Policzmy się

Tu można się przedstawić innym użytkownikom, złożyć życzenia etc.

Jestem ?

Ankieta wygasła Pt sie 23, 2019 4:41 pm

tak
2
67%
nie
0
Brak głosów
tak lub nie
1
33%
Cogito, ergo sum
0
Brak głosów
 
Liczba głosów : 3

Policzmy się

Postprzez kuperkowo » Pn cze 24, 2019 4:41 pm

Jak widać lub nie ostatnio aktywność na forum jest bardzo niska aczkolwiek przypuszczam iż istnieje pewna grupka użytkowników (ja do nich należę) którzy stosunkowo często logują się na forum ale nie piszą nowych wiadomości (w każdym bądź razie albo robią to niezwykle rzadko albo ostatnio kilka miesięcy lub nawet lat temu). Ostatnio zastanawiałem się jak liczna jest to grupa osób stąd stworzyłem tą ankietę byśmy się policzyli.


Głos w ankiecie będzie można oddać najpóźniej 60 dni po publikacji tego postu.
"I remember it as if it was yesterday.
My papa took me to see the ancestral home of our clan.
The desolate castle on Dismal Downs, abandoned since the 17th century "
Avatar użytkownika
kuperkowo
 
Posty: 712
Dołączył(a): Pn sie 27, 2012 9:07 am
Lokalizacja: Kaczogród
GG: 0

Re: Policzmy się

Postprzez Spooky » Pt lip 19, 2019 12:56 pm

Niczego mi tak nie brakuje we "współczesnym Internecie" jak dyskusji na forach internetowych. Blisko dekadę temu (!) fora żyły, bardzo lubiłem uczestniczyć w wirtualnych rozmowach na temat wyższości bohatera X nad Y... Wiadomo, rozmawiamy mniej w ogóle, poza tym użytkownicy grup dyskusyjnych, którzy zastanawiali się chociażby nad zakończeniem siódmego tomu HP, dorośli (przynajmniej w sensie biologicznym) i nie mają teraz zbytnio czasu (delikatnie mówiąc) na tego typu rozmowy. Optymiści zapewne powiedzą, że w Internecie nadal mamy do czynienia z dialogiem, tylko że w komentarzach pod artykułami, treściami na Facebooku itd. Być może, dla mnie jednak system komentarzy jest niezbyt przejrzysty, fora zapewniały sporo udogodnień, które wpływały na rozwój dyskusji (chociażby przejrzystość w układzie treści, możliwość cytowania, dodawania załączników itp.). Rozmowa w komentarzach pod artykułami ma miejsce o tyle, o ile ów artykuł stanowi nową treść. Jednak zaraz pojawi się kolejny tekst i dyskusja pod wcześniejszym postem zamiera.

Co jakiś czas zaglądam na fora, na których się udzielałem, ale wszędzie pustki. Przykre.
Avatar użytkownika
Spooky
Postrach Transwalu
 
Posty: 306
Dołączył(a): Cz lip 03, 2008 9:35 am
Lokalizacja: Płock
Imię: Albert
GG: 4520377

Re: Policzmy się

Postprzez Semmko » N wrz 01, 2019 12:43 pm

Trzeba doliczyć jeszcze mnie. Chciałem oddać głos w sierpniu (na opcję Cogito, ergo sum ;-)), ale wstrzymywałem się z tym, bo miałem zamiar jednoczesnego opublikowania dłuższego tekstu podsumowującego naszą mizerną sytuację (zwłaszcza w dziejach najnowszych, czyli z okresu ostatnich dwóch lat). Zmieściłbym się w czasie (przynajmniej z oddaniem głosu), ale wyprzedził mnie, niestety, komunikat o przekroczeniu limitu transferu na DP!, co oczywiście również o tej sytuacji coś mówi, chyba nawet więcej, niż coś. Tekstu też nie mam. I bardzo ciężko będzie mi we wrześniu znaleźć czas na jego napisanie. Ale chciałbym go w końcu sporządzić i Wam przedstawić, bo może być to pewien kamień milowy (no, przynajmniej taki malutki), dlatego już teraz zachęcam do lektury. Nie wiem jeszcze, gdzie go wstawię, może po prostu jako kolejny post w niniejszym temacie.

PS
Spooky, kuperkowo — naprawdę miło Was widzieć, chłopaki! Cały czas pamiętam o napisaniu drugiego posta na tematy polityczne w innym wątku. Jestem już realizacji tego celu bliski! No, ale widzicie, jak to jest ze wszystkim...

-----------------------------------------------
MAKE DISNEY POLSKA! GREAT AGAIN
-----------------------------------------------
Avatar użytkownika
Semmko
 
Posty: 228
Dołączył(a): Śr lip 30, 2008 5:57 pm
Lokalizacja: Kraków
Imię: Ziemek
GG: 0

Re: Policzmy się

Postprzez EVE11 » N wrz 08, 2019 9:32 pm

Też jakiś czas temu głosowałam w ankiecie. Nadal tu wchodzę. Ale ruch mizerny. Chyba fora (ogólnie rzecz biorąc) mają swój kryzys, jak nie - upadłość?
Teraz ludzie urzędują bardziej na Facebooku... Ale jeśli FB się zamknie, to co wtedy? A jakby tak połączyć forum z Facebookiem?
Jeśli chcesz być wielkim, zaczynaj od rzeczy małych. - św. Augustyn
Avatar użytkownika
EVE11
 
Posty: 69
Dołączył(a): So mar 27, 2010 10:54 pm
Lokalizacja: okolice Łodzi
Imię: Ewa Klara
GG: 0

Re: Policzmy się

Postprzez Spooky » N paź 11, 2020 5:09 pm

Halo? Czy jest tutaj jeszcze ktoś?

Ku chwale minionych dni, forum (archive.org) z 15 IX 2008 r. :)
https://web.archive.org/web/20080915210 ... um.php?f=2
Avatar użytkownika
Spooky
Postrach Transwalu
 
Posty: 306
Dołączył(a): Cz lip 03, 2008 9:35 am
Lokalizacja: Płock
Imię: Albert
GG: 4520377

Re: Policzmy się

Postprzez kuperkowo » Pn paź 12, 2020 11:01 am

Zgłaszam swoją obecność.
"I remember it as if it was yesterday.
My papa took me to see the ancestral home of our clan.
The desolate castle on Dismal Downs, abandoned since the 17th century "
Avatar użytkownika
kuperkowo
 
Posty: 712
Dołączył(a): Pn sie 27, 2012 9:07 am
Lokalizacja: Kaczogród
GG: 0

Re: Policzmy się

Postprzez Semmko » N paź 18, 2020 6:32 am

Chłopcy, jest nas tu co najmniej trzech cały czas. ;-) :-)

Chciałem wstawić na początku niniejszego posta fajny odzew (wymyślić coś ekstra), ale ta idea zwiodła mnie na jakieś manowce. Uratowałem z tego, ile tylko się dało: « DELTA BASE, THIS IS SIERRA 75. SNAFU, WILLCO, FUBAR, 10-10, OUT. ».

A w ogóle to zacząłem od ciężkiej, postapokaliptycznej wizji:

Drżącą z wyczerpania ręką nastawiam starą radiostację. Na dłoni, przewiniętej w poprzek zakrwawionym strzępem materiału, widać rdzawe ślady ziemi i czarnego smaru. Ruiny budynków, placów i ulic zdradzają w sposób przerażająco oczywisty, że żadna z kruchych, nowoczesnych technologii nie przetrwała. Można liczyć tylko na prymitywne urządzenia z czasów, gdy ludzkość dopiero co odkryła elektryczność. Dyszę, jest zimno, z trudem przechylam masywną dźwignię generatora prądu. Po wydarzeniach, które z powodu dławiących nas przeżyć i z litości dla siebie samych nazwaliśmy „wyludnieniem”, systemy municypalne dostaw energii czy bieżącej wody zamieniły się w gigantyczny, rozłożysty wrak. Resztką znalezionej przypadkiem na obrzeżach miasta benzyny udaje się raz na kilka miesięcy uruchomić generator w bunkrze, a dzięki niemu radiostację. Nikt wprawdzie jeszcze nie odpowiedział, ale ja się nie poddaję. Kieruje mną nadzieja, a może nawet już nie ona. To, że tutaj przychodzę i to robię, stało się, odkąd zostałem sam, rytuałem, który daje mi sens. Nawet jeśli nie ma już żadnego świata i nie ma już żadnego powodu, by żyć, to... ta radiostacja taki powód mi daje. Chwytam wielki, niezgrabny mikrofon, włączam nadawanie i krzyczę: « Twierdza Syjon nadal walczy! Powtarzam! Nadal walczy! ».

Niestety Disney Polska! upadła. Jasne, że nie dokonała się tu jakaś jej nuklearna anihilacja typu WWIII, ale forum umarło. Nie czarujmy się. I nawet niech mnie tu nikt nie próbuje wkurzać, że to tylko przejściowe kłopoty, a w ogóle to wszystkiemu winni są użytkownicy, bo mało piszą. Wiecie, co jest znakomitym wskaźnikiem poziomu upadku disnejowskiego fandomu? Liczba ważnych dla sprawy domen internetowych, które przeszły do puli nazw wolnych. Pozwólcie, że wspomnę o kilku.

• carlbarks.pl
• donrosa.pl
• wdcs.pl
• disneyzone.pl
• disneypolska.pl
• outducks.org
• dcf.outducks.org

To się w głowie nie mieści. To, co tu się stało. To jest wręcz absurdalne. Po pierwsze domena donrosa.pl została przed laty uprowadzona i dla Mateusssza jej odzyskanie graniczyło z cudem. Teraz każdy może ją nabyć bez ponoszenia jakichkolwiek dodatkowych kosztów. Właściwie to nawet nieźle bawi mnie fakt, że czas po prostu „zabił” tamtego uzurpatora. Musiał ją oddać wszystkim za darmo. Po drugie outducks.org (przejęta) — wiecie co, to trochę tak, jakby pół globu przestało mieć prąd i wszyscy przeszli nad tym do porządku dziennego, super normalna sprawa, git. Po trzecie dcf.outducks.org — owszem, to tylko subdomena, ale żeby ogólnoświatowe, międzynarodowe, największe forum disnejowskiego komiksu przestało w ogóle istnieć pewnego dnia, „a no bo tak się złożyło”? Brak mi słów. (Wiem, The Feathery Society plus nadal działająca DCML, ale to nie zmienia faktu.) Po czwarte disneypolska.pl — tak, moi drodzy. To prawda. Na forum żaden nowy użytkownik nie jest w stanie się zarejestrować, domena DP! wylatuje w powietrze, ale oficjalnie uważa się, że problemy te są od dziesięciu lat tylko przejściowe, a winni to wyłącznie zarejestrowani użytkownicy, bo mało piszą. (Nie żebym się wyżywał tu na kimś, ale chcę dobitnie pokazać, jaki jest fakt i jakie są jego przyczyny.)

Grupę wymienionych przeze mnie domen można poszerzyć o kolejne — nie tyle wolne, co raczej po prostu opuszczone (w równie absurdalnym stylu). Jedną z nich jest lucasfilm.pl (prawdopodobnie przejęta). « Ej, chodźmy tam wszyscy razem i zainstalujmy naszemu koledze WordPressa. » ;-) (Pójdźmy. :-P) Inną fanzindipol.pl — strona internetowa pod tym adresem istnieje, ale w taki sposób, że zaczyna być żal nawet nie jej samej, lecz osoby, która musi opłacać tę domenę. Przypadki są różne. Portal ultimatedisney.com zmienił nazwę (fan Disneya patrząc na to z perspektywy sentymentalnej mógłby powiedzieć, że « już go nie ma »). Ja również wykupiłem kiedyś własną SLD, która jednak przepadła (jakaś firma uporczywie ją utrzymuje, pewnie dlatego, że kończyła się na „com”). Wiele osób z DP! także miało swoje projekty — większe, mniejsze, liczne czy pojedyncze. Poza naszym forum i poza polskim internetem sytuacja przedstawiała się podobnie. (O stronce Beru to może w ogóle nie będę mówił.)

Było, minęło — koniec!

Dla pocieszenia skonstatuję, że na DP! pozostało jeszcze mniej więcej dziesięciu użytkowników, którzy z niej [regularnie/aktywnie/wciąż] korzystają. Rzadko piszą, ale jednak odwiedzają to miejsce.

Na koniec, jeśli pozwolicie, chciałbym zaproponować obejrzenie wywiadu, jaki ostatnio pojawił się w sieci pod patronatem Allegro, z naszym for[um]owym kolegą. Może nam to jakoś osłodzi tutejszy żywot i trochę nas rozluźni. ;-)

-----------------------------------------------
MAKE DISNEY POLSKA! GREAT AGAIN
-----------------------------------------------
Avatar użytkownika
Semmko
 
Posty: 228
Dołączył(a): Śr lip 30, 2008 5:57 pm
Lokalizacja: Kraków
Imię: Ziemek
GG: 0

Re: Policzmy się

Postprzez kuperkowo » Śr paź 21, 2020 12:02 am

Semmko napisał(a):Chłopcy, jest nas tu co najmniej trzech cały czas. ;-) :-)

Wiecie, co jest znakomitym wskaźnikiem poziomu upadku disnejowskiego fandomu? Liczba ważnych dla sprawy domen internetowych, które przeszły do puli nazw wolnych. Pozwólcie, że wspomnę o kilku.


Optymistycznie wspomnę o jednej której autor i redaktor naczelny jest osobą wywodzącą się z forum disney polska (Scarpomaniak) a mianowicie : http://www.komiksydisneya/pl która trzyma się całkiem niezłe i na której dość często pojawiają się nowe treści. Czasami w komentarzach pod artykułami, newsami czy na stronie Facebookowej mają miejsce mniejsze lub większe dyskusje i wymiana poglądów.

Nadal też na inducks.org są indeksowane wszystkie nowe wydania komiksów Disneya w Polsce ( głównie przez Ariela Charyckiego i Scarpomaniaka).

Myślę iż częściowo dyskusja na temat komiksów Disneya w Polsce przeniosła się do Facebooka. Vide ten temat : viewtopic.php?f=11&t=4787&p=46385#p46385
Oczywiście nie każdą treść w grupach facebookowych czy stronach fanowskich na Facebooku ma charakter dyskusji i na pewno ma to inny charakter niż rozmowy na forum internetowym (dominuje krótka forma , czasem większość komentarza stanowi grafika , odpowiedzi bywają krótkie a także wiele postów ma charakter informacyjny a nie dyskusyjny ; oczywiście są wyjątki).

Na wspomnianych dwóch grupach Facebookowych (Kaczogród, Giełda Kaczogrodu) i w komentarzach na Centrum Komiksów Disneya (Kaczej Agencji Informacyjnej) widuję co najmniej kilku (a być może i kilkunastu) użytkowników Disney Polski w tym również użytkowników należących do zaszczytnego grona administratorów i moderatorów. Istnieje też Facebookowa grupa forum ,,Disney Polska" https://www.facebook.com/groups/618697298215044 . Aktywność na niej jest jednak bardzo niska.

Generalnie uważam iż fora internetowe cieszą się dzisiaj mniejszą popularnością niż kilka czy kilkanaście lat temu i jest to raczej tendencja postępująca i raczej trudno odwracalna. Jako kontrprzykład ktoś mógłby podać istniejące i aktywne fora w tym nawet fora komiksowe w Polsce (https://forum.komikspec.pl ). Nie twierdzę iż nie mają racji bytu obecnie fora internetowe w tym fora internetowe o tematyce hobbystycznej, niszowej (jakim jest forum disney polska ; zwłaszcza w odniesieniu do jej części komiksowej) aczkolwiek nadal uważam iż mają trudne zadanie i mniejszą aktywność niż podobne fora kilka czy kilkanaście lat temu.

Potencjalnie wiele osób w Polsce i na świecie interesuję się Disneyem : filmami, serialami, komiksami, obecnie mamy też Dusney +. Z pewnością dałoby się znaleźć co najmniej kilka popularnych kanałów na youtubie, stron na facebooku, blogów czy grup na Facebooku o tematyce disnejowskiej (raczej jednak filmowej ). Niemniej jednak odnoszę wrażenie iż większość z nich ma charakter czysto informacyjny a dyskusje (a już zwłaszcza dłuższe dyskusje) należą tam do rzadkości (mam tutaj na myśli głównie grupy na Facebooku np. https://www.facebook.com/groups/240216466170188 ). Nie są to też bardzo aktywne grupy (tzn. postów nie ma dużo lub zwykle pisze je małe grono osób np. w grupie Polscy Fani Filmów Disneya głównie jedna z administratorek) .

Pewną ciekawą grupą na Facebooku , której administratorem jest jeden z członków naszego forum (Radosław Koch) jest https://www.facebook.com/groups/DisneyPlusPL . Wiadomości pojawiają się dość często i regularnie choć głównie skupiają się na informowaniu o ofercie i planach platformy Disney + . Nadal to jednak grupa głównie o charakterze informacyjnym.
"I remember it as if it was yesterday.
My papa took me to see the ancestral home of our clan.
The desolate castle on Dismal Downs, abandoned since the 17th century "
Avatar użytkownika
kuperkowo
 
Posty: 712
Dołączył(a): Pn sie 27, 2012 9:07 am
Lokalizacja: Kaczogród
GG: 0


Powrót do Użytkownicy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron