Książki

...czyli sprawy nie-disneyowe widziane oczami Disneymaniaków...

Postprzez Angus » Pn cze 12, 2006 1:30 pm

Jeśli chodzi o mnie to moją ulubioną książką jest ( raczej nie będę oryginalny) Władca Pierścieni. Oprócz tego to oczywiście czytałem HP
( Czara Ognia jest według mnie najlepsza). Widziałem że ktoś przeczytał też Eragona( zgadzam się, książka fajna ale porównywać ją do WP to lekka przesada). Przeczytałem także kontynuację Eragona, czyli Najstarszego ( według mnie dużo gorszy od Eragona). Podobały mi się też Opowieści z Narni, Kod Leonarda też czytałem. Na początku ktoś napisał że lubi Bellairsa( ja też kiedyś go czytałem, bardziej podobał mi się Johnny Dixon niż Luis). Ponadto podobała mi się Tajemnicza wyspa i znakomita seria książek pt. Przygody Trzech Detektywów( może ktoś z was czytał, jeśli nie to polecam).
Angus
Stróż Kaczogrodu

GG: 0

Postprzez Sknerus Mckwacz » Cz sie 03, 2006 4:00 pm

Ostatnie przeczytałem książkę Wojciecha Cejrowskiego pod tytułem "Rio Anaconda". Jest to jedna z najlepszych książek, jakie kiedykolwiek czytałem. Raz, że lubię Autora, choć jest czasami dość... dziwny, ale niezależnie od "lubienia" Cejrowskiego myślę, że książśka ta spodoba się prawie wszystkim. Jest ona przepełniona humorem, opowiadane historie które przytrafiły się Autorowi naprawdę potrafią rozbawić. Ale jest to także książka opowiadająca o Indianach Ameryki Południowej, o spotkaniach z ostatnimi Dzikimi, których ni zostało już wielu. O ich problemach, wierzeniach i tradycjach. O ich życiu.
Gdy skończyłem lekturę ( a tej książki nie czyta się, ją się pochłania), zrobiło mi się nieco przykro, że to już skończyłem i nie będę miał już tej frajdy przez resztę wakacji.
Gorąco zachęcam każdego do przeczytania tej świetnej książki, a także do poprezedniej "Gringo wśród dzikich plemion".
Obrazek i Obrazek
Brzmi to nieco jak slogan reklamowy, ale takie są moje odczucia. :wink:
Sknerus Mckwacz
Sowizdrzał

Imię: Przemek
GG: 4828934

Postprzez mentor » N paź 22, 2006 12:47 pm

Ja mam szósty tom. I w ogóle wszystkie tomy. Lubię HP i SNZ. A z tych co lubię, ale dawno nie czytałem to Pan Samochodzik.
Story in a game is like a story in a - movie. It's got to be there, but it's not important.
~John Carmack
mentor
(dawniej kaczorex)

Postprzez Śliski Kręt » Wt paź 24, 2006 8:08 pm

Ja czytuje dużo rzeczy ogulnie... :P takie the bests of the bests to "Pan Samochodzik"(znam tylko te pana Nienackiego :oops: ) lubie takie hmmm... "naukowe" obalające generalnie wszystkie oficjalne teorie naukowe :P (to widać po moim poście w jednym z pobliskich tematów :P) No i jeszcze podziwiam pana Pilipiuka za wszystkie książki o niejakim Jakubie W.- egzorcyście amatorze :D :P

Pana Cejrowskiego czytałem, ale w bardziej "politycznej" wersji- "Kołtun sie jerzy"- polecam gorąco :D z takich politycznych książek to jeszcze dzieła Janusza Korwina- Mikke

I tyle :D
Precz z komuną!:D:D
Śliski Kręt

Postprzez Sknerus Mckwacz » Cz paź 26, 2006 2:19 pm

"Jerzy" przez "Ż". :D Kołtuna też mam, i fajne, bo ostre. Ale książka ta powstała 10 lat temu, i szczerze zachęcam do lektury "Rio Anaconda" - zobaczysz, jaki człowiek ten ma talent pisarski.
Sknerus Mckwacz
Sowizdrzał

Postprzez Śliski Kręt » Cz paź 26, 2006 2:21 pm

już zobaczyłem :P Ciemnogród górą! :D
Śliski Kręt

Postprzez Sknerus Mckwacz » Cz paź 26, 2006 3:37 pm

A ja Ci mówie, że po "Kołtunie" jeszcze tak tego nie zobaczyłeś. I się ze mną nie kłóć, bo czytałem obie książki. :P
Sknerus Mckwacz
Sowizdrzał

Postprzez Śliski Kręt » Cz paź 26, 2006 4:24 pm

Przez Ciebie bede musiał se to kupić! ;)
:P
Śliski Kręt

Postprzez Sknerus Mckwacz » Cz paź 26, 2006 4:33 pm

Widziesz, jaki już wredny jestem. :D Warto.

Niech żyje Ciemnogród!
Sknerus Mckwacz
Sowizdrzał

Postprzez lis » Pt gru 01, 2006 8:44 pm

Obrazek
Kopnął mnie zaszczyt zaprezentowania Wam książki pod bardzo enigmatycznym tytułem "Stowarzyszenie Umarłych Dusz, czyli traumo-pocieszne przygody Znicza Deathsoul" autorstwa niejakiego Maćka Kura, który, notabene często udziela się na naszym forum (zgadnijcie, pod jakim nickiem się ukrywa). Autor jest jak widać skromny, bo nie reklamuje tu swojej książki, ale ja nie muszę mieć żadnych oporów i z przyjemnością robię to osobiście, bo książka jest tego warta. :)

Opis tego zbioru opowiadań oraz fragment jednego z nich można znaleźć tutaj. Od siebie dodam, że książka przesycona jest humorem à la Simpsonowie, South Park czy Family Guy, aczkolwiek zauważalne są również disneyowskie inspiracje, i to nie tylko w oczywistych nawiązaniach do filmów i komiksów. Rzecz jasna humor to nie wszystko, ale Autor w konstruowaniu fabuł spisuje się równie dobrze. Z książki wychodzi również jego zamiłowanie do musicali i wplatanie motywów muzycznych w prozę może się wydawać nieco karkołomne, ale tylko na pierwszy rzut oka. To najbardziej melodyjna książka, jaką czytałem!

