Komiksy z Asteriksem powracają do Polski! W wielkim stylu!

...czyli sprawy nie-disneyowe widziane oczami Disneymaniaków...

Re: Komiksy z Asteriksem powracają do Polski! W wielkim styl

Postprzez Angus McKwacz » Pt mar 29, 2013 5:55 pm

Tytuł nowego albumu Asteriksa, który w ukaże się zarówno we Francji jak i w Polsce w październiku tego roku to Asteriks i Piktowie.

Źródło: http://www.swiatkomiksu.pl/strona-glown ... iks-35.htm
Angus McKwacz

GG: 0

Postprzez Maciek! » Pt mar 29, 2013 8:21 pm

Huh.... byłem 100% pewny, że zrobiłem o tym post...

No nic...

Mam mieszane uczucia bo z jednej strony nie podoba mi się pomysł "nowych autorów" ale z drugiej jestem zaintrygowany nieco co zrobią... Także kupię i zobaczę, ale jak się okarze kiepski nie będę zwyczajnie traktował jako części canonu bo to nie Uderzo już, choć przyznać muszę, że w "wyślijmy Asteriksa do Szkocji" jest coś przyjemnie old schoolowego choć tu się rodzi inny problem , iż szkocja i związane z nią stereotypy były już tyle maglowane wszędzie inndziej, że jakoś ciężko mi wyobrazić sobie "świeże" żarty na temat kultury szkotów... ale zobaczymy jeszcze ;)
Maciek!
Dr Moderator

Postprzez Scarpomaniak » Pt mar 29, 2013 8:30 pm

Mi się podoba, że po 3 nienormalnych "Asteriksach" (32. to zbiór, 33. sami wiecie, 34. to też taki zbiór, 30. nie czytałem, więc nie wiem), wreszcie dostaniemy normalny komiks o tym jak "Asteriks" gdzieś podróżuje (normalny "Asteriks" może się dziać też w wiosce, lecz musi posiadać normalną fabułę, a nie to co 33.). Zastanawiam się też jak wypadną rysunki, ile w nich będzie stylu Uderzo, a ile nowego. Ciekawie czy zostanie zachowana oryginalna ilość stron, czyli 44 (34. tom miał więcej) oraz czy będzie mapa Galii i przedstawienie bohaterów na początku. A także czy polska edycja będzie wydrukowana w Polsce (jak nowe wydanie), czy gdzieś w Chinach (jak 34. tom). Ponieważ wydrukowane w Polsce są ciut wyższe, mają lepszej jakości okładkę, a także są zszywane i klejone, a nie tylko klejone.
Jeden z ostatnich wojowników na polu popularyzacji komiksów Disneya w Polsce.
Prowadzi bloga Kacza Agencja Informacyjna, w którym informuje o komiksach Disneya wydawanych w Polsce i na świecie.
Ma nadzieję, że nastaną lepsze czasy dla komiksów Disneya.
Scarpomaniak
Pan tłumacz

Imię: Radosław

Postprzez Maciek! » So mar 30, 2013 12:28 am

Nowy rysownik przez lata był asystentem Uderzo i robił rysunki promocyjne i z tego co mi wiadomo jest wstanie naśladować kreskę Uderzo do nierpoznawalnej perfekcji jeśli o postacie przynajmniej idzie...
Maciek!
Dr Moderator

Postprzez Maciek! » So maja 25, 2013 5:53 pm

http://panmilus.blogspot.com/2013/05/as ... ictes.html - Taki tam mój artykulik... ale na samym dole bonusik :)
Maciek!
Dr Moderator

Postprzez Angus McKwacz » Cz lip 25, 2013 9:57 pm

W sierpniu zostaną wydane albumy 22 i 23, we wrześniu albumy 24 i 33. Tak oto zakończy się wielka reedycja.

http://www.wak.net.pl/cld_c-tytuly-0.html
Angus McKwacz

Postprzez Angus McKwacz » Pn sie 12, 2013 3:16 pm

Założyłem forum o Asteriksie. Na razie nie ma na nim jeszcze nic i właśnie dlatego zapraszam wszystkich chętnych do zarejestrowania się na forum. Poszukuję chętnych na stanowisko moderatora, którzy pomogą mi rozkręcić forum. Na forum zamieszczone będą opisy postaci pierwszoplanowych jak i drugoplanowych i epizodycznych. Nie zabraknie newsów, ciekawostek, dyskusji na temat najlepszego albumu.

link: http://www.asterikspolska.czo.pl/index.htm
Angus McKwacz

Postprzez Maciek! » Pt sie 23, 2013 3:02 pm

Maciek!
Dr Moderator

Postprzez Angus McKwacz » Cz paź 03, 2013 4:35 pm

Okładka nowego albumu:

Obrazek
Angus McKwacz

Postprzez Scarpomaniak » Cz paź 24, 2013 3:00 pm

Nowy Asteriks miał dziś światową premierę i już jest dostępny w Empikach (w innych sklepach za tydzień).
Już mam i niestety widać, że serię przejął inny autor, ponieważ rysunki wyglądają trochę inaczej.
Komiksu nie czytałem, na razie tylko przejrzałem i nie wygląda źle, na pewno znacznie lepiej niż 33. tom.
Jeden z ostatnich wojowników na polu popularyzacji komiksów Disneya w Polsce.
Prowadzi bloga Kacza Agencja Informacyjna, w którym informuje o komiksach Disneya wydawanych w Polsce i na świecie.
Ma nadzieję, że nastaną lepsze czasy dla komiksów Disneya.
Scarpomaniak
Pan tłumacz

Imię: Radosław

Postprzez Maciek! » Cz paź 24, 2013 9:19 pm

Już mam i już przeczytałem. Zgodnie z tradycją przeczytałem bez wcześniejszego kartkowania by nie dostać ewentualnego zawału... ;)

[postaram się być BEZ SPOILEROWY]

Refleksje mieszane.

Kreska sama w sobie spoko jednak choć chwilami przyomia Uderzowską, chwilami przeciwnie odchodzi od niej ostro co bywa niestety rozpraszające.

Co do scenariusza... Z jednej strony bardzo sympatyczny w tonie. Trochę zabawnych żartów tu i tam, podoba mi się, że scenarzysta postarał się by to sprawiało wrażenie po prostu kolejnej odsłony Asteriksa. Postacie nie były ograniczone do swoich typowym motywów tylko się jakoś nimi pobawił (choć np. scena z piratami, choć "typowa", wyszła rewelacyjnie) a gdzie mógł urozmaicił historię (fajnie, że się w zimie dzieje)

...Ale niestety jednak bardzo brakuje mi tu pewnego "pazura" który miały wcześniejsze historie. Wątek poboczny z Rzymianinem który przybywa policzyć galów wydał mi się kompletnie nie zabawny. Kraje które odwiedzał Asteriks zawsze tętniły współczesnymi odwołaniami do danego państwa, stereotypami etc. -sporo "ludowego folkoru" ale mało satyry (to z czerwonym krzyżem byłoby ok, ale wydało mi się powtórzonym żartem z "Asteriksa u Helwetów) Brytowie byli przesadnie zmanieryzowani, Helweci pedantyczni, Korsykanie nerwowi, Piktowie są... mhhh... kompletnie niescharakteryzowani?

Generalnie jest tu coś nieco ugrzecznionego przez co chwilami miałem wrażenie, że czytam bardziej "Kajko i Kokosz" niż "Asteriks.

Pewien motyw (postać, tak to nazwijmy) wydał mi się nieAsteriksowaty... ale w kontraście z tym co Uderzo wyczynia to pikuś (kto czytał domyśla się o czym mówię)

Ogółem nie taki zły album ale jest coś nieco innego w tonie. Definitywnie lepszy początek dla nowych autorów niż "Głęboki Rów" dla Uderzo...

P.S.
Podoba mi się jaką milusiom mordkę miała ta Rumianka ;)
Maciek!
Dr Moderator

Poprzednia strona

Powrót do Rozmówki