Nowe tomy przygód Tintina!

...czyli sprawy nie-disneyowe widziane oczami Disneymaniaków...

Nowe tomy przygód Tintina!

Postprzez Angus McKwacz » So wrz 10, 2011 5:05 pm

W październiku mają ukazać się 3 nowe tomy przygód Tintina
a oto ich zdjęcia
Spoiler:
Angus McKwacz

GG: 0

Re: Nowe tomy przygód Tintina!

Postprzez Maciek! » So wrz 10, 2011 6:19 pm

WRESZCIE! :D

Jestem ciekaw czy będą to ocenzurowane wersje "Tinin w Kongo" i "Tinin w Ameryce" czy oryginały. Generalnie te komiksy przeszły przez serie część ponieważ pierwotne wersje zawierały rasistowskie stereotypy i pewne elementy odbiegające od wymogów współczesnej cenzury [już nie pamiętam czy wycieli scenę "Masakry" gdzie TinTin na polowaniu wybija kilkanaście gazeli...].
Maciek!
Dr Moderator

Postprzez Pahan » So wrz 10, 2011 6:23 pm

Co za zbieg okoliczności! :o
Jeszcze kilka godzin temu przeszukiwałem sklepy internetowe w poszukiwaniu tomów "Tintina"... Już od pewnego czasu chciałem poznać komiks (wcześniej oglądałem jedynie serial TV).

Widzę też, że wreszcie wyjdzie w Polsce pierwszy tom, w którym reporter udaje się do sowieckiej Rosji. Szykują się większe komiksowe zakupy (jeszcze Asterix).
Obrazek
Pahan

GG: 2266241

Postprzez Scarpomaniak » So wrz 10, 2011 7:46 pm

Wiedziałem o tym od dawna (nawet sam poinformowałem o tym na dwóch wielkich forach komiksowych).
Maciek! napisał(a):Jestem ciekaw czy będą to ocenzurowane wersje "Tinin w Kongo" i "Tinin w Ameryce" czy oryginały. Generalnie te komiksy przeszły przez serie część ponieważ pierwotne wersje zawierały rasistowskie stereotypy i pewne elementy odbiegające od wymogów współczesnej cenzury [już nie pamiętam czy wycieli scenę "Masakry" gdzie TinTin na polowaniu wybija kilkanaście gazeli...].

Będą to kolorowe wersje, takie jak w wydaniach Twojego Komiksu (ci co wydawali Tintina w 2001 i 2002 roku). W kolejności chronologicznej będą to integrale 1, 2 i 8/

Poza tym trochę już nie wierzyłem panu Kołodziejczakowi, że Tintiny mają się ukazać w październiku (jak ukazały się zapowiedzi na październik), a okazało się, że ukażą się w ostatnich dniach października. Poza tym szykuje się miły prezent na gwiazdkę: Opowieści Koka - ostatni tom "Kajtka i Koko" już w grudniu!

Czekam tylko na cenę, mam nadzieję, że dwa pierwsze będą kosztowały 50 złoty, a ostatni max. 60, ponieważ jest on o kilkadziesiąt stron grubszy.

A Pahanowi polecam wszystkie tomy oprócz trzech pierwszych (niebieskiego, fioletowego i zielonego), ponieważ osobom, które znają Tintina tylko z kreskówki, bardziej będą się podobały dalsze tomy, szczególnie tom niebieski jest tylko dla fanów (jeden z komiksów jest czarno-biały, a drugi kolorowy, ale oba są zakazane w USA!).
Jeden z ostatnich wojowników na polu popularyzacji komiksów Disneya w Polsce.
Prowadzi bloga Kacza Agencja Informacyjna, w którym informuje o komiksach Disneya wydawanych w Polsce i na świecie.
Ma nadzieję, że nastaną lepsze czasy dla komiksów Disneya.
Scarpomaniak
Pan tłumacz

Imię: Radosław

Postprzez Pahan » N wrz 11, 2011 9:55 am

Scarpomaniak napisał(a):A Pahanowi polecam wszystkie tomy oprócz trzech pierwszych (niebieskiego, fioletowego i zielonego), ponieważ osobom, które znają Tintina tylko z kreskówki, bardziej będą się podobały dalsze tomy, szczególnie tom niebieski jest tylko dla fanów (jeden z komiksów jest czarno-biały, a drugi kolorowy, ale oba są zakazane w USA!).

