Co z tym Mikołajem?

...czyli sprawy nie-disneyowe widziane oczami Disneymaniaków...

Co z tym Mikołajem?

Postprzez Gęgul » N gru 06, 2009 2:37 pm

Dziś są Mikołajki, więc może pochwalicie się, co dostaliście? I przy okazji zdradzcie, kto wierzy jeszcze w Świętego Mikołaja ;) Ja osobiście mogę pochwalić się niedowierzaniem i Poradnikami Młodego Skauta ;)
To jest twoja chwila prawdy.
Gęgul
Rozkład jazdy dla każdego

Imię: Wiktor
GG: 0

Re: Co z tym Mikołajem?

Postprzez Sknerus kontra » N gru 06, 2009 4:38 pm

Ja niewierze ale słowo w mojej klasie są jeszcze tacy co wieżą.

A co dostałem to : Poradnik młodego akwarysty [niedawno sobie rybki kupiłem] , 100 cudów świata [te dwa prezenty to książki ] , pościel z Epoki lodowcowej , 2 modele samolotów, i słodycze .

Mój brat nazbierał jeszcze więcej bubli np kolejkę na baterię która cały czas pipczy... i w ogule jej nie wyłącza
Grrr Z=Y Y=Z
Sknerus kontra
Dobry Pan ze Skarbca

Imię: hdiueqftywduhfwhyf

Postprzez maniakdonald » N gru 06, 2009 5:52 pm

Sknerus kontra napisał(a):Mój brat nazbierał jeszcze więcej bubli np kolejkę na baterię która cały czas pipczy... i w ogule jej nie wyłącza

Ha ha ha ha ! Smieszny ten twoj braciszek :D

Ja troche wierze w Mikolaja a troche nie.

Ja dostalem deske Tech Deck i pare slodyczy.Niewiele,ale w sumie mikolajki to nie Boze Narodzenie :wink:
wez nie pie*dol bejbe
maniakdonald
Wolność wyobraźni

Imię: Juliusz
GG: 10884073

Postprzez dokil » N gru 06, 2009 6:24 pm

Poszedłem do kina na "Mikołajka", grę "Wall*e"(!), czekoladę czarno-białą i Kinder Bueno.
Ostatnio edytowano Pt gru 11, 2009 12:11 pm przez dokil, łącznie edytowano 1 raz
"Nie ma geniuszu bez ziarna szaleństwa." - Arystoteles
dokil

Imię: Daniel

Postprzez Mateusssz » N gru 06, 2009 7:10 pm

Trochę głupi temat, a tą swoją wstawką mogłeś ostro komuś zepsuć Mikołajki.
Dostałem łącznie koło 100 zł i książkę o Housie :)
Mateusssz
Stróż prawa z Pizen Bluff

Imię: Mateusz
GG: 11346401

Postprzez Minky » N gru 06, 2009 8:54 pm

Mateusssz napisał(a):Trochę głupi temat, a tą swoją wstawką mogłeś ostro komuś zepsuć Mikołajki.

Usunęłabym to "trochę" z Twojej wypowiedzi, dodała że to strasznie dziecinnie i niepotrzebne, gdybym...
Gdybym też kiedyś nie miała tych dziesięciu-dwunastu lat. I choć dorastałam w czasach, gdy internet dopiero torował sobie drogę do Polski (a że po wybojach musiał biedak iść, trochę to trwało...), to jestem za to cholernie szczęśliwa, bo miałam jakieś dzieciństwo poza wirtualnym. ;-) Wracając do meritum wypowiedzi, fakt faktem jest, że w pewnym wieku chwalenie się prezentami było normą, bo każdy chciał wiedzieć, że to ten jego był najlepszy. Do tej pory pamiętam, jak dostałam w zerówce swój pierwszy "dorosły" rower, górala, pierwszego na osiedlu i jak wszyscy mi go zazdrościli. xD
Co nie zmienia faktu, że mam wrażenie, iż Gęgul otwiera co rusz nowy temat, tylko po to, by wyrobić dzienną porcję postów. Ale mogę się mylić, ot.

Po raz pierwszy od roku przyjechali DO MNIE rodzice. Nie zrozumcie tego na opak, ja wracam do domu z Wrocławia, średnio raz na dwa tygodnie. Ale to był pierwszy raz, od kiedy się wprowadziłam, że rodzice przyjechali do Wrocławia się ze mną zobaczyć (choć także pozwiedzać Ikeę, ale nie można mieć wszystkiego ;]). A kochana Babcia przysłała mi pierożki! ^o^
I takich Mikołajek Wam życzę, gdy na co dzień będziecie daleko od domu. Bo wg mnie, w świętach i całej tej grudniowo-radosno-zimowej atmosferze chodzi o poczucie bliskości. I choć zabrzmi to strasznie patetycznie, o ciepło kochających się serc.
Minky