Zdecydowanie warto kupić (korzystając z powyższego linka) i przyczynić się do rozwoju tego młodego talentu :) Polecam!

P.S. Mam nadzieję, że Autor też się wypowie :D
Ostatnio edytowano Pt gru 01, 2006 8:59 pm przez lis, łącznie edytowano 1 raz
lis
administrator

Imię: Mateusz
GG: 3889388

Postprzez Gilraina » Pt gru 01, 2006 8:52 pm

Przeczytałam fragment i faktycznie zapowiada się ciekawie. Gratulacje dla Autora :D
"Pragnę być tą, za którą walczyć chcesz..."
Gilraina

Postprzez mentor » Pt gru 01, 2006 9:02 pm

Może jakaś mała zmiana, ale może dzięki temu jeszcze bardziej się zainteresujecie. Co do humoru to prawda. Książka jest przekomiczna. Oto tekst znajdujący się na tylnej okładce:
"Jaki jest najłatwiejszy sposób, aby zwalczyć siły ciemności? Naturalnie, być bardziej niemoralnm od nich! Oto dewiza bohatera, tak sławnego i legendarnego, iż dowiadujemy się o nim dopiero teraz! Znicz Deathsoul! Przez odwagę, spryt, czyste chamstwo, bezczeszczenie świętości, bezczelność i czarny humor gotowy jest podjąć największe wyzwanie i ubawić się przy tym po pachy! Niech Demony, Bóstwa, Wampiry i tego typu robactwa mają się na baczności! Co tu więcej mówić? No to Z BUTA..."
Książka zapowiada się nieźle, jest jeszcze lepsza. Warunek zamówienia jest taki, że trzeba chyba sięzarejestrować na stronie MyBooka (link w powyższym poście). Kosztuje tylko 32 zł i ma aż 349 stron. Jest 9 epizodów. Nawiązania do disneyowskich filmów znajdują się głównie w epizodzie czwartym, ale też w późniejszych. Ja znalazłem wszystkie, ale nie chcę wam psuć zabawy :wink: No i jeszcze taka ważna rzecz: Autor nie wzorował się na Wędrowiczu i nigdy go nie czytał!!! Mam nadzieję, że nie uznacie tego za spam. Po prostu zamieściłem jeszcze kilka informacji, które uznałem za ważne.
P.S. Dla tych, którzy nie zgadli: Autor tej wspaniałej książki ukrywa się na naszym forum pod nickiem Maciek! No i serdeczne gratulacje!

Poprawiłem błąd bo ma 349 a nie 249 :wink:
Story in a game is like a story in a - movie. It's got to be there, but it's not important.
~John Carmack
mentor
(dawniej kaczorex)

Postprzez Maciek! » Pt gru 01, 2006 10:32 pm

Po pierwsze pragnę podziękować koledze Lisowi za tą tyci wzmiankę o mojej książce i tym co ją już kupili bądź zamiar taki mają.

Autor jest jak widać skromny

:oops: Oj, tam...

( :wink: )

à la Simpsonowie, South Park czy Family Guy

Ale humoru toaletowego ani grama tama nie znajdziecie. Zaręczyć mogę! :wink:
przyczynić się do rozwoju tego młodego talentu

Oj tam, odrazu młodego...
Gratulacje dla Autora

Dziękuje serdecznie :D
Nawiązania do disneyowskich filmów znajdują się głównie w epizodzie czwartym, ale też w późniejszych.

O tak! Czwarty pisałem głównie z myślą o filmach Disneya i powinni wyłapać w nim sporo smaczków!
Także jak ktoś jest fanem filmów Burtona, Mang i Anime, gier R.P.G. czy różnych mitologii powien być równie miło zaskoczony...
No i jeszcze taka ważna rzecz: Autor nie wzorował się na Wędrowiczu i nigdy go nie czytał!!!

Obecnie mam w planach nadrobić owe straty bo nasłuchałem sie wiele dobrego o tej książce ale ironia jest taki iż conajmniej cztery osoby po przeczytaniu "Znicza" zapytały się mnie czy się na "Wędrowiczu" wzorowałem...
No i serdeczne gratulacje!

Dziękuję raz jeszcze i zachęcam do zakupu! Mam nadzieje że po przeczytaniu polecicie komuś (bo chwilowo na reklame nie mam co liczyć, ale Hej! Nawet J.K.Rowling się rozreklamowała metodą "poczty pantoflowej")
Maciek!
Dr Moderator

Postprzez mcrr » Pn cze 11, 2007 1:23 pm

Moje ulubione książki to "Seria niefortunnych zdarzeń" , "Harry Potter" i "Felix, Net i Nika".
Jak by nie było jest bardzo miło:D
mcrr

Postprzez Angus » Pn lip 02, 2007 11:56 am

Ja ostatnio zainteresowałem się S. Kingiem i A. Christie. Może ktoś z forum także?
Tutaj należy chyba coś napisać... Chwilowo nie mam weny.

Obrazek
Angus
Stróż Kaczogrodu

GG: 0

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmówki