Konkurencja;)

...czyli sprawy nie-disneyowe widziane oczami Disneymaniaków...

Postprzez Kubusubu » Pt mar 09, 2007 10:49 pm

A ja muszę przyznać,że strasznie się napaliłem na nowe Żółwie Ninja.Na starej serii i aktorskiej trylogii pewnie nie tylko ja z tego forum się wychowałem,a ja i nową serię,jak nie mam co robić to lubię sobie na Jetix pooglądać.Jednak,gdy na początku dowiedziałem się,że nowe pełnometrażowe Turtlesy będą robione komputerowe to się nieźle wkurzyłem,bo myślałem,że zrobią z nich cuś na wzór Shreka,ale niedawno obejrzałem sobie zwiastuny,no i tak się napaliłem,że już nie mogę się doczekać poskiej premiery (20 kwietnia) :P .Po tych zajawkach widać,że twórcy poszli w zupełnie inną stronę,niż myślałem i zdecydowali się na zrobienie mrocznego animowanego filmu akcji.I dobrze,bo film wyprodukował Warner Bros,a oni znają się na robieniu dobrego animowanego kina akcji.Nie licze na takie arcydzieło jak wyśmienity Batman:Mask of the Phantasm który uważam za najlepszy film animowany w ogóle (kto nie oglądał,niech żałuje i musi koniecznie to nadrobić).Jednak mam nadzieję na dobry,rozrywkowy film jak na przykład Batman&Superman czy Batman Beyond:Return of the Joker.
Dodatkową gwarancją jakości filmu jest zaangażowanie w produkcje braci Weinstein oraz Kevina Smitha,a ci gówien nie robią (chociaż "Clerks 2" Smitha ... ale uznajmy to za wypadek przy pracy) .

Teaser
Trailer
Oficjalna strona filmu
Polska strona filmu
Oficjalna strona TMNT

Retlaw napisał(a):ablo ten film który Disney realizował z Salvadorem Dali.

O kurde,gdzie można to obejrzeć :?: :P
Nie zawsze mam rację,ale nigdy się nie mylę.
Kubusubu

Re:

Postprzez maniakdonald » So lip 18, 2009 8:20 pm

Pahan napisał(a):A jeśli chodzi o seriale animowane np. z Cartoon Network?

Ja bardzo lubie te które tworzy Genndy Tartakovsky m.in:

Samuraj Jack - niestety już nie ma :cry: szkoda, bo według mnie to arcydzieło z dziedziny animacji przygodowej :P

Laboratorium Dextera - jest niewiele odcinków których nie widziałem - to jeden z moich ulubionych seriali animowanych.

Wojny Klonów - doskonałe uzupełnienie gwiezdnej sagi - lecz nie widziałem wszystkich odcinków. Największe wrażenie zrobiła na mnie ostatnie, trzecia seria (5 odcinków po 12 minut każdy).

Oprócz Tratakovsky'ego to jeszcze bardzo lubie Johnny'ego Bravo.

Natomiast nie lubie Atomówek :x

Szukalem wlasnie takiego tematu do porozmawiania o pewnej bajce z CN...
Z CN nie ma duzej ulosci kreskowek,ktore lubie.Wybralem jedna kreskowke-Ed edd i Eddy.Takze lubie Daaniego Antonuciego-tworcy tej kreskowki.
Najlepsza byla 5 seria. Czy ktos lubi ta kreskowke?

PS. Sorki za tak duzo cytowania... :(
wez nie pie*dol bejbe
maniakdonald
Wolność wyobraźni

Imię: Juliusz
GG: 10884073

Re: Konkurencja;)

Postprzez fan kaczek » Cz lip 23, 2009 7:19 pm

Ja azjatyckich bajek na ogół nie lubię.Ale na jedną Chińską produkcję z 2003 r. się skusiłem.O 9.30 leci na TVP 1.Legenda Nodjia się nazywa.Na telegazecie jest napisane Legenda Nezha.
Małysz na prezydenta!
fan kaczek
Moje życie. Kaczki i myszy!

Imię: Patryk
GG: 0

Postprzez Yua » Cz lip 23, 2009 7:29 pm

fan kaczek napisał(a):Ja azjatyckich bajek na ogół nie lubię.Ale na jedną Chińską produkcję z 2003 r. się skusiłem.O 9.30 leci na TVP 1.Legenda Nodjia się nazywa.Na telegazecie jest napisane Legenda Nezha.

Łojciu.Czasem jak wcześnie wstanę i to widzę,to od razu przełączam.Kiedy pierwszy raz to zobaczyłam,to byłam święcie przekonana,że ten Nodża to dziewczyna.
Czyż nie jest podobny?
ajm sory !
próbowałam wejść na forum, ale moje lenistwo wzięło górę.
Yua
Tamtirda Tym Tirimdomda!

Imię: Zuzanella :)

Postprzez fan kaczek » Cz lip 23, 2009 7:32 pm

Trochę.Wcześnie wstaję?To o której ty wstajesz?Dla mnie 8.00 to jest wcześnie a i tak moi koledzy regularnie budzą się o 6.00.
Małysz na prezydenta!
fan kaczek

Postprzez Yua » Cz lip 23, 2009 7:38 pm

Powiem tak: wcześnie się budzę.
Ale wstaję troszkę później.
ajm sory !
próbowałam wejść na forum, ale moje lenistwo wzięło górę.
Yua
Tamtirda Tym Tirimdomda!

Imię: Zuzanella :)

Postprzez fan kaczek » Śr sie 12, 2009 7:06 pm

Pytanie <hmmm,jakby to powiedzieć> głównie do dziewczyn : Wie ktoś może gdzie można obejrzeć odcinki "Zoey 101" online?
Małysz na prezydenta!
fan kaczek

Postprzez Mateusssz » Śr sie 12, 2009 7:10 pm

fan kaczek - mam torrenty chyba prawie do wszystkich odcinków (1 i 2 seria), chcesz - pisz na PW, bo trzeba mieć płatne konto do pobierania.
Mateusssz
Stróż prawa z Pizen Bluff

Imię: Mateusz

Postprzez fan kaczek » Śr sie 12, 2009 7:10 pm

ONLINE było napisane.
Małysz na prezydenta!
fan kaczek

Postprzez Mateusssz » Śr sie 12, 2009 7:12 pm

Inaczej nie ma. Przykro mi.
Mateusssz
Stróż prawa z Pizen Bluff

Imię: Mateusz

Postprzez fan kaczek » Śr sie 12, 2009 7:16 pm

Ech.No to trzeba czekać na jutro żeby obejrzeć nowy odcinek.Do 19:30.
Małysz na prezydenta!
fan kaczek

Postprzez maniakdonald » Śr sie 12, 2009 7:22 pm

Sprawdz czy nie ma na kreskoweczki.pl
wez nie pie*dol bejbe
maniakdonald
Wolność wyobraźni

Postprzez fan kaczek » Śr sie 12, 2009 7:25 pm

Dziwne że są anime,a serialu dla młodzieży nie ma :P
Małysz na prezydenta!
fan kaczek

Postprzez maniakdonald » Śr sie 12, 2009 7:33 pm

fan kaczek napisał(a):Dziwne że są anime,a serialu dla młodzieży nie ma :P

No to ja juz nie wiem...
wez nie pie*dol bejbe
maniakdonald
Wolność wyobraźni

Postprzez Pahan » Cz wrz 19, 2013 8:33 pm

Ostatnio postanowiłem nadrobić pewne poważne braki w animacjach i po raz pierwszy obejrzałem "Anastazję" Dona Blutha. Film, o którym od czasu premiery ciągle słyszałem i co nie co na jego temat czytałem, ale jakoś nigdy nie udało mi się go obejrzeć. Wreszcie przyszedł ten moment i... mam mieszane uczucia.

Wiedziałem, że film dla wielu jest pozycją kultową (nie cierpię tego słowa), i często bywa na rozmaitych forach i portalach przypisywany Disneyowi, i być może zawiesiłem poprzeczkę trochę za wysoko.
Może najpierw co mi się podobało, i to bardzo: animacja! Użycie techniki rotoscope przy rysowaniu postaci nadało jej bardzo specyficzny, staroświecki klimat. Wszystko (no, może poza kilkoma zbyt rzucającymi się w oczy efektami CGI), wyglądało bardzo naturalnie i cieszyło oko, ale u Blutha to raczej norma. Druga świetnie zrobiona rzecz, to głosy. Film obejrzałem w wersji oryginalnej, i muszę powiedzieć, że nie kojarzę dużo przykładów tak dobrze obsadzonych głównych bohaterów. Meg Ryan i John Cusak wypadli bardzo przekonująco i bezpretensjonalnie. Trzecia rzecz - wątek miłosny. Choć nic tu odkrywczego, bo to bardzo klasyczna, prosta historia, miał w sobie coś, co sprawiło że to właśnie on przyciągał do ekranu i był główną atrakcją "Anastazji" (a zazwyczaj taką jest, nie oszukujmy się, czarny charakter :twisted:).

A co sprawia rzeczone mieszane uczucia? Właśnie czarny charakter. Tak zmarnowanego potencjału nie widziałem chyba w filmie animowanym nigdy. Rasputin jest tu ZUPEŁNIE niepotrzebny. Jego wątek wydaje się doklejony bardzo na siłę (na zasadzie - musimy mieć złowrogiego villaina). Śpiewa co prawda rewelacyjną (!) piosenkę, lecz nie robi zupełnie nic co byłoby niezbędne dla rozwoju akcji. Kilka razy przeszkadza bohaterom z ukrycia, potem pojawia się "znikąd" i zostaje śmiesznie szybko unicestwiony. Potencjał był, bowiem postać to niezmiernie ciekawa. Tutaj natomiast, miałem wrażenie, iż sceny z nim to jedynie comic relief. To, jak dobrze zrobić "śmiesznego" łotra, pokazał konkurencyjny wtedy "Herkules" swoim Hadesem. Rasputin jest tymczasem wielkim rozczarowaniem i ciągnie ocenę filmu w dół. Dla formalności można wspomnieć jeszcze o Bartoku - pomagierze Rasputina. Postać ta została chyba umieszczona w filmie jedynie w celach marketingowych (czyt. co by potem opchnąć pluszaki). Jest dla historii jeszcze bardziej zbędny niż swój szef (i to właśnie on otrzymał potem swój własny film! Dlaczego?!).
Zauważyłem, że inni krytyciciele często wypominają twórcom przekłamywanie historii, przeinaczanie faktów itd. Ja nie miałem z tym żadnych problemów. Licentia poetica, panie. Co najwyżej, uśmiechnąłem się kiedy podpis na prędkościomierzu pociągu wyglądał mniej więcej tak: sреедошетея :D.

Podsumowując, oglądało się dobrze. To co zostało zrobione jak trzeba, pozostawiło na prawdę świetne wrażenie, dlatego postawiłem "Anastazji" ocenę 6/10. Gdyby nie ten wielki zgrzyt, w tak ważnym dla tego typu filmów aspekcie, jakim jest główny złoczyńca, byłoby dużo lepiej.
Obrazek
Pahan

GG: 2266241

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmówki