Szkoła, nauka itp.

...czyli sprawy nie-disneyowe widziane oczami Disneymaniaków...

Re: Szkoła, nauka itp.

Postprzez Scarpomaniak » Cz lis 13, 2014 9:00 pm

kuperkowo napisał(a):,,Klub Myszki Miki'' (chodziło zapewne o ,,Klub Przyjaciół Myszki Miki'')

Najpierw sprawdź potem pisz. Autorowi chodziło o ten program http://en.wikipedia.org/wiki/The_Mickey_Mouse_Club. Czytaj ze zrozumieniem.
Po wojnie okazało się, że grzeczny i dobry Miki jako postać kinowa jest zbyt nudny na nowe czasy, a wszelkie zmiany wizerunku powodowały protesty fanów.
Miki nie miał ani poczucia humoru Goofiego ani złośliwości Donalda w rezultacie od 1953& przez 30 lat nie pojawił się w żadnym filmie. Dzisiaj również występuje w kreskówkach sporadycznie.
Niejako z musu zaczął pełnić rolę ambasadora wytwórni Disneya stał się gospodarzem parków rozrywki, a następnie gospodarzem nowego telewizyjnego programu Disneya"Klubu Myszki Miki". to przede wszystkim telewizja uratowała jego karierę. Do dzisiaj reprezentuje w telewizji Disneya, a "Klub" odniósł największy sukces w historii telewizyjnych programów dla dzieci. Dzięki nim Myszka Miki pozostała najbardziej rozpoznawalną rysunkową postacią na świecie. Na dobre stała się też symbolem wytwórni Disneya, o której potocznie zaczęto mówić "The House of Mouse", czyli Siedziba Myszki.

A poza tym. Przeczytaj początek postu.
kuperkowo napisał(a):,Polityka'' z 2003r. na temat Myszki Miki

Wg Wikipedii
Klub przyjaciół Myszki Miki (ang. Mickey Mouse Clubhouse, 2006-2009)
Jeden z ostatnich wojowników na polu popularyzacji komiksów Disneya w Polsce.
Prowadzi bloga Kacza Agencja Informacyjna, w którym informuje o komiksach Disneya wydawanych w Polsce i na świecie.
Ma nadzieję, że nastaną lepsze czasy dla komiksów Disneya.
Scarpomaniak
Pan tłumacz

Imię: Radosław
GG: 0

Re: Szkoła, nauka itp.

Postprzez kuperkowo » Wt lis 18, 2014 7:02 pm

Trochę mnie się pokiełbasiło z tym artykułem. Mogłem sprawdzić to i owo zanim napisałem poprzedniego posta.
A tak na marginesie to mogę się trochę wytłumaczyć, że chyba ten cały ,,Mickey Club'' nie był chyba emitowany w Polsce a na pewno nie pod tym tytułem ?
Mam rację ? Szczerze mówiąc wcześniej o nim nie słyszałem.

PS. Z kartkówki dostałem 3+ , ale nie przez niezrozumienie tekstu, ale przez to, że oprócz pytań stricte z czytania ze zrozumieniem były też pytani językowe, znaczeniowe (co to jest ambiwalencja) . Machnąłem się też na pytaniu co to jest ,,amerykański imperializm kulturowy'' . Niby proste i oczywiście wiem o co chodzi, ale jakoś źle to w słowa ubrałem.
"I remember it as if it was yesterday.
My papa took me to see the ancestral home of our clan.
The desolate castle on Dismal Downs, abandoned since the 17th century "
kuperkowo

GG: 0

Poprzednia strona

Powrót do Rozmówki