Wasze hobby...

Tu można się przedstawić innym użytkownikom, złożyć życzenia etc.

Postprzez mentor » Pt lis 10, 2006 7:19 pm

Pardon.. Co to jest "koniowanie"? Chyba raczej "Jazda na koniu". I mówi się "leniuchowanie". a nie "lenienie się".
Story in a game is like a story in a - movie. It's got to be there, but it's not important.
~John Carmack
mentor
(dawniej kaczorex)

Postprzez Sknerus Mckwacz » So lis 11, 2006 12:08 am

Jeszcze błędy ortograficzne w:
-RZeby
-moJich
:D
Ale jak tak dalej pójdzie to chyba niechcący zacznę się przyzwyczajać...
Sknerus Mckwacz
Sowizdrzał

Imię: Przemek
GG: 4828934

Postprzez tapir » So lis 11, 2006 11:24 am

Błędy zaraz spróbuję poprawić ze słownikiem ortograficznym. Jestem dysortografikiem :wink: . A co do moich dziwnych słów, to ich nie poprawie, bo to mój styl. Lubie przerabiać istniejące wyrazy.
tapir

GG: 0

Postprzez mentor » So lis 11, 2006 11:26 am

No, ale wtedy ciebie nikt nie zrozumie. Lepiej używać poprawnej polszczyzny.
Story in a game is like a story in a - movie. It's got to be there, but it's not important.
~John Carmack
mentor
(dawniej kaczorex)

Postprzez obii » So lis 11, 2006 10:55 pm

Quacky napisał(a):Ja interesuję się rysowaniem i paleontologią. Paleontologia jest moim największym hobby

Quacky, ja też kocham paleontologię i interesuję się dinozaurami, choć nie dzięki Tobie :)

Mam na ten temat trochę książek, także całkiem poważnie naukowych i obcojęzycznych, a także minikolekcję skamieniałości dinozaurów i dinozaurowych figurek :)

Pozdrawiam!
obii

Postprzez Quacky » N lis 12, 2006 9:00 am

obii napisał(a):(...)choć nie dzięki Tobie :)

A dlaczego bys mial? :mrgreen:
Ja sie tez nie interesuje paleontologia z powodu kogos :wink:

obii napisał(a):Mam na ten temat trochę książek, także całkiem poważnie naukowych i obcojęzycznych

To moze masz tam gdzies na polce The Dinosauria 2nd Edition, na ktorej pracowala polska paleontolozka prof. Halszka Osmolska?
Jesli chodzi o mnie, to ja raczej czytuje - z powodu wiadomego - prace naukowe (PDF-y), niz ksiazki.

obii napisał(a):a także minikolekcję skamieniałości dinozaurów(...)

Zaraz, zaraz. Masz minikolekcje prawdziwych skamienialosci dinozaurow? To mnie calkiem interesuje. :)

obii napisał(a):Pozdrawiam!

Wzajemnie.
Dulík: Zítra je první den školy. Deset měsíců budeme čučet na třídní zdi!
Kulík: Taková ztráta času, stejně toho víme víc než učitelé!
KD: W/WDC 169 A
Quacky

Postprzez obii » N lis 12, 2006 9:16 am

Quacky napisał(a):A dlaczego bys mial? :mrgreen:

Nawiązałem do Twojego postu, że dzięki Tobie będzie więcej fanów dinozaurów ;)

Quacky napisał(a):To moze masz tam gdzies na polce The Dinosauria 2nd Edition, na ktorej pracowala polska paleontolozka prof. Halszka Osmolska?

Mam. :)

Quacky napisał(a):Zaraz, zaraz. Masz minikolekcje prawdziwych skamienialosci dinozaurow? To mnie calkiem interesuje. :)

Owszem, prawdziwych, chociaż oczywiście nie są to rzeczy bardzo duże ani bardzo cenne :)

Pozdrawiam
obii

Postprzez Quacky » N lis 12, 2006 9:30 am

obii napisał(a):Nawiązałem do Twojego postu, że dzięki Tobie będzie więcej fanów dinozaurów ;)

Aha... rzeczywiscie o tym pisalem. Nie patrzylem tam. :wink:
:)... dzieki mnie juz jest wiecej "fanow", czy chociazby niektorzy mi tak twierdzili po przeczytaniu moich artykulow (kurcze... ale skromny jestem)... :mrgreen:

obii napisał(a):
Mam. :)

