Książki

...czyli sprawy nie-disneyowe widziane oczami Disneymaniaków...

Postprzez Pahan » Wt lut 14, 2006 1:58 pm

ja przeczytałem wszystkie (oprócz I i VI) częsci Pottera, ale też nie uważam się za potteromaniaka. Zdecydowanie wole Władce Pierścieni.

Kto z was czytał książki z serii "Strrraszna Hirtoria" albo "Monstrualna Erudycja"? Wg mnie są świetne (bardzo zabawne, można sie rozerwać, ciekawsze niż lekcje historii...) Mój ulubione tomy to "Ci Paskudni Aztekowie" i "te Paskudne Robale"
Ostatnio edytowano So cze 10, 2006 9:37 pm przez Pahan, łącznie edytowano 1 raz
Pahan

GG: 2266241

Postprzez Młody Skaut » Wt lut 14, 2006 2:17 pm

Ja znalazłem w necie fargment książki "Ci rewelacyjni Grecy" i nosiłem się z zamiarem kupna, ale zarzuciłem ten pomysł głównie ze względów finansowych. Mógłbyś wrzucić cytat z jakiegoś tomu Strasznej Historii ?
"Pecunia non olet" - "Pieniądze nie śmierdzą"
"Divide et impera" - "Dziel i rządź"
Młody Skaut
Generalny naddrużynowy

Postprzez Pahan » Wt lut 14, 2006 2:51 pm

Ok... ale te książki nie są zbyt drogie (góra 15zł w księgarni) kupiłem już 6 z obu cyklów. Ilustracje są często krwawe i drastyczne (chociaż czarnobiałe). Ja pożyczałem je najczęściej z biblioteki. Jeśli nie chcesz kupowac, poszperaj w bibliotece. Każda z nich ma stałe działy, np Quizy (pytania są nietypowe)
np.
Niemiecki kajzer Wilhelm był bardzo surowym władcą. Kazał wtrącić do więzienia własną siostre. Za co?
a) Bo dała mu mata w szachy
b) Bo kopnęła jego kota
c) Bo publicznie pokazała sie na bicyklu

(cytat z "Krwawych Rewolucji")

Czesto też występują makabryczne poradniki np. "Jak zrobić prawdziwą mumie" Punkt pierwszy brzmiał "Najpierw weź martwego faraona..." :-D
(patrz. Ci niesamowici Egipcjanie) albo "Jak złożyć ofiare" ze szczegółowymi opisami uśmiercania :? (patrz. Ci paskudni Aztekowie)

To były "Strraszne Historie" a "Monstrualna Erudycja" to takie same książki, tyle że traktują o nauce i jej wielu dziedzinach :) (polecam nieco odmienny tom - o sztuce (Fascynująca Sztuka)

W mojej kolekcji posiadam:

ME - Ta Porażająca Galaktyka
ME - Te Płomienne Olimpiady
ME - Cuda Internetu
SH - Krwawe Rewolucje
SH - Krwawi Władcy i Krwawi Królowie (nizwykłe fakty z życia władców Anglii)
SH - Frenetyczna Francja
Pahan

Postprzez Młody Skaut » Wt lut 14, 2006 5:19 pm

Pahan napisał(a):Niemiecki kajzer Wilhelm był bardzo surowym władcą. Kazał wtrącić do więzienia własną siostre. Za co?
b) Bo kopnęła jego kota

Strzelam że c. :D
Zdobędę te ksiązeczki. To już sprawa honoru :twisted:
Młody Skaut
Generalny naddrużynowy

Postprzez Pahan » Wt lut 14, 2006 5:51 pm

Młody Skaut napisał(a):
Pahan napisał(a):Niemiecki kajzer Wilhelm był bardzo surowym władcą. Kazał wtrącić do więzienia własną siostre. Za co?
b) Bo kopnęła jego kota

Strzelam że c. :D
Zdobędę te ksiązeczki. To już sprawa honoru :twisted:

Brawo. Się zgadza. 8)
Pahan

Postprzez Hyzio » Wt lut 21, 2006 1:58 pm

Sknerus Mckwacz napisał(a):Ja bardzo lubię wszystkie książki z serii ‘Pan samochodzik’ (dla wtajemniczonych: tą nową serią też) choć jestem w szkole troszkę ”wyśmiewany” z tego, że czytam ‘takie coś’.

Mój kolega też je lubi i narazie tylko taki jesden wariat w klasie który 1raz go z tego wyśmiał.
hyz/dyz/zyz
Hyzio
Szef HDZ

GG: 0

Postprzez Pahan » Pt mar 17, 2006 6:27 pm

Ja tu sobie gadam o "Strrasznej Histori", a zapomniałem powiedzieć jakie książki lubie.

