11 Listopada - Święto Niepodległości

...czyli sprawy nie-disneyowe widziane oczami Disneymaniaków...

11 Listopada - Święto Niepodległości

Postprzez optimus » Pt lis 11, 2005 11:06 am

10 Listopada 1918 roku Józef Piłsudski przybył do Warszawy z więzienia w Magdeburgu, 11 dnia tegoż miesiąca otrzymał władzę nad armią z rąk Rady Regencyjnej, zaś 14 Rada rozwiązałą się przekazując Piłsudskiemu - nowemu Naczelnikowi Państwa - pełnię władzy. Tak rozpoczynała swe życie odrodzona Rzeczpospolita.
W czasie gdy Piłsudski przejmował władzę w kraju, Ignacy Paderewski skutecznie zabiegał o poparcie dla sprawy polskiej u premiera Francji, a Roman Dmowski u prezydenta USA. Tymczasem 11 listopada w wagonie kolejowym w lasku Compiegne pod Paryżem podpisane zostaje - przez marsz. Ferdinanda Focha z Francji i delegatów niemieckich - zawieszenie broni, nakazujące natychmiast zaprzestać działań bojowych.
Uchwałą z 1937 roku Sejm RP ustanowił dzień 11 listopada Świętem Niepodległości Polski. Święto zlikwidował rząd komunistyczny w 1945, a przywrócono je z powrotem w 1989 r.

Pamiętaj o Święcie Niepodległości! Dnia 11.XI wywieś flagę narodową!
Chwilowo brak pomysłu na podpis...
optimus

Postprzez Jakijajah » Pt lis 11, 2005 2:42 pm

A na wiosnę zamiast liści
Będą wisieć komuniści...

Była już kiedyś podobna ideologia, tylko oni woleli eksterminowac Żydów.

Przypominanie o ważnym święcie się chwali, ale trochę przeciągasz strunę.
Obrazek
Jakijajah

Postprzez Avador » Pt lis 11, 2005 2:57 pm

To ta sama ideologia, ja nie widzę w tym nic groźnego chłopak ułożył rymowankę - mi się podoba
Avador

Postprzez optimus » Pt lis 11, 2005 6:18 pm

Przypominanie o ważnym święcie się chwali, ale trochę przeciągasz strunę.

Ta "rymowanka" to nie w ramach mojego postu, to po prostu mój podpis.

Sugerując że jestem kimś w rodzaju nazistów obrażasz mnie. Antysemityzm jest największym grzechem prawicy z którego na szczęście jej część się wyleczyła (choć jak dziś widać nie wszyscy, niestety...)

KOMUNIZM należy tępić tak samo jak NAZIZM, bo jest takim samym ZŁEM. Obie ideologie opierają się na nienawiści - pierwsza do innych narodów (pogardliwie nazywanych rasami) druga do osób o innym statusie społeczno-materialnym ( a jak pokazuje przeszłość komuniści także byli rasistami - patrz wypowiedzi powojenne Stalina, protokoły z obrad polskiego KC gdy towrzysze mówią że Żydzi sa zagrożeniem dla Partii czy wreszcie nagonka antysemicka wywołana w 68 przez komunistów)
Rzecz w tym że naziści/faszyści są dzięki Bogu dziś w odwrocie, a ich hasła nie znajdują poparcia. Ci, którzy służyli Hitlerowi, w 90% zostali rozliczeni, resztą zajęli się porządni ludzie jak ci z Mossadu czy Wiesenthal i na szczęście robili to skutecznie - ich metody (zwłaszcza Mossadu - porywanie nazioli z Amer. płd. i sądzenie ich w Izraelu) akceptuję w pełni i się z nimi zgadzam, hitlerowcy wyrządzili ich krzywdę nieporównywalną z jakąkolwiek inną w historii świata i należało ich za to rozliczyć. PRECZ Z NAZIZMEM I NAZIOLAMI.
Tymczasem nikt nie wpadł na pomysł by rozliczyć komunizm. Hitler wymordował 25 milionów, zaś Stalin wg dostępnych danych (np oficerowie z Katynia już się nie kwalifikują - chodzi tylko o tych których śmierć udokumentowano) 50 milionów - mogło tych ludzi być i dwa razy więcej, w GUŁagach zdychali jak muchy. Komunizm zniszczył Polską świadomość narodową i obywatelską, spowodował śmierć wielu osób zwłaszcza w okresie stalinowskim, ale później też - czy to, że za czasów Gomułki, Gierka i Jaruzelskiego zginęło mniej osób niż za Bieruta usprawieliwia ich? Czy to jest argument? Czy liczy się sam fakt zabicia człowieka, czy też ilość tych zabójstw?? Czy ludzie, jak p.Wawrzecki (o ile dobrze pamiętam) oskarżony o "spekulowanie cenami mięsa" - chodziło o zrobienie z tego pana kozła ofiarnego i obraczyć go odpowiedzialnością za kłopoty gospodarcze kraju - skazani za wyssane z palca "przestępstwa" na KARĘ ŚMIERCI - gdyby sprawa nie była tak poważna, chciałoby się śmiać - się nie liczą?
PRECZ Z KOMUNIZMEM I KOMUCHAMI

