DreamWorks

...czyli sprawy nie-disneyowe widziane oczami Disneymaniaków...

Re: DreamWorks

Postprzez WojtekB. » Śr sty 11, 2012 5:06 pm

Wyznaczone daty premiery mają obecnie:

Madagascar 3: Europe's Most Wanted (8 czerwca 2012)
Rise of the Guardians (21listopada 2012)
The Croods (22 marca 2013)
Turbo (19 lipca 2013)
Me and My Shadow (8 listopada 2013)
Mr. Peabody & Sherman (21 marca 2014)
How to Train Your Dragon 2 (20 czerwca 2014)

Na 7 tytułów, tylko dwa to sequele.
W fazie In Development jest natomiast następne 19 projektów, z których również tylko dwa będą częścią obecnych franczyz: "Kung Fu Panda 3" i spin-off "Madagaskaru" o Pingwinach.

Tak, zdecydowanie brak im nowych pomysłów.
WojtekB.
As wywiadu

Imię: Wojtek
GG: 0

Postprzez izaulka » Pn sty 21, 2013 9:19 pm

DreamWorks tworzy filmy inne niż Disney, co nie znaczy że są gorsze. "Wpuszczony..." nie jest złym filmem, nie zbyt zapada w pamięć, ale podoba mi się to, że
Spoiler:
Inne filmy studia Aardman też mi się podobały. "Film o pszczołach" jest fajny, często leci w tv, a najciekawszą postacią dla mnie jest Adam :lol: "Shreki" wiadomo, klasyka :wink: "Sindbad" to film, który miło kojarzę z dzieciństwa. ''Jak wytresować smoka" to najlepszy film z ich wytwórni, w 2011 chciałam by dostał Oscara i nie podoba mi się to, że nie dostał doceniony. :o "Rybki..." to fajna, komedyjka :) "Kota w butach" nie należy traktować jako sequela "Shreka", zwłaszcza, że akcja dzieje się zanim Kot poznał Ogra. Dla mnie ten film ma ciekawszą fabułę i nietuzinkowe postacie, jak Humpty Alexander Dumpty. Niezbyt przepadam za "Potworami...", "Kung fu pandą", "Sokiem przez płot", "Madagaskarami", reszty nie oglądałam.
izaulka

Imię: Iza

Postprzez jupix » So sty 11, 2014 5:02 pm

Ktoś widział któryś z tegorocznych filmów DreamWorksa?
600 postów w 6 lat, dwudziestka na karku, ale miłość do Disneya - dozgonna!
jupix

Imię: Wojtek

Postprzez kuperkowo » Wt mar 25, 2014 5:04 pm

Wiele z tych filmów nie oglądałem , ale najbardziej podobał mnie się chyba ,,Książe Egiptu'' . Jak ktoś lubi tematykę starożytnego Egiptu to film bardzo polecam.
Uwielbiam też muzykę z tego filmu. No majstersztyk po prostu.
Fajny jest też film ,,Wpuszczeni w kanał''. Plusem jest tu dość ciekawa fabuła.
Mniej mi się podobał Shrek i Madagaskar , choć dwie pierwsze części Shreka były dość udane.
Ale ,,Książe Egiptu'' rządzi.
kuperkowo

Postprzez EVE11 » Wt maja 22, 2018 10:25 pm

Muzyka z Księcia Egiptu jest rewelacyjna :D To jest chyba Hansa Zimmera? Nadaje świetny klimat całemu filmowi, zwłaszcza początkowy fragment wprowadza w stan... Duchowości? Nie umiem tego inaczej określić.
Podobne emocje miałam przy soundtracku do Avatara. James Horner stworzył coś pięknego, mogłabym jej słuchać godzinami. Szkoda, że już nie żyje, rozbił się w samolocie... I kto mi zrobi muzykę do drugiej części??

Ja z DreamWorksa lubię Megamocnego (bo jest nietypowo o antagoniście), a ostatnio odkryłam Strażników Marzeń. Uwielbiam tamtejszy design postaci.

Generalnie mi się wydaje, że DreamWorks niekiedy bardziej odrywa się od schematów jak Disney (Przepraszam! :,D). Gdy oglądam ich filmy, często mam wrażenie, że ekipa z tego studia to taka grupa śmieszków. Ich pomysły niekiedy są skrajnie oderwane od rzeczywistości... Ale tak jakoś... Podoba mi się :D Im bardziej szalenie i niekonwencjonalnie, tym lepiej :D
Jeśli chcesz być wielkim, zaczynaj od rzeczy małych. - św. Augustyn
EVE11

Imię: Ewa Klara

Poprzednia strona

Powrót do Rozmówki