o sobiem :]

Tu można się przedstawić innym użytkownikom, złożyć życzenia etc.

o sobiem :]

Postprzez The Other Duck » Pn lis 14, 2005 5:56 pm

Witam :D
The Other Duck uczy się w II klasie LO, w woj. kujawsko-pomorskim, na profilu humanistycznym. Ogólnie, mimo strasznego nawalu pracy, nie jest tak zle. Czasami naprawde sadze, ze "szkola jest jak kibel, chodzisz bo musisz", ale z drugiej strony...kimze bylibysmy bez edukacji? :)
Z jednej strony juz nie moge sie doczekac konca liceum, wiadomo- studia, wielkie miasto, masa ludzi, studenckie zycie no i nauka juz tylko tego jednego zagadnienia, ktore mnie naprawde interesuje a nie wszystkiego po trosze (a studiowac chcialbym kulturoznawstwo, badz bibliotekoznawstwo) ;) . Z drugiej...matura...tak...zeby isc gdzies dalej trzeba przebrnac przez ten egzamin i na dodatek zdac go przyzwoicie! :] Boje sie niezmiernie, a z kazdym dniem coraz mi blizej do niego...ech..jak widzicie- sprzecznosci, ale czasu nie zatrzymam, co ma byc to bedzie, tylko czasami cos przychodzi czlowiekowi zbyt szybko, albo zbyt pozno, takie zycie...:) 8) 8)

Jestem humanistą i to mnie interesuje, ogólnie mozna powiedziec <lol>
Najbardziej "kręcę się" koło kultury, dorobku ludzkości (literatura, film, muzyka, sztuka mniej, zalezy jeszcze jaka, np. komiksy bardzo ;) z malarzy najbardziej Dali, media...). Z nauk humanistycznych najbardziej podchodzi mi historia i filozofia.
To tak baaardzo ogolnie, bo tez takie niezwykle szerokie zainteresowania mam, ostatnio nawet zaczalem sie interesowac troche ekonomia...;) Nie wiem, czy to wyjdzie mi na dobre, nie lepiej byloby sie skupic na kilku dziedzinach...ale ja to mam gdzieś, robie, czytam i slucham, poznaje to co lubie i mi pasuje w danej chwili, o to chodzi! :]

Konkretnie? Hym...w literaturze i muzyce nie ma praktycznie zadnych jasno okreslonych barier, granic, czytam i slucham to, co dobre, sa to i kryminaly i pozeja oraz i rock i metal i jazz...gatunek czy rodzaj nie jest najwazniejszy, najwazniejsza jest jakosc i przekaz i to, co daje mi poznawanie tej tworczosci :D
z tymże, oczywiscie, mam "najbardziej lubianych" tworcow, czy rodzaje: w muzyce jest to szeroko pojety rock (cale mnostwo ukochanych muzykow :), moge wymienic kilka...hym...Queen, Beatles, Bob Dylan, Led Zeppelin, Janis Joplin, oj...duzo tego, strata czasu na wymienianie) a w literaturze, hym...takze mnostwo...moge wymienic tylko autorow, ktorzy stworzyli wiecej niz jedno-dwa dziela, bo takich cudownych ksiazek pojedynczych autorow czytalem mnostwo, wiekszosc :), wiec...Tolkien na bank :), Philip Pullman, Agatha Christie, Marcin Wolski, Orwell, Gaarder..., nawet, nawet, ale bez przesadyzmu King, Rowling nie lubie, a Snicketa, o ktorym tu troche glosno, nie czytalem, poza pierwszym tomem :). Ogolnie czytam cholernie duzo i poniewaz jest to zajecie czasochlonne staram sie nie tracic czasu i wybieram sobie na lektury ksiazki naprawde dobre :D. no, ale czasem tez siegam po jakies "czytadla", ale tez nie sa to kompletnie beznadziejne komercyjne buble, jakas klase musza miec;)
film...hym...film...uwielbiam Polanskiego, Hitchcocka, Coppolę (a...Ojciec Chrzestny wymiata :)), kreca mnie zwariowane filmy Davida Lyncha, czy braco Cohen (szczegolnie Big Lebovsky!). W kinematografii takze jestem otwarty na kazdy rodzaj sztuki z ekranu, musi to byc dobre! :)

Jendym z moich ulubionych przedmiotow w szkole (moze dlatego, ze banalny?:)) jest wiedza o społ., interesuje sie spoleczenstwem, w szczegolnosci polityką i prawami czlowieka (hehe, dzialam w Amnesty Int., od grudnia bede pelnoprawnym czlonkiem, polecam www.amnesty.org.pl!).

Komiksy...hym...komiksy...oczywiscie Disney! O swojej przygodzie z kaczorkami i mychami juz troche pisalem w innym topicu :) ogolnie, jestem frajer, bo dalem matce wykorzystac czasowy zanik mojego kaczkofanstwa i pozbylem sie calej mojej kolekcji, teraz musze budowac ją od zera :).
Ciekawi mnie tez manga, ale bez zadnych ochow i achow, nie lubie tytusa romka i atomka, ale undergroundowe polskie komiksy lubię, jak np. te z Kultury Gniewu, czy rysunek satyryczny (Mleczko...:]).

Ach, no i jeszcze spedzam czas na "zabawie" w v-panstwo. :D czy slyszeliscie cos o tym? Sarmacja, Wandystan, Scholandia...?
Bylo "o nas" nawet roche glosno w mediach, w branzowych gazetkach, jak CD Action i Click, czy w dziennikach nawet, a ostatnio w Polskim radiu byl reportaz i w TVN mowili troche! :)
zachecam! http://www.wandystan.only.pl
"wystepuję" tam jako sekretar Albus Boreed :], poseł do parlamentu Wandystanu, redaktor gazety i biznesman ;) :]:] 8) 8)

to chyba tyle, pozdrowka!
The Other Duck
:: e-mail: kowalmistrz@o2.pl :: GG: 6944970
--
www.wandystan.only.pl
Wspaniała mikroacja! Internetowe państwo, niezwykła przygoda! Zapraszam :)
The Other Duck

Postprzez The Other Duck » Pn lis 14, 2005 7:11 pm

sorry ze wyszly dwa posty z ta sama trescia, wypadek przy pracy :)
prosze o wykasowanie pierwszego:D
The Other Duck
:: e-mail: kowalmistrz@o2.pl :: GG: 6944970
--
www.wandystan.only.pl
Wspaniała mikroacja! Internetowe państwo, niezwykła przygoda! Zapraszam :)
The Other Duck

Postprzez Fergus » Pn lis 14, 2005 7:21 pm

Sam możesz to zrobić, klikając na krzyżyk
Fergus

Imię: Łukasz
GG: 1465562

Powrót do Użytkownicy