Jeśli mam coś czytać to zawsze wybieram długie książki na pare dni (niekiedy nawet tygodni) lektury. Poza lekturami (ostatnio "Krzyżacy" całkiem, całkiem :wink:) nie czytałem wielu powieści. Moge wymienić tylko Trylogie Tolkiena oraz 4 tomy Pottera. Do "Władcy" powracam dosc często (ulubione fragmenty). Natomiast w najbliższym czasie (jeśli on na to pozwoli) zamierzam dokończyć "Hobbita" (porzuciłem lekture bo zaczęło mnie to nudzić) oraz przeczytać "Kod Leonarda Da Vinci" i "Anioły i Demony" Dana Browna.
Pahan

Postprzez Młody Skaut » Pt mar 17, 2006 7:16 pm

JA kupiłem (za sporą sumkę zresztą) ilustrowane wydanie "Kodu...", to niezła frajda móc oglądać te wszystkie miejsca opisane przez Browna. Jednak bardziej od "Kodu..." wciągnął mnie piąty tom Pottera - przeczytałem go w jeden dzień. Szóstego nie przeczytałem do tej pory (poznałem zakończenie wcześniej więc nie był już taki pasjonujący). :wink:
Młody Skaut
Generalny naddrużynowy

Postprzez Pahan » Pt mar 17, 2006 7:19 pm

Zgadzam się. 5 tom Pottera był bardzo wciągający. Ale mi zeszło z nim troche dłużej bo miałem czas czytać tylko wieczorami i w weekendy. Czytałem 4 tomy - 2, 3, 4 oraz 5.
Pahan

Postprzez Humperdink » Pt mar 17, 2006 7:31 pm

Ja przeczytałem wszystkie części. Ostatnia część podobała mi się chyba najmniej. Trochę głupio że znałem już parę wydarzeń z tej książki, ale nie ma to raczej wpływu na mój osąd. Za to następna część zapowiada się bardzo ciekawie. :)
Humperdink

Postprzez Hyzio » So mar 18, 2006 10:38 am

Młody Skaut napisał(a):
Hyzio napisał(a):Ja bardzo lubie HP

Też lubię Harr'ego, ale nie jestem potteromaniakeim. Masz szósty tom Hyziu ?

6ego niemam moja starsza siora zbiera Harrego i poprostu czytałem ale czy kupi 6 to niewiem bo w necie czytała 6tą częśc. :?
Tak pozatym też nie jestem jakimś potteromaniakiem tyklko lube tę książki i z chęcią je czytam. :arrow:
hyz/dyz/zyz
Hyzio
Szef HDZ

GG: 0

Postprzez Pahan » Śr kwi 05, 2006 5:42 pm

Byłem w bibliotece dzisiaj i znowu (tak jak miesiąc temu) nie było "Kodu". Wypożyczony!!! :x
Ale kątem oka zobaczyłem Tolkienowskiego "Silmarilliona" (jeśli nie wiecie co to jest to zapraszam tu: http://pl.wikipedia.org/wiki/Silmarillion ) Oczywiście natychmiast wypożyczyłem bo tyle słyszałem o tej książce że grzechem by było nie przeczytać :wink:

Musze przyznać że po pierwszsym rozdziale wrazenia są jak najbardziej pozytywne :D
Pahan

Postprzez Młody Skaut » Śr kwi 05, 2006 6:03 pm

Według mnie "Kod..." jest zbiorem bezsensownych teorii spiskowych a cały wątek sensacyjny to po prostu sztampa (piękna kobieta i mężczyzna ścigani przez złych ludzi, tajemnicze morderstwo itd.).
Młody Skaut
Generalny naddrużynowy

Postprzez Sknerus Mckwacz » Pt maja 05, 2006 5:14 pm

A poza tym 'Kod' jest mocno kontrowersyjną książką ze względu na poglądy religijne. Czy wyobrażacie sobie, jak wyglądała by Europa gdyby w identyczny sposób przekręcono historię Mahometa? Nie popieram absolutnie terroryzmu, ale oburzenie byłoby jak najbardziej słuszne. :?
Sknerus Mckwacz
Sowizdrzał

Imię: Przemek
GG: 4828934

Postprzez Pahan » So cze 10, 2006 9:36 pm

Młody Skaut napisał(a):JA kupiłem (za sporą sumkę zresztą) ilustrowane wydanie "Kodu...", to niezła frajda móc oglądać te wszystkie miejsca opisane przez Browna. Jednak bardziej od "Kodu..." wciągnął mnie piąty tom Pottera - przeczytałem go w jeden dzień. Szóstego nie przeczytałem do tej pory (poznałem zakończenie wcześniej więc nie był już taki pasjonujący). :wink:

Też zainwestowałem w ilustrowane wydanie "Kodu" i musze przyznać, że warto było. Bardzo wciąga :) Następnie zakupiłem zwykłe wydanie 'Aniołów i Demonów", które jeszcze bardziej mi się spodobały :D
Pahan

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmówki