Konkurencja;)

...czyli sprawy nie-disneyowe widziane oczami Disneymaniaków...

Konkurencja;)

Postprzez Gilraina » Pt lip 08, 2005 9:00 pm

Oczywiście zrozumiem, jeśli ktos napisze, że z Disney'em konkurować nie można :wink: , ale mimo to pytam - co sądzicie o innych wytwórniach tworzących filmy animowane?
"Pragnę być tą, za którą walczyć chcesz..."
Gilraina

Postprzez Maciek! » Pt lip 08, 2005 9:18 pm

Pomijam potężnych konkurentów Disneya jak studuio miniatur filmowych w Bielsku białym, :lol:

Po za Disneyem lubię filmy "Dream Works" ("Shreki", "Madagaskar" i "Rybki z ferajny") Gdzieś czytałem że powód dla którego im się powodzi jest taki że starają się robić filmy które bardziej bawią dorosłych niż dzieci, a Disney robi wszystko „dla całej rodziny”
Maciek!
Dr Moderator

Postprzez sandrita » N lip 24, 2005 8:32 pm

ja rowniez lubie filmy w wytworni"dream works'a"
kiedys fajne byly tez "warner bros." np.te wszystkie kroliki bugsy :) co sie teraz z nimi stalo???
"Sound the bugle now - play it just for me
As the seasons change - remember how I used to be
Now I can't go on -I can't even start
I've got nothing left - just an empty heart(...)" Bryan Adams
sandrita

Postprzez Inuitka » Pt sie 05, 2005 12:27 am

Ja uwielbiam "Drogę do El Dorado" DreamWorks oraz pozostałe trzy filmy 2D ich produkcji (żadne tam "Shreki" :?). Oprócz tego uwielbiam też "Anastazję" Dona Blutha i "Magiczny Miecz", chociaż wiem, że jest chałowaty (jakkolwiek się to pisze) :)

W ogóle lubię wszystko, co animowane (byle nie komputerowo) i polecam wszystkim filmy Michela Ocelota - "Kirikou i Czarownica" i "Książęta i książniczki" :)
i have almost forgotten the way it felt when he held out his hand for mine...
Inuitka

Postprzez Gilraina » So sie 06, 2005 11:02 am

Tutaj niestety nie mogę być wyjątkowa :wink: - też bardzo lubię filmy Dreamworksa. Ale podobnie jak Inuitka, głównie te animowane "klasycznie". Oglądając "Drogę do El Dorado" uśmiałam się chyba bardziej niż przy "Shreku", a w "Mustangu z Dzikiej Doliny" była przepiękna muzyka. Szczególnie ładne były piosenki "Sound the Bugle" i te wszystkie, które (cóż za ironia) nie pojawiły się w filmie ("Brothers Under the Sun", "Don't Let Go" i "Nothing I've Ever Known").

kiedys fajne byly tez "warner bros." np.te wszystkie kroliki bugsy

Ja ich nie lubię. Z tego co pamiętam, zawsze były potwornie idiotyczne. Widać, że są one przeznaczone tylko i wyłącznie dla dzieci :?
Gilraina

Postprzez sandrita » So sie 06, 2005 8:49 pm

no dla dzieci a ja kiedys takim dzieckiem bylam :D hehehe i lubie te bajki z dziecinstwa :]
a co do "Mustanga...."to zgadzam sie w zupelnosci1jest to dla mnie najlepszy film animowany jaki dotad powstal ze wzgledu na fabule i na to ze zwierzeta nie mowily a sciezka dzwiekowa jest cudowna!!!po nim sa filmy disneya :)
"Sound the bugle now - play it just for me
As the seasons change - remember how I used to be
Now I can't go on -I can't even start
I've got nothing left - just an empty heart(...)" Bryan Adams
sandrita