Otwarcie Ci zazdroszcze. Masz chyba oryginalne wydanie? Nie slyszalem o tym, ze by dzielo zostalo przetlumaczone na polski.
BTW, nie uczestniczyles przypadkowo w wykopaliskach w Krasiejowie?

obii napisał(a):Owszem, prawdziwych, chociaż oczywiście nie są to rzeczy bardzo duże ani bardzo cenne :)

No nie wiem. Jak dla mnia to kazda skamienialosc jest cenna :wink:
Prawdopodobnie chodzi o pojedyncze zabki? Sam je znalazles albo gdzies kupiles?
Na dodatek patrze, ze jestes z Warszawy - to moze byles juz w Muzeum Ewolucji i znasz mgr Karola Sabatha?
Dulík: Zítra je první den školy. Deset měsíců budeme čučet na třídní zdi!
Kulík: Taková ztráta času, stejně toho víme víc než učitelé!
KD: W/WDC 169 A
Quacky

Postprzez tapir » N lis 12, 2006 11:36 am

Ja mam ząb tura :) , ale najfajniejsze to są amonity. A łącząc dinozaury i Disneya, to jest jeszcze ten świetny "Dinozaur". Jak dla mnie to świetna animacja. Apropo, to będzie jako któraś dodana do przyjaciółki. :D
http://members.lycos.co.uk/disneymania/viewforum.php?f=1
tapir

Postprzez obii » N lis 12, 2006 5:01 pm

Zastanawiałem się, czy nie odpowiedzieć Ci na priv, bo nie wiem, czy innych to interesuje, ale... skoro wątek nosi tytuł "hobby", to chyba ze swojej natury jest offtopicowy :)

Quacky napisał(a):Masz chyba oryginalne wydanie? Nie slyszalem o tym, ze by dzielo zostalo przetlumaczone na polski.
BTW, nie uczestniczyles przypadkowo w wykopaliskach w Krasiejowie?

Mam oryginalne wydanie. Napisałem list do Mikołaja ;)
W wykopaliskach w Krasiejowie - ani w żadnych innych - nie uczestniczyłem, niestety. Paleontologia to jednak "tylko" hobby i nie mógłbym na tak długo czasu oderwać się od innych zajęć, zresztą formalnie nie mam żadnego wykształcenia w tym kierunku.

Quacky napisał(a):Prawdopodobnie chodzi o pojedyncze zabki? Sam je znalazles albo gdzies kupiles?

Nie tylko ząbki. Mam też odłamek żebra triceratopsa (taki ok. 15 cm). A najefektowniejszy okaz to sfozylizowany odcisk stopy małego teropoda (Grallator sp.) z późnego triasu z Portland Formation. Zresztą nie tylko najefektowniejszy, ale i najcenniejszy - powiedzmy, że gdybym chciał go sprzedać (a nie chcę), mógłbym za niego kupić przyzwoity, markowy rower :)

Wszystkie skamieniałości pozyskiwałem drogą kupna, ale np. ów odcisk kupiłem po dość okazyjnej cenie (choć z pewnego źródła), a w dodatku przed skokiem cen, który nastąpił niedawno...

Natomiast chciałbym w swojej kolekcji mieć jajo (obojętnie jakiego gatunku), ale to jednak za duży koszt, jak na taką "zachciankę" :)

No i jest kwestia "wymiaru moralnego". Kiedyś dr Paul Sereno , kiedy się dowiedział się o mojej kolekcji, napisał mi, że wspieranie "niszczyciel stanowisk" jest nieetyczne... Mam różne wątpliwości, to temat na dłuższą dyskusję, na pewno nie tu.

Quacky napisał(a):Na dodatek patrze, ze jestes z Warszawy - to moze byles juz w Muzeum Ewolucji i znasz mgr Karola Sabatha?

W Muzeum Ewolucji pierwszy raz byłem jako szczyl wkrótce po jego otwarciu w latach 80. Potem chodziłem tam regularnie, przynajmniej kilka razy w roku. Pana Karola Sabatha miałem zaś przyjemność poznać w czasach licealnych, zatem wiele już lat temu. Wątpię, by mnie pamiętał.

Ale to nie ME obudziło we mnie fascynację dinozaurami. Wcześniej, jako jeszcze mniejszy szczyl, widziałem bowiem kolekcję Museum fur Naturkunde w Berlinie (wówczas wschodnim) z brachiozaurem na czele...

