Komiksy z Asteriksem powracają do Polski! W wielkim stylu!

...czyli sprawy nie-disneyowe widziane oczami Disneymaniaków...

Komiksy z Asteriksem powracają do Polski! W wielkim stylu!

Postprzez Scarpomaniak » So wrz 10, 2011 12:21 pm

Dlaczego, piszę powracają? Czyżby Asteriks nie był wydawany przez cały czas, to prawda, ale w ciągu trzech ostatnich lat był wielki zastój, wydawano Asteriksa bardzo rzadko, drukowano w Chinach, a wykorzystywano materiały, nierzadko przez 40 lat!
Na szczęście Egmont w 2011 roku zaczął wznawiać najstarsze tomy Asteriksa w nowych kolorowaniach, całkowicie odnowionych, na dobrej jakości papierze, w atrakcyjnej cenie: 19,99!
Oto ich okładki:
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Na razie wydano tomy 2-5 i 7-10, ale już w październiku ukażą się tomy 6 i 11, a w grudniu 12 i 13, nie wiadomo czy tak często będą się ukazywać tomy w następnym roku, ponieważ na chwilę obecną we Francji wydano tylko tomy 1-14 z odnowionym kolorowaniem. Posiadam wszystkie tomy z nowym kolorowaniem, które się na razie ukazały i jestem bardzo zadowolony! Tak bardzo, że z pewnością będę kupował następne tomy tej edycji, choć niektóre już posiadam w innym wydaniu.
Poza tym w sprzedaży są trzy starsze wydania dwa pierwsze, po 19,90, ostatni po 24,90:
ObrazekObrazekObrazek
Tom po lewej, to opowiadanie Goscinnego ze wspaniałymi rysunkami Uderzo, polecam. Środkowy tom to pierwszy tom Asteriksa, wydany prawie tak samo jak tegoroczne Asteriksy z jedną małą różnicą, posiada kolorowanie przed 10 lat, ostatni z tych tomów, to najnowszy album Asteriksa, trochę grubszy i droższy, ale fatalnie wydany, format: niższy niż powinien mieć Asteriks o pół centymetra, okładka: wydrukowana na słabej jakości tekturze oraz wydrukowany w Chinach - tak, że po trzecim czytaniu trochę się rozwala (ale kartki nie wypadają!)

Trudno mi określić jaki jest mój ulubiony Asteriks (posiadam także kilka tomów z niebieskiej edycji), ale chyba "Asteriks i Goci" oraz "Asteriks u Brytów", ale informuje że nie czytałem żadnego z tomów 11-18!
Jeden z ostatnich wojowników na polu popularyzacji komiksów Disneya w Polsce.
Prowadzi bloga Kacza Agencja Informacyjna, w którym informuje o komiksach Disneya wydawanych w Polsce i na świecie.
Ma nadzieję, że nastaną lepsze czasy dla komiksów Disneya.
Scarpomaniak
Pan tłumacz

Imię: Radosław
GG: 0

Re: Komiksy z Asteriksem powracają do Polski! W wielkim styl

Postprzez Pahan » So wrz 10, 2011 2:35 pm

Wow, cena rzeczywiście całkiem niezła. Chyba skuszę się na choć jeden tom, bo muszę przyznać, że słabo u mnie z niedisnejowskimi komiksami. Asterix to przecież klasyka klasyki. :) Chciałbym coś reprezentatywnego, może "Asterix i Kleopatra"? A może polecacie jakiś inny/mniej znany/lepszy tom na początek?
Obrazek
Pahan

GG: 2266241

Postprzez Scarpomaniak » So wrz 10, 2011 2:57 pm

Ja wśród tych ośmiu polecam:
- "Asteriks i Goci"
- "Asteriks u Brytów" (na podstawie komiksu zrobiono film)
- "Asteriks i Kleopatra" (na podstawie komiksu zrobiono dwa filmy)
Ogólnie najlepsze komisy to, te gdzie Asteriks gdzieś jedzie.
Jeden z ostatnich wojowników na polu popularyzacji komiksów Disneya w Polsce.
Prowadzi bloga Kacza Agencja Informacyjna, w którym informuje o komiksach Disneya wydawanych w Polsce i na świecie.
Ma nadzieję, że nastaną lepsze czasy dla komiksów Disneya.
Scarpomaniak
Pan tłumacz

Imię: Radosław

Postprzez Maciek! » So wrz 10, 2011 6:52 pm

Na stronie Kazet są moje recenzje dwóch tomów :
"Wyprawa dookoła Galii" - http://kzet.pl/2011/07/asteriks-wyprawa ... galii.html
"Asteriks i Normanowie" - http://kzet.pl/2011/08/asteriks-i-normanowie.html

Przyznam się, że po długich oporach przekonałem się do nowej Grafiki, bo choć stara jednak miała klimat jednak sporo rysunków miało braki/pomyłki jeśli o kolory chodzi.
Rzecz jasna są pewne rzeczy które (po porównaniu) muszę stwierdzić, że w starej wersji prezentowało się lepiej ale to zwykle drobiazgi...(np. w "Asteriks u Brytów" w oryginale co prawda zawodnicy jednej z drużyn rugby mieli stroje w identyczne paski co Obeliks przez co został wzięty za jednego z zawodników, a w nowej grafice nie są to kompletnie inne kolory przez co jest bezsensu czemu mu podano piłkę)

Jak mowa o filmach, to polecam najbardziej : "12 prac Asteriksa", "Asteriks w Brytani" i aktorski "Asteriks i Obeliks : Misja Kleopatra".
"Asteriks kontra Cezar" i "Asteriks i Wikingowie" także są dobre (choć ten pierwszy ma bardzo nierówną animację i w porównaiu z tymi trzema powyżej wydają się mieć tylko 50% potencjału jeśli o humor chodzi)
"Wielka Bitwa" bym polecał (ma najlepszy klimat i muzykę swoją drogą) jednak Polski dubbing jest fatalny... Za co winię fakt, że był bazowany na Amerykańskim, który nie tylko strasznie ogłupił dialogi, ale na siłę wciśnięto w nim kompletnie zbędnego narratora i teksty który któych postacie w oryginale nie mówią... choć w danej scenie nie ruszają się im usta :shock: Film polecam w wersji Francuskiej lub Brytyjskiej.

Jeden Asteriks którego osobiście odradzam to aktorski "Asteriks na Olimpiadzie" bo choć wizualnie najładniejszy z aktorskich to treściowo jest wręcz drażniąco ogłupioną wersją tego komiksu
Maciek!
Dr Moderator

Postprzez Maciek! » Śr wrz 28, 2011 9:43 pm

Także jakby ktoś był ciekaw na Kazet pojawiły się Moje nowe recenzje Asteriksów :
http://kzet.pl/2011/09/asteriks-legionista.html
http://kzet.pl/2011/09/asteriks-i-kleopatra.html

[Niebawem będzie jeszcze jedna nowego zbiorowego "Lucky Luke" i fenomenanego "Komiksu Trzy palce" tak lekko oftopikując]
Maciek!
Dr Moderator

Postprzez play2001 » Pn paź 10, 2011 11:51 am

Witam mam na sprzedaż 31 tomów Asteriksa,jeśli jest ktos zainteresowany pisac na meila rolnik1975@tlen.pl
play2001

Imię: luki

Postprzez Maciek! » N lis 13, 2011 12:47 pm

UWAGA!!!!
http://www.asterix.com/missive2/lettre104en.htm

Dla tych którym angielski obcy - Albert Uderzo wyznaczył dwóch autorów którzy będą kontynuować za niego serie o Asteriksie!!!! Jean-Yves Ferri i Frédéric Mébarki.
Dla mnie co prawda twory nowych autorów jakoś siłą rzeczy będzie traktownana jako odrębna seria, ale w sumie może być ciekawie... Jakoś intryguje mnie jak Asteriks wypadnie w rękach nowych autorów (w przeciwieństwie do Kaczora Donalda czy Batmana nie był to nigdy bohater którego różne przygody tworzyło mrowie odrębnych twórców ale zawsze miał poprostu dwóch tych samych, teraz już tylko jednego), tym bardziej takich którzy chowali się na serii, a komiks sam w sobie może wypaść całkiem nieźle.
Rysownik przez długe lata "tuszował" dla Uderzo postacie i robił rysunki promocyjne, a scenarzysta ma na koncie kilka (nie znanych w Polsce) komksów które spotkały się poniekąd z bardzo pozytywnym odzewem, więc może coś ciekawego wyskrobią...

Także, moja recenzja tomu 11 "Tarcza Arwernów". Enjoy :
http://kzet.pl/2011/11/asteriks-tarcza-arwernow.html
Maciek!
Dr Moderator

Postprzez lamero » N lis 13, 2011 3:14 pm

Ostatnio trochę przymierzam się do rozpoczęcia przygody z komiksami o Asteriksie.
Jako dziecko byłem fanem filmów animowanych a tym bohaterze, więc jestem pewien, że komiksy też przypadną mi do gustu, jednak mam jedną niepewność.
Komiksy będę zdobywał raczej na Allegro, więc ciężko może być z chronologicznym kupowaniem poszczególnych numerów.
Dlatego też mam pytanie do osób, które Asteriksa czytają i dobrze znają, czy bardzo wskazane jest czytanie serii według chronologii wydania kolejnych zeszytów, czy może nie odczuję różnicy, jeżeli np. najpierw przeczytam zeszyt 30. a dopiero później 5?
lamero

Postprzez Maciek! » N lis 13, 2011 4:30 pm

Ja osobiście radzę w kolejności chronologicznej bo choć każda odsłona to zamknięta przygoda i tylko nieliczne są powiązane z wcześniejszymi to jednak seria stopniowo ewoluowała(wódz Asparanoiks z początku i z końca serii to dla mnie jak dwie różne postacie), pewne elementy dochodziły powoli i jest sporo "dowcipów" które przewijają się przez serię, za każdym razem będąc wariacją tego pierwotnego...
Z drugiej strony ja Asteriksa poznałem kompletnie nie chronologicznie i jakoś żyję ;)

Także nie wiem czemu ale album "Asteriks i Goci" choć wszędzie na świecie jest jako tom trzeci (bo jako trzeci powstał) tak u nas ciągle wydawany jest jako siódmy chyba... Dziwne, ale cóż...

Tak czy siak - Jakiejś mega różnicy nie będzie jak przeczytasz nie-pokolei (choć te Uderzo - od 24 w górę faktycznie najlepiej zostawić sobie na koniec, zwłaszcza 30'sty któy miał być taką puentom serii, ale po nim powstało jeszcze parę), ale osobiście bym polecam je czytać chronologicznie ;)
Maciek!
Dr Moderator

Postprzez lamero » N lis 13, 2011 4:51 pm

Dziękuję za odpowiedź.
Chyba będę starał się kupować numery w miarę chronologicznym porządku, a najwyżej jeżeli akurat będzie do wzięcia numer 10, gdy nie posiadam np. 8 i 9, to po prostu nie będę robił tragedii i kupię to, co jest :).
Zgodnie z Twoją radą najnowsze numery zostawię na koniec, bo domyślam się, że poszczególne postacie mogły ewoluować pod względem swojego charakteru.
lamero

Postprzez lis » N lis 13, 2011 5:26 pm

Niewielka ewolucja postaci to nie jest aż tak wielki problem. Lekturę ostatnich tomów warto odsunąć jak najdalej w czasie głównie dlatego, że są one po prostu słabe (a przynajmniej wypadają słabo na tle poprzednich).
lis
administrator

Imię: Mateusz
GG: 3889388

Postprzez Maciek! » N lis 13, 2011 7:41 pm

Może nie chodziło mi o tyle ewolucje postaci co samego stylu, bo z Gościnnym (pierwsze 24 tomy) z każdym coraz zabawniej, więc jakby się w pierw przeczytało np. "Asteriks u Belgów" a później "Złoty Sierp" to siłą rzeczy ten drugi wypadnie blado...

Ostatnie tomy Uderzo faktycznie wręcz "odwalone" (choć "Asteriks i Latrawiata" moim zdaniem mimo lawiny błędów merytorycznych, bezsensów i cienkiej fabuły miał sporo dobrych gagów i czytało się przyjemnie) ale miał on też kilka całkiem dobrych jak "Odyseja Asteriksa", "Syn Asteriksa" czy "Róża i Miecz".
Maciek!
Dr Moderator

Postprzez Maciek! » Wt gru 06, 2011 1:31 pm

Dla zainteresowanych kolejne recenzje nowych Asteriksów mojego autorstwa :

http://kzet.pl/2011/12/asteriks-6-%e2%8 ... odzow.html (tu mnie poniosło może ale to jeden z moich najmniej lubianych Asteriksów i było mi ciężko sprecyzwoać dlaczego )

http://kzet.pl/2011/12/asteriks-12-%e2% ... 80%9d.html
Maciek!
Dr Moderator

Postprzez Angus McKwacz » Pn sty 02, 2012 3:33 pm

Okładki albumów Asteriksa które ukażą się w styczniu:
http://wak.net.pl/graphics/okladki/okl_20111203083352.jpg-Asteriks w Hiszpanii
http://wak.net.pl/graphics/okladki/okl_20111230092944.jpg-Wielki Rów
Angus McKwacz

Postprzez Angus McKwacz » Pt sty 20, 2012 5:37 pm

Ze strony KŚK:
Drodzy Czytelnicy,

Od pewnego czasu na rynku zaczęły pojawiać się nowe wydania "Asteriksów" z nowymi kolorami.
Informujemy, że w planach mamy reedycję wszystkich tomów. Następne albumy (niekoniecznie w kolejności numeracji tomów) będą wydawane sukcesywnie w następnych miesiącach.

Poniżej lista albumów z nowymi kolorami, które już są dostępne w sprzedaży:

Album 1 - Przyody gala Asteriksa
Album 2 - Asteriks i złoty sierp
Album 3 - Asteriks gladiator
Album 4 - Wyprawa dookoła Galii
Album 6 - Walka wodzów
Album 5 - Asteriks i Kleopatra
Album 7 - Asteriks u Brytów
Album 8 - Asteriks i Goci
Album 9 - Asteriks i Normanowie
Album 10 - Asteriks Legionista
Album 11 - Tarcza Arwernów
Album 12 - Asteriks na Igrzyskach Olimpijskich
Album 13 - Asteriks i kociołek
Album 34 - Rocznica urodzin Asteriksa i Obeliksa. Złota księga

Luty 2012:
Album 14 - Asteriks w Hiszpanii
Album 25 - Wielki rów

Marzec 2012:
Album 26 - Odyseja Asteriksa
Album 27 - Syn Asteriksa

Czerwiec 2012:
Album 28 - Asteriks u Reszehezady
Album 29 - Róża i miecz

UWAGA: Albumy 15-24 zostaną wydane w późniejszym czasie.
Angus McKwacz

Następna strona

Powrót do Rozmówki