Postprzez Gilraina » Pt sie 12, 2005 1:07 pm

no dla dzieci a ja kiedys takim dzieckiem bylam

Może źle się wyraziłam, że dla dzieci. Zupełnie źle się wyraziłam. Chodzi o to, że każdy film, a już z pewnością film dla dzieci oprócz tego, że bawi, powinien czegoś uczyć. A filmy "braci Warner" są pełne idiotycznego humoru...i nic poza tym. I tego właśnie w nich nie lubię. nic dziwnego, że na świecie jest tyle przemocy, gdy dzieciaki oglądają właśnie tego typu filmy, gdzie najzabawniejsza scena to ta, w której ktoś obrywa :wink:

14.08.2005 - No jak ja coś powiem, to nikt nie odpowiada... :wink:
Gilraina

Postprzez Inuitka » Cz wrz 01, 2005 10:36 pm

Gilraina napisał(a):Może źle się wyraziłam, że dla dzieci. Zupełnie źle się wyraziłam. Chodzi o to, że każdy film, a już z pewnością film dla dzieci oprócz tego, że bawi, powinien czegoś uczyć. A filmy "braci Warner" są pełne idiotycznego humoru...i nic poza tym. I tego właśnie w nich nie lubię. nic dziwnego, że na świecie jest tyle przemocy, gdy dzieciaki oglądają właśnie tego typu filmy, gdzie najzabawniejsza scena to ta, w której ktoś obrywa :wink:

Całkowicie się z Tobą zgadzam, Gilraina :)
i have almost forgotten the way it felt when he held out his hand for mine...
Inuitka

Postprzez Gilraina » N paź 16, 2005 10:02 am

Inuitka napisał(a):Oprócz tego uwielbiam też "Anastazję" Dona Blutha

Oglądałam ją wczoraj. Nadzwyczajny film, chociaż, szczerze mówiąc, trochę straszny :wink: A piosenka "In the dark of the night" jest genialna!
Gilraina

Postprzez lis » N paź 16, 2005 10:24 am

Gilraina napisał(a):Może źle się wyraziłam, że dla dzieci. Zupełnie źle się wyraziłam. Chodzi o to, że każdy film, a już z pewnością film dla dzieci oprócz tego, że bawi, powinien czegoś uczyć. A filmy "braci Warner" są pełne idiotycznego humoru...i nic poza tym.

Nie, nie, nie zgodzę się. Filmy braci Warner" są pełne _świetnego_ humoru i nic poza tym :) Błyskotliwe dialogi (i monologi) - to znak firmowy tych filmów. Mam już 3 DVD i ciągle mi mało :twisted:

I tego właśnie w nich nie lubię. nic dziwnego, że na świecie jest tyle przemocy, gdy dzieciaki oglądają właśnie tego typu filmy, gdzie najzabawniejsza scena to ta, w której ktoś obrywa

Przemoc na świecie nie bierze się z takich kreskówek... :roll:
lis
administrator

Imię: Mateusz
GG: 3889388

Postprzez Gilraina » N paź 16, 2005 10:27 am

Między innymi z takich kreskówek :wink:
Gilraina

Postprzez lis » N paź 16, 2005 10:32 am

W ogóle nie bierze się z kreskówek.
lis
administrator

Postprzez Gilraina » N paź 16, 2005 11:02 am

Różnie to bywa.
Gilraina

Postprzez Gilraina » Pn paź 24, 2005 6:41 pm

Jakaś dziewczyna wykłóca się ze mną, czy "Epoka Lodowcowa" jest filmem Disney'a. Wydaje mi się, że nie, ale ona jest tak uparta, że już sama nie wiem. Pomóżcie.
Gilraina

Postprzez lis » Pn paź 24, 2005 7:30 pm

Masz rację. Ten film wyprodukowała wytwórnia 20th Century Fox.

Heh, przypomniało mi się, że dawno temu ktoś mi próbował wmówić, iż Smerfy są Disney'a. Nie dałem się :)
lis
administrator

Następna strona

Powrót do Rozmówki