To ta sama ideologia,

Tak uważa np. Richard Pipes, nota bene Żyd, który powinien za największych zbrodniarzy uwarzać nazi-hitlerowców.

ułożył rymowankę - mi się podoba

To rymowanka ułożona przez podziemie w stanie wojennym.

W sumie to za próbę utożsamienia mnie z nazizmem mógłbym zarządać przeprosin, bo to dla mnie ogromna obelga, ale niech tam... nie jestem w nastroju - i do tego dziś 11.XI...

*** (dopisane później)

aha i jeszcze jedno - mówisz że

Otóż ta rymowanka ma podkreślić moją wrogość wobec tej ideologii (jak mówiłem tak samo wrogi jestem nazizmowi), ale nie mam zamiaru nikogo eksterminować.
Więzienie dla zbrodniarzy i służalców Moskwy to dobra kara, byle prędko z niego nie wyszli (dajmy na to 25 lat kicia).
optimus

Postprzez Jakijajah » Pt lis 11, 2005 6:44 pm

Nie zrozum mnie zle. Sugerowanie, że ktorys totalitarizm byl "lepszy" od drugiego to oczywista farsa.

Naprawde trudno mnie posadzac o sympatyzowanie z ideologia komunistyczna, ale ta rymowanka jest po prostu prymitywna, a jej nienawistny ton zupełnie nie pasuje do forum głównie o rysunkowych kaczkach.

Z reszta nie wazne. To twoj podpis i twoja sprawa. Ja tylko wyrazilem opinie.
Obrazek
Jakijajah

Postprzez lis » Pt lis 11, 2005 7:06 pm

Jak ma rację. Twój podpis, optimus, nijak tu nie pasuje. Proszę, zmień/usuń go, albo sam to zrobię. To forum stało się w ostatnich dniach wystarczająco mało sympatyczne, nie trzeba go "upiększać" w ten sposób.
lis
administrator

Imię: Mateusz
GG: 3889388

Postprzez optimus » Pt lis 11, 2005 7:07 pm

Ton może i ma troszkę nienawistny, ale tak jak mówię jest to wyraz mojego sprzeciwu wobec przymykania oczu na zbrodnie komunizmu i wmawiania (po twojej wypowiedzi nie posądzam cię o to) że jeden totalitaryzm jest właśnie lepszy od drugiego.

Nie zrozum mnie zle

Przyznaję, że sądziłem że jestes jednym z tych ludzi o których wyżej napisałem.

ale ta rymowanka jest po prostu prymitywna,

To już kwestia gustu. Gdybym wymyślił ją ja, za taką bym ją uznał. Ale każdy kto wie coś o podziemiu solidarnościowym w latach 81-89 wie że to po prostu "klasyk" :D (choć słowo tu nie pasuje) i do wykrzykiwania na manifestacjach się nadaje lepiej niż porządne utwory potecykie.
optimus

Postprzez optimus » Pt lis 11, 2005 7:09 pm

lis napisał(a):Jak ma rację. Twój podpis, optimus, nijak tu nie pasuje. Proszę, zmień/usuń go, albo sam to zrobię. To forum stało się w ostatnich dniach wystarczająco mało sympatyczne, nie trzeba go "upiększać" w ten sposób.

Swój poprzedni post napisałem przed przeczytaniem twojego, Lisie. Skoro tak chcesz, nie ma sprawy. Raczej mam się za człowieka kompromisu :D a mój spór z Jakiem miał charakter incydentalny i wynikał z obaw że ktoś może mi tu pod nosem komunizm gloryfikować, ale sprawa została wyjaśniona. Robienie zadymy to raczej nie mój cel. Już się za to biorę.

... i gotowe. Co prawda chwilowo brak pomysłu na podpis, ale...
optimus

Postprzez Hyzio » N lut 19, 2006 1:32 pm

Avador napisał(a):To ta sama ideologia, ja nie widzę w tym nic groźnego chłopak ułożył rymowankę - mi się podoba
No mi też :D
hyz/dyz/zyz
Hyzio
Szef HDZ

GG: 0

Powrót do Rozmówki