Szkoła, nauka itp.

...czyli sprawy nie-disneyowe widziane oczami Disneymaniaków...

Re: Szkoła, nauka itp.

Postprzez Lila » N gru 19, 2010 9:53 am

A wy macie Magdaleno więcej, niż jeden próbny test? My mamy tylko jeden. :shock: Według mojego brata nasze testy były dosyć łatwe, ale on tak zawsze mówi. Trudne były dla mnie dwa ostatnie zadania. Nie przerabialiśmy tych zadań jeszcze na lekcjach, więc nic nie rozumiałam ich. Ale nie martwię się tym, ponieważ z tego co słyszałam nikt nie potrafił zrobić tych zadań. :P
Lila

Imię: Paulina
GG: 23162456

Postprzez Kwalutek » N gru 19, 2010 10:37 am

Ja chodzę do II gimnazjum i będę miał test próbny pod koniec stycznia. Rok temu też miałem. Był bardzo prosty.
Kwalutek

GG: 0

Postprzez Magdalena » N gru 19, 2010 11:01 am

Raczej będziemy mieć dwa testy próbne. Mnie zagięło kilka pytań na mat.-przyr. Tak, 2 ostatnie to była masakra :D To obliczanie procentowe roztworów tak w sumie ominęliśmy, a za ostatnie się nawet zabrać nie umiałam. Lila - masz brata bliźniaka? :)
Magdalena

GG: 6880009

Postprzez Lila » N gru 19, 2010 2:44 pm

Nie, nie mam brata bliźniaka. :lol: Źle sformułowałam zdanie. Mój brat jest ode mnie starszy o rok, ale przeglądał nasze pytania w internecie. Ale wiadomo - przejrzeć, a napisać to zupełnie coś innego. Zresztą on już te wszystkie tematy miał przerobione. Pamiętam, że nie wiedziałam jak zrobić jedno zadanie, a gdy przeglądałam arkusze w domu, to mi się taka żaróweczka w głowie zapaliła. :) Szkoda, że trochę za późno...
Za to przedostatnie w ogóle się nie brałam. W tym ostatnim coś tam próbowałam nabazgrać, ale dałam za wygraną.
Ciekawe, po co tyle testów próbnych? Widać, starają się was przygotować jak najlepiej. :wink:
Lila

Postprzez Magdalena » N gru 19, 2010 2:54 pm

A tam, to przecież próbne, nie ma się co przejmować. Zresztą ja nie muszę napisać tego testu jakoś super bo zostaję w Liceum Muzycznym i niespecjalnie patrzą na wyniki testów :D Dziwny był mat. - przyr., ale ludzie często mówią, że OPERON robi trudniejsze niż te w kwietniu :)
Magdalena

Postprzez Lila » N gru 19, 2010 4:21 pm

Zazdroszczę ci Liceum Muzycznego - nawet nie masz pojęcia jak bardzo chciałabym do takiego iść. :cry: Dużo osób mówi, że nie przejmuje się próbnymi, ale z drugiej strony próbne przesądzają o wynikach z kwietnia. Przynajmniej tak sądzę. Ja słyszałam, że ogólnie testy próbne są trudniejsze od normalnych. Może po to są właśnie testy próbne, żeby sprawdzić poziom na jakim się będzie pisać później? :P
Lila

Postprzez Magdalena » N gru 19, 2010 4:54 pm

Oj, w takiej szkole muzycznej nie jest tak prosto :D Mam 20 przedmiotów czyli te co wszyscy + kwartet smyczkowy, orkiestra, harmonia, historia muzyki, kształcenie słuchu, przedmiot główny(czyli u mnie skrzypce) i dodatkowy fortepian. I jeszcze muszę mieszkać w internacie. Ale mimo wszystko jest wesoło i fajnie :) A testy, cóż, jak będzie, tak będzie. I nie podzielam opinii, że do dobrego napisania potrzebna jest tylko inteligencja. Coś trzeba jednak umieć... A w kwietniu to ja raczej będę się przejmować skrzypcami, a nie testami :P A na czym byś chciała grać??
Magdalena

Postprzez Lila » N gru 19, 2010 5:10 pm

Słyszałam, że w takim liceum przedmiotów mnóstwo, ale też słyszałam że nikt nie narzeka. :) Też uważam, że nie wystarcza inteligencja na testach, chociaż niewątpliwie jest ważna. Chciałabym grać na klawiszach, bo już trochę umiem (uczyłam się 2 lata gry na pianinie, ale prywatnie). Umiem też trochę brzdąkać na gitarze, ale ogólnie pianino to jest to! :D Napiszę ci, że uwielbiam słuchać gry na skrzypcach - smyczki brzmią przepięknie! A gdzie chodzisz do szkoły (miejscowość), jeśli wolno spytać? :P
Lila

Postprzez Magdalena » N gru 19, 2010 5:42 pm

Chodzę w Poznaniu do szkoły, mieszkam tam obok szkoły w internacie a ogólnie mam do Poznania 100 km. Ja na pianinie coś tam umiem(w końcu to mój dodatkowy instrument), ale nie jakoś strasznie dobrze gram :D Miło słyszeć, że lubisz skrzypce. A ty gdzie chodzisz do szkoły jeśli można wiedzieć(oho, ale się dialog zrobił :D).
Magdalena

