Dobry film choć nie Disneya

...czyli sprawy nie-disneyowe widziane oczami Disneymaniaków...

Dobry film choć nie Disneya

Postprzez jupix » Wt lip 29, 2008 5:38 pm

jak wiemy Oscary w kategorii film animowany zaczęto rozdawać stosunkowo niedawno z prostego powodu Disney prez wiele lat był jedyną wytwórnią filmów animowanych pełnometrażowych. W 1998 powstał ,,Książę Egiptu" a animacyjne studio DreamWorks stało się największą konkurencją Disneya. Dzisiaj każda wielka wytwórnia filmowa ma studio animacyjne. Wiemy w jakim idą kierunku ale czasem zdarzają się dobre filmy. Znacie takie?
jupix

Imię: Wojtek
GG: 0

Postprzez mentor » Cz lip 31, 2008 10:33 pm

Animowane 3D? Tak, ToyStory (pierwszy film Disneya jaki kiedykolwiek obejrzałem ;) ), WALL-E, Auta (dla mnie były fajne, a piosenkę Jamesa Taylora - Our Town mam na dysku ;) ) i wiele innych, ale długo by wymieniać. Właściwie każdy film Pixara jest dla mnie genialny, DreamWorks trochę mniej.

A animowane w 2D, to niewiele ich wszystkich obejrzałem... Król Lew był pierwszym filmem 2D jaki obejrzałem :) Poza tym obejrzałem Zakochany Kundel, Mała Syrenka, 101 Dalmatyńczyków i kilka innych. No i należy wspomnieć o Kubusiu Puchatku :) Kiedyś nawet myślałem, że Kubuś to polskie serial :D
Story in a game is like a story in a - movie. It's got to be there, but it's not important.
~John Carmack
mentor
(dawniej kaczorex)

Postprzez Pahan » Pt sie 01, 2008 8:08 am

Myślę, że założycielowi tematu chodziło o najlepsze filmy konkurencyjnych wytwórni. :D

EDIT:

Wypowiem się więc:
Z konkurencji bardzo lubie filmy Dreamworksu, jak "Książe Egiptu" czy "Droga do El Dorado". Słyszałem, że rewelacyjny jest także "Stalowy gigant" z Warner Bros., lecz nie miałem jeszcze przyjemności oglądać.

Ps. Mam wrażenie że już gdzieś była taka dyskusja. :)
Ostatnio edytowano Pt sie 01, 2008 12:10 pm przez Pahan, łącznie edytowano 2 razy
Obrazek
Pahan

GG: 2266241

Postprzez Mateusssz » Pt sie 01, 2008 11:53 am

Animowane filmy? Sąsiadów lubiałem :D Podobał mi się także "Czerwony Kapturek - prawdziwa historia. W sumie... filmów animowanych więcej nie znam :oops: albo sobie nie przypominam.

Aaa! I jeszcze Asterixa lubię!
Mateusssz
Stróż prawa z Pizen Bluff

Imię: Mateusz

Postprzez jupix » So sie 02, 2008 3:11 pm

Książę Egiptu zapowiadał wspaniłą przyszłość DreamWorks a potem skomercjalizowali się podobnie jak 20th century fox Epoka Lodowcowa niezła reszta to dno. A stalowy Gigant jest naprawdę dobry, z przekazem.polecam. Dla mnie osobiście najgorszą wytwónią jest (nazwy nie pamiętam) wiem że zrobili Sezon na misia i Na fali
jupix

Postprzez Pahan » So sie 02, 2008 3:30 pm

"Sezon na misia" zrobiło studio Sony. :) Przyznam, że nie wiedziałem. Filmu też nie oglądałem, jestem strasznie do tyłu z animacjami tego typu ostatnimi czasy. Wg wikipedii w planach mają... Smerfy.

Ps. Tu był identyczny temat. Pytanie do moderatorów/admina: może dałoby się scalić te dwa tematy? :)
Obrazek
Pahan

Postprzez Superkwęk - meho » Pn sie 04, 2008 3:13 pm

"SEzon na misia" To jest ekstra film. Jeśli nie oglądałeś musisz to poglądać!
Brak podpisu, gdyż litery wyjechały na wakacje...
Superkwęk - meho
Heros forum

Postprzez Pahan » Pn sie 04, 2008 3:31 pm

Pewnie kiedyś go zobaczę. :)

Wracając do tematu: co myślicie o filmach tworzonych przez Dona Blutha? Jakby ktoś nie kojarzył, to tymi najbardziej znanymi są "Anastazja" i "Wszystkie psy idą do nieba". Oglądałem kilka z nich dawno temu ("Zakochany pingwin", czy wymienione "Wszystkie psy..."), i nie zostawiły jakichś negatywnych wrażeń, a większości zbierają niepochlebne recenzje (patrz: RottenTomatoes.com i imdb.com).

Wyczytałem taką ciekawostkę na wikipedii: Don Bluth, kiedy jeszcze pracował dla Disneya, wymyślił fabułę do kolejnego filmu, który byłby kręcony po "Lisie i psie". Studio odrzuciło pomysł jako zbyt mroczny. Jednak Bluth dopiął swego i zrealizował film "The Secret of NIMH" poza Disneyem. Historia rzeczywiście dosyć mroczna, ku zdziwieniu wszystkich otrzymała kategorię wiekową G (bez ograniczeń). Studio Disneya wychodzi w tej anegdocie na hipokrytę, bowiem 3 lata później zrealizowali "The Black Cauldron" w podobnym klimacie, i otrzymali kategorię PG. :)

Ps. Jeśli coś źle sobie przetłumaczyłem w tej historyjce, to poprawcie.
Obrazek
Pahan

Postprzez Maciek! » Pn sie 04, 2008 7:16 pm

"Anastazje" lubię, choć to film który definitywnie lepsze wrażenie zostawił gdy go oglądałem w kinie jak mały byłem. Teraz jak go jakiś rok temu widziałem, to naszło mnie takie - "To i owo mogli by zrobić lepiej" ale jednak urok ma. "Wszystkie psy..." chyba nigdy nie widziałem "od początku do końca" ale z tych jakichś 45 minut, które widziałem, muszę powiedzieć - świetny pomysł i wykonanie.

"Zakochanego Pingwina" chyba mam gdzieś na płycie, bo do jakiegoś pisma dodawali, ale nie widziałem...
Maciek!
Dr Moderator

Postprzez Mateusssz » Pn sie 04, 2008 7:34 pm

"Wszystkie psy idą do nieba" to chyba najlepszy film animowany taki z przesłaniem - no może oprócz filmów Disneya - ładne obrazki, dialogi, ciekawa akcja.
Mateusssz
Stróż prawa z Pizen Bluff

Imię: Mateusz

Postprzez Maciek! » Pn sie 04, 2008 7:38 pm

A! Może to inna kategoria niż filmy, które do tej pory były omawiane, ale nie mogę się doczekać filmu"Rec.". Znajomi co widzieli (za granicą wyszedł już dawno) mówią mi że jeden z najgenialniejszych horrorów jakie widzieli, a zwiastun, który widziałem przed "The Dark Knight" wbił mnie w fotel...

To będzie coś...
Maciek!
Dr Moderator

Re: Dobry film choć nie Disneya

Postprzez kepik » Śr sie 20, 2008 5:09 pm

Anastazja choć to pół DIsneya
więcej tutaj http://disneypolska.pl/viewtopic.php?f=1&t=1052
kepik
Zaczarowany w Disneyu

Postprzez jupix » Śr sie 27, 2008 8:00 am

ja zakochalem sie w Ksieciu egiptu. animacja bardzo dobra, muzyka znakomita, na yotube jest polska wersja polecam
600 postów w 6 lat, dwudziestka na karku, ale miłość do Disneya - dozgonna!
jupix

Postprzez Lone Star » So sie 30, 2008 9:21 pm

Ooooochhh !!! Anastazja, Wszystkie psy idą do nieba - wspaniale bajki, a jeszcze wspanialsza muzyka :)
Pozdrawiam, Lone Star
“Tajemnicą długiego życia jest czerpanie przyjemności ze swej pracy.” Carl Barks
“Dream as if you'll live forever, live as if you'll die today.” James Dean
Pierwsza polska strona o Flintstonach
Lone Star
Fan Barksa

Imię: Artur

Postprzez Yua » N wrz 14, 2008 12:04 pm

Haha,ja uwielbiam alvina i wiewiórki-wytwórni 20th-chyba.
Albo świetne jest na fali-nie jestem pewna,czyje to:P
ajm sory !
próbowałam wejść na forum, ale moje lenistwo wzięło górę.
Yua
Tamtirda Tym Tirimdomda!

Imię: Zuzanella :)

Następna strona

Powrót do Rozmówki