Imię: Magdalena
GG: 1372890

Postprzez Scarpomaniak » Pn gru 07, 2009 8:06 am

Ja dostałem Kajtek i Koko: Poszukiwany Zyg-Zak, Kalendarz z Mikołajkiem i 100 złotych.
Jeden z ostatnich wojowników na polu popularyzacji komiksów Disneya w Polsce.
Prowadzi bloga Kacza Agencja Informacyjna, w którym informuje o komiksach Disneya wydawanych w Polsce i na świecie.
Ma nadzieję, że nastaną lepsze czasy dla komiksów Disneya.
Scarpomaniak
Pan tłumacz

Imię: Radosław

Postprzez Rybarota » Pn gru 07, 2009 11:37 am

Ja nie dostaję nic na mikołajki nigdy. W mikołaja nie wierzę. Przynajmniej w tego grubego skrzata. Prawdziwy św. Mikołaj był normalnym biskupem. Dziś jest patronem chorych i potrzebujących.
Każde motto jest dobre w zależności od sytuacji.
Bo kto umarł, ten nie żyje...
Rybarota
Twarz Netii

Postprzez jupix » Śr gru 09, 2009 7:21 pm

A ja byłem bardzo grzeczny bo dostałem książkę Guntera Grassa Blaszany bębenek.
A kto nie wierzy w Mikołaja to dzieciak i tyle :D
600 postów w 6 lat, dwudziestka na karku, ale miłość do Disneya - dozgonna!
jupix

Imię: Wojtek

Postprzez Arcer » Cz gru 10, 2009 8:34 pm

Minky napisał(a):Po raz pierwszy od roku przyjechali DO MNIE rodzice. Nie zrozumcie tego na opak, ja wracam do domu z Wrocławia, średnio raz na dwa tygodnie. Ale to był pierwszy raz, od kiedy się wprowadziłam, że rodzice przyjechali do Wrocławia się ze mną zobaczyć (choć także pozwiedzać Ikeę, ale nie można mieć wszystkiego ;]). A kochana Babcia przysłała mi pierożki! ^o^
Post całkiem inny od pozostałych. O ile ambitniejszy :).
Prawdę mówiąc, całkowicie się z Tobą zgadzam. Nie pierwszy raz zresztą. Nie miałem takich wrażeń, ale doskonale to rozumiem.
Arcer
el moderatoro

Postprzez KamilSz96 » So sie 14, 2010 7:07 pm

Ja tak się kiedyś zastanawiałem nad tomikiem Mikołaj i jego przypadki tzn. zrobię krótką symulację:

Idzie 6 latek do kiosku: Poproszę nowy numer MegaGiga i co tam znajduje? Jeden komiks jak Donald pomagał Świętemu Mikołajowi. Dzieciak zadowolony. Czyta drugi komiks, a tam Donald monolog: Muszę się przebrać za Świętego Mikołaja, bo przecież siostrzeńcy dalej wierzą w Świętego Mikołaja.
I tak się zastanawiam, czy taki 6 latek się nie rozpłacze i przez 5 lat nie będzie obchodził Bożego Narodzenia, bo z komiksu się dowiedział, że Mikołaj nie istnieje.
"Urok cichych, spokojnych miejsc, majestat srebrnego księżyca i gwiazd... Gdzie wędrowiec widzi piękno wschodów i zachodów słońca w głuszy, nietkniętej ludzką stopą i kaczą płetwą. Miejsc, które zmienia tylko upływ czasu."
KamilSz96

Imię: Kamil

Postprzez solariskuba » Śr sie 22, 2012 4:04 pm

Ja mam 12 lat i od 2 lat nie wierzę w Mikołaja. W ostatnie Mikołajki dostałem 1 i 2 płytę Kacze Opowieści i Giganta Poleca 137: Ostatnie tango w Berlinie.
solariskuba

Postprzez ropuch » So gru 08, 2012 1:34 pm

Jak Wam minęły Mikołajki w tym roku?

O mnie Mikołaj zapomniał :P Albo jestem już tak stara i niegrzeczna, że prezenty muszę kupować sobie sama ;)
ropuch

Imię: Monika

Postprzez kuperkowo » So gru 08, 2012 2:48 pm

Ja dostałem prezent.
Ostatnio edytowano So kwi 09, 2016 8:27 pm przez kuperkowo, łącznie edytowano 3 razy
"I remember it as if it was yesterday.
My papa took me to see the ancestral home of our clan.
The desolate castle on Dismal Downs, abandoned since the 17th century "
kuperkowo

Postprzez solariskuba » So gru 08, 2012 7:13 pm

Ten post powinien być przed tym kuperkowa (pierwszy nie wszedł, potem DP.pl się zawiesiła).
Ja dostałem to co sam sobie kupiłem (ale za forsę rodziców). Prezenty to słodycze, KD 32, GP 151.
solariskuba

Następna strona

Powrót do Rozmówki