Postprzez Lila » N gru 19, 2010 5:55 pm

Ja chodzę do gimnazjum w takiej małej mieścinie o nazwie Dziemiany. Do liceum pójdę do Gdańska, albo gdzieś w tych okolicach. :D
Lila

Postprzez Magdalena » N gru 19, 2010 5:59 pm

Mieszkasz blisko morza, ooo ja też tak chcę :D! A mogłabyś mi powiedzieć jaki był temat rozprawki na humanistycznym?
Magdalena

Postprzez Lila » N gru 19, 2010 6:25 pm

Wcale nie aż tak blisko. Parę ładnych kilometrów mam. :P Temat rozprawki był dosyć prosty. Trzeba było napisać która wybitna Polska postać dzisiejszych czasów najbardziej zasługuje na pamięć potomnych i dlaczego. Moja koleżanka nie przeczytała zadania do końca i już pisała o Michaelu Jacksonie. Na szczęście zauważyła swój błąd w czasie pisania pierwszego argumentu. :lol:
Lila

Postprzez Magdalena » N gru 19, 2010 6:30 pm

Hehe :D Podejrzewam, że dostałabym zastoju myślowego. Nie wiem o kim bym napisała... A ty o kim napisałaś? :P
Magdalena

Postprzez Lila » N gru 19, 2010 6:42 pm

Podobnie jak chyba wszyscy egzaminowani napisałam o Karolu Wojtyle. :)
EDIT: Fiu, jestem po teście z humanistycznego. To było naprawdę trudne :shock: . Mówię tak nie dlatego, że akurat to był mój test, ale ponieważ niektóre pytania były miażdżące. Robiłam dużo testów tak dla wprawy, ale ten jest moim zdaniem najtrudniejszy. Było dużo zadań, w których z historii coś tam trzeba było umieć, a zazwyczaj jest to góra jedno zadanie zamknięte i coś w rozprawce do opisania. Podeszłam do testu z luzem, ale niestety, siedziałam niedaleko nauczycieli, którzy ciągle coś mamrotali, plotkowali, i nie mogłam się maksymalnie skupić. Dlatego zaczęłam się stresować, zwłaszcza jak łupali oczami na mnie gdy zaznaczałam odpowiedzi, straszne brrr! Nie lubię jak ktoś się gapi na moje czynności, bom nieśmiała :P . Najgorsze było to, że jak się już raz zestresowałam, to zaczęli o tym szeptać, że żal mi mnie, że tak jest najgorzej itp. Naprawdę, gdybym mogła podejść do któregoś i przekręcić mu kark to wróciłabym potem i rozluźnioną z uśmiechem pisałabym dalej...marzenia... :lol: Zabrakło mi też trochę czasu, i rozprawkę musiałam pisać pospiesznie. Szkoda, bo rozprawka to jest akurat to, z czego czuje się najlepiej :( . pewnie gdybym się nie zestresowała, to bym miała więcej czasu, a tak ledwo ukończyłam zdanie, a już trzeba było zbierać. nawet nie zdążyłam wszystkiego sprawdzić.
Okej, już dosyć żalenia, bo w tym jestem dobra. Sprawdziłam gdzie będę siedzieć na matematycznym. Jest to najdalej od "komisji". Nigdy nie sądziłam, że łatwiej będzie mi pisać testy z matmy niż z polskiego :lol: . Poza tym, jest nadzieja, że się dostane do wymarzonej szkoły. Testy były tak trudne, że wątpię by wielu osobom poszły lepiej. Okej kończę. Zaraz przyjdzie Magdalena i powie że testy były prościutkie, ja to wiem :) .
Lila

Postprzez Magdalena » Wt kwi 12, 2011 4:57 pm

Zabawne xD Niestety nie mogę tak powiedzieć, bo test nie był prosty. Nie uczyłam się nic, wczoraj otworzyłam tylko jakieś streszczenie Krzyżaków i Kamieni na szaniec i to było na tyle. Myślałam, że test humanistyczny będzie taki w miarę, z dwa zadanka zamknięte z historii i koniec (tak jak było na teście z OKE), a tu zdziwienie :shock: Więc ,,lałam wodę" i coś tam nazmyślałam :) Uratowały mnie też trochę rozmowy koleżanek przed testem : ,,ej, a kiedy było powstanie?" itd. i czegoś się tam dowiedziałam. Ale generalnie nie było za fajnie.
Pozostaje mieć tylko nadzieję, że test matematyczno - przyrodniczy będzie łatwiejszy (po radioaktywnych biedronkach z tamtego roku :D).
A co do nauczycieli, to też siedziałam obok komisji, ale na szczęście nie gadali :)
Edit:
Dzisiejszy test jak dla mnie był lepszy od wczorajszego (może dlatego, że wolę przedmioty ścisłe). Matma nie była taka zła, chemia i geografia też, trochę gorzej było z fizyką i biologią :D Jak dla mnie prostszy w porównaniu z próbnymi (i nie było obliczania procentowego roztworów :))
A tobie Lila jak poszło?
Ostatnio edytowano Śr kwi 13, 2011 9:59 am przez Magdalena, łącznie edytowano 1 raz
Magdalena

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmówki