Świat według Kiepskich

...czyli sprawy nie-disneyowe widziane oczami Disneymaniaków...

Re: Świat według Kiepskich

Postprzez Maciek! » Pt sty 07, 2011 9:00 pm

Cieszę się z powrotu Waldka choć serialu od lat nie oglądałem.
Do pierwszej serii mam niezwykłą nostalgię – pamiętam kiedy to wszystko i „wszyscy o tym gadali”’. To jedyny taki (POLSKI)serial jaki pamiętam by wywołał fenomen na taką skalę w moim otoczeniu – wszyscy o nim gadali, cytowali powiedzonka bądź nucili piosenkę.
Lubię ten serial za wesołą atmosferę. Niby był o bidzie i patologii ale atmosferę miał tak wesołą i barwną, że się to przyjemnie oglądało – w odróżnieniu od pewnych Polskich filmów, gdzie tak się na negatywach Polskiej rzeczywistości koncentrują, że nawet jak to komedia w efekcie nieco przygnębiająco wychodzi.
Serial miał dobrą satyrę wyśmiewający naszą rzeczywistość i świetną obsadę bogatą w barwne postacie.
Znajomy powiedział dawien-dawno, że ten serial był świetny, aż Polska zaczęła bardziej naśladować Kiepskich niż vice versa, bo bohaterowie mający przedstawiać to co u nas najgorsze zaczęli być idolizowani , a tyle powiedzonek przenikło do współczesnej mowy potocznej, że nie wiadomo, co już było pierwsze.
Być może coś w tym jest...
Dla mnie problem z serialem, że prędko zubożał, nie tylko dla tego, że z obsady odpadł Waldek i Babka, ale i wszystko zrobiło się wtórne (ile to razy już Kiepskich porwało UFO?). Ferdek brzydko mówiąc zdziadział i gdzieś uciekło jakieś 50% tego pociesznego ducha i pomysłowości co był niegdyś... Z przyjemnością wracam (jak lecą akurat) do dawnych odcinków, ale te nowsze to jednak nie to...
Szczerze żałuję – że gdy jeszcze żyła aktorka która grała Babkę – twórcy nie zrobili jak planowali pełnometrażowej wersji serialu. To miało by sens, wtedy gdy Kiepscy byli u szczytu popularności, teraz już nieco za późno...

No, ale co, tam! Cieszmy się! Waldek wrócił!
HIP-HIP HURRA!
Maciek!
Dr Moderator

Postprzez Gęgul » Pn sty 10, 2011 2:12 pm

Dobrze, że powróci Walduś. Podejrzewam, że aktor odgrywający go, Bartosz Żukowski doszedł do wniosku, że Mahometa to on już nie zagra i zawsze będzie glupim, wiecznie sterroryzowanym przez ojca Waldusiem.

Zastanawiam się, jak ponownie wprowadzą go do serialu, podejrzewam, że zmienią czołówkę, nie wiem tylko, czy w fabule będzie tak, jakby był od zawsze, czy wrócą do pomysłu jego wyjazdu do USA.
To jest twoja chwila prawdy.
Gęgul
Rozkład jazdy dla każdego

Imię: Wiktor
GG: 0

Postprzez Sknerus kontra » Pn sty 10, 2011 5:11 pm

Pozwólcie że dożuce kilka słów do newsa. Wiedziałem już o tym jakiś tydzień przed tym newsem na forum ... ale miałem problemy z kompem... więc nie powidaomiłem...

Gęgul, waldek nie wyjechał do USA on już z niego wrócił w odc 155 bodajże 155-190 jest w serialu 190-teraz nie ma niewyjaśnione , na kiepscy.boo forum też coś gadają o USA ,.. Rewelacji nie będzie wg mnie .. nie wyobrażam sobie Waldka pod sklepem stasia czy w kopalni domu paździocha ... uuu będzie słabo... // co do czolówki ta sama tylko z dodanym waldusiem.

Co do powrotu ... wrócił bo nie ma pieniędzy... ! Gdzieś to czytałem.. :wink:
Grrr Z=Y Y=Z
Sknerus kontra
Dobry Pan ze Skarbca

Imię: hdiueqftywduhfwhyf

Postprzez fan kaczek » Pn mar 14, 2011 10:15 pm

Wrócił bo go Ferdek poprosił,żeby mu kasę na piwo dawał,bo jak babka umarła to nie miał już komu rent podkradać! :wink:

Przywiózł kasę,przywiózł żonę,wszyscy się cieszą,tylko nie Ferdek.Zobaczymy co z tego wyniknie.

Walduś Kiepski na prezydenta!
Małysz na prezydenta!
fan kaczek
Moje życie. Kaczki i myszy!

Imię: Patryk

Postprzez Angus McKwacz » So wrz 10, 2011 10:43 am

W środę został wyemitowany pierwszy odcinek nowej serii (to już chyba 14!) Świata według Kiepskich. Mnie się nawet podobał. A jeśli chodzi o Waldusia, to pojawił się tylko przez chwilkę. W ogóle to myślę że trzymają go w tym serialu po prostu dla podniesienia oglądalności, bo śmiesznego to on mało powiedział także w poprzedniej serii.
Angus McKwacz

Postprzez Angus McKwacz » Śr kwi 03, 2013 7:31 pm

Również zapraszam na stronę http://www.forum.kiepscy.org.pl/ Czy ktoś jeszcze z tego forum zarejestrowany jest na forum o Kiepskich (oprócz Sknerusa kontra) ?
Angus McKwacz

Poprzednia strona

Powrót do Rozmówki