :)

A co do samego nowego numeru, to mimo że obcięli w stosunku do oryginalnego wydania, to i tak jest niezły grubasek :) Komiks, który po prostu trzeba mieć.
KamilSz96

Postprzez Scarpomaniak » Cz sty 31, 2013 7:51 pm

KamilSz96 napisał(a):Może mi ktoś powiedzieć, czy na tej tekturce nowego numeru była zapowiedź 7? U mnie był odfoliowany :? Na szczęścia żadnych poważnych uszczerbków komiks nie doznał :)

Nie, po prostu od tego numeru nie ma folii (dzięki temu mogłem zerknąć okiem na środek w Empiku), na razie nie kupiłem, lecz jeżeli fundusze pozwolą to w najbliżej przyszłości się uda.
Scarpomaniak
Pan tłumacz

Postprzez Young_McDuck » Pt lut 22, 2013 7:43 pm

Zacznijmy od małego newsa:
tom 7 - "Hulk: Niemy krzyk" ("Silent Screams")
tom 8 - "Thor: Odrodzenie" ("Thor Reborn")
tom 9 - "Avengers: Upadek Avengers" (Avengers Disassembled")

Najbardziej czekam na Avengersów, bo to komiks niezwykle ważny dla uniwersum Marvela (i tak go sobie zaspolejrowałem lekturą "Rodu M"). Thor zapowiada się ciekawie. Olivier Coipel rysuje na wysokim poziomie. Hulk to podobno klasyk, jestem ciekaw, gdyż nie czytałem nigdy historii z tym bohaterem.

Czytał ktoś "Dark Phoenix"? Osobiście uważam, iż to komiks GENIALNY. Po prostu niesamowity. W końcu tytuł serii to "Uncanny X-Men" ;) Czytałem jak opętany. Historia Jean Grey jest niezwykle wciągająca, zwłaszcza ostatni, najlepszy, zeszyt. Polecam każdemu, 40 zł za tak znakomite dzieło to jak za darmo.
Po lekturze byłem ciekaw, jak się dalej toczy historia mutantów. Jakiś czas temu dowiedziałem się o serii Essentiali, które wydała w Polsce Mandragora. Dwa z nich dotyczą X-Menów, oba zawierają prace Claremonta i Cockruma oraz Claremonta i Byrne'a (komplet). Każdy album ma ponad 500 stron. Jeżeli komuś nie przeszkadza czytanie w czerni i bieli, polecam kupić. Na Allegro akurat jest ciekawa aukcja .
Ostatnio edytowano Pt mar 22, 2013 8:31 am przez Young_McDuck, łącznie edytowano 1 raz
Young_McDuck

Postprzez miki2001 » Cz mar 21, 2013 2:26 pm

Kolekcja super! Do marvela zachęcił mnie Young_McDuck i wielkie dzięki za to. :D Na razie posiadam tomy
1. Spider-Man : Powrót do Domu
2. X-Men : Obdarowani
5. Spider-Man : Narodziny Venoma
6. X-Men : Mroczna Phoenix (błędem był przedrostem uncanny, który pojawił się pół roku po Dark Phoenix)

Najbardziej podobał mi się komiks Dark Phoenix (jak wszystkim).
Dzisiaj w sklepiku z prasą (mieszkam na zadupiu) zamówiłem "prenumeratę" do sklepu, czyli kiedy kolekcja nie będzie trafia do kiosków, to tutaj dotrze. Zachęcam was do tego, ponieważ możecie się zdziwic, gdy zobaczycie, że nie ma żadnego egzemplarza w waszym kiosku/Empiku/saloniku prasowym.
Wczoraj zauważyłem na incalu tomy 3,4,7 i 8(mam zamówione dopiero od 9). Wie ktoś czy jest tam możliwośc zapłaty przy odbiorze przesyłki? Jeśli tak to już odkładam kasę :D.

P.S. Ma ktoś jakiegoś essa od Mandragory? Ja kupuję na MFKiG.
Fan Carla Barksa.
Skany Komiksów Disneya
miki2001

Imię: Michał
GG: 33422272

Postprzez Scarpomaniak » Cz mar 21, 2013 2:54 pm

miki2001 napisał(a): ponieważ możecie się zdziwic, gdy zobaczycie, że nie ma żadnego egzemplarza w waszym kiosku/Empiku/saloniku prasowym.

W Empiku nie, z tymi kolekcjami tak jest, że w Empiku one zawsze są (przynajmniej w moim super-Empiku). Lecz może się stać, że kolekcja Marvela wycofa się całkowicie z kiosków i wówczas będzie dostępna tylko w Empikach i nic taka prenumerata nie pomoże (lecz na razie kolekcja dobrze się sprzedaje i nic tego nie zapowiada).
Scarpomaniak
Pan tłumacz

Postprzez Young_McDuck » Cz mar 21, 2013 7:07 pm

miki2001 napisał(a):P.S. Ma ktoś jakiegoś essa od Mandragory? Ja kupuję na MFKiG.

Ja mam X-Menów Claremonta i Byrne'a. Ogólnie to nawet go nie skończyłem, a szczerze mówiąc ledwo co zacząłem. Skutecznie odpycha mnie brak kolorowania komiksów. Jeżeli Ci to nie przeszkadza, kupuj. Ja zabieram się za kolekcjonowanie w oryginale (Masterworki i omnibusy).

Scarpomaniak napisał(a):
miki2001 napisał(a): ponieważ możecie się zdziwic, gdy zobaczycie, że nie ma żadnego egzemplarza w waszym kiosku/Empiku/saloniku prasowym.

W Empiku nie, z tymi kolekcjami tak jest, że w Empiku one zawsze są (przynajmniej w moim super-Empiku). Lecz może się stać, że kolekcja Marvela wycofa się całkowicie z kiosków i wówczas będzie dostępna tylko w Empikach i nic taka prenumerata nie pomoże (lecz na razie kolekcja dobrze się sprzedaje i nic tego nie zapowiada).

Gdzieś kiedyś czytałem to, co pisze miki2001. Właśnie podobno tak jest, że kolekcje nadal dystrybuują do kiosków, jeżeli masz założoną teczkę czy coś w tym stylu. Wypróbowałem to na zasadzie kolekcji książek Star Wars i, mimo że w większości kiosków były słabo dostępne, ja bez problemu uzbierałem komplet.
Young_McDuck

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmówki