A może by tak coś o sobie? :)

Tu można się przedstawić innym użytkownikom, złożyć życzenia etc.

wietajcie, jestem nowy tu na forum..

Postprzez DISNEYkolekcjiner » Śr lis 03, 2010 8:35 pm

..zwę się Tomasz, mam 25 lat i jestem prawdziwym fanatykiem Disney'a od najmłodszych lat, szukam ludzi z podobnym zamiłowaniem dlatego też chcę zaznaczyć swoją obecność na tym forum.
Mam również cel.. i mam nadzieję, że Ci prawdziwi kolekcjonerzy pomogą...
Chcę wysłać petycję do wytwórni Disney'a by uzyskać klasyki na nośniku Blu ray z lat premiery, te zupełnie pierwsze wydania, bez odrestaurowanych kolorów, jeśli nie każdy z Was rozumie o czym mowa to w późniejszymczasie załączę zdjęcia z porównaniem wersji filmów/ np. Pięknej i Bestii z roku 1991 i 2010, zapewniam, że ta z 91 roku ma znacznie więcej uroku, wygląda jak film animowany a nie jak kreskówka.
Pozdrawiam forumowiczów

Przeniosłem posty do prawidłowego tematu. Witamy na forum! - dop. Pahan
DISNEYkolekcjiner

GG: 0

Re: wietajcie, jestem nowy tu na forum..

Postprzez jupix » Cz lis 04, 2010 2:16 pm

Witaj. Na dzień dobry zaznacze, że jest to forum, na którym się jest latami (nie poprzestań na jednym poście). Dobrze byłoby gdybyś unikał błędów (przynajmniej w nazwie tematu). Co do petycji...
Obawiam się, żę oryginalne kolory bez żadnej cyfrowej techniki nie będą mogły być w wersji Blue Ray (nie znam się na tym). Jeśli się jednak mylę to nie sądzę by petycja małej grupy polskich Disneymaniaków mogła coś zdziałać. Disney jest po prostu firmą, która chce mieć zyski, a nie straty. Skoro obliczyli, żę wydawanie największych klasyków na dvd w serii limitowanej jest opłacalne, tak też czynią. Ponowne wydawanie specjalnego wydania w wersji starszej (które prawdopodobnie byłyby dużo rzadziej kupowane) jest po prostu nieopłacalne, ze strony marketingowej.
Nie sądzę więc, aby ten pomysł przeszedł.
600 postów w 6 lat, dwudziestka na karku, ale miłość do Disneya - dozgonna!
jupix

Imię: Wojtek

Re: A może by tak coś o sobie? :)

Postprzez DISNEYkolekcjiner » Cz lis 04, 2010 8:57 pm

dzięki za odpowiedz,

Uwagi bardzo słuszne, jeśli chodzi o błędy to za wszystkie szczerze przepraszam..pośpiech zdecydowanie nie działa na moją korzyść.
...co do petycji to myślę, że jak najbardziej ma sens, być może cudów nie zdziała ale należy pamiętać, że nie ma rzeczy niemożliwych.
Dziś wysłałem maila do Dona Hahn i Nathana Greno z nadzieją na odzew, opublikowałem także kilka tematycznych postów i od kilku Amerykanów uzyskałem poparcie.
Jeśli nie ma szansy by wytwórnia wydawała klasyki Disneya w pierwotnych wersjach jako odrębną kolekcję niech wydają je jako dodatek do wznawianych przez nich edycji jako bonusowy dysk. Uważam, że naprawdę jest szansa..
Amerykańskie wydanie "Pięknej i Bestii" na nośnikach Blu ray zawiera trzy wersje filmu, w tym wersja Original Storyboard, która pokazuje różnicę miedzy odrestaurowaną wersją filmu i tą dawną, niestety nie możliwe jest wyświetlenie tej pierwotnej w full screenie.
DISNEYkolekcjiner

Postprzez Retlaw » Pt lis 05, 2010 8:56 am

Zgadzam się że taka petycja ma sens. Od czegoś trzeba zacząć, jakby każdy uznał że nie ma sensu, to nie było by żadnych sygnałów że są takie potrzeby. Im więcej zgłoszeń na zapotrzebowanie, tym większa szansa że się ktoś tym zainteresuje
this time the magic is real
http://lucasfilm.pl/
http://www.beelive.pl
http://www.studioant.pl - tym się zajmuję :-]
Retlaw

Postprzez DISNEYkolekcjiner » Pt lis 05, 2010 11:21 am

Drogi Retlawie otóż to!

Pamiętajmy, że w jedności siła dlatego zjednoczmy się!
Pomóżcie stworzyć petycję!
DISNEYkolekcjiner

Postprzez Lila » Śr lis 24, 2010 11:08 pm

Witam, mam już na forum parę postów, ale dopiero teraz zauważyłam ten temat. :)
Mam na imię Paulina i mam 15 lat. Interesuje się muzyką, filmami, psychologią i rysowaniem. Disneyem interesuję się "od zawsze". Jak byłam mała maltretowałam milion razy parę kaset z filmami Disneya, no i podkradałam mojemu bratu Giganty i magazyny Kaczora Donalda :mrgreen: . Potem był okres "za duża na bajki", ale gdy parę lat później zobaczyłam w tv zwiastun Księżniczki i żaby reklamowanej jako "powrót do klasyki" znów zainteresowałam się Disneyem ze zdwojoną siłą.
Ostatnio edytowano Cz sie 25, 2011 10:16 pm przez Lila, łącznie edytowano 5 razy
Lila

Imię: Paulina
GG: 23162456

Postprzez Mitek_88 » N sty 02, 2011 4:00 pm

Witam!
Mam na imię Piotr (rocznik 1988). Forum Disney Polska odwiedzam już od jakiegoś czasu, ale dopiero teraz zdecydowałem się zarejestrować i aktywnie wziąć udział w dyskusji na interesujące mnie tematy (a tych jest na forum sporo :) ). Na forum trafiłem szukając informacji na temat seriali animowanych Disneya z lat 90-tych. Z resztą moje zainteresowanie tym forum ma ścisły związek z wspomnieniami dzieciństwa (które przypadało na całe lata 90-te), które obfitowało w liczne spotkania z disneyowskimi bohaterami na ekranie telewizora, kartach książek i komiksów. Dziś, chcąc znów poczuć smak dzieciństwa co tydzień oglądam weekendową porcję seriali animowanych Disneya ("Gumisie", "Kacze opowieści", "Chip & Dale"). W minione wakacje odświeżyłem sobie także znajomość z kolekcją "Giganta" z lat '97-'99 (kolekcja "Kaczora Donalda" z lat '95-'99 przez moją głupotę nie przetrwała tzw. "kryzysu kaczkofaństwa" :( ). Póki co na skompletowanie tomików komiksowych wydawanych przez Egmont nie mam wielkich szans (choć plany i chęci jak najbardziej są), dlatego też na razie poprzestaję na kupnie "Komiksów z Kaczogrodu" z genialnymi historiami Dona Rosy.

Moim największym zainteresowaniem jest jednak Star Wars z filmami, książkami i komiksami z uniwersum na czele. Ponadto interesuję się również grami komputerowymi z naciskiem na historię konsol do gier, muzyką i sportem, z tym że ostatnie dwie dziedziny to pewnie absolutny standard dla chłopców w moim wieku :D .

Jeszcze raz witam i mam nadzieję, że moja przygoda z tym forum wkroczyła z dniem rejestracji w nową jakość! :mmhead:
Mitek_88

Imię: Piotr

Postprzez diego » Wt sty 18, 2011 6:08 pm

A teraz coś o mnie: Mam na imi Kuba, a lat mam 12 (ale z nadejściem 5.05.2011 będę miał 13 )... W sumie to od zawsze interesowałem się kaczorami (i nie tak bardzi jak kaczorami - myszami), ponieważ już w 2 roku życia otrzymałem książeaczkę pt. "Kaczogród i Myszogrod - mieszkańcy i historia"... czy jakoś tak. Moje życie opiera się teraz na kilku członach: komiksy (i ich rysowanie), kreskówki, komputer, animacja, Disney, długaśne rozmowy z przyjaciółmi, Cartoon Network a także miłości mojego życia - planowaniu wydarzeń z półrocznym wyprzedzeniem :wink: (no i może dość dobrych ocenach (ponad 5.0))... Jestem z Warszawy (dokładniej Białołęki)... co mogę jeszcze powiedzieć ciekawego, ale nie kompromitującego... w 2007 (w drugiej klasie) wraz z przyjaciółmi założyliśmy Klub MG - funkcjonuje on do dzisiaj (jeśli ktoś byłby zainteresowany może zarejestrować się na http://www.klub-mg.phorum.pl - ostrzegam, troszkę zaspamione). Ostatnio zacząłem rysować komiksy, mogę zamieścić próbkę... Oprócz tego robię z przyjacielem audiokomiksy (nazwa wymyślona przez nas, nie kopiować, nie używać, nie patentować :wink: ) Jeśli chcecie ocenić - wejdźcie na http://www.youtube.com/user/KlubMg (nie śmiejcie się, więkzość z prezentowanych tam filmików to dzieła przedszkolaka lub pierwszoklasisty... Ostatnio moje życie się zmieniło- czemu? A więc dlatego, że kupiłem tablet!!! :D Jeśli chcecie jakiś rysunek piszcie (A ja jak sobie jeszcze przypomnę coś o mnie- uzupełnię :wink: )
Spoiler:
A! E! I! O! U! AEIOU! A! E! I! O! U! AEIOU!...
diego

Imię: Kuba

Postprzez Famous » Wt kwi 19, 2011 4:27 pm

Jako, że założyłem sobie konto, pasowałoby się przedstawić...
A więc: nazywam się Damian, latek mam już 13, chodzę do szóstej klasy. Mieszkam w niedużej miejscowości niedaleko Zamościa (a dokładniej, to mieszkam na wsi). Jak każdy się domyśla, interesuję się i zbieram disneyowskie publikacje (tylko te kaczorowe). Tych mam już całkiem sporo. Kolekcjonuję Giganty, MegaGiga, Mamuty, Komiksy z Kaczogrodu, Donalda i s-kę i wydania specjalne Kaczora Donalda. Za samego KD już się nie biorę, bo nie chce mi się go zbierać (fajne wytłumaczenie, nie? :) ). Diego napisał, że lubi Cartoon Network, ja za to lubię Nickelodeon :lol: . Prócz tego lubię koty :wink: . Mam ich w domu kilka. I jeszcze jedno: może niektórzy wiedzą, że angielskie "famous" znaczy sławny. Ja jakoś szczególnie sławny nie jestem, po prostu uznałem, że słówko "famous" to dobry nick dla mnie.

Mam nadzieję, że przyjmiecie mnie do swojego grona Disneymaniaków i będę mógł komentować komiksy, pisać o twórcach itd.
To na razie tyle ode mnie. Do następnego postu :) .
"Oszczędnością i pracą kaczki się bogacą"
Obrazek
Famous

Imię: Damian

Postprzez Szympi » N cze 05, 2011 4:12 pm

Witam... Jest to już druga strona poświęcona tematyce Disneyowej, na jakiej się rejestruje... Ze mną coś nie tak?
Nazywam się Szymon. Mieszkam na wsi, w regionie Dolnośląskim. Swoją przygodę zacząłem... w dzieciństwie ;).
Najbardziej wbił mi się "Król Lew" (którego pamiętam do dziś, najbardziej zapamiętałem śmierć Mufasy i gdy Nala odwiedza Simbę... ach, zawsze go oglądałem w niedzielne ranki), jedynka i dwójka [chociaż szalałem za jedynką, a dwójkę rzadko oglądałem (zaś w dwójce najbardziej mi się wryło Upendi), to o dwójce zaś złego słowa powiedzieć nie mogę], ale kiedy po przeprowadce straciłem Video, to o Królu Lwie już w sumie zapomniałem (oglądałem jeszcze Pocahontas, Pinokio i reszta...), zacząłem więcej wychodzić na dwór i grać na komputerze... aż w końcu do do Cyfrowego Polsatu zawitała Myszka Miki ze swoim Disney Channelem... Nie odrywałem wzroku od kanału. Pierwsza obejrzaną tam kreskówką była ,,Nowa szkoła króla" (odcinek, co Kuzco był w przedszkolu), następnie ,,Przygody Timmy'ego" (odcinek z gwiazdką), a potem zainteresowałem się serialami typu Hannah Montana czy Suite Life Zack and Cody... I nie oglądałem już żadnych kreskówek. To był mój największy błąd. Bo od 2010 roku, kiedy "Dżetiks" przejęło kontrolę nad obecnym Disnej (nawet nie chce mi się tego pisać poprawnie) Żanel jest masakra. Jedna, wielka masakra i żadnych kreskówek. Nie byłem zły na początku...
Kiedy ostatnio miałem zaśpiewać w duecie ,,A whole new world" po francusku (Ce reve bleu) z Aladyna, wszystko się zmieniło. Obejrzałem go. I chciało mi się płakać. Chciało mi się płakać, że teraz tworzą Hanny Śmietany, Czarodzieje z łerwejli plejs (błędy celowo)... I powróciłem do Króla Lwa, Pocahontas i jestem teraz fanem od nowa ;). I jeszcze... Apeluję o Disney Cinemagic*
Dziękuję.

* - Pomożecie? Jego kanał jest na youtube:
http://www.youtube.pl/disneycinemagicpl
Spójrz na gwiazdy. To z nich patrzą na nas wszyscy władcy z przeszłości. Jeśli będziesz samotny, nie zapomnij, że ci królowie pośpieszą ci z pomocą. I ja także.
Szympi

Imię: Szymon

Postprzez Scarpomaniak » N cze 05, 2011 5:55 pm

Jetix nigdy nie przejął nad nikim kontroli, to Disney przejął kontrolę nad Jetixem. A na pogorszenie jakości Disney Channel ostatnio wpływa sam Disney, ponieważ wg nich, seriale mające więcej niż 7 lat idą do kosza.
Jeden z ostatnich wojowników na polu popularyzacji komiksów Disneya w Polsce.
Prowadzi bloga Kacza Agencja Informacyjna, w którym informuje o komiksach Disneya wydawanych w Polsce i na świecie.
Ma nadzieję, że nastaną lepsze czasy dla komiksów Disneya.
Scarpomaniak
Pan tłumacz

Imię: Radosław

Postprzez kubok275 » N cze 19, 2011 9:43 pm

Oi! Zarejestrowałem się dawno temu, ale jakoś się nie udzielałem. Nazywam się Jakub, mam 14 lat i pochodzę z Puław na Lubelszczyźnie. Swoją przygodę z Disneyem zacząłem, zdaje się, gdy mając lat parę dostałem od rodziców jakiś numer KD i tak to się potoczyło. Niedawno zakończyłem długo kultywowaną tradycję kupowania KD co tydzień. Teraz kupuję go tylko gdy są komiksy Carla Barksa albo Dona Rosy - moich ulubionych twórców(jak oryginalnie). Mam też w planach regularne kupowanie Gigant Poleca. Lubię oglądać telewizję, czytać komiksy, grać na gitarze, spać i grać na komputerze.
Ostatnio edytowano Pn wrz 05, 2011 5:39 pm przez kubok275, łącznie edytowano 1 raz
kubok275

Postprzez Berlioz » Pt lip 22, 2011 8:15 pm

No więc i ja się przedstawię, ale tylko dlatego, że jak widzę jest to tutaj rekomendowane, bo nie lubię o sobie pisać. Mam 19 lat i nadal kocham filmy animowane Disneya. Moje ulubione to Król Lew (a jakże!), Mulan i Aryskotraci. Jako, że wypowiedź zupełnie mi się nie klei (z powodu wspomnianego wcześniej) nie pozostaję tu dłużej i idę przeglądać Wasze forum. Pozdrawiam :)
Berlioz

Postprzez Lasoretes » Śr sie 24, 2011 5:57 pm

Na imię mam Mariusz, liczę sobie 14 lat. Mieszkam w małej miejscowości, której nazwy raczej nie będę podawał, bo i tak pewnie nikomu nic by nie mówiła. Zarejestrowałem się na tym forum przede wszystkim ze względu na komiksy, które czytam mniej więcej od 2002 roku z małą przerwą, chociaż stare filmy Disney'a bardzo dobrze wspominam, a nowe zdarza mi się obejrzeć. :)
No i to by było chyba na tyle, bo nie umiem się o sobie rozpisywać. Mam nadzieję, że zagoszczę na tym forum na dłużej.
Pozdrawiam.
Lasoretes

Postprzez Jasmine » N mar 11, 2012 6:11 pm

Witam wszystkich Disneymaniaków!
Mam na imię Agnieszka i mam 17 lat :)
Od dzieciństwa jestem zakochana w Disneyowskich filmach. Wątpię żebym kiedykolwiek się z tego wyleczyła. Dla mnie to jest magia... Podróż w inny świat, piękny świat...
Poza tym jestem fanką Michaela Jacksona. Lubię rysować, śpiewać i tańczyć ;) I czytać książki.
I jestem marzycielką.
Poza tym bardzo ważna jest dla mnie działalność charytatywna.

No to tyle z najważniejszych rzeczy :)
Pozdrawiam :)
Jasmine

GG: 19084697

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Użytkownicy