Pozdrawiam!
obii

Postprzez don ald » Wt sie 28, 2007 7:06 pm

A moje hobby to motoryzacja i militaria.Może dlatego, że ojciec robi za pracownika w wojskach samochodowych 8) .
Stare numery KD rządzą!!!
Dozwolone od lat 18!

Obrazek
don ald
banicja
banicja

Postprzez Bielo » Pt lis 16, 2007 11:35 am

Troszkę odświeżam temat;
Moje zainteresowania są dosyć liczne ;p.
-Biologia:
Głównie mikrobiologia, anatomia. Ekologia - nie. Czytam Villego, poza tym swoją przyszłość kieruję w stronę medycyny.
-Chemia
-Programowanie:
Zawsze ciekawiło mnie dlaczego w komputerze dzieje się tak a nie inaczej. Pewnego dnia na merlin.pl kupiłem Symfonię C++ Jerzego Grębosza i dostałem się do teamu PromisedLand, juz ponad półtora roku robimy grę Dark Dimension ( ddonline.pl ).
-Grafika Komputerowa:
sporo czasu siedzę już w 3ds maxie i VRay'u (pol roku :roll: ). Robię całkiem ładne rzeczy, uczy mnie to bardzo cierpliwości (jak mam 1000 wierzchołków i nad każdym siedzę po minucie - dwóch) i pozwala bardzo odreagować stresy dnia codziennego.

Moim marzeniem zawsze było - i jest - nauczenie się rysować. Od kilku lat marzę o rysowaniu komiksów Kaczora Donalda, niestety Bozia pozbawiła mnie w tym kierunku jakichkolwiek umiejętności. Próbowałem się nauczyć i całkiem ciekawie mi szło, nawet przymierzałem się do kupna tabletu, po czym zapomniałem o tym z powodu braku czasu, teraz już z powrotem nic nie umiem.
Obrazek
Bielo

Imię: Maciej
GG: 6669842

Postprzez Superkwęk - meho » Pt lis 16, 2007 1:05 pm

Moje hobby to sport, ogladanie meczy(obojetnie jaich) nawet gdy leca mecze jakies z pucharu UEFA w ktorych wystepuje polska druzyna z dziadowskmi zespolami. Lubie pilke nozna i reczna troche siatke cociaz nie za bardzo mi on idzie. W pilce noznej niestety kopie z "kaczora". W recznej nie mam zbyt ilnego rzutu i zamachrobie na poziomie konzenia sie nog(nie na dole lecz na gorze). Uwielbam grac w ping-ponga ale scinam z "patelni". Dosyc lubie biegac ale kondycja i start jest u mnie kiepski. Na dlusza jazde rowerem sie nie nadaje bo jak mowie kondycja. Chodzic nie nawidze. Takze Korzeniowskiem nie bede. Plywam jak pokraka. To znaczy nie potrafie wogule plywac. Kiedys jak ktos mnie ochlapal to sie topilem. :lol: Niby lubie sport ale kiepsko mi to idzie.
Ale za to z ogladaniem go radze sobie o wiele lepiej. Cocby wstanie o drugie jw nocy zeby poogladac mecvza Polska Korea do lat dwudziesu. Warunkow zbyt nie mam zeby by zbyt czesto ogladac jak cocby ten przyklad ze mam tylko TVP 1 i TVP 2. Skoki narciarskie tez mnie intereuja ale w wieku 7 lat zlamalem noge przy prostej gorce i prz wolnej predkosci.
Ostatnio edytowano So lis 17, 2007 9:26 am przez Superkwęk - meho, łącznie edytowano 1 raz
Brak podpisu, gdyż litery wyjechały na wakacje...
Superkwęk - meho
Heros forum

Postprzez Doniek » So lis 17, 2007 12:47 am

Bielo napisał(a):Pewnego dnia na merlin.pl kupiłem Symfonię C++ Jerzego Grębosza i dostałem się do teamu PromisedLand, juz ponad półtora roku robimy grę Dark Dimension ( ddonline.pl ).

Wybróbuj Pythona. Ja mam go na programowaniu na studiach, istna udręka dla każdego z moich współpracowników ;)
Fortuna Favet Fortibus
Doniek
Heaven won't take him...

Postprzez Bielo » So lis 24, 2007 4:19 pm

C++ mi w 100% wystarcza. Jest wspaniały, mogę robić w nim wszystko. To mi się podoba.
Obrazek
Bielo

Imię: Maciej
GG: 6669842

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Użytkownicy