Zdaję sobie z tego sprawę, czytałem co nie co na ten temat. :wink: Najbardziej mnie kusi właśnie pierwszy tom, ze względu na tę polityczną niepoprawność. Kreskówkę ostatni raz widziałem jakieś 10-11 lat temu, i szczerze mówiąc pamiętam tylko pojedyncze szczegóły, więc nie powinno być zgrzytów podczas czytania komiksu. :)
Obrazek
Pahan

Postprzez Scarpomaniak » Pn wrz 12, 2011 9:51 am

Na dodatek dwa pierwsze komiksy (te co będą w niebieskim tomie) nie były zeekranizowane w serialu, więc będą to dla ciebie całkiem nowe historie.
Prowadzi bloga Kacza Agencja Informacyjna, w którym informuje o komiksach Disneya wydawanych w Polsce i na świecie.
Scarpomaniak
Pan tłumacz

Postprzez Pahan » Pn wrz 12, 2011 12:35 pm

Tak na dobrą sprawę to gdy zobaczyłem tytuły i okładki to doznałem małego olśnienia (strasznie fajne uczucie :)). "Klejnoty Bianki Castafiore", "Błękitny Lotos", "Krab o złotych szczypcach" - to na pewno widziałem. Ale tak jak wspominałem, miałem wtedy 8-9 lat, więc... :roll:.
A jak już mowa o serialu, to zawsze śmieszyły mnie reklamy Minimaxa w KD jako 'kanału bez przemocy', bo przecież w "Tintinie" broń palna szła w ruch nie raz. :wink:
Obrazek
Pahan

Postprzez Maciek! » Pn wrz 12, 2011 1:23 pm

"Klejnoty Bianki Castafiore" mam po angielsku. Najbardziej komediowy tom bo intryga jest w nim symboliczna, będąca pretekstem do serii zabawnych momentów między postaciami :cheshire:
Maciek!
Dr Moderator

Postprzez Angus McKwacz » Wt wrz 27, 2011 5:04 pm

na stronie KŚK zmieniono datę wydania 3 nowych tomów Przygód Tintina na 31 października.
Angus McKwacz

Postprzez Scarpomaniak » Śr wrz 28, 2011 5:56 am

Cały czas była ta data premiery.
Scarpomaniak
Pan tłumacz

Postprzez Angus McKwacz » Śr wrz 28, 2011 4:20 pm

wcześniej podawano na KŚK datę 28 października.
Angus McKwacz

Postprzez Angus McKwacz » Śr paź 05, 2011 3:35 pm

Na gildii.pl podano że 3 tomy przygód Tintina które zostaną wydane pod koniec października będą kosztowały 50 złotych bez grosza. To dobra wiadomość bo tom m.in. z komiksem ,,Klejnoty Bianki Castafiore,, ma aż 288 stron!
Angus McKwacz

Postprzez WDCmaniak » Cz lis 03, 2011 4:17 pm

Podłączę się pod ten temat - jeden wątek o Tintinie w zupełności wystarczy.

Wybieracie się na film w 3D :D? Jestem ciekaw Waszych opinii, szczególnie osób, które miały do czynienia z trzema historyjkami komiksowymi, na których produkcja ma być oparta ("Krab o złotych szczypcach", "Tajemnica jednorożca", "Skarb Szkarłatnego Rackhama").

Spoiler dla Disneymaniaków:
Spoiler:
WDCmaniak

Postprzez Maciek! » Pt lis 04, 2011 1:29 pm

Dla ciekawych, moja recenzja filmowego Tintina - http://kzet.pl/2011/11/przygody-tintina.html !!!!!!!

A niebawem pojawią się też recenzje nowych tomów... (czyt. Niebawem = za jakieś dwa tygodnie minimum ;) )
Maciek!
Dr Moderator

Postprzez KamilSz96 » So lis 05, 2011 4:21 pm

Dzisiaj miałem okazję być na 15. Targach Książek w Krakowie i nabyłem 5 tom Tintina za 31.20zł (wszystko o 20% taniej, cena normalna 39.00zł) jeszcze nie czytałem. Zostawiam na później :wink:

Spoiler:

UPDATE:

Nie dawno zamówiłem dwa pierwsze tomy: niebieski i hmm... bordowy? Komiksy świetne, jednak z szczęściem Tintina (ile on razy mógł zginąć), to lekka przesada, przypomina mi to trochę splot okoliczności Rosy :wink:. W każdym razie bardzo ciekawe zagadki, humor, rysunki, itd. ŚWIETNY
Ostatnio edytowano Cz kwi 12, 2012 3:34 pm przez KamilSz96, łącznie edytowano 1 raz
"Urok cichych, spokojnych miejsc, majestat srebrnego księżyca i gwiazd... Gdzie wędrowiec widzi piękno wschodów i zachodów słońca w głuszy, nietkniętej ludzką stopą i kaczą płetwą. Miejsc, które zmienia tylko upływ czasu."
KamilSz96

Imię: Kamil

Następna strona

Powrót do Rozmówki