Sony Animation Pictures

...czyli sprawy nie-disneyowe widziane oczami Disneymaniaków...

Sony Animation Pictures

Postprzez jupix » N wrz 28, 2008 11:38 am

Młoda wytwórnia z takimi oto filmami:
-Sezon na misia - 2006
-Na fali - 2007
-Klopsiki i inne zjawiska pogodowe - 2009
-Sezon na misia 2 - 2009 - tylko na DVD
-Sezon na misia 3 - 2011 - tylko na DVD
-Smerfy - 2011
-Artur ratuje Święta - 2011
-Piraci - 2012 - film we współpracy ze studiem Aardman!
-Hotel Transylwania - 2012
-Smerfy 2 - 2013
-Klopsiki kontratakują - 2013
Ostatnio edytowano So sty 11, 2014 4:59 pm przez jupix, łącznie edytowano 5 razy
600 postów w 6 lat, dwudziestka na karku, ale miłość do Disneya - dozgonna!
jupix

Imię: Wojtek
GG: 0

Re: Sony

Postprzez Mateusssz » N wrz 28, 2008 12:12 pm

Mi osobiście "Sezon na Misia" się podobał, jednak żal mi pieniędzy, by kupić go na DVD.
Mateusssz
Stróż prawa z Pizen Bluff

Imię: Mateusz

Postprzez Lone Star » N wrz 28, 2008 4:40 pm

Typowy McKwacz. Jak go ściągniesz to się do ciebie nie odzywam xD Nie nawidze piractwa ;d

A co do tematu to potwierdzam iż Sezon i Na fali byly to kolejne filmy ktore wzorowaly sie na Shreku. Animacja 3D, żarty które nie sięgały do pięt żartom w Shreku ;/
Pozdrawiam, Lone Star
“Tajemnicą długiego życia jest czerpanie przyjemności ze swej pracy.” Carl Barks
“Dream as if you'll live forever, live as if you'll die today.” James Dean
Pierwsza polska strona o Flintstonach
Lone Star
Fan Barksa

Imię: Artur

Postprzez Mateusssz » N wrz 28, 2008 5:45 pm

Jak mnie na najnowszego MGG nie stać?? A za piractwem też nie jestem :) Jakby co, to czekam na kolejny Sezon na Misia, tylko nie wiem co mogło by się stać - pewnie by chcieli wybudować na terenie lasu osiedle dla bogaczy :D.
Mateusssz
Stróż prawa z Pizen Bluff

Imię: Mateusz

Postprzez Yua » Pn wrz 29, 2008 11:48 am

Na fali dla mnie to jednak było całkiem fajne,ale sezon na misia taki jakby podrabiany -boguś-shrek,elliot-osioł.
ajm sory !
próbowałam wejść na forum, ale moje lenistwo wzięło górę.
Yua
Tamtirda Tym Tirimdomda!

Imię: Zuzanella :)

Postprzez jupix » So maja 15, 2010 5:10 pm

Wczoraj obejrzałem Na fali. Byłem miło zaskoczony. Bo oprócz dowcipów a'la Shrek i kilku schematów (pojedynek surferów niemal identyczny jak w Autach) to i tak było kilka naprawdę ciekawych scen, a i pomysł akcji z ukrytej kamery też zupełnie nowy. No i wreszcie postać ,,osła" czyli kurczaka już nie dominująca, a jedynie dopełniająca abstrakcyjnym humorem. Całość ogląda się dobrze. A morał o marzeniach i pasji, mimo że nie jest nowy to i tak wciąż aktualny.
jupix

Re: Sony Animation Pictures

Postprzez jupix » So gru 15, 2012 1:12 pm

Oglądał ktoś może ich nowy film Hotel Transylwania?
jupix

Postprzez kevin222 » So sie 24, 2013 7:27 am

taak Hotel Transylwania, troszkę kiepski niestety...
kevin222

Imię: kevin

Postprzez Maciek! » So sie 24, 2013 10:38 am

"Klopsiki i inne zjawiska pogodowe" moim zdaniem genialne... przy pierwszym seansie w każdym razie bo wiele humoru opiera się tam na zaskoczeniu ale mimo wszystko oceniam ten wysoko za scenariusz i za niamcję.

"Hotel Transylwania" - dla mnie bomba... przez większość czasu. Generanie strasznie podobała mi się "kreskówkowość" i ekspresyjnosć tych postaci, jak i panujące w filmie gradobicie gagów (na każdy "meh" mieli kolejny co mi się podobał) jednak po połowie czuć pewien przesyt. Ten film ma trochę ADHD gdzie nie jest wstanie wytrzymać pięciu sekund by nie wrzucić gagu i jak zabawne by nie były jednak zaczyna to przeszkadzać gdy wrzucają żart w połowie sceny która miałabyć dramatyczna czy smutna. Także były momenty gdy mimika postaci robiła się wkurzająca (zwłaszcza w trakcie piosenek to raziło) i film przypominał trochę głupawego wujaszka próbującego robić śmieszne miny do rocznych pociech. Ciągle uważam ten film za dobry, sporo rozbawiło, urzekło wizualnie, a relacja Drakuli z jego córką była zaskakująco wzruszająca ale na litość... stonowali by to trochę.

Wreszcie mamy "Smerfy" i "Smerfy 2"... Eh! Pierwsze "Smerfy" wydały mi się słabe ale nie aż tak potworne jak wszyscy narzekali ( ten film wydaje się wręcz "ok" w kontraściez takim "Alwinem i Wiewiórkami") Drażniła próba wrzucenia Smerfy we współczesne realia (co niesmacznie mija się z celem), a co za tym idzie ciągły product plasement i humor klozetowy ale przynajmniej było trochę miłych akcentów, pierwsze 10-15 minut w wiosce Smerfów szczerze mi się podbało i Hank Azaria był jako Gargamel... no cóż "fajny". Nie jest to może jakaś przekomiczna kreacja ale przynajmniej było widać, że się stara by oddać tę postac. Ale już "Smerfy 2" (niestety widziałem to, nie pytajcie jak się znalazłem w kinie, "long and tragic story") wzięły wszystko co czyniło jedynkę "dającą się oglądać" i ogłupiły to do reszty. Ostatnia 1/4 gdy film robi się smutny/mający serce nie działa jak trzeba bo człowiek przecierpiał lawinę naprawdę słabego (ogłupiającego) humoru, Smerfów zaskakująco mniej niż w jedynce (wątek rodziny z którą zaprzyjaźniają się Smerfy wydaje się dominować opowieść) i nie licząc ze dwóch zabawnych momentów Gargamel/Klakier (które są tylko kroplami w oceanie) jest niestety masakryczne okropne...
Podsumowując : ich seria o Smerfach to przykra hybryda wszystkich możliwych złych decyzji i zmarnowana okazję na przywrócenie niebieskich skrzatów na ekrany. SZKODA! :(
Maciek!
Dr Moderator

Postprzez MonikaT » Wt wrz 03, 2013 12:12 pm

Bardzo podobają mi się Smerfy i niestety przegapiłam kinową premierę drugiej części, która była na początku sierpnia. Pozostaje czekać na wydanie dvd.
Pomnażanie oszczędności - lokaty sposobem na dodatkowe profity.
MonikaT

Imię: Monika

Powrót do Rozmówki